PDA

Επιστροφή στο Forum : Τραγικές καταστάσεις 0.ο



xcyanx
07-01-09, 22:48
Καλησπέρα,

Λοιπόν πριν 2 βδομάδες περίπου άρχισα να έχω προβλήματα με το internet. Tο modem/router WAG54GS της Linksys που χρησιμοποιούσα και που ήταν σχετικά φρέσκο(χρονιά κατασκευής 2008) άρχισε να έχει προβλήματα συνχρονισμού. Ακριβώς μόλις άναβε το led "DSL" ξανάσβηνε.

Ε, σκέφτηκα και γω οτι είχα πάρει ελλατωματικό μοντέλο, οπότε βρήκα το SIEMENS CL-110 που είναι και ένα απο τα modem που δίνει η Forthnet χρησιμοποιό αυτό. Δεν ξέρω για πιο λόγο αλλά το Siemens δεν είχε πρόβλημα συνχρονισμού και μια χαρά κράταγε και την IP αλλά στην κυριολεξία το internet σερνότανε.

Δηλαδή άνοιγα μια σελίδα(π.χ.) Youtube και για να εμφανιστούν τα περιεχόμενα στην οθόνη μου πέρναγαν αρκετά δευτερα(καμια 7-8 δεύτερα μέχρι να φορτώσει τη σελίδα). Ε σε κάποια φάση κάτι έπαθε αυτο το modem(δεν άναβε καν :s) και πήγα και πήρα το WAG54G2 της Linksys.

Και πάλι τα ίδια το net έπεφτε αλλά οχι τόσο συχνά. Τελικά πέρνω τηλέφωνο 3 φορές στη Forthnet και τους εξηγώ το όλο πρόβλημα. Ο πρώτος υπάλληλος με ρώταγε διάφορα(για το πόσα μέτρα είναι το καλώδιο του μόντεμ, πως έχω συνδεδεμένο το μοντεμ πάνω στο filter που χρησιμοποιό) και μώλις του τα απάντησα μου είπε οτι θα κάνει κάποια test πάνω στη γραμμή για να δεί αν υπάρχει προβλημα και είπε οτι θα ξανακαλούσε(με σύνδεσε όμως κανονικότατα <.<).
Πέρνω και την επόμενη τηλ. στη Forthnet και άρχισε πάλι ένας τύπος να με ρώταει τα ίδια. Ε μου είπε και αυτός οτι πρέπει να κάνει καποια τεστ αλλά αυτός ξαναπήρε τηλ. και μου λέει οτι δν υπάρχει πρόβλημα με τη γραμμή.
Τέλος, την τρίτη φορά μιλάω με έναν άλλο απο την ΤΥ και κάνει και αυτός τα test και μου λέει οτι δν υπάρχει πρόβλημα στη γραμμή αλλά για να σταματίσουν τα disconnects οτι θα μειώσει κατι(δεν θυμάμαι τι :s) αλλά θα μειωθεί η ταχύτητα στην οποία συνχρονίζω...Ε με τα πολλά του είπα να το κάνει και την επόμενη μέρα δεν είχα ούτε ένα disconnect αλλά κάτι δν πήγαινε καλά με τα pings. Και τελικά χτές άρχισαν πάλι τα disconnects(lucky me :p).


PING www.l.google.com (66.249.91.147) 56(84) bytes of data.
64 bytes from ik-in-f147.google.com (66.249.91.147): icmp_seq=1 ttl=243 time=182 ms
64 bytes from ik-in-f147.google.com (66.249.91.147): icmp_seq=2 ttl=243 time=178 ms
64 bytes from ik-in-f147.google.com (66.249.91.147): icmp_seq=3 ttl=243 time=173 ms
64 bytes from ik-in-f147.google.com (66.249.91.147): icmp_seq=4 ttl=243 time=178 ms
64 bytes from ik-in-f147.google.com (66.249.91.147): icmp_seq=5 ttl=243 time=174 ms
64 bytes from ik-in-f147.google.com (66.249.91.147): icmp_seq=6 ttl=243 time=183 ms
64 bytes from ik-in-f147.google.com (66.249.91.147): icmp_seq=7 ttl=243 time=179 ms
64 bytes from ik-in-f147.google.com (66.249.91.147): icmp_seq=8 ttl=243 time=179 ms
64 bytes from ik-in-f147.google.com (66.249.91.147): icmp_seq=9 ttl=243 time=177 ms
64 bytes from ik-in-f147.google.com (66.249.91.147): icmp_seq=10 ttl=243 time=173 ms

--- www.l.google.com ping statistics ---
10 packets transmitted, 10 received, 0% packet loss, time 9002ms
rtt min/avg/max/mdev = 173.290/178.072/183.412/3.264 ms

Ένα ενδεικτικό ping που έκανα στο google και είναι τραγικό :s.

Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με οτιδήποτε θα ήμουν ευγνώμων...Thanks in advance...Αν θέλετε τίποτα στατιστικά της γραμμής μέσω dmt δεν είμαι σίγουρος αν μπορώ να τα παρέχω γιατί χρησιμοποιώ linux(δεν κατάφερα να το κάνω να δουλέψει με wine) και δεν βρήκα έκδοση για το WAG54G2.

manual2100
08-01-09, 01:52
μπορείς να μας δώσεις τα στατιστικά από το web interface του router?

cuto
08-01-09, 17:07
Τελικά τις ίδιες **** λένε σε όλους.
Κ γω το ίδιο πρόβλημα έχω,εδώ και 3 εβδομάδες έχω συνέχεια αποσυνδέσεις,και όταν συνδέεται με το dslam δεν έχω ιντερνετ.
"Πρόβλημα εσωτερικής καλωδίωσης","δεν βλέπω να έχει πρόβλημα",το τελευταίο ήταν ότι θα με πάρει τηλ τεχνικός,δεν χρειάζεται να πω αν πήρε.
Μάλλον τα παιξε απ τους πολλούς συνδρομητές

xcyanx
08-01-09, 20:50
μπορείς να μας δώσεις τα στατιστικά από το web interface του router?

Το modem που χρησιμοποιώ τώρα δεν δίνει σταστιστικά στο web interface που έχει εκτός μόνο απο αυτά

Status: Up
Downstream Rate: 12459 kbps
Upstream Rate: 1021 kbps

Encapsulation: RFC 2516 PPPoE
Multiplexing: LLC
QoS: UBR
PCR:
SCR:
Autodetect: Disable
VPI: 8
VCI: 35
Enable: 1
PVC Status: Up

hel
08-01-09, 23:16
Τελικά τις ίδιες **** λένε σε όλους.
Κ γω το ίδιο πρόβλημα έχω,εδώ και 3 εβδομάδες έχω συνέχεια αποσυνδέσεις,και όταν συνδέεται με το dslam δεν έχω ιντερνετ.
"Πρόβλημα εσωτερικής καλωδίωσης","δεν βλέπω να έχει πρόβλημα",το τελευταίο ήταν ότι θα με πάρει τηλ τεχνικός,δεν χρειάζεται να πω αν πήρε.
Μάλλον τα παιξε απ τους πολλούς συνδρομητές

Κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή.
Στοιχεία γραμμής;

........Auto merged post: hel πρόσθεσε 2 λεπτά και 11 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Το modem που χρησιμοποιώ τώρα δεν δίνει σταστιστικά στο web interface που έχει εκτός μόνο απο αυτά

Status: Up
Downstream Rate: 12459 kbps
Upstream Rate: 1021 kbps

Encapsulation: RFC 2516 PPPoE
Multiplexing: LLC
QoS: UBR
PCR:
SCR:
Autodetect: Disable
VPI: 8
VCI: 35
Enable: 1
PVC Status: Up

Ίσως είναι στο dsl statistics ή στο dsl status τα υπόλοιπα (attentuation , snr margin κλπ).
Αν θες να σου πούμε με περισσότερη σιγουριά ποιο είναι το πρόβλημα , βάλε το siemens και δώσε διάγραμμα από το DMT tool.

xcyanx
09-01-09, 00:27
Ok βασικά πρώτα θα προσπαθήσω να linkαρω τα στατιστικά απο ένα αλλο προγραμματακι και μετά αν δν δουλέψει δν ξέρω. Το siemens κατι έπαθε ξαφνικά και δν ανάβει καθόλου...To modem btw το έχω ψάξει ολόκληρο και δν βρίσκω πουθενά τα statistics της γραμμής. Λίγη υπομονή και θα τα ανεβάσω και thx για τα responses :)

29gk
09-01-09, 01:05
Για τσεκαρε και με αλλο ρουτερ μηπως επεσες σε ελλατωματικο siemens.

