PDA

Επιστροφή στο Forum : ΥΠΕΡΦΟΥΣΚΩΜΕΝΟΣ 1ος Λογαριασμός?!?!?!?



KataKahmenos
07-01-09, 22:21
Σήμερα ήρθε ο πρώτος λογαριασμός στο Double-play με τα 3 σταθερά δωρεάν(υποτίθεται).To ποσό είναι...66?!?!?!:shock:
Θα μου έρθει νταμπλάς!! Ήρθαν κάτι τηλεφωνήματα των 6 ευρώ το ένα παρακαλω!!!
Κάτι τηλέφωνα 801.... που ούτε ξέρω από πού ήρθαν!!!
Τα 3 δωρεάν σταθερά...ΑΦΑΝΤΑ...η μητέρα μου καθόταν με τις ώρες στο τηλέφωνο μιλώντας συγκεκριμένα με αυτά τα τηλέφωνα, οπότε καταλαβαίνετε:down:

Βέβαια μόλις είδα η μάνα μου το λογαριασμό, τους πήρα και τους ξέχεσα κανονικότατα και μάλιστα θα απευθυνθώ σε δικηγόρο για διακοπή της σύνδεσης. Προτιμώ να δώσω τα χρήματα είτε σε δικηγόρο είτε σε ρήτρα παρά να τα δώσω σε κάποιον που με ληστεύει κανονικότατα-ναι, γιατί ληστεία είναι να περιμένεις λογαριασμό 45e και να σου έρχεται 66e+ από μια εταιρία που δεν ανταποκρίνεται στις ανάγκες σου!!

hellenicsun
07-01-09, 22:32
Μήπως περιλαμβάνει τίποτα πάγια λόγω σύνδεσης κλπ ως πρώτος λογαριασμός;

Veldrin
07-01-09, 22:34
tellas = γνωστοί απατεώνες, θα βρείς τρελες καταστάσεις αν ψάξεις το φόρουμ. Αν μπορείς να τους κάνεις να σκούξουν σου βγάζω το καπέλο και πολύ καλά θα κάνεις !

kbagos
07-01-09, 22:47
tellas = γνωστοί απατεώνες
Συμφωνώ για το απατεώνες και μάλιστα μεγάαααααααλοι.
Για το γνωστοί δυστυχώς δεν πρέπει να είναι και πολύ γνωστοί.
βοηθάει ο Τέλης....

XARAYGH
07-01-09, 23:51
ο πρωτος λογαριασμος εχει προπληρωμη 2 μηνων+ τις ημερες που εχεις συνδεθει μεχρι να ολοκληρωθει ο τιμολογιακος κυκλος...τωρα αν εχετε κανει 801 τηλεφωνηματα νομιζοντας πως ειναι δωρεαν ειναι αλλο θεμα...

KataKahmenos
08-01-09, 00:38
Το 13800 πιάνετε σαν 801......? Μόνο αυτό πήρα σαν μία εταιρία!!

Nikos_
08-01-09, 16:58
ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΜΠΗΚΕ Η ΤΕΛΛΑΣ ΣΤΗΝ WIND,ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΧΟΥΝΕ ΑΛΛΑΞΕΙ ΠΟΛΥ...
ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΤΥΑ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΕ (ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ) ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΤΡΩΣΟΥΝ ΕΧΟΥΝΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ...Ο ΠΡΩΤΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΤΥΑ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΦΟΥΣΚΩΜΕΝΟΣ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΑ 2 ΠΡΩΤΑ ΠΑΓΙΙΑ ΚΑΙ ΧΡΗΣΗ ΤΩΝ ΜΗΝΩΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΜΙΛΗΣΕΙ...

OxAp0d0
09-01-09, 11:18
Βέβαια μόλις είδα η μάνα μου το λογαριασμό, τους πήρα και τους ξέχεσα κανονικότατα και μάλιστα θα απευθυνθώ σε δικηγόρο για διακοπή της σύνδεσης. Προτιμώ να δώσω τα χρήματα είτε σε δικηγόρο είτε σε ρήτρα παρά να τα δώσω σε κάποιον που με ληστεύει κανονικότατα-ναι, γιατί ληστεία είναι να περιμένεις λογαριασμό 45e και να σου έρχεται 66e+ από μια εταιρία που δεν ανταποκρίνεται στις ανάγκες σου!!

