PDA

Επιστροφή στο Forum : Το club των ενεργοποιημένων στα νέα πακέτα Double Play της HOL (ver3)



Σελίδες : [1] 2

rav3n
01-01-09, 00:55
Χρονια πολλα και απο μενα με λιγοτερα προβληματα..

theofilos79
01-01-09, 21:56
Χρονια πολλα και απο μενα με λιγοτερα προβληματα..

Αρκετά καλή ευχή και επίκαιρη. Χρόνια πολλά συμφουρίτες.........

sevast99
01-01-09, 21:59
Χρονια Πολλα και Καλη Χρονια

mastrogas
02-01-09, 19:59
Χρόνια πολλά με υγεία και ευτυχία σε όλους παίδες !!!!

frnk
03-01-09, 01:29
...μεχρι να ενεργοποιηθουμε
εγω εστειλα 6 Δεκεμβριου για το lite
χθες πηρα τηλ κ μου λεει σε κανα μηνα απο τωρα- κ αμα !
γιατι δεν εχει πορτες !

theofilos79
03-01-09, 20:43
...μεχρι να ενεργοποιηθουμε
εγω εστειλα 6 Δεκεμβριου για το lite
χθες πηρα τηλ κ μου λεει σε κανα μηνα απο τωρα- κ αμα !
γιατι δεν εχει πορτες !

υπομονή φίλε μου, αυτό το φαινόμενο με τις πόρτες έχει ακουστεί αρκετά τώρα τελευταία.

BladeSoul
04-01-09, 16:07
Xρόνια πολλα και καλή χρονια με υγεία να έχουμε .Ακόμα ένας νέος πελάτης του Double play unlimited της Hol.
Άς πάρουμε τα πράματα απο την αρχή είχα connex 4mb και δέν υπήρχε κανένα πρόβληαμ η γραμμη έδινε τα ρέστα της έπιανα και 450κb στο κατέβασμα απο torrent γρήγορες συνδέσεις καλο Download και μάλιστα χωρις Download manager έπιανε τελικες αν το site απο το οποίο κατέβαζα μπορούσε να τροφοδοτήσει...
Το πακέτο της Hol όντας δελεαστικο με έκανε να το ψάξω και έκανα την σύνδεση...
Απο την σύνδεση και μετα ...Internet σέρνεται μέχρι αηδίας ...το ασύρματο δέν δουλεύει δέν κλειδώνει το laptot σύνδεση ενώ με το connex αν και πολυ χαλμηλο σήμα δούλευε...
Να πω οτι ακόμα δέν θα εκφέρω γνώμη άσχετα τα αρνητικα που έγραωψα μέχρι να βεβαιωθώ ότι έκανα ότι μπορούσα και απλα δέν δουλεύει..
θα ήθελα να πώ ότι απλα έβαλα το router στην μπριζα και δούλεψε δλδ ιντερνετ κανονικα (ασχετος οτι σερνεται) και δέν έκανα τίποτα άλλο
Θα ήθελα να ρωτήσω απο τα παιδια που έχουνε πειρα σε τέτοια θέματα...ξέχασα κάτι να κάνω ?...πρέπει να κάνω καμία αλλαγη στις ρυθμίσεις του Router ? κανένα update η και γω δέν ξέρω τι?
ευχαριστώ προκαταβολικα θα κάνω ότι μου υποδείξετε και αν δέν δουλέψει τουλάχιστον όπως με τo Connex τότε απλα ακόμα ένα κορόιδο...:p καθώς έτσι οπως τα κάνουνε οι μάγκες χαμένοι κατα 99% είναι οι πελάτες....