xcyanx
09-01-09, 01:39
Λοιπόν κατάφερα το siemens να δουλέψει και εδώ είναι τα stats:
http://users.forthnet.gr/ath/liatsosd/Untitled.jpg

cuto
09-01-09, 01:57
Για την ιστορία να και τα δικά μου στατιστικά.
Mode: ADSL2+
Line coding: Trellis On
Status: No Defect
Link power state: L0

Downstream Upstream
SNR margin (dB): 6.2 12.3
Attenuation (dB): 32.0 16.5
Output power (dBm): 19.0 12.4
Attainable rate (Kbps): 16076 1241
Rate (Kbps): 14191 1021
MSGc (number of bytes in overhead channel message): 109 13
B (number of bytes in Mux Data Frame): 248 13
M (number of Mux Data Frames in FEC Data Frame): 1 16
T (Mux Data Frames over sync bytes): 1 8
R (number of check bytes in FEC Data Frame): 6 16
S (ratio of FEC over PMD Data Frame length): 0.5592 6.9565
L (number of bits in PMD Data Frame): 3648 276
D (interleaver depth): 64 8
Delay (msec): 8 13

xcyanx
09-01-09, 02:43
Τέσπα πάω να την πέσω και τα λέμε αύριο αν είναι.
Καληνύχτα και thanks προκαταβολικά σε όποιον postarei όσο κοιμάμαι xD.

hel
09-01-09, 11:53
Λοιπόν κατάφερα το siemens να δουλέψει και εδώ είναι τα stats:
http://users.forthnet.gr/ath/liatsosd/Untitled.jpg

Μια χαρά φαίνεται.
Βάλε και το dmt tool και δώσε διάγραμμα.
Σου κάνει αποσυνδέσεις με το siemens ?

........Auto merged post: hel πρόσθεσε 1 λεπτά και 58 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Για την ιστορία να και τα δικά μου στατιστικά.
Mode: ADSL2+
Line coding: Trellis On
Status: No Defect
Link power state: L0

Downstream Upstream
SNR margin (dB): 6.2 12.3
Attenuation (dB): 32.0 16.5
Output power (dBm): 19.0 12.4
Attainable rate (Kbps): 16076 1241
Rate (Kbps): 14191 1021


Aν έχεις ελέγξει τα σπλίτερ-φίλτρα τότε για να σταματήσουν οι αποσυνδέσεις θα πρέπει να σου ανεβάσουν το snr margin και να πέσει λίγο η ταχύτητα.
Με siemens ή speedtouch υπάρχει περίπτωση να μην έχεις πρόβλημα αποσυνδέσεων.

xcyanx
09-01-09, 21:35
Λοιπόν, με το siemens δεν έχω αποσυνδέσεις(ίσως μερικές αλλά είναι πολύ λίγες). Αν είναι θα στείλω αύριο διάγραμμα με dmt.

Απο ότι έχω ακούσει μερικά Linksys είναι ευαίσθητα στο θόρηβο αλλά γιατί να είναι τόσο πολύ συγκεκριμένα στη γραμμή μου? Και για του λόγου το αληθές πριν βάλω Forthnet που αρχικά είχα ConnX και μετά Τellas δν είχα προβλήματα στη σύνδεση.

Και κάτι άλλο το πρόβλημα μου δεν εντοπίζεται μόνο στις αποσυνδέσεις αλλά και στα PINGS που αν δεις απο το πρώτο ποστ μου είναι άθλια. Ξέρω οτι η Forthnet δεν φημίζεται για τα PINGS αλλά ποτε δεν ήταν τόσο τραγικά τα πράματα.

Για να κλείσω για σήμερα επειδή πρέπει να την κάνω απο ότι μου είχε πει ένας απο την ΤΥ της Forthnet μου αυξησε το snr margin αλλά και πάλι έχω προβλήματα.

Τα προβλήματα μου αριθμημένα είναι τα εξής:
1)Μεγάλα Ping σε όλους τους server.(Τουλάχιστον προς το εξωτερικό που είχα checkαρει)
2)Μικρό download speed.
3)Αποσυνδέσεις.
4)Ώρες, ώρες χωρίς να χάσω IP ή να πέσει το DSL Link παρατηρώ ένα πράγμα σαν να παγώνει η γραμμή για 1-2 δεύτερα. Την ίδια στιγμή πχ μπορεί να φάει dc ο αδερφός μου απο το game που παίζει και σε μένα να αργήσει το loading καποιας σελίδας ή αν κάνω download, για εκείνη τη στιγμή θα πέσει το download speed δραματικά και όταν ξεπαγώση θα αρχίσει να ανεβαίνει πάλι.

