PDA

Επιστροφή στο Forum : ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ 6ΜΗΝΗ ΔΕΣΜΕΥΣΗ CONN-X



zoug100
12-01-09, 21:39
Καλησπερα παιδια.εχω connx με εξαμηνη δεσμευση.το connx μου ειχε ενεργοποιηθει στις 15-7-2008.και τωρα σε 3 μερες δηλαδη στις 15-01-2009 κλεινω το 6μηνο.χρειαζεται να παρω τηλεφωνο τον ΟΤΕ για να συνεχισω να xω ιντερνετ η συνεχιζεται κανονικα η συνδρομη μου χωρις να χρειαζεται να παρω τηλ στο 134?σας ευχαριστω.:oneup:

ariadgr
12-01-09, 21:45
Καλησπερα παιδια.εχω connx με εξαμηνη δεσμευση.το connx μου ειχε ενεργοποιηθει στις 15-7-2008.και τωρα σε 3 μερες δηλαδη στις 15-01-2009 κλεινω το 6μηνο.χρειαζεται να παρω τηλεφωνο τον ΟΤΕ για να συνεχισω να xω ιντερνετ η συνεχιζεται κανονικα η συνδρομη μου χωρις να χρειαζεται να παρω τηλ στο 134?σας ευχαριστω.:oneup:

Συνεχίζει κανονικά σε αορίστου.

maik
13-01-09, 00:32
Συνεχίζει κανονικά σε αορίστου.

Και φυσικα την καταργεις οποτε θελεις χωρις ποινες και αλλες αηδιες οπως καποιοι αλλοι.:whistle:

hel
13-01-09, 11:17
Και φυσικα την καταργεις οποτε θελεις χωρις ποινες και αλλες αηδιες οπως καποιοι αλλοι.:whistle:

Aν όμως θέλεις να την λήξεις πριν το εξάμηνο πληρώνεις τα πάγια των επόμενων μηνών.

maik
13-01-09, 15:05
Aν όμως θέλεις να την λήξεις πριν το εξάμηνο πληρώνεις τα πάγια των επόμενων μηνών.

Παραπληροφορηση συνειδητη μαλιστα.

Οταν ληξει η εξημηνη δευσμευση γυριζει σε αοριστου την οποια μπορεις να διακοψεις οποτε θελεις χωρις καμια ποινη


Ολα εχουν καποιο οριο.......... ακομα και τα ψεματα.

030366
13-01-09, 15:08
Μηπως ο φίλος hel εννοεί ότι αν διακόψεις στους 4 πρώτους μήνες θα πρέπει να καταβάλλεις τα πάγια των 2 επόμενων μηνών;

maik
13-01-09, 15:11
Μηπως ο φίλος hel εννοεί ότι αν διακόψεις στους 4 πρώτους μήνες θα πρέπει να καταβάλλεις τα πάγια των 2 επόμενων μηνών;

Τοτε δεν διαβασε :hmm:το αρχικο μηνυμα. Πραγμα που δεν το πιστευω.

olympus
13-01-09, 15:25
Μηπως ο φίλος hel εννοεί ότι αν διακόψεις στους 4 πρώτους μήνες θα πρέπει να καταβάλλεις τα πάγια των 2 επόμενων μηνών;

+1....

Ο hel αναφέρει ξεκάθαρα ότι αναφέρεται σε λήξη ΠΡΙΝ το 6μηνο. Τώρα είναι άλλο το αν ο φίλος που ξεκίνησε το θέμα λέει πως είναι στο όριο λήξης του 6μηνου του... Αυτό δε σημαίνει πως τα λεγόμενα του hel είναι αναληθή ή αποτελούν προϊόν παραπληροφόρησης. Μάλλον εσύ φιλε maik49 δε διάβασες καλά τα λεγόμενα του hel:p

maik
13-01-09, 15:34
+1....

