PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με ondsl kit



FoZ
29-11-05, 18:05
ρε παιδια εχω απελπιστει!ολα αρχισαν οταν μπηκα στο τελευταιο μηνσ του dsl kiτ (ο μηνας που ειναι δωρο) αυτος ο μηνας ξεκινουσε στις 16-11-05.ανοιγω το pc κ προς μεγαλη μου εκπληξη βλεπω πως το λαμπακι του dsl δεν ειναι αναμενομο, ε ενταξει λεω οι ανθρωποι θα εκαναν λαθος της ημερομηνιες...
παιρνω τηλεφωνο στην otenet οι οποιοι μου ειπαν οτι θα στειλουν φαξ στον οτε για να κοταξουν την γραμμη μου,ετσι την πεμπτη 18 του μηνα ξαναειχα dsl,την παρασκευη ανοιγω τον υπολογιστη παλι τα ιδια δεν υπηρχε γραμμη dsl παιρνω τηλεφωνο παλι (κ οχι μονο μια φορΑ) κ περιμενα να μου φτιαξουν παλι τη γραμμη.Η γραμμη φτιαχτηκε τελικα τη τριτη μετα απο πολλα τηλεφωνηματα κ αφου βαρεθηκαν να με ακουν.Λεω ενταξει 2 φορες θα εγινε καποιο λαθος δεν πιστευω να ξαναγινει (ομωσ οχι!) ,παλι αυτη τη παρασκευη 25 του μηνα δεν ειχα γραμμη μεχρι σημερα 29 του μηνα!με αυτα κ αυτα σχεδον ο μηνας παει!
που μπορω να απευθυνθω ωστε να ζητησω τουλαχιστον τα λεφτα μου πισω? (ΙΝΚΑ??)

FoZ
30-11-05, 00:00
κανεις δεν γνωριζει?

power
30-11-05, 00:46
Λεφτά μη περιμένεις, κανείς δε βγάζει από το ταμείο για να δώσει.
Θα βολευτείς με καμιά παράταση ή μη χρέωση για τις μέρες που είχες τη βλάβη.

MadSurfer
30-11-05, 04:04
Απο ότι ξέρω στο onDSL kit όταν τελείωσει το πακέτο των 3 μηνών (2 + 1 δώρο) τότε συνεχίζεις κανονικά να είσαι με otenet adsl σύνδεση εκτός εάν τους πείς εσύ να το διακόψουν. Οπότε σε περίπτωση που δεν ανάβει το λαμπάκι της γραμμής τότε πιστέυω κάτι πρέπει να παίζει με τον OTE.

FoZ
30-11-05, 11:18
Λεφτά μη περιμένεις, κανείς δε βγάζει από το ταμείο για να δώσει.
Θα βολευτείς με καμιά παράταση ή μη χρέωση για τις μέρες που είχες τη βλάβη.

εστω και με αυτο βολευομαι..

NoYmErOs
30-11-05, 11:36
Απο ότι ξέρω στο onDSL kit όταν τελείωσει το πακέτο των 3 μηνών (2 + 1 δώρο) τότε συνεχίζεις κανονικά να είσαι με otenet adsl σύνδεση εκτός εάν τους πείς εσύ να το διακόψουν. Οπότε σε περίπτωση που δεν ανάβει το λαμπάκι της γραμμής τότε πιστέυω κάτι πρέπει να παίζει με τον OTE.

Παίζει δεν παίζει κάτι με τον ΟΤΕ ο μήνας πέρασε και το δώρο είναι άδωρο..


εστω και με αυτο βολευομαι..

Πρέπει να πάρεις τηλέφωνο και το ζητήσεις...

euri
30-11-05, 11:40
Δοκίμασε να στείλεις κάποιο email ή μια επιστολή (ενυπόγραφα φυσικά) στην υποστήριξη πελατών, έτσι ώστε να καταχωρηθεί η υποβολή βλάβης. Από κει και πέρα, αν δεν υπάρξει οποιαδήποτε επικοινωνία ή/και προσπάθεια επίλυσης, τότε μπορείς να αποτανθείς σε κάποια οργάνωση προστασίας καταναλωτών.

Παρόλα αυτά, να διαβάσεις καλά τη σύμβαση που έχεις υπογράψει, έτσι ώστε να μη βρεθείς προ απροόπτου σε περίπτωση που αναφέρεται τι διαδικασίες απαιτούνται σε περίπτωση αδυναμίας παροχής υπηρεσίας, όπως επίσης τα δικαιώματα και τις υποχρεώσεις των δύο πλευρών.

maxcp
03-12-05, 16:38
Δοκίμασε να στείλεις κάποιο email ή μια επιστολή (ενυπόγραφα φυσικά) στην υποστήριξη πελατών, έτσι ώστε να καταχωρηθεί η υποβολή βλάβης Από κει και πέρα, αν δεν υπάρξει οποιαδήποτε επικοινωνία ή/και προσπάθεια επίλυσης, τότε μπορείς να αποταθείς σε κάποια οργάνωση προστασίας καταναλωτών.



αυτο είχα κάνει και εγώ..
βεβαια ΔΕΝ θέλαν να μου δώσουν παράταση 10 ημερών και έκανα καταγγελία στο ΙΝΚΑ και την επόμενη ημέρα το πρόβλημα λύθηκε.. :cool:

FoZ
04-12-05, 14:29
αυτο είχα κάνει και εγώ..
βεβαια ΔΕΝ θέλαν να μου δώσουν παράταση 10 ημερών και έκανα καταγγελία στο ΙΝΚΑ και την επόμενη ημέρα το πρόβλημα λύθηκε.. :cool:

μπορεις να μου πεις ακριβως τι εκανες?γιατι εστειλα κ εγω μυνημα στο ινκα αλλα δεν πηρα καμια απαντηση..

NoYmErOs
05-12-05, 15:00
μπορεις να μου πεις ακριβως τι εκανες?γιατι εστειλα κ εγω μυνημα στο ινκα αλλα δεν πηρα καμια απαντηση..

Tips και στρατηγικές για να γράψουμε μία επιστολή διαμαρτυρίας

@ ADSLgr.com All rights reserved.