PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα στην τηλεφωνία 08/01/2009



kasi
08-01-09, 19:03
γεια σας παιδιά.....

η τηλεφωνία VoIp έπεσε....

το www.hol.gr δεν ανοίγει.....

κανένας άλλος ?

DSL 12229/958 kbit/s

Internet number line1 No Internet connection

Internet number line2 No Internet connection

- - EDIT - -

στην σελίδα μπήκε , ίσως δεν έπρεπε να βιαστώ τόσο....

η τηλεφωνία ακόμα κάτω....

(έπεσε κατά την διάρκεια μιας κλήσης...)

chris01
08-01-09, 19:07
Τα ίδια κι εδώ. Γαλάτσι, Αλυσίδα

billys
08-01-09, 19:12
Ζωγράφου τα ίδια.....voip κάτω.....
το www.hol.gr παίζει....

extasy
08-01-09, 19:23
Από τις 17.40 δεν έχω τηλέφωνο. Με το internet όλα καλά. Περιοχή Νέου Κόσμου.
Τελικά ήρθε πάλι η τηλεφωνία στις 18.30.

grsaint13
08-01-09, 19:23
Τα ίδια και στην Ηλιούπολη!Ίντερνετ οκ,τηλεφωνία γιοκ!

greekmika
08-01-09, 19:56
Παρομοιώς και στα Σεπόλια, δεν έχει έρθει ακόμα η τηλεφωνία...



EDIT: 20.20 επανήλθε η VoIP τηλ.

nm96027
08-01-09, 20:03
Mε το internet δεν είχα πρόβλημα. Αλλα η τηλεφωνία δεν έχει έρθει ακόμα...Πήρα στην τεχνική υποστήριξη (χρησιμοποιώντας την επανακληση) και με πήραν σε 10 λεπτά (σύντομα αν αναλογιστεί κανείς το πρόβλημα). Κάναμε reset, αλλα τίποτα. Το παλικάρι μου είπε εν τελει να περιμένω και θα λυθεί το θέμα.

........Auto merged post: nm96027 πρόσθεσε 1 λεπτά και 13 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Έγινε και αλλαγή τίτλου μια και το προβλημα είναι ευρύτερο.

otig
08-01-09, 20:09
Εγω πάλι έχω εξερχομένες αλλά δεν έχω εισερχόμενες..

Περιοχή:Κολωνός

........Auto merged post: otig πρόσθεσε 3 λεπτά και 31 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Τώρα έχω και εισερχόμενες,πριν κανα 5λεπτο πάντως ,έβγαζε μήνυμα οτι ο τηλεφωνικός αριθμός που καλείτε είναι προσωρινά εκτός λόγο προβλήματος.

grsaint13
08-01-09, 20:10
Κι εγώ τελικά μίλησα με την ΤΥ,μου είπε ότι έχει λυθεί το πρόβλημα αλλά τίποτα!

pskouras
08-01-09, 20:12
Βολο μια απο τα ιδια αλλα τωρα ειναι οκ...

Mobbius
08-01-09, 20:15
Τα ίδια και στην Αγία Παρασκευή. Κάτω η τηλεφωνία.

Tip : Όσοι δεν έχετε πρόβλημα, απλά μη κάνετε restart στο router σας αυτή την ώρα γιατί θ'αποκτήσετε! Εγώ έτσι τη πάτησα γιατί κάτι τσέκαρα στο Fritz και τελικά έμεινα χωρίς τηλ. ενώ είχα κανονικά!

otig
08-01-09, 20:20
Τα ίδια και στην Αγία Παρασκευή. Κάτω η τηλεφωνία.

Tip : Όσοι δεν έχετε πρόβλημα, απλά μη κάνετε restart στο rooter σας αυτή την ώρα γιατί θ'αποκτήσετε! Εγώ έτσι τη πάτησα γιατί κάτι τσέκαρα στο Fritz και τελικά έμεινα χωρίς τηλ. ενώ είχα κανονικά!

Παίζει να έχει πέσει ο server που δίνει τις IP της τηλεφωνίας.

kasi
08-01-09, 20:22
θα θέλει επανεκκίνηση (router) για να επανέλθει από τη στιγμή που θα το επαναφέρουν ?

