PDA

Επιστροφή στο Forum : FORTHnet 3 + 3 μηνες στo media markt



Σελίδες : [1] 2

user1
26-11-05, 21:27
στο φυλλαδιο της media markt, αναφερει πως μονο εκει προσφερει adsl in a box με 129 ευρω και adsl in abox plus με 189 ευρω για 3 + 3 μηνες
Νομιζω πως οι τιμες ειναι με ΦΠΑ
Ξερει κανεις αλλος τιποτα περισσοτερο?
Το φυλλαδιο αναφερει πως οι τιμες ισχυουν απο 28/11

sculper
26-11-05, 21:44
το φυλλάδιο μπορείς να το ανεβάσεις κάπου???

user1
27-11-05, 03:11
ανεβηκαν?

νο 2 (σε δυο κομματια)

το μισο κοματι.το αλλο μισο δεν μπορω.πρωτη φορα ανεβαζω φωτο

νομιζω πως τα καταφερα.καλο ειναι να παρει καποιος μοδ απο το site τη media markt να ρωτησει

toneworks
27-11-05, 03:15
Η προσφορα δεν υπαρχει στο επισημο site της φορθνετ.. περιεργο. Με το nintendo πρωτα ανακοινωθηκε στη forthnet και μετα στο πλαισιο. Παντως αν ισχυει, χτυπαει καθαρα την HOL στα 384. Οι αλλοι ISP συνεχιζουν να κοιμουνται.

user1
27-11-05, 03:22
και ειδικα η βιβοντι απ'την οποια περιμενουμε πολλα..........

user1
27-11-05, 03:24
off topic......πως το συμμαζεψατε ρε παιδια με τις φωτο.τοσο ασχετος ειμαι ?

antonatsis
27-11-05, 03:29
ρε παιδια εγω που μαλον θα παρω της φορθνετ το κουτι που να παω για να παρω το καλυτερο?

toneworks
27-11-05, 03:35
Στα media markt διαλεγεις 6μηνο σε box και box plus, εκτος αν θελεις το box plus με 5 μηνες και το Nintendo DS δωρο στο πλαισιο . Και οι 2 προσφορες ειναι απαιχτες.

antonatsis
27-11-05, 03:40
media mart στο ηρακλειο κρητης εχει?

user1
27-11-05, 03:42
δηλαδη με φπα ποσο ερχεται το3+3 της φορθ(mediamarkt) και ποσο της hol?
ειναι περιπου στα ιδια?
δεν μου αρεσει η forth αλλα και λιγο παραπανω να ειναι αλλο 6 μηνες και αλλο 12.ετσι δεν ειναι?

antonatsis
27-11-05, 03:43
η τουλαχιστον τη σελιδα του στο νετ

toneworks
27-11-05, 03:48
Εχει μονο στην Αθηνα μαγαζι. Ερχεται 21.5Ε ο μηνας στο απλο, 31.5Ε στο plus για το 6μηνο. (η τιμη του κοκκαλη ειναι 19,7Ε για 12 μηνες). Ο εξοπλισμος παραμενει σε σενα (σε αντιθεση με τη HOL), οποτε συμφερει καργα. Μια χαρα ειναι η forthnet. (ειδικα στο Ηρακλειο, αν εχεις προβλημα θα ειναι απο τον ΟΤΕ 9 στις 10 περιπτωσεις)

Tem
27-11-05, 11:20
μόνο στα κουτιά έχει προσφορά ?

SubSeven
27-11-05, 12:50
Καλημερα. Στελνουν στην επαρχια αυτοι πχ με αντικαταβολη;

nrg_polini
27-11-05, 19:32
Παρε τηλεφωνο να ρωτησεις.

www.mediamarkt.gr

Nismo
30-11-05, 02:56
Παιδιά δεν είναι αποκλειστική η προσφορά απo το mediamarket, είναι της forthnet για τα χριστούγεννα, για όσους είναι επαρχία η συγκεκριμένη προσφορά θα ισχύει και στο Γερμανό από 1η Δεκεμβρίου απ΄οτι μου έμαθα σήμερα και λογικά και στους υπόλοιπους μεταπωλητές (Multirama κλπ)

nrg_polini
30-11-05, 03:06
Παιδιά δεν είναι αποκλειστική η προσφορά απo το mediamarket, είναι της forthnet για τα χριστούγεννα, για όσους είναι επαρχία η συγκεκριμένη προσφορά θα ισχύει και στο Γερμανό από 1η Δεκεμβρίου απ΄οτι μου έμαθα σήμερα και λογικά και στους υπόλοιπους μεταπωλητές (Multirama κλπ)

Απο 1η Δεκεμβριου η φορθνετ θα δινει 3+2, ενω η mediamarkt δινει 3+3.