Γκρίνια για = 20e
Pήτρα = 150e
Παράσταση δικηγόρου = 450e

Δε ζητάς πρώτα έναν αναλυτικό να δεις τι έχεις και τι δεν έχεις καλέσει;

psyxakias
09-01-09, 11:33
Για ακόμα μία φορά, να ορίσουμε τι εστί "φουσκωμένος" λογαριασμός (από το 01:17): http://www.youtube.com/watch?v=SfZJZgtuFvA :lol:

Μήπως μιλάς και εσύ στην Ουκρανία με την Marianna Plakomounova? :hmm:

npetras
09-01-09, 14:40
Ολες οι εταιρίες ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ Στον 1ο Λογαριασμό ;η νέα Συνδεση μας γδύνουν :

ΔΕΗ : 70 ευρω εγγύηση !!! έλεος δηλαδή

ΕΥΔΑΠ : 50 ευρω εγγυηση !!!

ΟΤΕ : 150 ΕΥΡΩ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ με 0 τηλεφωνηματα

ΤΕΛΛΑΣ : 130 ΕΥΡΩ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ με 0 τηλεφωνηματα

Για τους τελευταίους μιας έχουν σημειωθεί πολλά παρατράγουδα με τον πρώτο Λογαριασμό και χρεώσεις που οι ίδιοι παραδέχτηκαν οτι κάναν λάθος και επέστρεψαν τα χρήματα , αλλα .... Επέστρεψαν τα χρήματα σε αυτούς που το κυνήγησαν και αφου τους βγάλαν την πίστη .

Βέβαια το σίγουρο είναι οτι όλα αυτά σιγά σιγά διορθώνονται μιας και η τελλάς με σταθερούς αλλα πολυ αργούς ρυθμούς αναβαθμίζεται προς το καλύτερο .

kbagos
09-01-09, 22:46
η τελλάς με σταθερούς αλλα πολυ αργούς ρυθμούς αναβαθμίζεται προς το καλύτερο .

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
Νάσε καλά μέ έκανες και γέλασα. Φοβερό αστείο.......:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

paraskdi
09-01-09, 23:25
Ολες οι εταιρίες ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ Στον 1ο Λογαριασμό ;η νέα Συνδεση μας γδύνουν :

ΔΕΗ : 70 ευρω εγγύηση !!! έλεος δηλαδή

ΕΥΔΑΠ : 50 ευρω εγγυηση !!!

ΟΤΕ : 150 ΕΥΡΩ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ με 0 τηλεφωνηματα

ΤΕΛΛΑΣ : 130 ΕΥΡΩ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ με 0 τηλεφωνηματα

Για τους τελευταίους μιας έχουν σημειωθεί πολλά παρατράγουδα με τον πρώτο Λογαριασμό και χρεώσεις που οι ίδιοι παραδέχτηκαν οτι κάναν λάθος και επέστρεψαν τα χρήματα , αλλα .... Επέστρεψαν τα χρήματα σε αυτούς που το κυνήγησαν και αφου τους βγάλαν την πίστη .

Βέβαια το σίγουρο είναι οτι όλα αυτά σιγά σιγά διορθώνονται μιας και η τελλάς με σταθερούς αλλα πολυ αργούς ρυθμούς αναβαθμίζεται προς το καλύτερο .
Είσαι σίγουρος για το προς καλύτερο;
Γιατί εγώ πιστεύω ότι πάει προς το χειρότερο.

jimarozas
13-01-09, 00:47
Σήμερα ήρθε ο πρώτος λογαριασμός στο Double-play με τα 3 σταθερά δωρεάν(υποτίθεται).To ποσό είναι...66?!?!?!:shock:
Θα μου έρθει νταμπλάς!! Ήρθαν κάτι τηλεφωνήματα των 6 ευρώ το ένα παρακαλω!!!
Κάτι τηλέφωνα 801.... που ούτε ξέρω από πού ήρθαν!!!
Τα 3 δωρεάν σταθερά...ΑΦΑΝΤΑ...η μητέρα μου καθόταν με τις ώρες στο τηλέφωνο μιλώντας συγκεκριμένα με αυτά τα τηλέφωνα, οπότε καταλαβαίνετε:down:

