PDA

Επιστροφή στο Forum : Τραγικη κατασταση με το internet



voyager_sat
12-01-09, 23:52
παλι αποψε κατεβαζω με μαξιμουμ 80 kb/s μα καλα δεν ντρεπονται αυτοι οι ανθρωποι μηπωσ τελικα να οργανωθει μια κινηση για μαζεμα υπογραφων και καποιος που να εχει νομικες γνωσεις να συνταξει μια καταγγελια ετσι ωστε να τους κανουμε να μας θυμουνται?

....λεω εγω τωρα ....

TheBlacksmith
12-01-09, 23:55
άσχημα δεν θά'ταν . αλλά νομίζω πως συντάσσεται ήδη κάτι τέτοιο ... (ένα από τα θέματα ποιο κάτω)

boymanos
12-01-09, 23:57
παλι αποψε κατεβαζω με μαξιμουμ 80 kb/s μα καλα δεν ντρεπονται αυτοι οι ανθρωποι μηπωσ τελικα να οργανωθει μια κινηση για μαζεμα υπογραφων και καποιος που να εχει νομικες γνωσεις να συνταξει μια καταγγελια ετσι ωστε να τους κανουμε να μας θυμουνται?

....λεω εγω τωρα ....

και εγω μαζι σου ειμαι.επιπλεον να μπορεσουμε να φυγουμε χωρις προστιμα λογω προωρης διακοπης.

voyager_sat
12-01-09, 23:57
κανονικα πρεπει να μπει σαν sticky και ολοι οι χρηστες του internet της τελλας να υπογραψουν ετσι ωστε να γινει κατι ωσο για το προστιμο εγω ειμαι 3 χρονια τελλας και απο το καλοκαιρι εχει γινει αυτο το χαλι

geovision
13-01-09, 00:07
Εγώ μέχρι Οκτώβρη δεν την άλλαζα με τίποτα την ΤΕΛΛΑΣ. Εδώ και 1-1.5 μήνες όμως βελάζω κι εγώ μαζί με όλους!

Τους έστειλα και εμαιλ οτι δεν ντρέπονται κλπ. Μπορεί ο καθένας να στείλει από ένα email διαμαρτυρίας. Ας το κάνουμε!

GEORGE 1969
13-01-09, 01:19
οτε και ξερω ψωμι

geovision
13-01-09, 01:22
οτε και ξερω ψωμι

To ξερω το ξερό ψωμί τόσα χρόνια με πΟΤΕ!

apostol70
13-01-09, 18:25
Εγώ μέχρι Οκτώβρη δεν την άλλαζα με τίποτα την ΤΕΛΛΑΣ. Εδώ και 1-1.5 μήνες όμως βελάζω κι εγώ μαζί με όλους!

Τους έστειλα και εμαιλ οτι δεν ντρέπονται κλπ. Μπορεί ο καθένας να στείλει από ένα email διαμαρτυρίας. Ας το κάνουμε!

Τα ίδια και γω. Μέχρι το καλοκαίρι για το net και μέχρι και τον Νοέμβρη για το τηλέφωνο. Τώρα τι να πω! Λες και θέλουν οι ίδιοι να βγάλουν τα μάτια τους. Τώρα πια δεν συστήνω την Tellas σε κανένα γνωστό μου. Αν δεν είχε την Wind από πίσω θα την είχα κάνει προ πολλού

Cyberacer
13-01-09, 19:07
Μέχρι αρχές Οκτώβρη 2008 όλα ήταν άψογα.
Download (με download manager) σταθερά πάνω από 1,35MB/sec και στο σερφάρισμα πέταγε.

Από τότε και μετά άρχισε η κατρακύλα ...
Οι ταχύτητες άρχισαν να μειώνονται όλο και περισσότερο και φτάσαμε στο σήμερα που κυμαίνονται γύρω στα 8ΚΒ/sec ... με τακτικά κολλήματα - αποσυνδέσεις.
Ούτε να σερφάρω δεν μπορώ καλά - καλά, έτσι που έχουν "βαρύνει" πλέον από data οι ιστοσελίδες.