SubSeven
30-11-05, 04:12
Και φυσικα το τηλεφωνο τους οσες φορες καλεσα ηταν κατηλειμμενο + δεν απαντησαν σε μεηλ σχετικα με αποστολη στην επαρχια :D

toneworks
01-12-05, 09:23
Η φορθνετ για τα υπολοιπα 3+1 τα αφησε οπως ηταν, απλα αντι να ισχυει η προσφορα μεχρι 30/11/2005, το αλλαξε σε 31/01/2006. Αυτο σημαινει οτι μαλλον τελειωσε απο προσφορες, οποτε χτυπατε κουτια αδερφια:lol:

johnvam
01-12-05, 10:06
Για κοιτάξτε εδώ λίγο.....

http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10007868

Ilias74
01-12-05, 13:13
Ετοιμάζομαι να κάνω σύνδεση adsl (με modem/router wifi) για πρώτη φορά. Ενώ σκεφτόμουν να αγοράσω το πακέτο ADSL in a box Plus της Forthnet διαβάζοντας στο Φόρουμ για κάποια προβλήματα που έχει το modem Linksys που δίνει Forthnet αποφάσισα τελικά να μην ρισκάρω με το πακέτο. Η λύση που είχα καταλήξει ήταν αγορά του USR 9108 (αξίας 110 ευρώ) και ενός πακέτου 1 Bill της Forthnet 384, 3 μήνες + 1 Δωρεάν (αξίας 119 ευρώ). Δηλαδή κατέληξα στο ότι ήταν προτιμότερο να πληρώσω 229 ευρώ και να λειτουργούν όλα άψογα παρά να αγοράσω το πακέτο με 189 ευρώ και να έχω προβλήματα με του μόντεμ.
Την Κυριακή όμως πληροφορήθηκα και εγώ για την προσφορά FORTHnet 3 + 3 μηνες στo media markt. Η προσφορά είναι πολύ δελεαστική αλλά τελικά εγώ μπερδεύτηκα χειρότερα και τώρα δεν ξέρω τι να κάνω. Να πάρω πακέτο; Να πάρω 1 Bill; ή να πάρω κάτι άλλο. Παρακαλώ βοηθήστε με γιατί εδώ και ένα μήνα διαβάζω, συγκρίνω, περιμένω τις χριστουγεννιάτικές προσφορές και τελικά δεν έχω καταλήξει πουθενά. Μάλιστα έτσι που το πάω δεν με βλέπω να κάνω Χριστούγεννα με ADSL.
Αυτό που θέλω είναι
-γραμμή 386 (προπληρωμένη για κάποιο χρονικό διάστημα χωρίς να μου έρθει χωριστά ο λογαριασμός του ΟΤΕ - γι’ αυτό επέλεξα την λύση 1 Bill)
- ένα modem/router Wifi που να λειτουργεί χωρίς προβλήματα και να μην χρειαστεί να το αλλάξω σε ένα μήνα
- το ποσό που μπορώ να διαθέσω είναι γύρο στα 200 €

Ευχαριστώ!

chrand
01-12-05, 13:21
Τι παραπάνω έχει το adsl in abox plus με 189 ευρω από το adsl in a box με 129 ευρω;

cyberp
01-12-05, 13:26
Τι παραπάνω έχει το adsl in abox plus με 189 ευρω από το adsl in a box με 129 ευρω;wireless router

t.kant
01-12-05, 16:10
Ilias:
HOL 12 μηνες 240 ευρώ με τον εξοπλισμό να ανήκει στην εταιρία ΧΩΡΙΣ WI-FI
FORTHNET 6 μήνες από το Mediamarkt 190 ευρώ με εξοπλισμό δικό σου και Wi -Fi

chrand :
Το ένα είναι μόνο για ενσύρματο UTP καλώδιο ενώ το άλλο υποστηρίζει και ασύρματο (Wi-Fi) εκτόσ από το ενσύρματο

chrand
02-12-05, 19:19
chrand :
Το ένα είναι μόνο για ενσύρματο UTP καλώδιο ενώ το άλλο υποστηρίζει και ασύρματο (Wi-Fi) εκτόσ από το ενσύρματο

Ευχαριστώ,
το κακό είναι ότι ( από http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetailsFaq.aspx?c=10007917 )

Έχω συνδρομή ADSL από την FORTHnet, το ADSL in-a-box είναι κατάλληλο για εμένα;

Το ADSL in-a-box απευθύνεται σε νέους χρήστες, δεν μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε για να ανανεώσετε συνδρομή ADSL που ήδη διαθέτετε.