Ο hel αναφέρει ξεκάθαρα ότι αναφέρεται σε λήξη ΠΡΙΝ το 6μηνο. Τώρα είναι άλλο το αν ο φίλος που ξεκίνησε το θέμα λέει πως είναι στο όριο λήξης του 6μηνου του... Αυτό δε σημαίνει πως τα λεγόμενα του hel είναι αναληθή ή αποτελούν προϊόν παραπληροφόρησης. Μάλλον εσύ φιλε maik49 δε διάβασες καλά τα λεγόμενα του hel:p

Μαθετε να διαβαζετε το νημα πριν απαντησετε. Εχει μια λογικη σειρα θεσεων και απαντησεων. Η απαντηση λοιπον ηταν σε μενα που ελεγα οτι δεν εχει ποινη οταν γινει αοριστου. Και αοριστου γινεται μολις ληξει το υποχρεωτικο εξαμηνο οπως απαντησε ο ariadgr. Ο δημιουργος του νηματος αυτο ρωτουσε

Λιγο περισσοτερο προσοχη λοιπον στο διαβασμα.

030366
13-01-09, 15:44
και λιγότερη ειρωνεία επίσης..

zoug100
13-01-09, 16:36
ηρεμια παιδες.σας ευχαριστω παντως για την ενημερωση παντως

Georgevtr
14-01-09, 01:17
Aν όμως θέλεις να την λήξεις πριν το εξάμηνο πληρώνεις τα πάγια των επόμενων μηνών.


Και φυσικα την καταργεις οποτε θελεις χωρις ποινες και αλλες αηδιες οπως καποιοι αλλοι.:whistle:


Παραπληροφορηση συνειδητη μαλιστα.

Οταν ληξει η εξημηνη δευσμευση γυριζει σε αοριστου την οποια μπορεις να διακοψεις οποτε θελεις, χωρις καμια ποινη
Πάμε όλοι μαζί... :band:

sdikr
14-01-09, 02:57
Πάμε όλοι μαζί... :band:

Αν είναι τότε να τα σβήσω όλα σαν offtopic, εφόσον αυτός που εκάνε το πρώτο ποστ δεν είναι πριν το εξάμηνο

nmavro73
14-01-09, 08:59
Και φυσικα την καταργεις οποτε θελεις χωρις ποινες και αλλες αηδιες οπως καποιοι αλλοι.:whistle:

Την καταργεί χωρίς ποινές γιατί κοντεύει να κλείσει το εξάμηνο. Σε πληροφορώ ότι ο ΟΤΕ έχασε πολλά λεφτά από κόσμο που που είχε καταργήσει στον ένα μήνα πχ χωρίς ποινή. Και τραβούσαν τα μαλλιά τους στο Μαρούσι. Ακόμη το δέχονται;;Είχα την-αφελή ίσως- εντύπωση ότι όταν χάνεις τόσα λεφτά μετά προσέχεις λίγο παραπάνω.:P

kyriakos7
14-01-09, 09:17
παιδιά ηρεμία. γίνετε αορίστου μετά τους 6 μήνες φίλε.... αυτα ;)

hel
14-01-09, 10:32
Αν είναι τότε να τα σβήσω όλα σαν offtopic, εφόσον αυτός που εκάνε το πρώτο ποστ δεν είναι πριν το εξάμηνο

Αν ο maik έλεγε απλά τα πράγματα ως έχουν δεν θα είχα κανένα πρόβλημα και δεν θα πόσταρα.
Λέει όμως ότι ο ΟΤΕ δεν έχει ποινές όπως οι άλλοι κλπ.

Αυτό είναι παραπληροφόρηση γιατί ο ΟΤΕ έχει ποινή αν διακόψεις πριν το εξάμηνο.
Οι εναλλακτικοί δεν θα μπορούσαν να επιβιώσουν αν κάποιος μπαινόβγαινε στο δίκτυό τους χωρίς ποινή.
Ο ΟΤΕ δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα γιατί έχει υπερκέρδη.
Αυτή είναι η αλήθεια και επειδή ο περισσότερος κόσμος δεν το πολυψάχνει, υπενθυμίζω κάποια πράγματα στα posts μου.
Και εγώ δεν κάνω off topic για πλάκα με smileys και ανέκδοτα. Απλά προβληματίζω τον κόσμο.