Κι από δικαιολογίες άλλο τίποτα, όλο έργα κάνουν και όλο αναβαθμίσεις ... και μετά θα φτιάξουν ΟΛΑ. :lol::lol::lol:
Μου λένε: "Έεεε... την τάδε ημερομηνία μας είπαν οι τεχνικοί ότι θα έχουν ολοκληρωθεί τα έργα" και οι ημερομηνίες παρέρχονται η μία πίσω από την άλλη.
Προχθές μάλιστα μου είπανε και ώρα, μετά την οποία όλα θα ήταν ΟΚ. :rofl::rofl::rofl:
Μιλάμε για μεγάλο θράσος και δούλεμα κανονικό ....
Σήμερα μου δώσανε νέα ημερομηνία: 19 Ιαν. 2009.
Ούτως ή άλλως, η ελπίδα (μας) πεθαίνει τελευταία και οι υποσχέσεις (τους) είναι τζάμπα. :down::down::down:

romeo1
13-01-09, 19:33
και θα δωσουν και αλλη ημερομηνια και αλλη....και το δουλεμα παει συνεφο.Σημερα μου εστειλαν και επιστολη ζητωντας μου συγγνωμη για την ταλαιπωρια που υφισταμαι λογω...ακουσον ακουσον...μικρων τεχνικων προβληματων που θα διορθωθουν συντομα και ετσι μου κανουν δωρο 1 μηνα....πραγματικα ακομα τρεμω απο την συγκινηση.Εννοειται οτι η επιστολη αυτη ερχεται μετα απο mail-καταγγελια στην Ε.Κ που εχω στειλει εδω και 20 μερες.Προτεινω οσοι απο σας εχετε προβληματα βομβαρδιστε με mail καθε αρχη που μπορει να τους πιεσει

nthanasis
13-01-09, 20:09
εγω θελω δωρο pop corn να τρωω καθως θα περιμενω τις σελιδες να φορτωσουν...

ATG
13-01-09, 20:13
Τα ίδια και γω. Μέχρι το καλοκαίρι για το net και μέχρι και τον Νοέμβρη για το τηλέφωνο. Τώρα τι να πω! Λες και θέλουν οι ίδιοι να βγάλουν τα μάτια τους. Τώρα πια δεν συστήνω την Tellas σε κανένα γνωστό μου. Αν δεν είχε την Wind από πίσω θα την είχα κάνει προ πολλού

Πολυ φοβαμαι οτι στη Wind οφειλονται τα προβληματα. Αν εδινε εγκρισεις γρηγοροτερα για νεα κυκλωματα, δεν θα υπηρχε προβλημα.

voyager_sat
13-01-09, 21:09
ρε παιδια το προβλημα το εχω ξαναπει δεν ειναι μονο οι χρηστες που προθετονται καθημερινα αλλα οι εταιριες, Δεν μπορειτε να φανταστειτε τι ταζουν για να παρει μια εταιρεια συνδεση internet μεσω wind μιλαμε ετσι και σας δωσω κειμενο που ηρθε στα χερια μου θα παθετε πλακα θα θελετε να τους κρεμασετε μετα.

Αλλα εγω δεν μπορω να καταλαβω τοσα λεφτα εχουν βγαλει πια απο τις "υπηρεσιες" που προσφερουν και με εναν μεσο ορο υπολογιζω οτι βγαζουν γυρω στα 12.000.000 το μηνα αντε 10 πες δεν μποροθν πια να επενδυσουν σε αυτο το ριμαδη πρεπει δλδ να πεσει και να πεθανει για να στηριξει μια wind που αργοπεθαινει? ΕΛΕΟΣ ......ΚΥΡΙΟΙ MANAGER ΤΙΣ WIND TO ΒΟΥΛΙΑΞΑΤΕ ΤΟ ΚΑΡΑΒΙ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΑΤΕ 2 ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ...ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ

thenetpoet
13-01-09, 21:24
ρε παιδια το προβλημα το εχω ξαναπει δεν ειναι μονο οι χρηστες που προθετονται καθημερινα αλλα οι εταιριες, Δεν μπορειτε να φανταστειτε τι ταζουν για να παρει μια εταιρεια συνδεση internet μεσω wind μιλαμε ετσι και σας δωσω κειμενο που ηρθε στα χερια μου θα παθετε πλακα θα θελετε να τους κρεμασετε μετα.



εε μην το κρατας μυστικο, πες μας να ξερουμε.