akilleas
05-01-09, 15:55
Τους κωδικούς σου να φανταστώ ότι τους πέρασες στον ρούτερ και ότι δεν συνδέεσαι ως guest.
Έτσι δεν είναι;;;
Και έχεις ανοίξει και καμια πόρτα για τορρεντς κτλ.;;;
Έτσι δεν είναι;;;

gadoulis
06-01-09, 11:21
ρε παιδια τώρα τελευταία σαν να μου φαίνεται ότι σέρνεται στο browsing?? χρονια πολλά σε όλους

johnnyo.
07-01-09, 01:58
Xρόνια πολλα και καλή χρονια με υγεία να έχουμε .Ακόμα ένας νέος πελάτης του Double play unlimited της Hol.
Άς πάρουμε τα πράματα απο την αρχή είχα connex 4mb και δέν υπήρχε κανένα πρόβληαμ η γραμμη έδινε τα ρέστα της έπιανα και 450κb στο κατέβασμα απο torrent γρήγορες συνδέσεις καλο Download και μάλιστα χωρις Download manager έπιανε τελικες αν το site απο το οποίο κατέβαζα μπορούσε να τροφοδοτήσει...
Το πακέτο της Hol όντας δελεαστικο με έκανε να το ψάξω και έκανα την σύνδεση...
Απο την σύνδεση και μετα ...Internet σέρνεται μέχρι αηδίας ...το ασύρματο δέν δουλεύει δέν κλειδώνει το laptot σύνδεση ενώ με το connex αν και πολυ χαλμηλο σήμα δούλευε...
Να πω οτι ακόμα δέν θα εκφέρω γνώμη άσχετα τα αρνητικα που έγραωψα μέχρι να βεβαιωθώ ότι έκανα ότι μπορούσα και απλα δέν δουλεύει..
θα ήθελα να πώ ότι απλα έβαλα το router στην μπριζα και δούλεψε δλδ ιντερνετ κανονικα (ασχετος οτι σερνεται) και δέν έκανα τίποτα άλλο
Θα ήθελα να ρωτήσω απο τα παιδια που έχουνε πειρα σε τέτοια θέματα...ξέχασα κάτι να κάνω ?...πρέπει να κάνω καμία αλλαγη στις ρυθμίσεις του Router ? κανένα update η και γω δέν ξέρω τι?
ευχαριστώ προκαταβολικα θα κάνω ότι μου υποδείξετε και αν δέν δουλέψει τουλάχιστον όπως με τo Connex τότε απλα ακόμα ένα κορόιδο...:p καθώς έτσι οπως τα κάνουνε οι μάγκες χαμένοι κατα 99% είναι οι πελάτες....



να ρωτησω κατι . πως το εχεις συνδεσει?

1) κατευθειαν απο το pc στην πριζα του τηλεφωνου μονο του? η μαζι με τηλεφωνικη συσκευη και χρηση φιλτρου?

rav3n
17-04-09, 18:51
Ακινησια εχει πεσει εδω ε? Μαλλον ο κοσμος δεν εχει πλεων προβληματα.. HOL rulez :p

theofilos79
17-04-09, 19:45
Ακινησια εχει πεσει εδω ε? Μαλλον ο κοσμος δεν εχει πλεων προβληματα.. HOL rulez :p

Η βαρέθηκε να λέει τα ίδια και τα ίδια. ;)

sevast99
17-04-09, 19:50
Μπα μαλλον δεν εχει προβληματα , αμα υπαρχουν η γρινια ειναι γρινια δεν βαριεσε
Καλη Ανασταση:p

theofilos79
17-04-09, 19:56
Μπα μαλλον δεν εχει προβληματα , αμα υπαρχουν η γρινια ειναι γρινια δεν βαριεσε
Καλη Ανασταση:p

Μακάρι, καλή ανάσταση και από μένα.

