PDA

Επιστροφή στο Forum : Pirelli Χρηση Pirelli σε Forthnet



g.g_gre
11-01-09, 23:11
Καλησπερα!

Λοιπον, επεσε στα χερια μου ενα απο τα Pirelli της Οντελεκομ κ προσπαθησα να το σεταρω να παιξει με την Forthnet 2play μου. (πριν ρωτησει κανενας κακεντρεχης - δεν ειμαι μαζοχας απλα το USR εχει μονο μια LAN κ καθολου wireless)

Στo configuration δεν εχει πεδια για username/κωδικους χρηστη. Προφανως τα παιρνει κανονικα απο την ον. Αυτο σημαινει οτι δεν μπορει να παιξει αλλού ή κανω λαθος;
(το ρουτερ κλειδωνει κανονικα αλλά δεν μπορω να δω τιποτα αλλο εκτος απο το configuration)

Αν οντως ισχυουν τα παραπανω κ δεν κανω καμια μπαρουφα, παιζει να φορτωθει αλλο firmware κ να παιξει;;;

Ευχαριστω προκαταβολικα!:oneup:

justice
29-03-09, 20:51
Αν κάποιος γνωρίζει κάτι περί του θέματος θα με ενδέφερε και εμένα..
Ευχαριστώ...

kanenas3
29-03-09, 20:56
Προφανώς δεν έχετε πλήρη πρόσβαση γιατί είναι κλειδωμένο. Αν δε το ξεκλειδώσετε δε θα δουλέψει. Επίσης σας το έχει παραχωρήσει η On με χρησιδάνειο που σημαίνει ότι κανονικά θα σας το ζητήσει πίσω (θεωρητικά τουλάχιστον).

justice
29-03-09, 21:02
Γνωρίζω και τα 2 σημεία που αναφέρεις. :)
Και ρωτάω αν κάποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω για το ξεκλείδωμα.
Όπως και ο g.g_gre...

kanenas3
29-03-09, 21:06
Γνωρίζω και τα 2 σημεία που αναφέρεις. :)
Και ρωτάω αν κάποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω για το ξεκλείδωμα.
Όπως και ο g.g_gre...

Κυκλοφόρησαν κάποιοι κωδικοί αλλά θα πρέπει να ψάξεις λίγο (νομίζω ότι είναι στο θέμα με τα συμβατά ρούτερ για την On).

justice
29-03-09, 21:17
Ήδη το βρήκα.. Σε ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφέρον...
:):whistle:

Loukianos
07-12-09, 05:18
Αν βρέθηκαν κάποιοι κωδικοί και δουλεύουν παρακαλώ ας πει κάποιος περισσότερες λεπτομέρειες.
Plz

@ ADSLgr.com All rights reserved.