PDA

Επιστροφή στο Forum : email otenet



okopan
07-01-09, 11:08
Απο 2 Δεκεμβριου ειμαι στην Forthnet . Δεν εχω παρει ακομα τον τελευταιο λογαριασμο ΟΤΕ για το διμηνο Νοεμβριος-Δεκεμβριος 2008.
Το email ομως της ΟΤΕΝΕΤ που ειχα λειτουργει ακομη κανονικα . Δεν θα επρεπε κανονικα αφου εφυγα απο τον ΟΤΕ να κοπει .
Φοβαμαι για επιπλεον χρεωσεις απο ΟΤΕ .

ΥΓ.
Να σταματησω να χρησιμοποιω το συγκεκριμενο email ???

morfeas2002
07-01-09, 11:41
Ο λογαριασμός σου αν φύγεις απο τον ΟΤΕ φαίνεται ενεργός για ένα χρόνο περίπου.Χωρίς να χρεώνεσαι φυσικά.Οπότε μέχρι να περάσει αυτό το διαστημα email θα συνεχίσουν να έρχονται εκει.

Simpleton
07-01-09, 11:47
Μπορείς να πας το e-mail σου σε ανεξάρτητη υπηρεσία (π.χ. freemail.gr, mail.gr, gmx.com, gmail.com) για να μην έχεις αυτό το θέμα όταν αλλάζεις ISP.

tsek
07-01-09, 12:38
δέν θα χρεωθείς τίποτα παραπάνω απλώ καποια στιγμή το email σου θα σταματήσει να λειτουργεί.

030366
07-01-09, 13:21
Μπορείς να πας το e-mail σου σε ανεξάρτητη υπηρεσία (π.χ. freemail.gr, mail.gr, gmx.com, gmail.com) για να μην έχεις αυτό το θέμα όταν αλλάζεις ISP.

Σωστός! Τόσο καιρό είναι ζήτημα αν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ το e-mail της otenet. Δεν μπορώ να καταλάβω το κόλλημα με τα mail των παρόχων.

tsek
07-01-09, 13:49
Σωστός! Τόσο καιρό είναι ζήτημα αν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ το e-mail της otenet. Δεν μπορώ να καταλάβω το κόλλημα με τα mail των παρόχων.

Ίσως επειδη στη οτενετ για παράδειγμα τα δείνουν έτοιμα και γιαυτο α λένε ''δεν βαριέσε''και χρησιμοποιηουν αυτο.Άλλοι μπορεί να μήν ξέρουν πως δημιουργείς ενα email.Διάφοροι λόγοι...

Georgevtr
07-01-09, 14:22
Ίσως επειδη στη οτενετ για παράδειγμα τα δείνουν έτοιμα και γιαυτο α λένε ''δεν βαριέσε''και χρησιμοποιηουν αυτο.Άλλοι μπορεί να μήν ξέρουν πως δημιουργείς ενα email.Διάφοροι λόγοι...
Είσαι λάθος.Ο λόγος του οποίου γίνεται αυτό,είναι διότι προνωούν σε όφελος του πελάτη του.
Δηλαδή έαν κάνεις μεταφορά Η νέα σύνδεση και θέλεις το παλιό σου μέιλ,τότε άνετα μπορείς να το χρησιμοποιήσεις-επανακτήσεις,καταθέτωντας τα απαραίτητα έγγραφα.
Πράγμα που ΔΕΝ γίνεται σε ΚΑΝΕΝΑΝ άλλο πάροχο!

okopan
07-01-09, 17:14
Εχω κι αλλα email oμως δεν δουλεουν ολα τα free mail με το outlook express.

ευχαριστω παντως για τις απαντησεις σας .

greatst
07-01-09, 17:30
Είσαι λάθος.Ο λόγος του οποίου γίνεται αυτό,είναι διότι προνωούν σε όφελος του πελάτη του.
Δηλαδή έαν κάνεις μεταφορά Η νέα σύνδεση και θέλεις το παλιό σου μέιλ,τότε άνετα μπορείς να το χρησιμοποιήσεις-επανακτήσεις,καταθέτωντας τα απαραίτητα έγγραφα.
Πράγμα που ΔΕΝ γίνεται σε ΚΑΝΕΝΑΝ άλλο πάροχο!

... και να συμπληρώσω ότι νομιζω (δεν το έχω πρόχειρο τώρα) ότι η ΕΕΤΤ δίνει ένα περιθώριο όπου το email ΠΡΕΠΕΙ να συνεχίσει να υφίσταται (είτε κανονικά, είτε μέσω προώθησης, είτε με μια αυτόματη απάντηση που θα ενημερώνει για την ΝΕΑ email διεύθυνση) για ΚΑΠΟΙΟ χρονικό διάστημα, ώστε ο καταναλωτής που αλλάζει παροχέα να ΜΗΝ μένει ξεκρέμαστος (ψάξτε το, νομίζω ότι το θυμάμαι σωστά!) ;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.