slipknot
20-04-09, 13:37
Να κάνω μερικά ερωτήματα επιγραμματικά:
1.Η γραμμή που δίνει είναι pstn;
2.Ποιόν εξοπλισμό δίνει και αν είναι κλειδωμένος.Ακόμη με χρησικτησία τον δίνει;
3.Ελάχιστο συμβόλαιο ένα χρόνο και μετά διακόπτεις όποτε θες ή ανανεώνεται αυτόματα για άλλο ένα χρόνο;
4.Μου είπαν ότι μέχρι πριν λίγες μέρες είχε προσφορά 3 μήνες δωρεάν,τώρα βλέπω ότι δίνει 1 μήνα.Όντως υπήρχε τέτοια προσφορά;
Έχω forthnet double play,να κάνω τώρα την αλλαγή ή να περιμένω καμιά καλύτερη προσφορά;Δεν έχω ιδιαίτερα προβλήματα με τη σύνδεση που έχω τώρα πάντως.
Υπάρχει κάτι που να υστερεί η HOL από την Forthnet;
Χρόνια πολλά

mondeo
20-04-09, 14:39
1.Είναι POTS.
2.Το router είναι το Netfaster.Είναι ξεκλείδωτο και το δίνει δωρεάν.
3.Ένα χρόνο συμβόλαιο και μετά διακόπτεις αν θες.
4.Ακριβώς.
Δεν υστερεί σε τίποτα.Υπερτερεί σε όλα.Αν έχεις βαρεθεί το χάλι της Forthnet,προχώρα.

ggs
20-04-09, 14:43
Χρόνια πολλά και από εμένα .

Είμαι ενεργοποιημένος εδώ και ένα μήνα περίπου στο HOL 2Play Lite και μπορώ να πω ότι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος . Η αναμονή μου για την ενεργοποίηση ήταν 20 μέρες , η εγκατάσταση ήταν αστεία η ταχύτητα είναι σταθερή , το download είναι ικανοποιητικό (600-650) και γενικά έχω περάσει ένα απροβληματιστο μήνα.
Παρ όλα αυτά , ΔΕΝ θα πω ότι η HOL είναι η καλύτερη κ.λ.π
Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι η περιοχή , η εσωτερική καλωδιακή υποδομή και η τύχη παίζουν ΜΕΓΑΛΟ ρόλο στην απόδοση του κάθε provider.
Από εκεί και πέρα , δεν έχω ακόμη χρειαστεί την τεχνική υποστήριξη (αχρείαστη να είναι) για να μπορώ να την αξιολογήσω , κάνα δυο φορές μόνο που ήθελα να ρωτήσω κάτι , μου απάντησαν σχετικά γρήγορα.

Ίσως είμαι τυχερός ….

ΥΓ : πριν βάλω HOL (ΟΤΕ), η αναγνώριση κλήσης αργούσε πολύ να εμφανισθεί στο ασύρματο τηλέφωνο (χτύπαγε 3-4 φορές και μετά την εμφάνιζε).
Από τότε που ενεργοποιήθηκε η HOL , η αναγνώριση κλήσης εμφανίζεται αμέσως !!!!

mondeo
20-04-09, 15:00
Χρόνια πολλά και από εμένα .

Είμαι ενεργοποιημένος εδώ και ένα μήνα περίπου στο HOL 2Play Lite και μπορώ να πω ότι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος . Η αναμονή μου για την ενεργοποίηση ήταν 20 μέρες , η εγκατάσταση ήταν αστεία η ταχύτητα είναι σταθερή , το download είναι ικανοποιητικό (600-650) και γενικά έχω περάσει ένα απροβληματιστο μήνα.
Παρ όλα αυτά , ΔΕΝ θα πω ότι η HOL είναι η καλύτερη κ.λ.π
Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι η περιοχή , η εσωτερική καλωδιακή υποδομή και η τύχη παίζουν ΜΕΓΑΛΟ ρόλο στην απόδοση του κάθε provider.
Από εκεί και πέρα , δεν έχω ακόμη χρειαστεί την τεχνική υποστήριξη (αχρείαστη να είναι) για να μπορώ να την αξιολογήσω , κάνα δυο φορές μόνο που ήθελα να ρωτήσω κάτι , μου απάντησαν σχετικά γρήγορα.

Ίσως είμαι τυχερός ….