Έχω ήδη πρόσβαση (γραμμή) ADSL. Μπορώ να χρησιμοποιήσω το ADSL in-a-box;
To ADSL in-a-box απευθύνεται σε νέους χρήστες που δεν έχουν πρόσβαση (γραμμή) ADSL. Για να μπορέσετε να το χρησιμοποιήσετε, θα πρέπει πρώτα να καταργήσετε την πρόσβαση (γραμμή) ADSL που ήδη έχετε και μετά να ενεργοποιήσετε κανονικά το ADSL in-a-box.

ss13
03-12-05, 14:27
Ετοιμάζομαι να κάνω σύνδεση adsl (με modem/router wifi) για πρώτη φορά. Ενώ σκεφτόμουν να αγοράσω το πακέτο ADSL in a box Plus της Forthnet διαβάζοντας στο Φόρουμ για κάποια προβλήματα που έχει το modem Linksys που δίνει Forthnet αποφάσισα τελικά να μην ρισκάρω με το πακέτο. Η λύση που είχα καταλήξει ήταν αγορά του USR 9108 (αξίας 110 ευρώ) και ενός πακέτου 1 Bill της Forthnet 384, 3 μήνες + 1 Δωρεάν (αξίας 119 ευρώ). Δηλαδή κατέληξα στο ότι ήταν προτιμότερο να πληρώσω 229 ευρώ και να λειτουργούν όλα άψογα παρά να αγοράσω το πακέτο με 189 ευρώ και να έχω προβλήματα με του μόντεμ.
Την Κυριακή όμως πληροφορήθηκα και εγώ για την προσφορά FORTHnet 3 + 3 μηνες στo media markt. Η προσφορά είναι πολύ δελεαστική αλλά τελικά εγώ μπερδεύτηκα χειρότερα και τώρα δεν ξέρω τι να κάνω. Να πάρω πακέτο; Να πάρω 1 Bill; ή να πάρω κάτι άλλο. Παρακαλώ βοηθήστε με γιατί εδώ και ένα μήνα διαβάζω, συγκρίνω, περιμένω τις χριστουγεννιάτικές προσφορές και τελικά δεν έχω καταλήξει πουθενά. Μάλιστα έτσι που το πάω δεν με βλέπω να κάνω Χριστούγεννα με ADSL.
Αυτό που θέλω είναι
-γραμμή 386 (προπληρωμένη για κάποιο χρονικό διάστημα χωρίς να μου έρθει χωριστά ο λογαριασμός του ΟΤΕ - γι’ αυτό επέλεξα την λύση 1 Bill)
- ένα modem/router Wifi που να λειτουργεί χωρίς προβλήματα και να μην χρειαστεί να το αλλάξω σε ένα μήνα
- το ποσό που μπορώ να διαθέσω είναι γύρο στα 200 €

Ευχαριστώ!
Εγώ πάντως αγόρασα τη προσφορά της Forthnet απο το Media Markt με τους 3+3 μήνες και θα σου πρότεινα να το πάρεις και εσύ!Γιατί είναι η καλύτερη προσφορά και δίνει και καλό router!!:thumbsup1

johnvam
03-12-05, 14:31
Εγώ πάντως αγόρασα τη προσφορά της Forthnet απο το Media Markt με τους 3+3 μήνες και θα σου πρότεινα να το πάρεις και εσύ!Γιατί είναι η καλύτερη προσφορά και δίνει και καλό router!!:thumbsup1

Αλήθεια ποιό modem/router δίνει μαζί?

Erevodifwntas
04-12-05, 00:03
ως rooterάκι (τις τελευταίες 3 μέρες που παίζω μαζί του -κι εγώ πήγα στο 3+3 ;-) είναι πάντως μια χαρά (και το WiFi του είναι χλίδα!!!) τώρα ως Modem... θα δείξει σε καμιά 10αριά μέρες :-)

Tem
04-12-05, 00:06
ως rooterάκι (τις τελευταίες 3 μέρες που παίζω μαζί του -κι εγώ πήγα στο 3+3 ;-) είναι πάντως μια χαρά (και το WiFi του είναι χλίδα!!!) τώρα ως Modem... θα δείξει σε καμιά 10αριά μέρες :-)
δεν μας είπες όμως ποιό είναι

nnn
04-12-05, 03:37
Βάση της παρακάτω photo (http://www.adslgr.com/forum/attachment.php?attachmentid=4262&d=1133050628) Linksys Wifi.

