PDA

Επιστροφή στο Forum : Folding@Home Crash...



anaca
26-11-05, 01:26
Καλησπέρα σε όλη την ομάδα! Εγκατέστησα στον υπολογιστή μου το Folding@Home, όταν επανεκινούσα τον υπολογιστή και πήγαινα να το ανοιξώ ο υπολογιστης σταματουσε να λειτουργεί, στη καλύτερη η κάρτα γραφικών θα μου έβγαζε, vpu recover. Υπάρχει περίπτωση αυτο να συμβαίνει γιατι το είχα απενεργοποιήση απο το startup manager? Σας ευχαριστώ!

euri
26-11-05, 01:56
Τη γραφική κονσόλα έχεις βάλει; Αν ναι, τότε δοκίμασε να βάλεις την απλή και μάλιστα ως service. Δες στα υπομνήματα αυτής της ενότητας για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την εγκατάσταση και τη ρύθμιση.

anaca
26-11-05, 09:59
ναι, τη γραφικη έχω, θα το προσπαθήσω και σήμερα, ευχαριστώ!

no_logo
26-11-05, 10:11
ναι, τη γραφικη έχω, θα το προσπαθήσω και σήμερα, ευχαριστώ!

και γω την γραφική ετρεχα πάντα αλλά παρουσίαζε προβλήματα - τουλάχιστον οι πρόσφατες εκδόσεις- πριν 2 μέρες εβαλα την απλή κονσόλα και δεν εχω κανένα πρόβλημα. Διαβασε αυτά που σου προτείνει ο euri εγκατέστησε και το fahmon και ψήσε την cpu σου :thumbsup1

euri
26-11-05, 16:13
Το μειονέκτημα με τη χρήση της γραφικής κονσόλας του FaH είναι ότι βάζει στο παιχνίδι και ένα ακόμα υποσύστημα του υπολογιστή: το υποσύστημα των γραφικών. Οπότε οι πιθανότητες εμφάνισης προβλήματος αυξάνονται.

Υπάρχει βέβαια το πλεονέκτημα ότι βλέπεις ωραία σχηματάκια ( :lol: ), αλλά είναι κάποιος συνέχεια μπροστά στην οθόνη του για να τα βλέπει;

@ ADSLgr.com All rights reserved.