ΥΓ : πριν βάλω HOL (ΟΤΕ), η αναγνώριση κλήσης αργούσε πολύ να εμφανισθεί στο ασύρματο τηλέφωνο (χτύπαγε 3-4 φορές και μετά την εμφάνιζε).
Από τότε που ενεργοποιήθηκε η HOL , η αναγνώριση κλήσης εμφανίζεται αμέσως !!!!

Χρόνια πολλά,
Κοίταξε στα subforums των εταιριών και θα δεις ότι η HOL έχει τα λιγότρα προβλήματα.Δείχνουν να το έχουν πάρει σοβαρά το θέμα και ελπίζω να μείνουν έτσι.
Όσο γιά τα καλώδια το 90% των προβλημάτων ξεκινάει από εκεί.

Georgevtr
20-04-09, 15:14
Χρόνια πολλά,
Κοίταξε στα subforums των εταιριών και θα δεις ότι η HOL έχει τα λιγότρα προβλήματα..
Χρόνια πολλά.Mondeo απο πού προκύπτει αυτό?:hmm:

mondeo
20-04-09, 15:40
Χρόνια πολλά.Mondeo απο πού προκύπτει αυτό?:hmm:

Χρόνια Πολλά.Προκύπτει από το γεγονός ότι εδώ υπάρχουν και κάποιοι ευχαριστημένοι.
Γιά κοίταξε στις Forthnet-Tellas να δεις πόσα παράπονα υπάρχουν.

theofilos79
20-04-09, 15:52
Εγώ βασικά πιστεύω ότι όλα είναι και θέμα τύχης σε συνάρτηση με την περιοχή που μένεις. όχι φυσικά ότι δεν παίζει ρόλο ο εναλακτικός πάροχος αλλά όλοι πάνω κάτω τα ίδια είναι. Η άποψη μου είναι είσαι ευχαριστημένος με κάτι μην το αλλάζεις.:oneup:

mondeo
20-04-09, 16:52
Εγώ βασικά πιστεύω ότι όλα είναι και θέμα τύχης σε συνάρτηση με την περιοχή που μένεις. όχι φυσικά ότι δεν παίζει ρόλο ο εναλακτικός πάροχος αλλά όλοι πάνω κάτω τα ίδια είναι. Η άποψη μου είναι είσαι ευχαριστημένος με κάτι μην το αλλάζεις.:oneup:

Συμφωνώ απόλυτα.

rav3n
21-04-09, 13:02
ΥΓ : πριν βάλω HOL (ΟΤΕ), η αναγνώριση κλήσης αργούσε πολύ να εμφανισθεί στο ασύρματο τηλέφωνο (χτύπαγε 3-4 φορές και μετά την εμφάνιζε).
Από τότε που ενεργοποιήθηκε η HOL , η αναγνώριση κλήσης εμφανίζεται αμέσως !!!!

και το αστειο ειναι οτι πολυς κοσμος παραπονιεται για την αναγνωριση και μονο..οτι δεν του παιζει σωστα...τι συσκευη τηλεφωνου εχεις?
εγω εχω μια αλκατελ η οποια δεν εχει και αυτη προβλημα να πω την αλληθεια..

theofilos79
21-04-09, 14:46
και το αστειο ειναι οτι πολυς κοσμος παραπονιεται για την αναγνωριση και μονο..οτι δεν του παιζει σωστα...τι συσκευη τηλεφωνου εχεις?
εγω εχω μια αλκατελ η οποια δεν εχει και αυτη προβλημα να πω την αλληθεια..

από ότι καταλάβει πρέπει να παίζει ρόλο και ο συνδιασμός των τηλεφώνων που έχεις πάνω στο ρουτερ. σε μένα πάντως με το netfaster με κάποιο συγκεκριμένο συνδιασμό ασύρματων τηλεφώνων χανόταν η αναγνώριση.

ggs
21-04-09, 15:38
και το αστειο ειναι οτι πολυς κοσμος παραπονιεται για την αναγνωριση και μονο..οτι δεν του παιζει σωστα...τι συσκευη τηλεφωνου εχεις?
εγω εχω μια αλκατελ η οποια δεν εχει και αυτη προβλημα να πω την αλληθεια..