και όσοι έχουμε πρόβλημα είμαστε VoIp ?

alt10alt10
08-01-09, 21:26
μηπως λεω μηπως εγινε καμια αλλαγη απο voip σε pots ? για δοκιμαστε τηλ. συσκευη πανω στην κεντρικη πριζα?

kostassite
08-01-09, 21:34
και δε θα ενημέρωναν κανέναν???
Περιστερι δε ειχα απο 6 παρα 20 και ηρθ τωρα και καθομουν κ αλλαζε firmware γιαι τα έχω πειράξει και νομιζα οτι φταίει αυτό

ambu
08-01-09, 22:03
Μετά από με συχνές αποσυνδέσεις σήμερα μας κόψανε τελείως το τηλέφωνο... Α. Πετράλωνα


---edit---
και ναι μόλις τώρα στο ρούτερ άναψε το λαμπάκι... και ναι έχω τηλέφωνο!!! ΟΥΕΕΕΕΕ!!!!

........Auto merged post: ambu πρόσθεσε 24 λεπτά και 6 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Τσάμπα η χαρά... πάλι χωρίς τηλέφωνο... τουλάχιστον προλάβαμε να πάρουμε 2 1/2 τηλέφωνα :D :(

trd64
08-01-09, 22:54
Πρέπει να είχαν / ουν πρόβλημα.
Με πήραν τηλ για ένα ticket που είχα ανοίξει σχετικά με υψηλά Pings (βλ. σχετικό post). Τους είπα ότι υπήρχε σοβαρό πρόβλημα από την αρχή του 2009 και οτι σήμερα είναι εντάξει.
Μου είπαν οτι το γνωρίζουν και οτι το κοιτάζουν, οπότε φαντάζομαι σύντομα να λυθεί και το πρόβλημά σας.

kasi
09-01-09, 00:23
από Αιγάλεω είναι οκ το τηλέφωνο εδώ και 2 ώρες τουλάχιστον .....

(τότε το δοκίμασα ...)

nm96027
09-01-09, 02:05
Στο ΑΚ Αμπελοκήπων το τηλέφωνο είχε φτιάξει από τις 8.30. Όλα καλα προς το παρόν!

grkiwi
09-01-09, 16:24
Εγώ που είμαι χωρίς τηλέφωνο & internet δυο μέρες, σήμερα μου απάντησαν πως εντοπίζουν βλάβη στο δίκτυο χαλκού της γραμμής μου! Και ότι έχει δηλωθεί βλάβη στον ΟΤΕ!
Τι παίζει τελικά? Ν'ανησυχώ?:(

chris01
09-01-09, 16:36
Εγώ που είμαι χωρίς τηλέφωνο & internet δυο μέρες, σήμερα μου απάντησαν πως εντοπίζουν βλάβη στο δίκτυο χαλκού της γραμμής μου! Και ότι έχει δηλωθεί βλάβη στον ΟΤΕ!
Τι παίζει τελικά? Ν'ανησυχώ?:(

Σίγουρα πάντως δε θα πρέπει να πετάς από τη χαρά σου.

grkiwi
09-01-09, 16:48
Τελικά δλδ τι είναι? Καταλαβαίνω ότι κάτι σοβαρό είναι για να μπλέκεται ο ΟΤΕ πάλι! Φτιάχνεται πάντως?

kasi
09-01-09, 19:19
μα για τα πάντα φταίει πάντα κάποιος άλλος! :p

Φίλος μου προσπαθεί να φύγει από vodafone double play από τον Νοέμβρη και να βάλει ΟΤΕ....

Ο ΟΤΕ του λέει πώς δεν μπορεί να πάρει το ζεύγος χαλκού από την vodafone.......

έχει κάνει και καταγγελία.....

grkiwi
20-01-09, 12:51
Τηλέφωνο εξακολουθώ να μην έχω από 8/1/2009!!! Ούτε και ιντερνετ φυσικά! Τηλεφωνόντας στην ΤΥ μου λένε πως περιμένουν την απάντηση από τον ΟΤΕ!!! Τελικά τι γίνεται? Μήπως και ο ΟΤΕ το κάνει επίτηδες για να φύγω από την Ηοl???

tasvar
22-01-09, 23:33
Τηλέφωνο εξακολουθώ να μην έχω από 8/1/2009!!! Ούτε και ιντερνετ φυσικά! Τηλεφωνόντας στην ΤΥ μου λένε πως περιμένουν την απάντηση από τον ΟΤΕ!!! Τελικά τι γίνεται? Μήπως και ο ΟΤΕ το κάνει επίτηδες για να φύγω από την Ηοl???

