PDA

Επιστροφή στο Forum : Διακοπή adsl για αγορά πακέτου της Hol



KYANERITHROS
29-11-05, 18:45
Καλησπερα

Το αστειο δεν παει αλλο,ειμαι στα ορια μου ειχα κανει ανανεωση στις 25 Αυγουστου στην Οτενετ για 6 μηνες τωρα λεω να μετακομισω στην HOL με τετοια προσφορα που κανει εδω ξεκινατε εσεις και μου λετε αν με συμφερει να κοψω την οτενετ απο θεμα οικονομικο δηλ τι χανω απο θεμα χρηματων
κατι μου ειπαν οτι θα πληρωσω στον Οτε γυρω στα 35 ευρω γιατι θα τους πω να διακοψουν την adsl γραμμη ισχυει κατι τετοιο???

και φυσικα οτι αλλο δεν ξερω ευχαριστως να μου πειτε

sdikr
29-11-05, 18:53
Θα χασείς τα λεφτά που πλήρωσες στην οτενετ

στον οτε όχι δεν θα πληρώσεις κάτι για διακοπή adsl

KYANERITHROS
29-11-05, 18:59
Ναι αλλα ποσο να χασω απο την στιγμη που αν θυμαμαι καλα τον Ιανουαριο τελειωνει η συνδεση οποτε μεχρι 28 Δεκεμβριου μπορω να παρω την προσφορα την Hol οποτε θα ειμαι οκ πιστευω τι λες και εσυ?

Tem
29-11-05, 19:09
Ναι αλλα ποσο να χασω απο την στιγμη που αν θυμαμαι καλα τον Ιανουαριο τελειωνει η συνδεση οποτε μεχρι 28 Δεκεμβριου μπορω να παρω την προσφορα την Hol οποτε θα ειμαι οκ πιστευω τι λες και εσυ?
εντάξει θα χάσεις περίπου ένα μήνα , δεν πειράζει

KYANERITHROS
29-11-05, 19:45
Αυτο λεω και εγω σιγα τα αυγα στην τελικη αλλα φοβαμε μηπως μου πουν αυτο που ειπα και πριν μου ειπαν οτι θα πληρωσω στον Οτε γυρω στα 35 ευρω γιατι θα τους πω να διακοψουν την adsl γραμμη ο sdikr μου λεει κατι τετοιο οτι δεν ισχυει τωρα τι να πω θα παρω κιολας να ρωτησω αλλα πιστευω οτι δεν παει αλλο το θεμα Οτενετ στη Ν.Σμυρνη εχει ξεφτιλιστει το θεμα με το download και την ταχυτητα

HellV1L
29-11-05, 19:54
sorry αλλα δεν γινεται να μην διακοψεις απο οτε , να διακοψεις μονο otenet και να βαλεις το πακετο της hol?
ας με διαφωτισει καποιος... :roll:

otinane
29-11-05, 21:51
Για να έχεις την προσφορά που έχει βγαλει η hol πρεπει να παρεις και γραμμη απο αυτους.Μιλαμε για τις προσφορες τυπου 6+6 κλπ

HellV1L
29-11-05, 21:55
δεν αντιλεγω παιδια...
απλα δεν γινεται να κρατησεις την adsl του οτε και πανω σε αυτη να κατσει η εκαστοτε προσφορα?

*εξηγουμαι... η γραμμη να μετατραπει απο οτε σε hol με την αγορα της προσφορας

Tem
29-11-05, 22:06
δεν γίνεται όμως:cool:

KYANERITHROS
29-11-05, 23:52
Ωραια οποτε εγω εκανα ανανεωση 25 Αυγουστου για 6 μηνες και λεω να αγορασω το πακετο της Hol 20-27 Δεκεμβριου ετσι ωστε διακοπτωντας την Otenet στα καπακια να εχω Hol,νομιζω πως θελει 4 μερες να ενεργοπ η γραμμη ή κανω λαθος??

Zorz
30-11-05, 00:28
Mπααα... περίπου 10-15 μέρες όπως ακούγεται.

KYANERITHROS
30-11-05, 00:32
Mπααα... περίπου 10-15 μέρες όπως ακούγεται.


Καλα θα τρελαθουμε γιατι τοσο πολυ τι διαφορα εχει απο τις αλλες συνδεσεις??

nnn
30-11-05, 01:03
Καλα θα τρελαθουμε γιατι τοσο πολυ τι διαφορα εχει απο τις αλλες συνδεσεις??

Μην ξεχνάς ό,τι κατ'ουσία είναι νέα σύνδεση και αυτός είναι ο τυπικός χρόνος.

JohnJ
30-11-05, 03:13
δεν αντιλεγω παιδια...
απλα δεν γινεται να κρατησεις την adsl του οτε και πανω σε αυτη να κατσει η εκαστοτε προσφορα?

*εξηγουμαι... η γραμμη να μετατραπει απο οτε σε hol με την αγορα της προσφορας

Πολύ λογικό, αλλά δεν γίνεται!!

