PDA

Επιστροφή στο Forum : Σχετικά με password dsl γραμμής...(ερώτηση)



xaxa1982
29-11-05, 13:35
Ρε παίδες,αγόρασα το OTENET OnDSL Kit και έχω κανά δυο απορίες.
1)Το password της σύνδεσής μου,θα μου σταλεί μου είπαν,αλλά έχω την απορία,στο πώς θα μου σταλεί-δωθεί.
2)Που θα γράψω το password και το username μου?Πώς τελοσπάντων θα μπω στο Ιντερνετ?Έχω στήσει το rooter(περιέχει και modem),αλλά δεν ξέρω πως θα μπω στο Ιντερνετ,τι άλλο πρέπει να κάνω?Κυρίως τι ρυθμίσεις χρειάζονται στα XP.Το rooter που έχω είναι το NETGEAR DG834GIT-το οποίο είναι για ασύρματη δικτύωση.
Αυτά!Αν χρειάζεστε και άλλες πληροφορίες για το σύστημά μου,πείτε μου.
Ευχαριστώ!

enwsitis21
29-11-05, 18:13
Ρε παίδες,αγόρασα το OTENET OnDSL Kit και έχω κανά δυο απορίες.
1)Το password της σύνδεσής μου,θα μου σταλεί μου είπαν,αλλά έχω την απορία,στο πώς θα μου σταλεί-δωθεί.
2)Που θα γράψω το password και το username μου?Πώς τελοσπάντων θα μπω στο Ιντερνετ?Έχω στήσει το rooter(περιέχει και modem),αλλά δεν ξέρω πως θα μπω στο Ιντερνετ,τι άλλο πρέπει να κάνω?Κυρίως τι ρυθμίσεις χρειάζονται στα XP.Το rooter που έχω είναι το NETGEAR DG834GIT-το οποίο είναι για ασύρματη δικτύωση.
Αυτά!Αν χρειάζεστε και άλλες πληροφορίες για το σύστημά μου,πείτε μου.
Ευχαριστώ!

Καλησπέρα,

Το password της σύνδεσής σου θα σου κοινοποιηθεί τηλεφωνικά, στο νούμερο που έδωσες για τηλεφωνική επικοινωνία όταν έκανες την αίτηση.
Το πακέτο Ondsl kit, περιλαμβάνει ένα usb dsl modem (Sagem Fast 800), το οποίο, όταν το κάνεις εγκατάσταση στον υπολογιστή , σου δημιουργεί ένα εικονίδιο σύνδεσης στην επιφάνεια εργασίας ( On dsl Connection ), κι εκεί δίνεις το username και το password.
Στη δική σου περίπτωση, μιάς και προμηθεύτηκες router, θα πρέπει να συμβουλευτείς το εγχειρίδιο για τις ρυθμίσεις του.

nnn
30-11-05, 01:43
Καταρχήν δες στο subforum για τα Netgear (http://www.adslgr.com/forum/forumdisplay.php?f=70)

Οι γενικές ρυθμίσεις περιγράφονται στο manual,δες και το subforum και εδώ είμαστε.

@ ADSLgr.com All rights reserved.