PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι γινεται με τα Modem?



Redbill
26-11-05, 23:48
Καλησπερα σε ολο το Forum!Λοιπον μετα απο πολυ καιρο ψαξιμο τελικα κατεληξα να βαλω ADSL Τελλας.Περιμενα 10 μερες να γινει η εγκριση της γραμμης και μετα με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν πως την παρασκευη μεχρι τις 11 θα μου εφερναν το Modem.Τελικα με πηραν τηλεφωνο (στις 13 00) και μου ειπαν πως ηρθε μια παρτιδα με ελλατωματικα Modem και πως θα με παρουν παλι τηλεφωνο την τεταρτη να κλεισουμε νεο ραντεβου...Τωρα η απορια μου ειναι το προβλημα ειναι τα Modem η κατι αλλο?Εχει καποιος κανει συνδεση αυτην την εβδομαδα με παραλαβη Modem?για να ξερω γιατι αν εχει κανει να τους παρω τηλεφωνο παλι να τους τα χωσω:evil:

JediCosman
27-11-05, 12:54
Χαλάρωσε έτσι κι αλλιώς και που θα τους τα χώσεις τι θα κερδίσεις ; :haha
Αν έχεις γραμμή adsl βρες κανένα φίλο σου που έχει κανένα modem της προκοπής (Tornado,Zyxel κ.λ.τ.) και κάνε κανένα speedtest!!!

KILLER_7
29-11-05, 00:20
Mόνο που είναι usb πρέπει να αγοράσεις εσύ άλλο :(

JediCosman
29-11-05, 14:34
Δεν νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα αν το modem είναι usb...την δουλειά του την κάνει....

advantix
01-12-05, 15:33
Το modem που δίνει η Tellas το χρησιμοποιώ 1,5 μήνα και δεν μου έχει παρουσιάσει προβλήματα. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα που συνδέεται με usb καλώδιο.

xakasou
01-12-05, 23:40
Mόνο που είναι usb πρέπει να αγοράσεις εσύ άλλο :(

μή παρασύρεις τον άνθρωπο και ξοδέψει τζάμπα λεφτά. Το 99% των απλών χρηστών έχει ένα pc με θύρες usb, συνδέει πάνω το μόντεμ (η διαδικασία είναι απλούστατη) και δουλεύει μια χαρά....

Redbill
02-12-05, 12:58
Και συνεχιζουμε..Μου ειπαν νεο ραντεβου για σημερα μεχρι τις 11 και με πηραν τηλεφωνο και παλι μου ειπαν πως υπαχει προβλημα και απο την αλλη εβδομαδα παλι!Τους πηρα τηλεφωνο εγινε ενα σχετικο χαος αλλα λυση τιποτα.Ολοι το ιδιο μου ελεγαν.Τι να πω γαμωτο αυτο ειναι κοροιδια πια...απο 15 του μηνα περιμενω το MODEM!!!!:evil:

apok
02-12-05, 14:06
μή παρασύρεις τον άνθρωπο και ξοδέψει τζάμπα λεφτά. Το 99% των απλών χρηστών έχει ένα pc με θύρες usb, συνδέει πάνω το μόντεμ (η διαδικασία είναι απλούστατη) και δουλεύει μια χαρά....

Kαι το ίδιο 99% των χρηστών παραπονιέται για πολλαπλά disconnections αστοχίες σύνδεσης κολλήματα του υπολογιστή.. κοκ

( απλά να λέμε και την άλλη όψη;) )

NoYmErOs
02-12-05, 16:13
και για να πούμε και την άλλη άποψη που νομίζω είναι και η καλύτερη :p

Info: USB vs Ethernet & aDSL
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=7513

apok
02-12-05, 16:26
και για να πούμε και την άλλη άποψη που νομίζω είναι και η καλύτερη :p

Info: USB vs Ethernet & aDSL
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=7513

Αν και καθήμενος, ορθώς εμίλησες:thumb_dup

ody74gr
07-12-05, 22:45
εχω και εγω τι ιδιο προβλημα σε οτι αφορα το modem tης τellas
η συνδεση μου ενεργοποιηθηκε στις 30-11 και μου εκλεισαν ραντεβου για τις 6-12 (χθες) για να μου το φερουν 10 με 12 το πρωι , επειδη κατα το μεσημερακι δεν εβλεπα κανα courrier να ερχεται τους πηρα τηλ. και αφου μιλησα και 3 ατομα που απορουσαν γιατι δεν ηρθε το courrier , o τελευταιος μου ειπε οτι θα με ενημερωσουν τηλεφωνικως για αλλο ρεντεβου..........
κατα τις 9 το βραδυ με παιρνουν τηλεφωνο και μου ζητανε να κλεισουμε ραντεβου στις 12-12!!!!!!!!..... τα ατομα δεν ξερουν τι τους γινεται
ευτυχως που ειχα αγορασει απο καιρο αλλο modem γιατι δεν ειχα ακουσει και τα καλυτερα για το modem που δινουν ....... ομως σκεφτειτε να μην το ειχα και να περιμενα 2 εβδομαδες (απο 30-11 εως 12-12) εχοντας ενεργοποιθει η συνδεση

@ ADSLgr.com All rights reserved.