PDA

Επιστροφή στο Forum : 400kbps και 1024kbps ΧΩΡΙΣ ΟΓΚΟΧΡΕΩΣΗ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΧΡΟΝΟΧΡΕΩΣΗ!



stormy11
03-11-03, 19:31
Δυστυχώς, στην Ελλάδα όταν είσαι πελάτης μιας νέας υπηρεσίας όπου εμπλέκεται το Δημόσιο σχεδόν πάντα πληρώνεις την προχειρότητα, την κακοοργανωσιά και πάνω απ΄όλα ακριβά κάτι που οι ίδιοι που το πουλάνε καλά καλά δεν το γνωρίζουν καθυστερούν να το εγκαταστήσουν, θέτουν όρους καταχρηστικούς για τους οποίους υπαναχωρούν μετά (όπως η περίπτωση του υποχρεωτικού εξοπλισμού adsl απο τον Ο.Τ.Ε. που μετά άρθηκε με το τσιγκέλι και βγάζοντας το λάδι όσων από εμάς τολμήσαμε να επιστρέψουμε κάτι που δεν μας έκανε-πχ.εμένα με τιμώρησαν κόβοντας μου το adsl γιατί η αίτηση μου ήταν την εποχή που ήταν υποχρεωτικό το Κοκκαλομόντεμ το οποίο δεν έκανε routing σε pstn και έπρεπε να κάνω νέα και να περιμένω λες και έχω το ιντερνετ για τραγουδάκια και όχι για δουλειά).Τέτοια πολυτέλεια δεν την είχα ούτε εγώ ούτε οι πελάτες μου!
ΕΤΣΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΝΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΖΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ "ΣΤΑΝΙΑΡΕΙ" ΚΑΙ Η ΑΓΟΡΑ. ΒΡΗΚΑ ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΛΥΣΗ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΗΔΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑ- ΠΡΙΝ ΚΑΝΩ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΕ ΑΣΧΕΤΟΥΣ -ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΨΟΓΑ!!!
Το ωραίο είναι ότι πλέον δεν έχει ογκοχρέωση ούτε χρονοχρέωση!!!
Για να μην κάνω διαφήμιση, κάτι που δεν το έχω ούτε ανάγκη, αλλά επειδή από την άλλη θεωρώ ότι κάνω καλό σε κάποιους ανθρώπους που δεν έχουν την πολυτέλεια της ενημέρωσης και για να βάλουν κάποιοι "νερό στο κρασί τους " με τη μονοπωλειακή αντίληψη της ελεύθερης κατά τ' άλλα αγοράς, δεν θα γράψω ολόκληρα τα ονόματα των εταιριών.Με λίγο ψαξιμο όλα βρίσκονται.
Πρόκειται για μια Γερμανική ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΛΛΑΝΔΙΚΗ (όπως κατά λάθος έγραψα στο θεμα: "AΠΙΣΤΕΥΤΗ ΤΡΙΤΟΚΟΣΜΙΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΤΟΝ ΟΤΕ!!!"στην ενοτητα: "O.T.E. ΓΕΝΙΚΑ".
Είναι η εταιρία s*tsp**d με την υπηρεσία s*tsp**d Fl*t που παρέχει μέσω του Astra 19,2oE ταχύτητες download 400 και 1024 kbps με 39 και 59 €+ Φ.Π.Α. το μήνα αντίστοιχα ,με εγγραφή 30€ και συνδρομή τουλάχιστον 3μήνες.ΚΑΜΜΙΑ ΑΛΛΗ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ !!!Αντιπροσωπεύεται στην Ελλάδα από την smd**a.
Στον ίδιο δορυφόρο παρέχει τις υπηρεσίες της η Ιταλική Νets**tem τις οποίες ονομάζει S*tAD*L με 16,5 € και 33 € αλλά με όριο το 1,5 GB και τα 6 GB αντίστοιχα.Μετά έχει ογκοχρέωση.
Επίσης χωρίς ογκοχρέωση αλλά σε άλλο δορυφόρο ειναι η υπηρεσία της ΟP**SKY.
ΑΝ ΣΥΝΥΠΟΛΟΓΙΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ 10 € ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΟ ΜΗΝΑ ΓΙΑ ΕΠΙΓΕΙΟ IP, ΠΟΥ ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ UPLOAD, KAI TH XΡΕΩΣΗ Ε.Π.Α.Κ. ΚΑΤΑ ΤΗ ΧΡΗΣΗ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΝΑ ΣΥΜΦΕΡΕΙ (ΓΙΑ ΤΑ 1024 ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΚΑΝ!!!)
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΤΡΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΕΔΩ ,ΜΕ ΤΟ ADSL ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΡΟΥΜΕ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΟΥ ΝΑ ΑΞΙΖΟΥΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥΣ ΚΑΠΟΤΕ....

@ ADSLgr.com All rights reserved.