Τα παραπάνω συμβένουν ΚΥΡΙΩΣ κατα τις ώρες αιχμής.

Λοιπόν επειδή πρέπει να την κάνω θα ανεβάσω dmt graphs αύριο.

xcyanx
10-01-09, 16:01
Ωρίστε το διάγραμμα απο dmt(sorry αν δν έχω βάλει κάτι που χρειάζεται αλλά το χρησιμοποιώ για πρώτη φορά):

http://users.forthnet.gr/ath/liatsosd/dmt20090110_1444.png

returnttsource
10-01-09, 16:21
Καλυτερα αλλαξε παραχο αν θες αξιοπρεπη pings . Ειμαι πελατης της forthnet εδω και πολλα χρονια απο την εποχη του dial-up και ποτε μα ποτε δεν εχω δει ping κατω απο 250ms se servers του εξωτερικου

xcyanx
10-01-09, 16:36
Καλυτερα αλλαξε παραχο αν θες αξιοπρεπη pings . Ειμαι πελατης της forthnet εδω και πολλα χρονια απο την εποχη του dial-up και ποτε μα ποτε δεν εχω δει ping κατω απο 250ms se servers του εξωτερικου

Έχεις δίκιο απλά ξέρεις τι γίνεται? To πρόβλημα μου άρχισε πριν μερικές βδομάδες και πιο πριν ήμουν παραπάνω απο ικανοποημένος με τη Forthnet. Θα τους πάρω και σήμερα τηλ. να δω τι θα γίνει...το προβλημά μου δν είναι μόνο τα pings...έχω αναφέρει γύρω στα 3-4 πραματάκια λίγο πιο πάνω.

Lagman
10-01-09, 22:05
Καλυτερα αλλαξε παραχο αν θες αξιοπρεπη pings . Ειμαι πελατης της forthnet εδω και πολλα χρονια απο την εποχη του dial-up και ποτε μα ποτε δεν εχω δει ping κατω απο 250ms se servers του εξωτερικου

Αν ήταν να έχουμε μόνιμα 250ms δε ξέρω και εγώ τι θα γινότανε ,ότι περνάει από tiscali λογικά θα πρέπει να πιάνεις 100ms ανάλογα το server Κλπ ,από seabone 125ms και level3 300ms. Στις καλές μέρες έχουμε δει 60-70ms με Γερμανία .

Φέτος δεν είναι για gamers στην FORTHnet προφανώς έχει άλλες προτεραιότητες η εταιρία, nova , επέκταση το ιδιοκτήτου κλπ και δεν έχει χρήματα για αναβαθμίσεις δικτύου , αυτό φαίνεται από τα προβλήματα με τον aix - ηράκλειο Κρήτη και προβλήματα διασύνδεσης με το εξωτερικό(βλέπε μαζική καταγγελία) .

xcyanx
11-01-09, 18:49
Δεν έχει κανένας να κάνει καποιο σχόλιο πάνω στο dmt graph που ανέβασα? :s

hel
11-01-09, 20:22
Μπορείς να ανεβάσεις το snr margin για να μειωθούν οι αποσυνδέσεις.
Απ ότι φαίνεται η ποιότητα του χαλκού στην περιοχή σου δεν είναι και η καλύτερη.
Υπάρχουν άλλοι στην περιοχή που συγχρονίζουν καλύτερα;

xcyanx
11-01-09, 20:37
Hel ιδέα δν έχω αν υπάρχει κάποιος που συνχρονίζει καλύτερα...Απλά αυτό που δν καταλαβαίνω είναι πως πριν απο τα χριστουγεννα να ήταν όλα normal και ξαφνικά να γα....ται ο Δίας ανάποδα.

Πήρα τηλ. στην Forthnet πριν λίγο και το συκώνει ένας τυπάς. Άρχισε να με ρωτάει τα δικά του και αυτός και κατέληξε στο ότι φταίνε οι πρίζες και ότι απο διπολικές πρέπει να τις αλλάξω και να τις αντικαταστείσω με clips απο ότι μου είπε ή κατι τετοιο :s.

Μου είπε και να δοκιμάσω να βάλω το μοντεμ μόνο του πάνω στη γραμμή ενώ του είπα οτι το έχω κάνει ήδη χωρίς καμία βελτίωση.
Και τελικά όταν τον ρώτησα τα υψηλά pings πώς προκύπτουν μου είπε "Ε, μάλλον απο τις αποσυνδέσεις".

