PDA

Επιστροφή στο Forum : Ιδιόκτητο HOL Στην Γιάννουλη - Λάρισας



jinkostas
05-01-09, 19:35
Υπάρχει κανένας συνδεδεμένος στο ιδιόκτητο δίκτυο της Hellas On Line στην Γιάννουλη Λάρισας να μας πει εντυπώσεις; Ενδιαφέρομαι για να αλλάξω πάροχο. Έχω Connex 2Mbit και θέλω να πάω στα 24.

jinkostas
07-01-09, 14:28
Κανένας?

skiad73
11-01-09, 17:13
Φίλε μου γεια σου, έχω σύνδεση στην HOL, συγκεκριμένα HOL DOUBLE PLAY, από ταχύτητα είμαι ευχαριστημένος μην φανταστείς τίποτα τρελά πράγματα πάντως σε σχέσει με τον ΟΤΕ είναι καλύτερα αφού έχω τηλέφωνο απεριόριστο και πληρώνω 40€, παλιά ήμουν στο ΟΤΕ και είχα Internet στο 1Μb και πλήρωνα 30 το δύμηνο αλλά τηλέφωνα δεν έπαιρνα για να μην ανέβει ο λογαριασμός. Πάντως σου πρωτινό να δοκιμάσεις δεν έχεις να χάσεις τίποτα, εγώ κατεβάζω ταινίες σχετικά γρήγορα, η μεγαλύτερη ταχύτητα που έχω πιάσει είναι στα 15Μb και την μικρότερη στα 1Μb.
Ότι άλλο θέλεις μπορείς να με ρωτήσεις.

jinkostas
12-01-09, 10:00
Σε τι ταχύτητα κλειδώνει το Modem? αποσυνδέσεις έχεις καθόλου?

skiad73
12-01-09, 22:25
Σε τι ταχύτητα κλειδώνει το Modem? αποσυνδέσεις έχεις καθόλου?

Δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις στην ερώτησή σου το που κλειδώνει το Modem, βλέπεις δεν είμαι και πάρα πολύ καλός, σχετικά με την άλλη ερώτησή σου όχι δεν έχω καθόλου μέχρι τώρα αποσυνδέσεις ούτε στο Internet αλλά ούτε στο τηλέφωνο.
Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν έχω σταθερή ταχύτητα στο Internet και για αυτό θα τους πάρω τηλέφωνο για να δω τι παίζεται.

Eyeshield
15-01-09, 05:30
jinkostas εγω που εχω κανει αιτηση απο 29/11 ακομα περιμενω να ανοιξουν πορτες τωρα ειδα οτι γινονται καποιες εργασιες στην μεταμωρφωση που λογικα θα ειμαστε συνδεμενη. τωρα αν εγω θα παρω 2p δεν ξερω αλλα εφοσον εχω forthnet και αυτη μου λεγαν παπα&&ες οτι εχω καλυψη στο ιδιοκτιτο δικτυο τους και περιμενα 6μηνες και αρχ.&%^α εκανα αιτηση στην hol . αντε να δουμε να βρο καμια ασπρη μερα γιατι ο οτε πραγματικα μπουκονει τις καθημερινες ..

jinkostas
15-01-09, 09:39
Εδώ στην Γιάννουλη μόνο η HOL έχει ιδιόκτητο.... Εγώ έκανα online την αίτηση 8 Ιαννουαρίου και μου έστειλαν sms ότι πιθανή ημαρομηνία ενεργοποίησης 4 Φεβρουαρίου....

skiad73
15-01-09, 15:33
Εδώ στην Γιάννουλη μόνο η HOL έχει ιδιόκτητο.... Εγώ έκανα online την αίτηση 8 Ιαννουαρίου και μου έστειλαν sms ότι πιθανή ημαρομηνία ενεργοποίησης 4 Φεβρουαρίου....