Μια Panasonic kxt - 8ΧΧ κάτι...δεν θυμάμαι το μοντέλο .
Είναι με έγχρωμη οθόνη και χωρίς τηλεφωνητή.

rav3n
21-04-09, 16:08
από ότι καταλάβει πρέπει να παίζει ρόλο και ο συνδιασμός των τηλεφώνων που έχεις πάνω στο ρουτερ. σε μένα πάντως με το netfaster με κάποιο συγκεκριμένο συνδιασμό ασύρματων τηλεφώνων χανόταν η αναγνώριση.

Καλα στο VOIP γενικα ειχε προβληματα με εναλλακτικη συνδεσμολογια και ιστοριες..εγω βασικα λεω για το POTS.

theofilos79
21-04-09, 16:31
Καλα στο VOIP γενικα ειχε προβληματα με εναλλακτικη συνδεσμολογια και ιστοριες..εγω βασικα λεω για το POTS.

Α για pot δεν γνωρίζω πολλά , αλλά από ότι έχω ακούσει εδώ μέσα είναι πιο καλά τα πράγματα εκεί.

akilleas
22-04-09, 21:02
1. Ναι
2. Συνήθως Netfaster IAD ένα της Intracom και σαφώς δεν είναι κλειδωμένος
3. Μετά γίνεσαι αορίστου.
4. Ναι είχε.
Δεν υστερεί σε τίποτα. (θεού θέλοντος)

loualoua
23-04-09, 00:22
Φορητότητα απο ΟΤΕ-Connx

Αίτηση online 24/3
Αποστολή δικαιολογητικών 30/3
Πιλοτική λειτουργία 16/4
Τελική ενεργοποίηση 22/4

Σχεδόν τέλεια θα έλεγα...

Έχω κάποιες ερωτήσεις...
1) Τα δωρεάν πάγια ( 3 όταν έκανα την αίτηση) θα είναι τα 3 τελευταία;
2) Σε μετρήσεις που έκανα σε ένα speed test τα αποτελέσματα ήταν 5,09 Μb/s (ικανοποιητικό) 0.57 Μb/s upload. Γιατί νόμιζα οτι το upload θεωρητικά ήταν 1 Mb? Έκανα λάθος;
3) Η ανάλυση κλήσεων δεν είναι διαθέσιμη από myholaccount;
4) Ξέρει κανείς γιατί όταν καλώ το σταθερό μου αριθμό απο Voipdiscount το ακούω να χτυπάει ενώ το σταθερό μου δεν χτυπάει και στο τέλος αφού χτυπήσει 5-6 φορές ακούς κάτι σαν να σε προωθεί κάπου και απο εκεί και πέρα χτυπάει κανονικά το σταθερό.
(Πριν με ΟΤΕ δεν συνέβαινε αυτό. Χτύπαγε αμέσως.)

harris
24-04-09, 00:07
Έχω κάποιες ερωτήσεις...
1) Τα δωρεάν πάγια ( 3 όταν έκανα την αίτηση) θα είναι τα 3 τελευταία;

Είναι τα τρία πρώτα λογικά...


2) Σε μετρήσεις που έκανα σε ένα speed test τα αποτελέσματα ήταν 5,09 Μb/s (ικανοποιητικό) 0.57 Μb/s upload. Γιατί νόμιζα οτι το upload θεωρητικά ήταν 1 Mb? Έκανα λάθος;

Τα περισσότερα speedtests είναι τελείως αναξιόπιστα. Δες σ'αυτό http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=286033 που προσπαθούμε να κάνουμε αξιόπιστες μετρήσεις ;)


3) Η ανάλυση κλήσεων δεν είναι διαθέσιμη από myholaccount;

Ναι. Υπάρχει μία περίπτωση που μου έτυχε με φίλο που ζήτησε να του αποστέλεται ο αναλυτικός γραπτώς και δεν υπάρχει η ανάλυση στο myholaccount... αλλά δεν έχει ακόμα επιβεβαιωθεί τι γίνεται. Λογικά πάντως, ναι, θα υπάρχει.