KataKahmenos
13-01-09, 21:45
εγω θελω δωρο pop corn να τρωω καθως θα περιμενω τις σελιδες να φορτωσουν...

Επίσης μια κοκα-κολα και κανένα τσιπς!!
Τέλος πάντων, σήμερα οι γραμμές έχουν πέσει για τα καλά-δεν ανοίγει ούτε καν το speedtest ούτε και η σελίδα της Microsoft!!
Για torrent, ούτε κουβέντα! Παλιότερα μπορούσε να φτάσει τα 100-200kb/s από καλό tracker.. τώρα, έχω 5 torrent να κατεβαίνουν και η ταχύτητα έχει κολλήσει στα 52kb/s!!!

Y.Γ: 1 σελίδα, 1 τραγούδι

HoSe_is_Insane
13-01-09, 23:40
Με την tellas βάζω να κατεβένει ένα τραγούδι στο youtube,κάνω μπάνιο και οταν βγω είναι έτοιμο!!
Όσον αφορά τα games? μονίμος με 900+ πινγκ και μονίμος ι φράση "Hose..you lag!"
τα disconnect είναι πλέον κάτι οικείο... Δεν κατεβάζω από torrents..μέχρι να κατέβει το αρχείο θα έχω κάνει και την ΔΕΗ ΠΛΟΥΣΙΑ...ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΙΝ ΤΕΛΛΑΣ!!! Δηλαδή θέλει μέρες για αρχεία <100mb...
Με ΟΤΕ πλήρωνα παραπάνω αλλά αυτό που έλεγε (8 mb/s) το είχα και στην πράξη!
Με τελλας άστο,
Τέλος πάντων...δεν μπορώ να εκφράσω αυτό που νιώθω με κόσμιες λέξεις, για αυτο ας σταματήσω εδώ!
(24mb ταχύτητα στα χαρτιά, ο.4 mb στην πράξη)

thanas83
14-01-09, 00:37
χαχααχχαχχαχ φιλε τωρα μιλαγΑ με ενα παλικαρι απο την MPELLAS και του λεω για τρελο προβλημα με αποσυνδεσεις και πολυ χαμηλη ταχυτητα και μου απανταει<<δεν μπορω να σε βοηθησω μας ειπανε οτι 19 Ιανουαριου θα ειναι ολα οκ>>του λεω μας ειχατε πει για 12 Ιανουαριου και μου απανταει<<και εμας ετσι μας ειπανε>> εκει που θελω να καταληξω μιας και εχω ηρεμησει τωρα οτι και αυτα τα παιδια ακουνε μπινελικια χωρις στην ουσια να φταινε για κατι, παιρνουν πολυ λιγα λεφτα και φανταζομαι οτι αν καποιος απο αυτους εβρισκε μια αλλη δουλεια απο το να τον παιρνει καθε πραγματικα δυσαρεστημενος πελατης οπως εγω και εσεις και να του λεει κανε κατι απο την στιγμη που δεν μπορει να κανει τιποτα και στην ουσια του λεει ο προισταμενος του <<σκασε και κολυμπα>>δηλαδη τον εχουνε προσλαβει σαν (δεκτης μπινελικιων) θα την προτιμουσε.Αυτα ηθελα να πω και οτι βαρεθηκα να περιμενω την TELLAS να ξυπνησει εχω και την αισθηση οτι κανεις υπευθυνοανευθυνος δεν μπαινει απο την TELLAS σε αυτο το φορουμ να δει τι παιζει (δεν θελω να μειωσω σε καμια περιπτωση το φορουμ) απλα μας εχουν γραμμενους.Επισις δεν εγραψα αυτο το κειμενο για να υπερασπιστω τους υπαλληλους της TELLAS ισα ισα εχω προσπαθησει να εκφρασω πολλες φορες την αγανακτηση μου για κατι που πληρωνω και δεν εχω και αυτο το θεωρω ανεπιτρεπτο απλα ετσι οπως μιλαγα με τον υπαλληλο της TELLAS πριν απο λιγο καθομαι και σκεφτομαι μηπως ειμαι ΜΑΛΑΚ......... που ασχολουμαι ακομα με αυτο το μπακαλικο? Και για αυτο δεν ξαναπαιρνω τηλεφωνο και απλα παω πισω οτε και ουτε να χαλαω εγω τα νευρα μου ουτε τιποτα(ελπιζω τουλαχιστον)Α και με συγχωρειτε για το μεγαλο μυνημα

boymanos
14-01-09, 21:20
ηθελα να ρωτησω κατι,για να δω μηπως συμβαινει με εμενα ή και με αλλους.υπαρχει κανεις που μονιμως κατεβαζει κατω απο 20kb/s ?ετσι για να μου δωσετε λιγο θαρρος,οτι δεν ειμαι ο μονος.