Georgevtr
14-01-09, 12:02
Αν είναι τότε να τα σβήσω όλα σαν offtopic, εφόσον αυτός που εκάνε το πρώτο ποστ δεν είναι πριν το εξάμηνο
Και απ'ότι βλέπεις,συνεχίζεται.Αύριο ο φίλος μας κλείνει 6μηνο,οπότε φαντάζομαι,θα μας πεί τις εντυπώσεις του.Pls do it,για την ψυχική υγεία όλων μας.

maik
14-01-09, 19:27
Αν ο maik έλεγε απλά τα πράγματα ως έχουν δεν θα είχα κανένα πρόβλημα και δεν θα πόσταρα.
Λέει όμως ότι ο ΟΤΕ δεν έχει ποινές όπως οι άλλοι κλπ.

Αυτό είναι παραπληροφόρηση γιατί ο ΟΤΕ έχει ποινή αν διακόψεις πριν το εξάμηνο.
Οι εναλλακτικοί δεν θα μπορούσαν να επιβιώσουν αν κάποιος μπαινόβγαινε στο δίκτυό τους χωρίς ποινή.
Ο ΟΤΕ δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα γιατί έχει υπερκέρδη.
Αυτή είναι η αλήθεια και επειδή ο περισσότερος κόσμος δεν το πολυψάχνει, υπενθυμίζω κάποια πράγματα στα posts μου.
Και εγώ δεν κάνω off topic για πλάκα με smileys και ανέκδοτα. Απλά προβληματίζω τον κόσμο.

Αν διαβαζες σωστα , και με την σειρα , τα μηνυματα τοτε θα εβλεπες τι εγραψα και δεν θα εγραφες σκοπιμα διαστεβλωμενα πραγματα.
Ας τα παρουμε με την σειρα παλι, μηπως και το καταλαβεις.

Ρωταει ο πρωτος φιλος τι γινεται μετα το εξαμηνο. Του απανταει ο ariadgr οτι η συνδεση μετατρεπεται σε αοριστου.

ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΟΤΙ ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΚΟΨΕΙ ΧΩΡΙΣ ΔΕΣΜΕΥΣΗ.

Εσυ συνεχιζεις το ιδιο βιολι και λες παλι για ποινες.

Ποιος παραπληροφορει λοιπον;

olympus
14-01-09, 20:05
Κατά τη δική μου άποψη, αυτό που είπε ο hel με αφορμή την ερώτηση του φίλου που ξεκίνησε το θέμα αποτελεί επιπλέον πληροφόρηση και όχι παραπληροφόρηση. Αν αντιμετωπίσουμε το όλο θέμα τελείως θεωρητικά, η απάντηση του hel μπορεί να θεωρηθεί σχεδόν "off topic". Εγώ όμως (όπως και οι περισσότεροι αναγνώστες του φορουμ φαντάζομαι), σε όσα θέματα παρακολουθώ δεν βλέπω να δίνονται απαντήσεις ΑΥΣΤΗΡΑ και μόνο επι του εκάστοτε θέματος. Οπότε θεωρώ πως δεν έχει να προσφέρει κάτι παραπάνω αυτή η αντιπαράθεση.

Φιλικά πάντα!

zoug100
15-01-09, 01:44
ρε παιδια οκ.σας παρακαλω.δεν ειναι λογος να εχουμε εντασεις.μια παρεα ειμαστε ολη εδω.η συνδεση συνεχιζεται σε αοριστου.ολα οκ.απλα εγω ειχα την απορια μηπως επρεπε να παρω εγω τηλ τον οτε για να συνεχισω να χω ιντερνετ.:)

@ ADSLgr.com All rights reserved.