4) Ξέρει κανείς γιατί όταν καλώ το σταθερό μου αριθμό απο Voipdiscount το ακούω να χτυπάει ενώ το σταθερό μου δεν χτυπάει και στο τέλος αφού χτυπήσει 5-6 φορές ακούς κάτι σαν να σε προωθεί κάπου και απο εκεί και πέρα χτυπάει κανονικά το σταθερό.

Έχω κι εγώ μία συσκευή στο σπίτι που χτυπάει αφού η άλλη έχει χτυπήσει 2-3 φορές! Δοκίμασε με άλλη συσκευή, και δοκίμασε και με το κινητό σου ή άλλο τηλέφωνο να δεις τι γίνεται.

liolios
24-04-09, 01:23
Ολα καλα με την HOL,αλλα η ταχυτητα ανεβοκατεβαινει, ενα speedometer μου εδειξε οτι παθαινει συμφορηση το δικτυο. Το να εχεις VOIP ειναι καλο ή υπαρχουν και καλυτερα?

harris
24-04-09, 01:29
Ολα καλα με την HOL,αλλα η ταχυτητα ανεβοκατεβαινει, ενα speedometer μου εδειξε οτι παθαινει συμφορηση το δικτυο.

Ελπίζω κάποια στιγμή να σταματήσουμε να λέμε ότι τα speedtests είναι αναξιόπιστα :whistle:


Το να εχεις VOIP ειναι καλο ή υπαρχουν και καλυτερα?

Το VoIP έχει το καλό ότι έχει δύο γραμμές που παίζουν μεταξύ τους σαν τηλεφωνικό κέντρο... έχει το κακό ότι μερικές φορές στραβώνει και δεν παίζει άριστα... μικροδιακοπές, μπουκώματα, άρνηση των ρούτερς και τέτοια... 1,5+ που το έχω είμαι ευχαριστημένος γενικά ;)

Το POTS/PSTN (πες το όπως θες) έχει μία γραμμή αλλά σίγουρα είναι πολύ καλύτερο σε ποιότητα φωνής ;)

sdikr
24-04-09, 01:32
Ελπίζω κάποια στιγμή να σταματήσουμε να λέμε ότι τα speedtests είναι αναξιόπιστα :whistle:



Το VoIP έχει το καλό ότι έχει δύο γραμμές που παίζουν μεταξύ τους σαν τηλεφωνικό κέντρο... έχει το κακό ότι μερικές φορές στραβώνει και δεν παίζει άριστα... μικροδιακοπές, μπουκώματα, άρνηση των ρούτερς και τέτοια... 1,5+ που το έχω είμαι ευχαριστημένος γενικά ;)

Το POTS/PSTN (πες το όπως θες) έχει μία γραμμή αλλά σίγουρα είναι πολύ καλύτερο σε ποιότητα φωνής ;)


Δεν το κάνει το voip σαν τηλ κέντρο αλλά η συσκευή

harris
24-04-09, 01:38
Δεν το κάνει το voip σαν τηλ κέντρο αλλά η συσκευή
Σωστά... και; Έχει σημασία; :what:

Lazos
24-04-09, 10:17
Να ρωτησω και γω κατι;Χθες εστειλα τα δικαιολογητικα στη HOL και σημερα στην ιστοσελιδα της βλεπω
Έχει αποσταλεί αίτημα υλοποίησης στον ΟΤΕ. Αναμονή για έγκριση αιτήματος.Ποσο καιρο παίρνει συνηθως η εγκριση;Ηρθε χθες και ο λογαριασμος του ΟΤΕ του Απριλιου και ληγει μεσα Μαιου παιζει ρολο που δεν τον εχω πληρωσει ακομη;

theofilos79
24-04-09, 10:40
Να ρωτησω και γω κατι;Χθες εστειλα τα δικαιολογητικα στη HOL και σημερα στην ιστοσελιδα της βλεπω
Έχει αποσταλεί αίτημα υλοποίησης στον ΟΤΕ. Αναμονή για έγκριση αιτήματος.Ποσο καιρο παίρνει συνηθως η εγκριση;Ηρθε χθες και ο λογαριασμος του ΟΤΕ του Απριλιου και ληγει μεσα Μαιου παιζει ρολο που δεν τον εχω πληρωσει ακομη;