Τα ίδια μου έλεγαν και εμένα για 73 ημέρες.......Τελικά έφυγα.

Georgevtr
23-01-09, 01:01
Τηλέφωνο εξακολουθώ να μην έχω από 8/1/2009!!! Ούτε και ιντερνετ φυσικά! Τηλεφωνόντας στην ΤΥ μου λένε πως περιμένουν την απάντηση από τον ΟΤΕ!!! Τελικά τι γίνεται? Μήπως και ο ΟΤΕ το κάνει επίτηδες για να φύγω από την Ηοl???
Ο οτε είναι υποχρεωμένος εντός 3 εργάσιμων να απαντήσει-αποκαταστήσει,όποια τυχόν βλάβη έχει δημιουργηθεί.Μήν είσαι ευκολόπιστος...εκεί στο ΤΥ της hol δεν είναι άγιοι...Για πίεσε λίγο την εταιρία να μάθεις τί γίνετε.

grkiwi
23-01-09, 10:52
Ο οτε είναι υποχρεωμένος εντός 3 εργάσιμων να απαντήσει-αποκαταστήσει,όποια τυχόν βλάβη έχει δημιουργηθεί.Μήν είσαι ευκολόπιστος...εκεί στο ΤΥ της hol δεν είναι άγιοι...Για πίεσε λίγο την εταιρία να μάθεις τί γίνετε.

23/1 σήμερα, ακόμα δεν έχει γίνει τίποτα!!!
Σκέφτομαι ν ακάνω φορητότητα στον ΟΤΕ, αλλά με χαλασμένη γραμμή, μήπως μπλέξω περισσότερο?
:hmm:

grkiwi
28-01-09, 11:41
23/1 σήμερα, ακόμα δεν έχει γίνει τίποτα!!!
Σκέφτομαι ν ακάνω φορητότητα στον ΟΤΕ, αλλά με χαλασμένη γραμμή, μήπως μπλέξω περισσότερο?
:hmm:

Θαύμα!!! Μετά από 20 μέρες χωρίς τηλέφωνο & ιντερνετ η HOL με πήρε τηλέφωνο και μου'πε πως υπάρχει βλάβη στην υπόγεια καλωδίωση της γραμμής μου!!! Και μέσα σε 5 εργάσιμες το πολύ ο ΟΤΕ θα την έχει φτιάξει!!! Καλά άμα κάνανε 20 μέρες για να εντοπίσουν την βλάβη, φαντάσου πόσες μέρες θα κάνουν για να την φτιάξουν!!! Μήπως να μην τους πληρώσω πάγιο για όλες αυτές τις μέρες της βλάβης???
:nono:

Vitruvian78
29-01-09, 00:44
Θαύμα!!! Μετά από 20 μέρες χωρίς τηλέφωνο & ιντερνετ η HOL με πήρε τηλέφωνο και μου'πε πως υπάρχει βλάβη στην υπόγεια καλωδίωση της γραμμής μου!!! Και μέσα σε 5 εργάσιμες το πολύ ο ΟΤΕ θα την έχει φτιάξει!!! Καλά άμα κάνανε 20 μέρες για να εντοπίσουν την βλάβη, φαντάσου πόσες μέρες θα κάνουν για να την φτιάξουν!!! Μήπως να μην τους πληρώσω πάγιο για όλες αυτές τις μέρες της βλάβης???
:nono:

Λογικό δεν είναι να μην πληρώσεις για υπηρεσίες που δεν λειτουργούσανε; Αν δεν το κάνουν απο μόνοι τους να μην σε χρεώσουν τα πάγια ενός μήνα, τότε θα το ζητήσεις εσύ και είναι υποχρεωμένοι να μην σε χρεώσουν μετά απο τόση ταλαιπωρία!

@ ADSLgr.com All rights reserved.