Βέβαια μόλις είδα η μάνα μου το λογαριασμό, τους πήρα και τους ξέχεσα κανονικότατα και μάλιστα θα απευθυνθώ σε δικηγόρο για διακοπή της σύνδεσης. Προτιμώ να δώσω τα χρήματα είτε σε δικηγόρο είτε σε ρήτρα παρά να τα δώσω σε κάποιον που με ληστεύει κανονικότατα-ναι, γιατί ληστεία είναι να περιμένεις λογαριασμό 45e και να σου έρχεται 66e+ από μια εταιρία που δεν ανταποκρίνεται στις ανάγκες σου!!

που να δεις και τον last λογαριασμο !!!:hmm::closed:

takgeorg
16-01-09, 02:18
Τα τηλεφωνήματα προς 801 χρεώνονται με 0,0286 € / λεπτό

Soundgarden
27-01-09, 14:17
Έχω από τον Ιούνιο ενεργοποιημένο το tellas voice basic......
Κανένα πάγιο - δεσμευση + 1 ώρα δωρεάν το μήνα αστικές κλήσεις.

Έβαλα πάνω στη γραμμή του οτε αυτή την υπηρεσία για να γλυτώνω τα λίγα τηλεφωνήματα που κάνω το μήνα απο το σταθερό....max 10 ευρώ το δίμηνο.

Στον προηγούμενο λογαριασμό είδα ότι δεν είχε αφαιρεθεί καθόλου χρόνος ομιλίας για τους 2 μήνες που αφορούσε ο λογαριασμός.
Παρόλα αυτά τον πλήρωσα (14 ευρώ...τότε βρήκα να κάνω πολλές κλήσεις:p) και αφού ζήτησα εξηγήσεις μου είπαν θα αφαιρεθεί το ποσό στον επόμενο.
Έρχεται ο επόμενος (4 ευρώ) χωρίς αφαίρεση-διόρθωση.....και πάλι ο ένας από τους 2 μήνες δεν έχει ακριβώς 1 ώρα δωρεάν κλήσεων.
Πάλι τηλέφωνο και πάλι τα ίδια.....θα έρθει σε επόμενο λογαριασμό (αόριστα) η αφαίρεση.
Με τον τρόπο αυτό με κρατάνε δέσμιο ουσιαστικά στην εταιρεία γιατί μου λένε " πληρώστε καλύτερα το λογαριασμό και θα γίνει η αφαίρεση σε κάποιον από τους επόμενους "
...μα κάνω τόσα λίγα τηλεφωνήματα που αν πληρώσω έστω και αυτά τα 4 ευρώ η απόσβεση θα γίνει σε ένα τετράμηνο.
αν θέλω να καταργήσω δηλαδή την υπηρεσία θα μου δώσουν μετρητά?αμφιβάλλω....για αυτό λέω ότι είμαι δέσμιος....προπληρώνω δηλαδή....έλεος


Αν και μικρό το πρόβλημα δε παύει να είναι εκνευριστικό να ψάχνεις το λογαριασμό και να τους επισημαίνεις τα συνεχή λάθη τους.

Εγώ λέω να μην πληρώσω τίποτα μέχρι να με ειδοποιήσουν οι ίδιοι και αφού κάνουν την αφαίρεση του ποσού που αναλογεί.:whistle:

Λευκός Ιππότης
29-01-09, 21:41
Ζητησα να μου ερχεται αναλυτικος,μου ειπαν ειναι διμηνιαιος και πιανεται ακομη κι αν εχεις αρχισει απο τις 31 ενω εχεις 10 εργασιμες στο να τον πληρωσεις,εννοειται οτι εχω αγωνια με αυτα που ακουω στο τι euro θα μου ερθει τελικα

