PDA

Επιστροφή στο Forum : Baudtec Ρύθμιση ασύρματου δικτύου



petros_
10-01-09, 23:01
ΕΧΩ ΣΥΝΔΕΣΕΙ ΕΝΣΥΡΜΑΤΑ ΤΟ ΕΝΑ ΜΟΥ PC.ΘΕΛΩ ΤΩΡΑ ΝΑ ΣΥΝΔΕΣΩ ΑΣΥΡΜΑΤΑ ΤΟ LAPTOP.ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ???((ΤΟ ΜΟΝΤΕΜ ΕΙΝΑΙ BAUDTEC WIRELESS)).STO LAPTOP ΒΛΕΠΩ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:ΚΑΡΤΑ DELL WIRELESS WLAN ΕΝΑ ΔΥΚΤΥ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΗΔΟΜΕΝΟ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ????

treli@ris
10-01-09, 23:09
Ενεργοποιησες το ασυρματο στο ρουτερ σου? Εχεις κανει τις ρυθμισεις που πρεπει? Αν ναι τοτε λογικα βλεπεις το ονομα του δικτυου σου και για να μπεις θα πρεπει να βαλεις και τον κωδικο που εδωσες

petros_
10-01-09, 23:13
Ενεργοποιησες το ασυρματο στο ρουτερ σου? Εχεις κανει τις ρυθμισεις που πρεπει? Αν ναι τοτε λογικα βλεπεις το ονομα του δικτυου σου και για να μπεις θα πρεπει να βαλεις και τον κωδικο που εδωσες

ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΣΩ ΚΟΔΙΚΟ???ΤΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΓΙΝΕ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΜΠΙΕΡΙΕΣ!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

treli@ris
10-01-09, 23:25
Επειδη δε γνωριζω το συγκεκριμενο ρουτερ θα πρεπει να μπεις στο "λετουργικο" του, στο interface μεσω browser δηλαδη, και να κανεις τις απαραιτητες ρυθμισεις για το ασυρματο. Κοιτα το εγχειριδιο λογικα θα στο εξηγει

petros_
10-01-09, 23:42
αν μπορείτε πείτε μ τι ακριβώς ρυθμισεισ να κανω

treli@ris
11-01-09, 00:05
Για να κανεις ρυθμισεις πρεπει να μπεις στο interface του. Κυριοτερες ειναι η ασφαλεια που θα επιλεξεις οπως WPA2 και ο κωδικος που θα βαλεις για να μην μπαινουν οι γειτονες. Επισης βαλε και ενα νεο ονομα για να ξερεις ποιο ειναι το δικτυο σου

@ ADSLgr.com All rights reserved.