PDA

Επιστροφή στο Forum : Upload Probelm + Forthnet (Plz HELP!!!)



blag
11-01-09, 20:01
Καλησπέρα σε όλους,
εδώ και 3 ημέρες έχω πρόβλημα με το upload της γραμμής μου. Ενώ στο download η ταχύτητα μου έχει παραμείνει σταθερή και σε καλά επιπέδα δεν μπορώ να ανεβάσω τίποτα. Το πρόβλημα το παρατήρησα όταν εγκατέστησα ένα καινούργιο ασύρματο modem (Thomson TG545 V7). Eγκατέστησα ξανά το παλιό μου modem Siemens CL110 αλλά τα ίδια προβλήματα, αντιμετώπισα κι εκεί. Έχω ήδη μιλήσει με το τεχνικό τμήμα της Forthnet αλλά οι ημέρες περνούν χωρίς λύση. Έχει συμβεί και σε κανέναν άλλον αυτό;
Υπάρχει περίπτωση να έχω κόψει εγώ το upload της γραμμής μου, χωρίς να το κατάλαβα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια βοήθειά σας.

:sorry::sorry::sorry:

kanenas3
11-01-09, 20:07
Δες μήπως είναι ενεργοποιημένα τα Parental Control & Web Interception. Αν είναι απενεργοποίησε τα.

030366
11-01-09, 20:10
Το parental control στο v7 είναι by default απενεργοποιημένο ενώ το Web Interception στο automatic.

hel
11-01-09, 20:18
Καλησπέρα σε όλους,
εδώ και 3 ημέρες έχω πρόβλημα με το upload της γραμμής μου. Ενώ στο download η ταχύτητα μου έχει παραμείνει σταθερή και σε καλά επιπέδα δεν μπορώ να ανεβάσω τίποτα. Το πρόβλημα το παρατήρησα όταν εγκατέστησα ένα καινούργιο ασύρματο modem (Thomson TG545 V7). Eγκατέστησα ξανά το παλιό μου modem Siemens CL110 αλλά τα ίδια προβλήματα, αντιμετώπισα κι εκεί. Έχω ήδη μιλήσει με το τεχνικό τμήμα της Forthnet αλλά οι ημέρες περνούν χωρίς λύση. Έχει συμβεί και σε κανέναν άλλον αυτό;
Υπάρχει περίπτωση να έχω κόψει εγώ το upload της γραμμής μου, χωρίς να το κατάλαβα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια βοήθειά σας.

:sorry::sorry::sorry:

Στοιχεία γραμμής;

karavagos
12-01-09, 00:02
Περιοχή?

@ ADSLgr.com All rights reserved.