vaggoulas
14-01-09, 22:05
ηθελα να ρωτησω κατι,για να δω μηπως συμβαινει με εμενα ή και με αλλους.υπαρχει κανεις που μονιμως κατεβαζει κατω απο 20kb/s ?ετσι για να μου δωσετε λιγο θαρρος,οτι δεν ειμαι ο μονος.
Τι περιοχή είσαι?Καθώς υπάρχουν αρκετές περιοχές (κυρίως κεντρική και Βόρεια Ελλάδα) με τραγικές ταχύτητες όπως αναφέρουν και άλλοι φίλοι εδώ.

malagad
14-01-09, 22:59
Α Π Ε Λ Π Ι Σ Ι Α

apostol70
14-01-09, 23:23
Παιδιά με έχει εδώ και μία ώρα να κατεβάζει το Windows live με τραγική ταχύτητα. Το DU Meter δείχνει 17kb/sec

boymanos
14-01-09, 23:28
Τι περιοχή είσαι?Καθώς υπάρχουν αρκετές περιοχές (κυρίως κεντρική και Βόρεια Ελλάδα) με τραγικές ταχύτητες όπως αναφέρουν και άλλοι φίλοι εδώ.

αθηνα ειμαι,καλλιθεα δυο βηματα απο τα κεντρα ολων των εταιρειων που ειναι στον ιπποδρομο.να φανταστεις βγαινω στο μπαλκονι και πιανω ασυρματα ελευθερα δικτυα και κατεβαζω πανω απο 100kb/s.

........Auto merged post: boymanos πρόσθεσε 2 λεπτά και 3 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Παιδιά με έχει εδώ και μία ώρα να κατεβάζει το Windows live με τραγική ταχύτητα. Το DU Meter δείχνει 17kb/sec

υπομονη.μεχρι αυριο θα το καταβασεις.αλλοι πανε στο φεγγαρι και η tellas στο πηγαδι.

dacapo
16-01-09, 15:32
Με το προβλημα των DNS πως το αντιμετωπίζεται ρε παιδιά? Βάζω μια της Τελλάς (62.169.194.17 /18) και μια τους OpenDNS (208.67.222.222 ή 208.67.220.220) αλλά πολλές φορές δεν δουλευουν και μονο οταν κανω reboot το μοντεμ επανερχονται.

Ειναι τραγικη οντως η κατασταση, εχω ανοιχτο case απο 30/11 λογω αποσυνδεσεων και ακομη δεν εχουν δωσει λύσει ή εστω προτείνει κατι...
Η αληθεια ειναι οτι τεχνική υποστηριξη απο μηχανικούς πασχει το μαγαζι..
Αλλα δεν αγχωνομαι γιατι φραγκο δεν βλέπουν μεχρι να το φτιαξουν

TheBlacksmith
16-01-09, 16:49
εγώ έκανα και την άλλη μαγκιά, έβαλα DNS του GRIX (aka. grnet ) καθώς και openDNS, και κάτι φαίνεται να γίνεται... αν και ελάχιστα πράγματα... τουλάχιστον το ping κατέβηκε στα όρια του ανεκτικού.

Karaflokotsidas
16-01-09, 20:47
για δώσε infο TheBlacksmith

Eδω και ενα δεκάλεπτο προσπαθώ να δω ενα βίντεο και το buffer ειναι ακόμα στο 1%

ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ

TheBlacksmith
16-01-09, 21:59
βασικά έχω παρατηρήσει ελάχιστη διαφορά της περασμένες ώρες, αλλά για όσους θέλουν να δοκιμάσουν το DNS του grnet είναι το εξής: 194.177.210.210

για περισσότερες πληροφορίες κοιτάξτε εδώ: http://www.grnet.gr/default.asp?pid=49&la=2

apostol70
17-01-09, 04:45
Βρε από που ήρθε αυτό τώρα;

http://www.speedtest.net/result/391903332.png (http://www.speedtest.net)

demonas
17-01-09, 10:11
εγώ σήμερα έκανα download με 1.27mb/sec χωρίς μάνατζερ κτλπ
υπομονή θα φτιάξουν όλα.