Erevodifwntas
04-12-05, 13:36
είναι το WAG354G της LinkSys.

Tem
04-12-05, 13:52
είναι το WAG354G της LinkSys.
αρκετά καλό:thumbsup1

odys2008
04-12-05, 14:36
Ilias74 δες λίγο και αυτή την προσφορά στο e-shop:
http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.001502&PHPSESSID=a7m11v11mjhrbtc7f29jee1rf2
ADSL IN A BOX PLUS3+2+ AMSTRAD MP160 MP3 PLAYER 256MB + RADIO αξίας 59E
Πιστέυω ότι είναι αξίζει. ;)

Πάντως εγώ σκέφτομαι σοβαρά να πάω να την πάρω!!!

toneworks
04-12-05, 15:44
Έχουν κάνει διάφορες προσφορές με το adsl in a box. Εκτός το Nintendo DS και το Amstrad 256αρι mp3 player, έχω δει και ηχεία 5.1! (http://www.axd.gr/)

FoZ
04-12-05, 17:55
ισχυει ακομα η προσφορα στο media market?

Ilias74
04-12-05, 21:00
ως rooterάκι (τις τελευταίες 3 μέρες που παίζω μαζί του -κι εγώ πήγα στο 3+3 ;-) είναι πάντως μια χαρά (και το WiFi του είναι χλίδα!!!) τώρα ως Modem... θα δείξει σε καμιά 10αριά μέρες :-)

Τι μπορεί να δείξει ένα μόντεμ σε καμία 10αριά μέρες που δεν το δείχνει κατευθείαν;;;

Tem
04-12-05, 21:23
Τι μπορεί να δείξει ένα μόντεμ σε καμία 10αριά μέρες που δεν το δείχνει κατευθείαν;;;
πάντως ένα wag54gv2 που είχα ενώ τις πρώτες μέρες λειτουργούσε κανονικά χάλασε περίπου μετά απο μια εβδομάδα και φυσικά αντικαταστάθηκε μετα από έλεγχο τεχνικού της FORTHNET.

nnn
05-12-05, 00:40
Τι μπορεί να δείξει ένα μόντεμ σε καμία 10αριά μέρες που δεν το δείχνει κατευθείαν;;;
Ο φίλος δεν έχει ακόμα ενεργή Adsl γραμμή γιατί αν δεν κάνω λάθος το έχει μόνο 3 μέρες στα χέρια του.

basilis5
05-12-05, 04:48
παιδες για οποιον ενδιαφερεται παιζει ακομα μια προσφορα με forthnet.
Στα fnac, νεο καταστημα μεσα στο καινουργιο εμπορικο στο μαρουσι,τοthe mall
εχει την εξης προσφορα:
τα adsl in a box, και adsl in a box plus με δωρο ενα ποντικι logitech, ενα καινουργιο με 1600dpi ,δεν θυμαμαι ακριβως μοντελο, κατι 518 νομιζω..κανονικα κανει 62 ευρς,αν και το ειδα στο πλαισιο στα 52 σημερα..
επισης δινει ενα παιχνιδι δωρο,δεν θυμαμαι επισης τιτλο αλλα αν δεν κανω λαθος ειναι ντουμ κλοουν ..
δεδομενου οτι ισχυει η προσφορα 3+2 για τον δεκεμβρη, ειναι επισης μια καλη προταση για οποιον ενδιαφερεται...

nrg_polini
05-12-05, 06:59
Επειδη εχω παιξει λιγο με το συγκεκριμενο ρουτερακι να πω οτι ειναι αψογο!! Ο ορισμος του plug & play. Ασε που κανει γυρω στα 90 Ευρω (Αγγλια).

Erevodifwntas
05-12-05, 10:34
Ο φίλος δεν έχει ακόμα ενεργή Adsl γραμμή γιατί αν δεν κάνω λάθος το έχει μόνο 3 μέρες στα χέρια του.

