PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα αποσυνδέσεων (Speedtouch 536)



Peter_the_Greek
06-01-09, 20:09
Φιλοι μου καλισπερα και καλη χρονια,

Ονομαζομαι Πετρος και ειμαι κατοικος Χαλανδριου περιοχη Νοσοκομειου Υγεια.

Με πολυ ενδιαφερον διαβαζω το φορουμ σας κ βρισκω αρκετες συμαντικες πληροφοριες οσον αφορα τις συνδεσεις ADSL του ΟΤΕ.

Ως καινουργιος στο φορουμ εχω κ εγς μερικες αποριες οσοω αφορα την συνδεση μου-
Εχουμε και λεμε λοιπον¨

Εχω ενα μοντεμ Router Speed Touch 536 Thomson.Μερικες εβδομαδες πριν εκανε συχνα αποσυνδεσεις κ δεν μπορω να καταλαβω το γιατι-Συγκεκριμενα το λαμπακι του ΑΔΣΛ πολλες φορες εκανε κ 2 24ωρα για να μεινει σταθερο και να μου δςσει συνδεση στο Ιντερνετ.Η ταχυτητα που εχω τωρα ειναι 1024 αναβαθμιστηκε απο 512 και κατεβαζω με 650κιλο μπαιτ

Παρακαλω μηπως γνοριζετε τι μπορω να κανω ωστε να μην εχει αποσυνδεση συνεχομενη το μοντεμ-???

Επισης δεν γνοριζω πωσ να κανω μετρησεις αν μου ζητηθουν

Ευχαριστω προκαταβολικα για την βοηθεια σας

ariadgr
06-01-09, 20:13
Φιλοι μου καλισπερα και καλη χρονια,

Ονομαζομαι Πετρος και ειμαι κατοικος Χαλανδριου περιοχη Νοσοκομειου Υγεια.

Με πολυ ενδιαφερον διαβαζω το φορουμ σας κ βρισκω αρκετες συμαντικες πληροφοριες οσον αφορα τις συνδεσεις ADSL του ΟΤΕ.

Ως καινουργιος στο φορουμ εχω κ εγς μερικες αποριες οσοω αφορα την συνδεση μου-
Εχουμε και λεμε λοιπον¨

Εχω ενα μοντεμ Router Speed Touch 536 Thomson.Μερικες εβδομαδες πριν εκανε συχνα αποσυνδεσεις κ δεν μπορω να καταλαβω το γιατι-Συγκεκριμενα το λαμπακι του ΑΔΣΛ πολλες φορες εκανε κ 2 24ωρα για να μεινει σταθερο και να μου δςσει συνδεση στο Ιντερνετ.Η ταχυτητα που εχω τωρα ειναι 1024 αναβαθμιστηκε απο 512 και κατεβαζω με 650κιλο μπαιτ

Παρακαλω μηπως γνοριζετε τι μπορω να κανω ωστε να μην εχει αποσυνδεση συνεχομενη το μοντεμ-???

Επισης δεν γνοριζω πωσ να κανω μετρησεις αν μου ζητηθουν

Ευχαριστω προκαταβολικα για την βοηθεια σας

Κάπου τα έχεις μπερδέψει μάλλον με την ταχύτητα.
Δώσε τα πλήρη στατιστικά συγχρονισμού από το web interface του router (attenuation, noise margin κλπ)

tsek
07-01-09, 00:23
Κάπου τα έχεις μπερδέψει μάλλον με την ταχύτητα.
Δώσε τα πλήρη στατιστικά συγχρονισμού από το web interface του router (attenuation, noise margin κλπ)

Aν δεν γνωρίζεις πως να το κάνεις αυτο μπές στη σελίδα του ρουτερ δλαδή στο 192.168.1.254 και δές αυτα τα στατιστικα,αν δεν σε βοηθάει πολυ όλα αυτα δές και τo manual του ρούτερ.Και ότι απορία...εδω..

@ ADSLgr.com All rights reserved.