KataKahmenos
29-01-09, 22:34
Μόλις ήρθε ο λογαριασμός σε κάτι ξαδέρφια μου. Έχουν Double Play Unlimited με τα 40e.Και ο λογαριασμός είναι...........................110e!!! Απο τα 80!! Το κουφό είναι οτι τα 30e ήρθαν από έναν τεχνικό ο οποίος ΔΕΝ ΗΡΘΕ ΠΟΤΕ :dots: Οι άνθρωποι είναι Ε-Λ-Ε-Ο-Σ

Λευκός Ιππότης
29-01-09, 22:52
Τι εξηγηση εδωσαν,δεν γραφει τι εκανε ο τεχνικος,δεν μπορει να προσβαλει την εγκυροτητα του λογαριασμου ζητωντας περαιτερω στοιχεια;

KataKahmenos
30-01-09, 00:38
Τι εξηγηση εδωσαν,δεν γραφει τι εκανε ο τεχνικος,δεν μπορει να προσβαλει την εγκυροτητα του λογαριασμου ζητωντας περαιτερω στοιχεια;

Πήρε τηλ. ο ξάδερφός μου, και η απάντηση ήταν "Δεν ήρθε;":blink::blink::blink:
Είπε η τηλεφωνήτρια βέβαια να στείλει με fax παράπονα και να επισημάνει οτι δεν ήρθε τεχνικός, έτσι ώστε να πληρώσουν τα "λογικά" 80euro. Πάλι καλά. Το άκυρο θα ήταν να τους έλεγε να τα πληρώσουν κ από πάνω:oops:

Λευκός Ιππότης
30-01-09, 16:31
Συνεχιζουν τα παλια κολπα που εκαναν τα πρωτα χρονια στην κινητη τηλεφωνια τους,ειχαν βγαλει και κακο ονομα για αυτα που εκαναν στους λογαριασμους δηλαδη καθυστερημενη διακοπη συμβολαιου ενω την ειχες κανει μερες πριν την ημερομηνια ληξης ωστε να μπεις στον αλλον μηνα ή κληση στην εξυπηρετηση πελατων που δεν ειχες κανει.Δεν ειναι φημη αυτο ειναι εκ πειρας μου σε 2 συμβολαια που ειχα κανει και τα ακυρωσα εξ'αυτου.Κι απο ποτε ερχεται τεχνικος τους στο σπιτι; Και να κανει τι;

KataKahmenos
30-01-09, 18:38
Συνεχιζουν τα παλια κολπα που εκαναν τα πρωτα χρονια στην κινητη τηλεφωνια τους,ειχαν βγαλει και κακο ονομα για αυτα που εκαναν στους λογαριασμους δηλαδη καθυστερημενη διακοπη συμβολαιου ενω την ειχες κανει μερες πριν την ημερομηνια ληξης ωστε να μπεις στον αλλον μηνα ή κληση στην εξυπηρετηση πελατων που δεν ειχες κανει.Δεν ειναι φημη αυτο ειναι εκ πειρας μου σε 2 συμβολαια που ειχα κανει και τα ακυρωσα εξ'αυτου.Κι απο ποτε ερχεται τεχνικος τους στο σπιτι; Και να κανει τι;

Είπε για εγκατάσταση του router αλλά -απ'ότι ξέρω- το έκανα εγώ:whistle:

Λευκός Ιππότης
30-01-09, 20:00
Λες να μας χρεωνουν τοσο την τηλεφωνικη βοηθεια του 13800 οταν πρωτοσυνδεθηκαμε ?

KataKahmenos
30-01-09, 20:18
Λες να μας χρεωνουν τοσο την τηλεφωνικη βοηθεια του 13800 οταν πρωτοσυνδεθηκαμε ?