Ακριβώς έτσι (πάντως το τοπικό μου δίκτυο -και με wireless- πετάει. φτάνω 3 δωμάτια μακρυά και πιάνει -με μεγάλη καθυστέρηση, αλλά σύνδεση υπάρχει. Mp3s ακούς κανονικά, ταινία από DVD δε μπορείς όμως να δεις). το καλύτερο είναι όμως ότι οι ρυθμίσεις γίνονται πανεύκολα.

nnn
05-12-05, 22:28
Ακριβώς έτσι (πάντως το τοπικό μου δίκτυο -και με wireless- πετάει. φτάνω 3 δωμάτια μακρυά και πιάνει -με μεγάλη καθυστέρηση, αλλά σύνδεση υπάρχει. Mp3s ακούς κανονικά, ταινία από DVD δε μπορείς όμως να δεις). το καλύτερο είναι όμως ότι οι ρυθμίσεις γίνονται πανεύκολα.
Ταινία DVD μπορείς να δεις αν το ασύρματο συνδέεται με πάνω από 22 Mbps ειδάλως έχει πολλά κολλήματα/σπασ'ιματα.Προυποθέτει κοντινή απόσταση υπολογιστή και Access Point.
Ταινία divx ή xvid κλπ βλέπεις μια χαρά.

Erevodifwntas
06-12-05, 23:06
Ταινία DVD μπορείς να δεις αν το ασύρματο συνδέεται με πάνω από 22 Mbps ειδάλως έχει πολλά κολλήματα/σπασ'ιματα.Προυποθέτει κοντινή απόσταση υπολογιστή και Access Point.
Ταινία divx ή xvid κλπ βλέπεις μια χαρά.

Συμφωνώ (γι'αυτό ανέφερα ότι τα mp3 ακολυγονται κανονικά -ήθελα να δώσω ένα μέτρο σύγκρισης).

NoYmErOs
07-12-05, 00:31
παιδες για οποιον ενδιαφερεται παιζει ακομα μια προσφορα με forthnet.
Στα fnac, νεο καταστημα μεσα στο καινουργιο εμπορικο στο μαρουσι,τοthe mall
εχει την εξης προσφορα:
τα adsl in a box, και adsl in a box plus με δωρο ενα ποντικι logitech, ενα καινουργιο με 1600dpi ,δεν θυμαμαι ακριβως μοντελο, κατι 518 νομιζω..κανονικα κανει 62 ευρς,αν και το ειδα στο πλαισιο στα 52 σημερα..
επισης δινει ενα παιχνιδι δωρο,δεν θυμαμαι επισης τιτλο αλλα αν δεν κανω λαθος ειναι ντουμ κλοουν ..
δεδομενου οτι ισχυει η προσφορα 3+2 για τον δεκεμβρη, ειναι επισης μια καλη προταση για οποιον ενδιαφερεται...

Και για 1 ποντίκι και ένα παιχνίδι να πάρω πακέτο...:-k

xarhss
08-12-05, 13:08
άλλη μια ερώτηση παιδιά. στο sto 3+3 της mediamrkt ισχύουν και οι 4 ώρες το μήνα δωρεάν από την forthnet telephony σε αστικά τηλέφωνα (όπωs sto 3+2) ;

mrwireless
08-12-05, 14:00
το router αυτο ( WAG354G Linksys) εχει εσωτερικη κεραια και μικρη εμβελεια - αλλα εχει και βυσμα συνδεσης εξωτερικης κεραιας

basilis5
09-12-05, 12:13
Και για 1 ποντίκι και ένα παιχνίδι να πάρω πακέτο...:-k

file mou, tpt na min pareis,den me apasxolei.
egw apla eida tin prosfora kai tin postara mipws endiaferei kapoion...

NoYmErOs
09-12-05, 12:35
Για αρχή.. τα Greeklish απαγορεύονται.. πάτα επεξεργιασία και γράψε Ελληνικά.

Καλά έκανες και πόσταρες , μπορει κάποιον να ενδιαφέρει όντως, αλλά απλά μίλησα για την προσφορά και όχι για εσένα...

runner70
13-12-05, 19:32
άλλη μια ερώτηση παιδιά. στο sto 3+3 της mediamrkt ισχύουν και οι 4 ώρες το μήνα δωρεάν από την forthnet telephony σε αστικά τηλέφωνα (όπωs sto 3+2) ;

ναι υπαρχει και στο 3+3 της mediamarkt

hamilcar
14-12-05, 15:11
Ισχύει ακόμα το 3+3 στο MediaMarkt?

@ ADSLgr.com All rights reserved.