ο χρόνος ποικίλει και αν ανατρέξεις στο forum θα δεις διάφορα περιστατικά. όσο αφορά το λογαριασμό του οτε, δεν έχει καμία σχεση με τη hol. Άλλωστε μην ξεχνας ότι όταν φύγεις από τον οτε μετά από 1-2 μήνες περίπου θα σου έρθει τελικός λογαριασμός από τον οτε (κάτι σαν εκκαθαριστικός), οπότε ακόμα και απλήρωτους λογαριασμούς να έχεις θα συμψιφηστουν όλα στον τελικό λογαριασμό.Εμένα επειδή είχε γίνει λάθος και άργησε ο οτε να μου στείλει τελικό λογαριασμό (5 μήνες) μου χρεώναν συνέχεια πάγια για περίοδο που εγώ δεν ήμουν πελάτης στο οτε, φυσικά δεν πλήρωσα κανέναν και όταν ήρθε ο τελικός του οτε τα είχαν αφαιρέσει όλα τα παραπανίσια πάγια.

Lazos
24-04-09, 10:52
δλδ περιπου ποσο καιρο θα κανει;;;;;

loualoua
24-04-09, 17:01
Είναι τα τρία πρώτα λογικά...



Τα περισσότερα speedtests είναι τελείως αναξιόπιστα. Δες σ'αυτό http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=286033 που προσπαθούμε να κάνουμε αξιόπιστες μετρήσεις ;)



Ναι. Υπάρχει μία περίπτωση που μου έτυχε με φίλο που ζήτησε να του αποστέλεται ο αναλυτικός γραπτώς και δεν υπάρχει η ανάλυση στο myholaccount... αλλά δεν έχει ακόμα επιβεβαιωθεί τι γίνεται. Λογικά πάντως, ναι, θα υπάρχει.




Έχω κι εγώ μία συσκευή στο σπίτι που χτυπάει αφού η άλλη έχει χτυπήσει 2-3 φορές! Δοκίμασε με άλλη συσκευή, και δοκίμασε και με το κινητό σου ή άλλο τηλέφωνο να δεις τι γίνεται.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις harris ;) Στο myholaccount δεν υπάρχει κάτι στο "Ανάλυση Κλήσεων". Θα δείξει και στο μέλλον. Είμαι νέος συνδρομητής. Η ανάλυση κλήσεων είναι online; Από το κινητό μου το σταθερό χτυπάει άμεσα.

rav3n
24-04-09, 18:45
Να ρωτησω και γω κατι;Χθες εστειλα τα δικαιολογητικα στη HOL και σημερα στην ιστοσελιδα της βλεπω
Έχει αποσταλεί αίτημα υλοποίησης στον ΟΤΕ. Αναμονή για έγκριση αιτήματος.Ποσο καιρο παίρνει συνηθως η εγκριση;Ηρθε χθες και ο λογαριασμος του ΟΤΕ του Απριλιου και ληγει μεσα Μαιου παιζει ρολο που δεν τον εχω πληρωσει ακομη;

Ειναι must να τον πληρωσεις διοτι ο οτε θα παγωσει την διαδικασια μεταβασης λογω οφειλων.

theofilos79
25-04-09, 00:04
Ειναι must να τον πληρωσεις διοτι ο οτε θα παγωσει την διαδικασια μεταβασης λογω οφειλων.

