PDA

Επιστροφή στο Forum : ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ - ΟΚ - ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΝΑ ΜΑΤΣΟ ΧΑΛΙΑ



zodiak45
09-01-09, 01:47
ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΒΡΕ ΠΑΙΔΕΣ ??? ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ???
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ ΑΥΤΗ.
========================
ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΑΞΕΙ ROUTER ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ..ΚΑΙ ΤΟ FRITZBOX KAI TO NETFAST.
ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙ Η ΗΟΛ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙ ΟΧΙ !!!!!!!!

ΠΟΛΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΕ ΑΣΧΕΤΟΥΣ ΧΡΟΝΟΥΣ...ΑΠΟ 1-2 ΩΡΕΣ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΜΕΡΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ...ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΕΛΙΣΣΙΑ.ΚΕΝΤΡΟ ΠΕΝΤΕΛΗΣ.

ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΟΛΥ ΤΑΚΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ 3-4 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΒΛΕΠΩ.

ΤΟΥΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑ ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΙ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ (ΕΧΩ ΔΗΛΩΣΕΙ 5-6 ΦΟΡΕΣ ΒΛΑΒΗ) ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΜΙΑ.

ΣΚΟΠΕΥΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΕΤΑΙΡΕΙΑ....ΛΕΤΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΠΑΛΙ ΟΤΕ ???? ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ??

Vitruvian78
09-01-09, 04:00
Τί τηλεφωνία έχεις; POTS ή VOIP;

zodiak45
09-01-09, 21:09
Τί τηλεφωνία έχεις; POTS ή VOIP


voip

kasi
09-01-09, 23:10
για δώσε στατιστικά γραμμής

DSL Information ....

Vitruvian78
11-01-09, 10:55
Κι εγώ αυτό είχα. Κάθε φορά που αποσυγχρονιζοτανε το ρούτερ κοβοτανε και το τηλεφωνο. Αυτό που πρέπει να κανεις είναι να κάνεις συχνές επανακινήσεις στο ρούτερ σου. Προφανώς είσαι μακρυά από το Κέντρο και η γραμμή σου συχνά αποσυγχρονίζεται. Αλλά γενικά η μορφή αυτή τηλεφωνίας στη ΧΟΛ δεν είναι ιδιαίτερα καλή.

akilleas
11-01-09, 11:32
Αλλά γενικά η μορφή αυτή τηλεφωνίας στη ΧΟΛ δεν είναι ιδιαίτερα καλή.
Εγώ πάντως είμαι μια χαρά.

Φίλε zodiak ζήτησε τους εάν γίνεται να σε αλλάξουν και να σε βάλουν σε POTS, μιας και έχεις τέτοια προβλήματα

zodiak45
13-01-09, 06:57
Κι εγώ αυτό είχα. Κάθε φορά που αποσυγχρονιζοτανε το ρούτερ κοβοτανε και το τηλεφωνο. Αυτό που πρέπει να κανεις είναι να κάνεις συχνές επανακινήσεις στο ρούτερ σου. Προφανώς είσαι μακρυά από το Κέντρο και η γραμμή σου συχνά αποσυγχρονίζεται. Αλλά γενικά η μορφή αυτή τηλεφωνίας στη ΧΟΛ δεν είναι ιδιαίτερα καλή.


εμενα δεν αποσυχρωνιζετε ΠΟΤΕ το ρουτερ.ακομη και τη στιγμη που το κανει (επαναλαμβανω λιγες φορες σε αστατα χρονικα διαστημματα) εκεινη τη στιγμη το Ιντερνετ
συνεχιζει να ΠΕΤΑΕΙ κυριολεκτικα.

ΕΧΩ Attenuation 27
Noise Margin 11 παντα στο Download

........Auto merged post: zodiak45 πρόσθεσε 1 λεπτά και 44 δευτερόλεπτα αργότερα ........

για δώσε στατιστικά γραμμής

DSL Information ..


ΕΧΩ Attenuation 27
Noise Margin 11 παντα στο Download

κατεβαζω ΠΑΝΤΑ ΜΕ 1500kb/sec
to internet ΠΕΤΑΕΙ.

potoula
14-01-09, 20:56
κι εγω κανενα προβλημα ολα καλα με την Ηοl

tasvar
18-01-09, 19:14
Κι'αν σου κάτσει? Που λέει και το σλόγκαν...

anikologr
18-01-09, 19:42
Παιδιά εγώ εδώ και 4 μήνες από την στιγμή που πήγα σε ιδιόκτητο HOL δεν μπορώ να δεχτώ κλήσεις ούτε να κάνω εξερχόμενες αν δεν έχω κλείσει τον ρούτερ αλλιώς κάνει φοβερό θόρυβο. Έχω πάρει 500 τηλέφωνα αλλά στα @@. Τι προτείνετε να κάνω? Έχω βαρε8εί αυτή την κατάσταση. Δεν με καίει το σταθερό γιατί είναι το 2ο σπίτι μου απλά η κοροϊδία. Πείτε πως να κινηθώ.

theopan
18-01-09, 22:11
Παιδιά εγώ εδώ και 4 μήνες από την στιγμή που πήγα σε ιδιόκτητο HOL δεν μπορώ να δεχτώ κλήσεις ούτε να κάνω εξερχόμενες αν δεν έχω κλείσει τον ρούτερ αλλιώς κάνει φοβερό θόρυβο. Έχω πάρει 500 τηλέφωνα αλλά στα @@. Τι προτείνετε να κάνω? Έχω βαρε8εί αυτή την κατάσταση. Δεν με καίει το σταθερό γιατί είναι το 2ο σπίτι μου απλά η κοροϊδία. Πείτε πως να κινηθώ.

Να βάλεις ... φίλτρο ή σπλίτερ...

anikologr
19-01-09, 19:04
Να βάλεις ... φίλτρο ή σπλίτερ...

Τα έχω ήδη κάνει...:hmm: Το πρόβλημα βρίσκεται στο DSLM...

@ ADSLgr.com All rights reserved.