PDA

Επιστροφή στο Forum : Αναδρομικά Ιντερνετ στο λογαριασμό



alwaysalone
09-01-09, 01:33
Καλησπερα...

Μετά τη συγχωνευση μεταξυ ΟΤΕ και ΟΤΕΝΕΤ, για την οποια δε λαβαμε καποιο ενημερωτικό e-mail (τουλαχιστον οχι εγω, απο ο,τι διαβασα μολις τωρα ομως, καποιοι συνδρομητες ελαβαν επιστολη), το οποιο και θα επρεπε μιας και αμεσως-αμεσως εμφανιστηκε το εξης στο πρωτο λογαριασμο που ελαβα μετα τη συγχωνευση τους:

Ειδα καπου να λεει "Αναδρομικα ADSL OTE", χωρις να προσδιορίζει χρονικό διάστημα και ειναι καπου 30 ευρω παρα κατι.
Ξερει κανεις τί ειναι αυτα τα αναδρομικα? (Εχω την εντυπωση οτι μαααααααααααλλον θα επρεπε να ενημερωθουμε οι συνδρομητες με καποιον τροπο για αυτο, οτι δηλαδη στον επομενο λογαριασμο θα δουμε αυτη τη χρεωση και οχι να πρεπει να πρηζουμε τα παιδια στο τηλ. κεντρο για να εξηγήσουν πατατιες της εταιρείας)

Δοκιμασα να παρω τηλ. αλλά οι εργαζομενοι ηταν σε απεργια και εξυπηρετουσαν μονο λιγα ατομα....Δεν ηθελα να τους πρηξω σημερα που ειναι και λιγοι, μιας και εχω δουλεψει σε τηλ. κεντρο και ξερω πώς ειναι να δεχεσαι απανωτές κλησεις....

Βεβαια θα ξαναδοκιμασω αυριο, αλλά αν ξερει καποιος θα βοηθουσε...

FuS
09-01-09, 05:05
Τα αναδρομικά Αdsl OTE + OnDSL home (αθροιστικά) + φπα είναι το κόστος από την ημέρα ενεργοποίησης στο conn-x έως την έκδοση του παρόντος λογαριασμού.
(εαν δεν γνωρίζεις πότε ενεργοποιήθηκες κάνε μια κλήση στο 134)
Και τα Αdsl OTE + OnDSL home είναι η χρέωση για το επόμενο δίμηνο από την έκδοση του λογαριασμού και αυτό που θα λαμβάνεις από εδώ και πέρα.

alwaysalone
09-01-09, 21:57
Ευχαριστω! :) Τηλεφωνησα και ολα καλα...Ειπα και καλη συνεχεια στη κοπελιτσα. Τελικα αν δεν εχεις δουλεψει σε τηλεφωνικο κεντρο παρόχου ιντερνετ-τηλεφωνιας δε καταλαβαινεις το παλουκι που τραβανε οι agents. :)


Επισης θα ηθελα να πω και ενα ευχαριστω στην ΟΤΕΝΕΤ γιατι φερθηκε τίμια στο τελος.

Μολις σημερα προσεξα στο τελος του λογαριασμου, κατι επιστροφικά περίπου 2 ευρώ.

Ηταν που ειχα μεινει χωρις ιντερνετ για 5 περίπου ημερες λογω αναβάθμισης απο το 1 στα 2 μβιτ, χμ πριν 2 χρονια αν θυμαμαι καλά και μου ειχανε πει οτι στο τελος -οταν θελησω να διακοψω- θα μου επιστραφουν οι μέρες απο εμεινα χωρίς ιντερεντ...

Τελικα δε διεκοψα, αλλά προφανως λόγω εκκαθαρισης που εκαναν ως εταιρεία λογω συγχωνευσης εδωσαν και τις επιστροφες, τοσο απλα χωρις...γραφειοκρατια και αυτο πραγματι ειναι αξιεπαινο, ειδικα μετα απο 2 χρονια που τα ειχα ξεχασει κιολας.. :) :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.