PDA

Επιστροφή στο Forum : Νεκρο τηλέφωνο από ενεργοποίηση μεχρι σήμερα



Andsar
09-01-09, 04:00
Παιδιά τα φώτα σας για ένα πρόβλημα που έχω με την Hol.
'Εχω νεκρό τηλέφωνο από την ημέρα που ενεργοποιήθηκε η γραμμη στην Hol (18/12/08 μόνο τηλεφωνία) προερχόμενος από Vιvodi (τηλεφωνία+ιντερνετ).
22 Δεκ. ενημέρωσα ΤΥ, και περίμενα.
Και περίμενα... Δύο μέρες μετά και με το τηλέφωνο νεκρό, χωρίς καμία ενημέρωση είτε από 1st είτε από 2nd level, άρχισα τα τηλέφωνα για να δω τι συμβαίνει.
Εντάξει, τα παιδιά του τηλεφωνικού κέντρου τι να μου πουν... "οι μηχανικοί μας το έχουν αναλάβει", "βεβαίως και δίνουμε προτεραιότητα" και ένα σωρό άλλα. Αλλα τηλέφωνο γιόκ.

Μετά από συνεχείς οχλήσεις μου, κάποιος μου είπε επιτέλους πως υπήρχε "ξένο σήμα" στα 800 τόσα μέτρα και το έχουν αναλάβει οι μηχανικοι τους...
Ζήτησα πότε ανοίχτηκε βλάβη στον Οτε και τον αριθμό βλάβης μου. Δεν γνώριζε κανείς...
Ζήτησα κάποια ενημέρωση από τους τεχνικούς ή έστω από κάποιον leader, κάποιον supervisor, κάτι... αλλά δεν...

Στις 2 Ιανουαρίου επισκέφθηκα τα γραφεία τους, να μιλήσω προσωπικά με κάποιον, ο οποίος με ενημέρωσε πως δεν είχε καν ανοιχτεί βλάβη στον Οτε! Την ανοίξαμε επιτόπου τότε! Ο ίδιος δεν γνώριζε γιατί δεν είχε γίνει ήδη κάτι τέτοιο.

Ήθελα τόσο πολύ να τον βρίσω και να πληρώσει αυτός τα σπασμένα...
Έπρεπε συνειδητά να προσπαθήσω να συγκρατηθώ, αφενός γιατί δεν θα πετύχαινα τίποτα με το να βρίζω και να ξεσπάω σε κάποιον που προσπαθεί να βγάλει ένα κομμάτι ψωμί κάτω από κωλοσυνθήκες, αλλά και γιατί ήθελα να τελειώνει η ιστορία. Άντε επιτέλους, να δωθεί στον Οτε, να προχωρήσει έστω κάτι!

Είναι Παρασκευή ξημερώματα, 9 Ιανουαρίου, τελευταία ενημέρωση από την Hol είναι πως "η βλάβη μου βρίσκεται ακόμα σε εξέλιξη και πως δεν έχουν ολοκληρωθεί οι ενέργειες για την αποκατασταση της βλάβης από τον Οτε. Λυπούμαστε αλλά σε αυτό το στάδιο δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτε άλλο. Βέβαια θα κλιμακώσουμε τις ενέργειες..." κλπ. κλπ.
Το μεσημέρι θα πάω να κάνω αίτηση στον Οτε, να τελειώνω. Περάσαμε Χριστούγεννα, Πρωτοχρονιά χωρίς τηλέφωνο, τρεις βδομάδες τώρα, έχουν σπάσει τα νεύρα μου, χάνω πολύτιμο χρόνο από την δουλειά μου και τον προσωπικό μου χρόνο.

Αν έχει κάποιος να προτείνει κάποια ενέργεια που να βοηθήσει, είναι παραπάνω από ευπρόσδεκτος.

alt10alt10
09-01-09, 15:05
βασικα κανε μια καταγγελια σε ολους τους φορεις... να μαθουνε...

Andsar
09-01-09, 15:49
Μόλις επέστρεψα από Hol και Οτε. Η αλήθεια είναι πως έχασα την ψυχραιμία μου στην Hol με τα ανεκδιήγητα του χοντρόπετσου υπάλληλου που δεν μπορούσε καν να μου δώσει ένα χαρτί, μια βεβαίωση, κάτι που να πιστοποιεί πως δεν επιθυμώ να συνεχίσω να έχω οποιαδήποτε σχέση με την εταιρία τους και πως λόγω υπαιτιότητας δικιάς τους αποχωρώ, χωρίς καμία επιβάρυνση. Μάλιστα με αρκετό θράσος μου δήλωσε πως "...δεν υπάρχει περίπτωση να σου στείλουμε λογαριασμό ή να σου ζητήσουμε χρήματα... Άμα σου στείλουμε κανένα χαρτί φέρ' το εδώ να στο πληρώσω εγώ..."
Να το χαίρονται το παληκάρι, όπως και τις υπηρεσίες τους.
Αποχώρησα ενώ, εν χορώ, όλοι οι υπάλληλοι που βρίσκονταν εκεί μου έλεγαν να μην πάω στον Οτε.
Στο Οτε πήγα, όπου ο βλοσυρος υπάλληλος μου είπε να πάρω σε μια βδομάδα τους τεχνικούς για να μου πουν ποτε θα συνδέσουν το τηλέφωνο.
Αν είναι δυνατόν, ένα τηλέφωνο θέλω να έχω και έχω καταναλώσει τόση ενέργεια και χρόνο, αδικαιολόγητα... Και κανείς βέβαια δεν πρόκειται να μου δώσει τον χρόνο μου πίσω ή την ηρεμία μου.
Και φυσικά, δεν έχει τελειώσει ακόμα το θέμα....

@ ADSLgr.com All rights reserved.