Εγώ αύριο θα πάω να αλλάξω όλες τι πρίζες αλλά έχω αρχίσει και φορτώνω σιγά σιγά...
Και ρε συ Hel χωρίς να θέλω να σε αμφισβητήσω αν ήταν η ποιότητα του χαλκού που φταίει δεν θα είχα τα ίδια προβλήματα και με τους 'αλλους παρόχους που είχα πιο πριν? Και μη ξεχνάς ότι και τα προβλήματα μου ξεκίνησαν ξαφνικά μέσα στις γιορτές (αν δείς και κάποια άλλα posts πολλοί άρχισαν να αντιμετωπίζουν προβλήματα κατα τη διάρκεια των γιορτών).

JULIANIK
11-01-09, 21:21
...αύριο θα πάω να αλλάξω όλες τι πρίζες αλλά.....
Δηλαδη:
Η ποιοτητα χαλκου ειναι καλη μονο στις αργιες
και οι πριζες ειναι απο αυτες που δουλευουν μονο Χριστουγεννα (ισως και Πασχα).
Ετσι εξηγουνται ολα! :oneup:

Το άλλο με τον Τοτό,
λεει οτι εβαλε φορθνετ και ειναι πολυ ευχαριστημενος. :p

xcyanx
11-01-09, 21:40
Δηλαδη:
Η ποιοτητα χαλκου ειναι καλη μονο στις αργιες
και οι πριζες ειναι απο αυτες που δουλευουν μονο Χριστουγεννα (ισως και Πασχα).
Ετσι εξηγουνται ολα! :oneup:

Το άλλο με τον Τοτό,
λεει οτι εβαλε φορθνετ και ειναι πολυ ευχαριστημενος. :p

Ναι απο τα λεγομενα τους έχεις δίκιο :P...Αύριο θα μου πουν οτι φταίει η χύτρα ταχύτητας της μανας μου επειδή προκαλεί παράσυτα στη γραμμή 0.ο

hel
12-01-09, 10:01
Hel ιδέα δν έχω αν υπάρχει κάποιος που συνχρονίζει καλύτερα...Απλά αυτό που δν καταλαβαίνω είναι πως πριν απο τα χριστουγεννα να ήταν όλα normal και ξαφνικά να γα....ται ο Δίας ανάποδα.

Πήρα τηλ. στην Forthnet πριν λίγο και το συκώνει ένας τυπάς. Άρχισε να με ρωτάει τα δικά του και αυτός και κατέληξε στο ότι φταίνε οι πρίζες και ότι απο διπολικές πρέπει να τις αλλάξω και να τις αντικαταστείσω με clips απο ότι μου είπε ή κατι τετοιο :s.

Μου είπε και να δοκιμάσω να βάλω το μοντεμ μόνο του πάνω στη γραμμή ενώ του είπα οτι το έχω κάνει ήδη χωρίς καμία βελτίωση.
Και τελικά όταν τον ρώτησα τα υψηλά pings πώς προκύπτουν μου είπε "Ε, μάλλον απο τις αποσυνδέσεις".

Εγώ αύριο θα πάω να αλλάξω όλες τι πρίζες αλλά έχω αρχίσει και φορτώνω σιγά σιγά...
Και ρε συ Hel χωρίς να θέλω να σε αμφισβητήσω αν ήταν η ποιότητα του χαλκού που φταίει δεν θα είχα τα ίδια προβλήματα και με τους 'αλλους παρόχους που είχα πιο πριν? Και μη ξεχνάς ότι και τα προβλήματα μου ξεκίνησαν ξαφνικά μέσα στις γιορτές (αν δείς και κάποια άλλα posts πολλοί άρχισαν να αντιμετωπίζουν προβλήματα κατα τη διάρκεια των γιορτών).

Αν είσαι σίγουρος ότι όλα είναι εντάξει στο σπίτι σου, μπορείς να καλέσεις τεχνικό για έλεγχο κατανεμητή κλπ.
Οι αποσυνδέσεις εμφανίζονται συγκεκριμένες ώρες; Βλέπεις αλλαγή στα στοιχεία εκείνη την ώρα;
Κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή.

xcyanx
12-01-09, 17:03
Αν είσαι σίγουρος ότι όλα είναι εντάξει στο σπίτι σου, μπορείς να καλέσεις τεχνικό για έλεγχο κατανεμητή κλπ.
Οι αποσυνδέσεις εμφανίζονται συγκεκριμένες ώρες; Βλέπεις αλλαγή στα στοιχεία εκείνη την ώρα;
Κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή.