Ωχν δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι για το τί θα γίνει στους επόμενους λογαριασμούς:blink:

Λευκός Ιππότης
30-01-09, 20:22
Πες μας τετοια,πες μας τετοια:shock:

Georgevtr
30-01-09, 21:43
Είπε για εγκατάσταση του router αλλά -απ'ότι ξέρω- το έκανα εγώ:whistle:
:worthy::worthy::worthy::worthy::worthy:

ntsili
16-02-09, 07:38
Λοιπόν αυτή η ιστορία με έχει εκνευρίσει και εμένα. Διάβασα τα posts και μου έχουν ανάψει τα λαμπάκια.
Στον πρώτο λογαριασμό μου του Μαίου (Tellas Double Pray:respekt:), χρέωσαν "κατά λάθος" 22 ευρώ κλήσεις σε σταθερά.
Η δικαιολογία τους ήταν ότι είχε ενεργοποιηθεί το DSL αλλά όχι η τηλεφωνία. Με άλλα λόγια στην τηλεφωνία ήμουν στην Tellas μέσω ΟΤΕ για αυτό και χρεωνόμουν τις κλήσεις.
Όταν όμως τους είπα ότι ο βρόγχος ήταν ανενεργός πριν την Tellas και ΔΕΝ υπήρχε ποτέ ΟΤΕ, δεν ήξεραν που να κρυφτούν. Από την στιγμή που ξεκίνησε να δουλεύει το τηλέφωνο ήμουν 100% στην Tellas (και με νούμερο Tellas μάλιστα), οπότε σύμφωνα με το συμβόλαιο θα έπρεπε να έχω δωρεάν κλήσεις σε σταθερά.
Μου είπαν ότι θα το διορθώσουν στον επόμενο λογαριασμό και αυτό έχει γίνει από τότε τουλάχιστον 3 φορές. Περιμένω και τον επόμενο και θα δω. Έχω σημειώσει και τα ονόματά τους και την ώρα που τους έχω πάρει και προβλέπω μεγάλα πανηγύρια. Δεν δέχομαι την δικαιολογία ότι "το αίτημα μου έχει προωθηθει στο λογιστήριο" διότι έχουν περάσει τόσοι μήνες.
ΑΝ ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΧΡΩΣΤΑΓΑ 22 ΕΥΡΩ ΤΟΣΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΘΑ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΚΟΨΕΙ ΤΗΝ ΣΥΝΔΕΣΗ ΧΩΡΙΣ ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ.

JackDaniels
19-02-09, 09:57
Ας γράψω και την δική μου εμπειρία. Είμαι από το Νοέμβριο του 2007 συνδρομητής στην εν λόγω εταιρία. Σε κάθε λογαριασμό που λάμβανα από το Μάρτιο του 08 και μετά υπήρχε μέσα σε αυτό ως ανεξόφλητος αυτού του προηγούμενου λογαριασμού.! Αυτό γινόταν συνέχεια και εγώ από την πλευρά μου κάθε φορά που πλήρωνα ένα λογαριασμό έστελνα και αντιγραφο με φαξ του προηγούμενου πληρωμένου.

Αυτό όπως ανέφερε γινόταν συνεχώς. Παρότι κατα την γνώμη μου δεν θα έπρεπε αφού και εντός χρόνου τον πλήρωνα αλλά και σε κατάστημα WIND για άμεση ενημέρωση. Αλλά δεν έδινα σημασία. Και φτάνουμε λοιπόν προχθές που έρχεται λογαριασμός και παρουσιάζει ως οφειλόμενο ποσό όλους τους προηγούμενους λογαριασμούς!!


Τους πήρα αμέσως τηλ κατάλαβαν το λάθος τους αλλά και πάλι έβλεπαν ως ανεξόφλητο αυτό του προηγούμενου μήνα. Αύριο πρωί θα εξοφλήσω τον τωρινό λογαριασμό θα τους ευχαριστήσω για την συνεργασία και θα διακόψω κάθε σχέση μαζί τους. Μάλλον έκανα λάθος που έκανα υπομονή.

Καλή συνέχεια σε όλους!

Λευκός Ιππότης
19-02-09, 13:47
Ηρθε ο 1ος λογαριασμος ευτυχως ολα κανονικα απο χρεωσεις.Απο την αλλη αν και το ειχα δηλωσει αρχικα στην αιτηση να πηγαινει σε αλλη διευθυνση συν οτι εστειλα fax επι τουτου απο καταστημα wind μου τον εστειλαν σπιτι.Ευλογα Διαμαρτυρηθηκα και μου υποσχεθηκαν οτι "δεν θα ξαναγινει" αντε να δουμε.

@ ADSLgr.com All rights reserved.