Φίλε μου jinkostas, η ημερομηνία που σου στείλανε με sms είναι πραγματική συν πλην 2 ημέρες και εμένα έτσι μου στείλανε και μία μέρα δεν θυμάμαι ακριβώς περίπου 2 ημέρες μετά μπήκα στο Ιντερνετ και είχα της HOL σύνδεση.
Τώρα που σου γράφω έχω την παρακάτω ταχύτητα:
http://www.speedtest.net/result/390784615.png

Eyeshield
16-01-09, 08:15
εγω γιατι δεν εχω ακομα τη πηγα να κανω αιτηση στο πλαισιο .. τι να πω ακομα περιμενω.. το ξερεται ομως οτι συνδεομαστε στο κομβο της ΦΙΛΕΛΛΗΝΩΝ ? γιατι δεν πεζει υπολογισα απο ενα guide αναλογα ποσα db εχεις σου λεει και ποση αποσταση εχεις που συνδεεσε.

jinkostas
16-01-09, 09:51
Όντως υπάρχουν μερικά τηλεφωνικά νούμερα της Γιάννουλης όπυ ο wizard των εταιρειών λέει πως ανήκουνε στην Φιλλελήνων. Νομίζω όμως πως είναι λάθος της Βάσης...

Eyeshield
20-01-09, 14:00
ξαναπηρα τηλεφωνο σημερα 20/1/9 παλι μου ειπε οτι δεν υπαρχουν πορτες οτι εισαι σε πρωτεριωτιτα.. και επισης την ρωτησα ποτε θα γινει η αναβαθμιση για νεες πορτες μου ειπε δεν το γνωριζω αυτο δεν βρισκει ουτε ημερομηνια,επισης μου ειπε να παρω σε 1,5 2 εβδομαδες για να δω τι γινεται αυτο το πραγμα παντως να σου λεει εχεις διαθεσιμοτιτα αλλα δεν εχει πορτες ειναι γελοιο.. αντε να περιμενω παλι στον ποτε.. και οι forthnet που εχω τιποτα δεν κανει καλα κανω και παω στην hol να δω καμοια ασπρι μερα..

Eyeshield
03-07-09, 13:23
ενημερωση μετα απο τοσο καιρο μου ηρθε χτες μυνημα για 17/7 για 24mbit db της hol. φευγω απο οτε και την forthnet.

bill27
04-07-09, 20:25
εγω εκανα αιτηση στις 12-03-2009.ακομα μου λενε πως δεν υπαρχουν πορτες.αναγκαστικα κ εκανα αιτημα-καταγγελια απο το σαιτ τισ εεττ.γνωριζει κανεναςτην διαδικασια που ακολουθειται αφου κανεις την καταγγελια-αιτημα?


ΥΓ.την αιτηση την εκανα 10 μερες νωριτερα απο εναν φιλο μου ο οποιος ενεργοποιειτε στις 16-07-2009.μου κανει εντυπωση το γεγονος οτι ενεργοποιειτε ποιο μπροστα απο εμενα γιατι τα σπιτια μας εινα σε αποσταση 500-600 μετρα.μπορει καποιος να με διαφωτισει για το τι μπορει να παιζει κ να ενεργοποιηθηκε αυτος ποιο μπροστα απο εμενα?

Eyeshield
10-07-09, 17:50
και εγω εκανα καταγγελια και μου εστειλαν και γραμμα για το θεμα.. και με πηραν τηλεφωνο σχετικα με αυτο και μου ειπαν αν ειστε δυσαρεστημενος σχετικα με την ενοργοποιηση μπορειτε να κανετε αιτηση διακωπης και να παρεται τα χρηματα σας πισω αλλα επιδης ειναι η μονη εχτος οτε ειπα να κανω υπομονη εγω ειμαι απο εργατικες γιαννουλης . τωρα σχετικα με της πορτες ειναι λιγο δυσκολο το πραγμα για εργατικες-γιαννουλη κεντρο απο φιλο του καναν ενα μηνα καινουργια γραμμη εγω εχω γραμμη... και πηρε ποσο καιρο...

Eyeshield
14-07-09, 19:30
σημερα που γυρισα μετα την δουλεια ειδα οτι δεν ειχα ιντερνετ και λεω τι σκατ@ κανω 2 restart το rooter και παλι δεν εμπενε παω να παρω τηλεφωνο και βλεπω πως δεν μιλαει και λεω λες να μου το βαλανε? και ναι σημερα συγχρωνιστικα στα δεν ειναι λιγο σχεσι με 2 mbps... :D
ADSL: CONNECTED
ADSL UPTIME: 0:00:01:11
PPP UPTIME: 0:00:01:06
Mode: G.992.5 (ADSL2+)
Upload: 946 Kbps.
Download: 17207 Kbps.

@ ADSLgr.com All rights reserved.