PDA

Επιστροφή στο Forum : βοηθεια Plz...



kary
06-01-09, 17:56
Λοιπον μπαινω κατευθειαν στο θεμα.εχω connx 2mbps και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα.
Ανοιγω το Pc και μπαινω στο διαδικτυο,ολα κανονικα σερφαρω μια χαρα χωρις κανενα προβλημα.
ανοιγω το utorrent και κατεβαζω μια ταινιουλα για παραδειγμα.κατεβαινει κανονικα.κλεινω το utorrent και οταν παω να σερφαρω παλι δεν ανοιγει καμια σελιδα.κανω ρεσταρτ και ολα οκ παλι.φταιει σιγουρα το utorrent γιατι το ανοιξα και το εκλεισα εμεσως χωρις να κατεβασω τιποτα και παλι δεν ανοιγε καμια σελιδα.το θεμα ειναι οτι φταιει σαν εφαρμογη ή γινεται καποια επιπλοκη στο ρουτερ???

mirtiano
07-01-09, 01:36
Γινεται επειδη οταν κλεινεις το μτορεντ και δεν περιμενεις λιγα λεπτα να ενημερωσει τις ''συνδεσεις'' του οτι διακοπτει.Οταν πατας την επιλογη ''εξοδος'' απο το μτορρεντ αυτο μπορει να εξαφανιζεται απο την οθονη αλλα παραμενει για λιγο ενεργο χωρις να φαινεται μεχρι να τερματιστει,το ποσο δεν εχω προσεξει μαλλον 1-2 λεπτα.

Οταν κανεις ρεσταρτ τοτε αλλαζει ip η παροχη του isp και δεν ενοχλειται πλεον το ρουτερ απο την μισοτελειωμενη δουλεια του μτορρεντ,οι πρωην συνδεσεις του οποιου ''ψαχνουν'' την προηγουμενη ip.

Τα ειπα καπως χοντροκομμενα αλλα πιστευω να καταλαβες...
Δεν ειναι κατι σοβαρο,μην ανησυχεις...

hel
07-01-09, 01:43
Λοιπον μπαινω κατευθειαν στο θεμα.εχω connx 2mbps και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα.
Ανοιγω το Pc και μπαινω στο διαδικτυο,ολα κανονικα σερφαρω μια χαρα χωρις κανενα προβλημα.
ανοιγω το utorrent και κατεβαζω μια ταινιουλα για παραδειγμα.κατεβαινει κανονικα.κλεινω το utorrent και οταν παω να σερφαρω παλι δεν ανοιγει καμια σελιδα.κανω ρεσταρτ και ολα οκ παλι.φταιει σιγουρα το utorrent γιατι το ανοιξα και το εκλεισα εμεσως χωρις να κατεβασω τιποτα και παλι δεν ανοιγε καμια σελιδα.το θεμα ειναι οτι φταιει σαν εφαρμογη ή γινεται καποια επιπλοκη στο ρουτερ???

Τι πρόγραμμα antivirus έχεις;

tsek
07-01-09, 01:55
οταν κλείσεις το μτορρεντ και μετα απο μερικά λεπτά (2-3) πάλι δεν συνδέεται?

@ ADSLgr.com All rights reserved.