Karaflokotsidas
17-01-09, 13:44
ρε demonas μήπως είσαι ο Τέλης;

neo76
17-01-09, 14:25
Καλησπέρα,

Θα πρότεινα να μην χρησιμοποιείτε την διεύθυνση 194.177.210.210, αλλά τις 194.177.210.99 & 195.251.25.60 (είναι οι άλλοι δύο name servers του GRNET).
H 194.177.210.210 ενδέχεται κάποια στιγμή να μην επιτρέπει recursive queries απο δίκτυα εκτός ΕΔΕΤ.
Εγώ πάντος χρησιμοποιώ της tellas (62.169.194.17) και είμαι ικανοποιημένος.



βασικά έχω παρατηρήσει ελάχιστη διαφορά της περασμένες ώρες, αλλά για όσους θέλουν να δοκιμάσουν το DNS του grnet είναι το εξής: 194.177.210.210

για περισσότερες πληροφορίες κοιτάξτε εδώ: http://www.grnet.gr/default.asp?pid=49&la=2

ad709
17-01-09, 14:32
Τα χάλια της Λάρισας .........Ανάθεμα την ώρα

http://www.speedtest.net/result/392085581.png (http://www.speedtest.net)

stergios23
04-02-09, 20:00
Ποτε μερικη θα καταλαβουν οτι πρεπει να αρχισουν να δουλευεουν και να σεβονται τα χρηματα που περνουν???γιατι πρεπει στην ελλαδα να εχει δικιο ο πωλητης και οχι ο πελατης??γιατι καθε φορα που εχουμε μια απαιτηση παντα καποιοσ αδιαφορει??γιατι αυτη η αποραδεκτη κατασταση εχει γινει το λογικο??γιατι πριν παρουμε τηλεφωνο στην εξυπηρετηση πελατων ειμαστε σιγουρη οτι δεν θα εξυπηρετηθουμε και αν εξυπηρετηθουμε αισθανομαστε και τυχεροι???24Mbit και να χαιρομαι και να μου λεν παλι καλα που κλειδωνει στα 15Mbit??γιατι το παραλογο πλεον να ειναι φυσικο??....οταν καποιοι ασχοληθουν με τα μισα απο τα παραπανω ισωσ να γινει και κατι καλυτερο στο ελληνικο internet

boymanos
04-02-09, 21:06
Ποτε μερικη θα καταλαβουν οτι πρεπει να αρχισουν να δουλευεουν και να σεβονται τα χρηματα που περνουν???γιατι πρεπει στην ελλαδα να εχει δικιο ο πωλητης και οχι ο πελατης??γιατι καθε φορα που εχουμε μια απαιτηση παντα καποιοσ αδιαφορει??γιατι αυτη η αποραδεκτη κατασταση εχει γινει το λογικο??γιατι πριν παρουμε τηλεφωνο στην εξυπηρετηση πελατων ειμαστε σιγουρη οτι δεν θα εξυπηρετηθουμε και αν εξυπηρετηθουμε αισθανομαστε και τυχεροι???24Mbit και να χαιρομαι και να μου λεν παλι καλα που κλειδωνει στα 15Mbit??γιατι το παραλογο πλεον να ειναι φυσικο??....οταν καποιοι ασχοληθουν με τα μισα απο τα παραπανω ισωσ να γινει και κατι καλυτερο στο ελληνικο internet

δεν ξερεις οτι στη ελλαδα οτι δηλωσεις εισαι?μπελας εισαι,μπελας θα μεινεις.τις εταιρειες δεν τις κανουν οι αλλαγες ονοματων,αλλα οι αλλαγες στη κοροιδια.και αλλες εταιρειες ειχαν προβληματα,αλλα εχουν μαθει απο τα λαθη τους και ειναι εκατο χρονια μπροστα απο τον μπελας.ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΠΕΛΑΣ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.