φίλε rav3n εγώ πάντως δεν τον είχα πληρώσει γιατι περιελάμβανε και μήνα που δεν ήμουνα πελάτης του οτε και δεν παρουσιάστηκε κανένα πρόβλημα πάντώς

rav3n
25-04-09, 05:04
Εγω δεν θα το διακινδυνευα παντως..

theofilos79
25-04-09, 20:15
Εγω δεν θα το διακινδυνευα παντως..

Βασικά εγώ είχα πεισμώσει για αυτό και δεν τους πλήρωνα. είχα πάει 3-4 φορες στα γραφεία τους και πολλά τηλεφωνα για να τους εξηγήσω ότι δεν είμαι πελάτης του οτε και δεν πρέπει να με χρεώνουν αλλα η απάντηση τους ήταν ότι το βλέπουμε ότι δεν είστε πελάτης του οτε αλλα δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι για αυτό. έτσι δεν πλήρωσα κανένα λογαριασμό μέχρι να βγει ο τελικός.

anepro
27-04-09, 01:36
από ότι καταλάβει πρέπει να παίζει ρόλο και ο συνδιασμός των τηλεφώνων που έχεις πάνω στο ρουτερ. σε μένα πάντως με το netfaster με κάποιο συγκεκριμένο συνδυασμό ασύρματων τηλεφώνων χανόταν η αναγνώριση.

Εγώ έχω ένα ασύρματο siemens και ένα ενσύρματο General electric. Έχει δοκιμάσει κάποιος τις συγκεκριμένες μάρκες σε γραμμή HOL για να μας πει αν δουλεύει σωστά η αναγνώριση;

terko
27-04-09, 02:42
Εγώ έχω ένα ασύρματο siemens και ένα ενσύρματο General electric. Έχει δοκιμάσει κάποιος τις συγκεκριμένες μάρκες σε γραμμή HOL για να μας πει αν δουλεύει σωστά η αναγνώριση;

Με ασύρματο SIEMENS C450 όλα ΟΚ.

anepro
27-04-09, 08:58
Εγώ έχω το Siemens AL14H αλλά αφού είναι εντάξει το δικό σου που έχει και πιο πολύπλοκες λειτουργίες, λογικά θα δουλεύει και το δικό μου.

harris
27-04-09, 13:34
:shock::shock::shock:

Upload: 902 Kbps.
Download: 10192 Kbps.

Δεν έχω ξαναδεί ποτέ τέτοιο συγχρονισμό στην γραμμή του σπιτιού μου!!! :worthy:

Lazos
27-04-09, 14:32
Πέμπτη έστειλα τα δικαιολογητικά,Παρασκευή γραφει οτι εχει αποσταλει αιτημα στον ΟΤΕ.Σημερα γραφει:

Το αίτημα βρίσκεται σε εξέλιξη.
Θα ενημερωθείτε σύντομα για την προβλεπόμενη ημερομηνία ενεργοποίησης.

Αυτο σημαινει οτι δωθηκε η εγκριση του ΟΤΕ σωστα; και ποσο καιρο παιρνει τωρα;

harris
27-04-09, 15:05
O OTE θα δώσει την ημερομηνία ενεργοποίησης και θα σου την μεταφέρουν από την hol ;)

famous-walker
27-04-09, 15:13
Σε γραμμή νέας οικοδομής στην Λάρισα, με attenuation στο 30 και SNR στο 11, η γραμμή συγχρονίζει στα 16500 kbps, το upload όμως είναι στα 782 kbps. Γιατί; Εάν τους πάρω τηλέφωνο θα το διορθώσουν; Η μήπως φταίει το NetFaster;

Πως μπορούμε να βλέπουμε Online τον λογαριασμό; δηλαδή τις κλήσεις και τις χρεώσεις; Στο management tools, η συγκεκριμένη λειτουργία είναι απενεργοποιημένη.

binary_dreamer
27-04-09, 15:35
τι πρόβλημα έχεις με το upload? η ταχύτητα είναι έως 1024

@ ADSLgr.com All rights reserved.