PDA

Επιστροφή στο Forum : Αξιζει;



kashiba
26-11-05, 01:41
Γεια σας πεδια ειμαι καινουργιος και αυτες τις μερες το ψαχνω για να βαλω dsl.Θελω να ρωτησω 2 πραγματακια 1)αξιζει αυτο το πακετο της forthnet που ειναι για 4 μηνες?
γιατι βλεπω απο οτι εψαξα στο forum ολο προβληματα με το μοντεμ που δινει το f200
και 2)αυτο που λεει 4 μηνες δεν πληρωνεις τπτ αυτο το παγιο dsl ειναι και αυτο πληρωμενο?????εκτος απο την συνδρομη για 4 μηνες (η οποια ειναι πληρωμενη).

wizardakis
26-11-05, 03:30
σαν προσφορα ειναι καλη και ανταγωνιστικη σε σχεση με παρομοια προπληρωμενα.
Το μοντεμ ομως ειναι μαπα και αρνειται πεισματικα να συγχρονιστει.(ισως βελτιωνουν την κατασταση λιγο οι τελευταιοι drivers)
Πιστευω ομως οτι αργα η γρηγορα θα καταλαβεις οτι δεν σου κανει.

kashiba
26-11-05, 15:15
δηλαδη με λιγια λογια να μην παρω αυτο το πακετο?ξερετε καποιο πακετο το οποιο να ειναι καλυτερο δηλαδη να δινει καποιο καλο μοντεμ??το ondsl kit?

aesir
26-11-05, 15:23
Κοίτα στις θεματικές υποενότητες ή κάνε αναζήτηση.

RoadHog
29-11-05, 22:14
Είναι αρκετά καλή προσφορά.
Από 1 Δεκεμβρίου έως 31 Ιανουαρίου δίνουν 3+2 μήνες

Δες εδώ: http://www.forthnet.gr/templates/corporatePrPostingView.aspx?p=142823

Tem
29-11-05, 22:27
καλή προσφορά αρκεί βέβαια να μην πέσεις σε παραφορτωμένο dslam και παίρνεις ταχύτητες 256 ίσως και χαμηλότερες

JohnGR
29-11-05, 23:36
Αυτό βέβαια θα γινόταν με οποιονδήποτε ISP, σωστά Tem;

Tem
01-12-05, 04:55
Αυτό βέβαια θα γινόταν με οποιονδήποτε ISP, σωστά Tem;
κατά πάσα πιθανότητα ναί

BoGe
01-12-05, 11:04
Γεια σας πεδια ειμαι καινουργιος και αυτες τις μερες το ψαχνω για να βαλω dsl.Θελω να ρωτησω 2 πραγματακια 1)αξιζει αυτο το πακετο της forthnet που ειναι για 4 μηνες?
γιατι βλεπω απο οτι εψαξα στο forum ολο προβληματα με το μοντεμ που δινει το f200
και 2)αυτο που λεει 4 μηνες δεν πληρωνεις τπτ αυτο το παγιο dsl ειναι και αυτο πληρωμενο?????εκτος απο την συνδρομη για 4 μηνες (η οποια ειναι πληρωμενη).

Kashiba, τον τελευταίο καιρό η FORTHnet, αντιμετωπίζει ελαφρά προβλήματα στις ταχύτητες.

skyman
02-12-05, 12:41
Kashiba, τον τελευταίο καιρό η FORTHnet, αντιμετωπίζει ελαφρά προβλήματα στις ταχύτητες.

Aπό που βγαίνει αυτό το συμπέρασμα;
Kashiba εάν πέσεις σε καλό DSLAM δεν νομίζω ότι θα έχεις κανένα πρόβλημα τόσο με την FORTHnet όσο και με οποιονδήποτε άλλο provider.

metmat
02-12-05, 13:11
Παιδιά να σας πω κι εγώ τη γνώμη μου μιας και αγόρασα το εν λόγω πακέτο και μου ενεργοποιήθηκε πριν λίγες μέρες. Η διαδικασία της ενεργοποίησης χρειάστηκε μόνο 4 μέρες. Μάλλον ήμουν τυχερός σε αυτό. Όσο για το crypto μοντεμ που έχει μέσα το πακέτο, δεν μου έχει δημιουργήσει κανένα πρόβλημα. Βέβαια ίσως είναι πολύ νωρίς ακόμα. Από bitcomet κατεβάζει με 35 περίπου. Δεν έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα συγχρονισμού. Όταν ανοίγω τον υπολογιστή μέσα σε 1 λεπτό το πολύ συγχρονίζει. Χρησιμοποίησα τους drivers που είχε μέσα το cd. Είχα κι εγώ σκοπό να το αφήσω το μοντεμ στην άκρη με τη μια και να πάρω ένα router, αλλά διαπιστώνω ότι τελικά δεν χρειάζεται. Τουλάχιστον προς το παρόν.
Μόνο μία ερώτηση. Δεν πιστεύω όση ώρα είμαι online να υπάρχει είτε χρονοχρέωση, είτε ογκοχρέωση. Έτσι δεν είναι;

nnn
02-12-05, 23:40
Δεν πιστεύω όση ώρα είμαι online να υπάρχει είτε χρονοχρέωση, είτε ογκοχρέωση. Έτσι δεν είναι;

Αν έχεις το in a box δεν υπάρχει ογκοχρέωση/χρονοχρέωση.
Enjoy it.

help
03-12-05, 00:05
Παιδια και εγω το ιδιο πακετο εχω και δεν εχω κανενα προβλημα εκτος απο αυτο που επα8α τωρα...
Ολλα δουλευουν οκ..Την 8η μερα ενεργο...

@ ADSLgr.com All rights reserved.