Οι αποσυνδέσεις εμφανίζονται ολη τη μέρα...σίγουρος δν μπορώ να είμαι 100% με τις γνώσεις που έχω περι του θέματος αλλά είμαι αρκετά πεπισμένος απο όσα έχω διαβάσει τις τελευταίες μέρες στα forum εδώ οτι είναι καποιο γενικό πρόβλημα της Forthnet αλλά και πάλι ούτε για αυτό μπορώ να είμαι σίγουρος :s

xcyanx
15-01-09, 19:52
Οκ βασικά δν ξέρω αν έκαναν τπτ στη Forthnet αλλά μία μερα μετα το τελευταία τηλεφωνο που τους έκανα και εδώ και τρεις μέρες με μία μόνο αποσύνδεση και προχτες με πήραν και τηλ. για τα pings και δν ξέρω αν τελικά έφτιαξαν το προβλημά τους πάντως τα ping μου έχουν πέσει στα μισά απο ότι ήταν πριν. Δεν λέω οτι είναι καλά απλά έπεσαν xD.

paokaras45
15-01-09, 20:06
Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΧΕΙ ΞΕΦΥΓΕΙ!!!!
ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!!!!!

Αυτη την στιγμή έχω Ping με otenet sta 25-30ms αλλα χeστick@!!!!!
Το downlaod έχει πέσει σε τραγικά επίπεδα. Εποχές PSTN!!!!!!!!
Πέρνω τηλ να καντηλιάσω αλλα δεν απαντούν. Μια φορα το σήκωσαν αλλα ακουγόταν μόνο η βαβούρα του γραφείου (ή μπουρδ... μάλλον)
Απο youtube κλπ ουτε σηζήτηση να δώ κατι. Ακόμα και απο το speedtesdt τησ Forthnet up800kb και down 400-500kb όχι KB!!!!


ΕΛΕΟΣ!!!!

vasbot
15-01-09, 20:20
Ευκαιρία να αλλάξεις και να βάλεις πάλι ΟΤΕ γιατί και εγώ την πάτησα με αυτούς τους αλήτες που θέλουν να λέγονται και εταιρεία

Lagman
15-01-09, 21:06
Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΧΕΙ ΞΕΦΥΓΕΙ!!!!
ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!!!!!

Αυτη την στιγμή έχω Ping με otenet sta 25-30ms αλλα χeστick@!!!!!
Το downlaod έχει πέσει σε τραγικά επίπεδα. Εποχές PSTN!!!!!!!!
Πέρνω τηλ να καντηλιάσω αλλα δεν απαντούν. Μια φορα το σήκωσαν αλλα ακουγόταν μόνο η βαβούρα του γραφείου (ή μπουρδ... μάλλον)
Απο youtube κλπ ουτε σηζήτηση να δώ κατι. Ακόμα και απο το speedtesdt τησ Forthnet up800kb και down 400-500kb όχι KB!!!!


ΕΛΕΟΣ!!!!

Τα παιδιά που εξυπηρετούν τον κόσμο και παίρνουν τρεις και εξήντα δεν φταίνε σε τίποτα να τα καντηλιάσεις ,να πετύχεις κανένα αρμόδιο εκεί ναι να τα χώσεις,η πήγαινε από τα γραφεία τους και ζητά υπεύθυνο.Φτιάξε video στο youtube και κάντους ρόμπα στείλε "ευχητήριο" mail , υπάρχουν ένα σωρό άλλοι τρόποι να διαμαρτυρηθείς η γνώμη μου είναι .

xcyanx
16-01-09, 22:05
Ο Lagman έχει δίκιο...Τα παιδιά στην ΤΥ δεν έχουν την ευθύνη, ακόμα και να μην ξέρουν τπτ οι ανώτεροι τους έχουν την ευθύνη που τους προσέλαβαν ενώ δν έχουν τις γνώσεις.

Τέσπα, τι ήθελα και μίλησα...τελικά μόνο τα dc έφτιαξαν, οι ταχύτητα και τα ping απλά δν υπάρχουν...μάλλον θα γυρίσω σε dial-up για αξιόπιστο και ΓΡΗΓΟΡΟ internet :D lol...

@ ADSLgr.com All rights reserved.