Τους πήρα τηλέφωνο και τους λεω, αν σας κάνω εγώ την αίτηση και συνεχίζω να έχω τη γραμμή απο τον ΟΤΕ τι θα γίνει; Και μου απαντήσαν ότι απλά δεν θα κάνει ο ΟΤΕ δεκτή την αίτηση τους γιατί θα υπάρχει ήδη γραμμή. Οπότε αναγκαστικά κόβεις γραμμή και εύχεσαι να είσαι τυχερός και να μη καθυστερήσει η ενεργοποίηση της άλλης.

Αλήθεια ποια είναι η διαδικασία διακοπής της ADSL πρόσβασης του ΟΤΕ; Ξέρει κανείς;

nrg_polini
30-11-05, 07:58
Αλήθεια ποια είναι η διαδικασία διακοπής της ADSL πρόσβασης του ΟΤΕ; Ξέρει κανείς;

Τηλεφωνο στο 134.

KostasDj
30-11-05, 21:43
Εγώ το έχω κάνει αυτό και συγκερκριμένα για να αναβαθμίσω μια AnyAccess 300 σε BroadBand Pack 500. Ακύρωσα την ADSL πρόσβαση της γραμμής μου και έκανα αίτηση στην HOL για αναβάθμιση υπηρεσίας. Σήμερα έλαβα e-mail από τη HOL που μου λέει ότι έγινε την παρασκευή αίτηση για 512 στην γραμμή μου. Πλέον, η ήδη υπάρχουσα σύνδεσή μου από 384 είναι 512 και απλά περιμένω τον ΟΤΕ (ο οποίος κατά περίεργο τρόπο δεν αν και βρίσκουν πως δεν έχω DSL, δεν μου την έχει κόψει ακόμα!!) να μου ενεργοποιήσει την γραμμή.

TYRONAGA
30-11-05, 21:47
Καλώστονε ...:D

Ενδιαφέρον αυτό...

JohnJ
30-11-05, 21:49
kostasDj ε θα βγάλουν άκρη δεν μπορεί! Αλλά ίσως αργήσουν λίγο... :lol:

nnn
01-12-05, 01:09
kostasDj ε θα βγάλουν άκρη δεν μπορεί! Αλλά ίσως αργήσουν λίγο... :lol:

Εγώ το έχω κάνει αυτό και συγκερκριμένα για να αναβαθμίσω μια AnyAccess 300 σε BroadBand Pack 500. Ακύρωσα την ADSL πρόσβαση της γραμμής μου και έκανα αίτηση στην HOL για αναβάθμιση υπηρεσίας. Σήμερα έλαβα e-mail από τη HOL που μου λέει ότι έγινε την παρασκευή αίτηση για 512 στην γραμμή μου. Πλέον, η ήδη υπάρχουσα σύνδεσή μου από 384 είναι 512 και απλά περιμένω τον ΟΤΕ (ο οποίος κατά περίεργο τρόπο δεν αν και βρίσκουν πως δεν έχω DSL, δεν μου την έχει κόψει ακόμα!!) να μου ενεργοποιήσει την γραμμή.

Αν πλήρωνες μόνο στην Hol για την AnyAccess είναι λογικό να μην σε βρίσκει ο Οτέ.Η γραμμή είναι στο όνομα της Hol(Αν δεν κάνω λάθος).

TYRONAGA
03-12-05, 20:08
τα παιδία παίζει....(?):D

DiTz
04-12-05, 17:14
θέλω και γω να διακόψω τη DSL μου (384 ΟΤΕ + FORTHNET) και να πάρω το 1024 6+6 μήνες της HOL....
Μένω στο Βύρωνα και θέλω να μάθω αν υπάρχει καποιος τρόπος ωστε κάνοντας αυτή την αλλαγή να εξασφαλίσω πως δεν θα φάσω τη γραμμή μου και δεν θα μείνω χωρίς DSL... Τέλος θα ήθελα να μάθω, υπάρχει ένα DSLAM για όλους (384, 512, 1024) ή για κάθε κατηγορία διαφορετικό;;;;

sdikr
04-12-05, 17:19
Sorry παιδιά...
Εγώ εγραψα το μύνημα και λογικά κάτι έπεξε με το encoding και το Gentoo....

Αυτό που έγραφα ηταν οτι θέλω και γω να διακόψω τη DSL μου (384 ΟΤΕ + FORTHNET) και να πάρω το 1024 6+6 μήνες της HOL....
Μένω στο Βύρωνα και θέλω να μάθω αν υπάρχει καποιος τρόπος ωστε κάνοντας αυτή την αλλαγή να εξασφαλίσω πως δεν θα φάσω τη γραμμή μου και δεν θα μείνω χωρίς DSL... Τέλος θα ήθελα να μάθω, υπάρχει ένα DSLAM για όλους (384, 512, 1024) ή για κάθε κατηγορία διαφορετικό;;;;

Ευχαριστω και συγνώμη για το προιγούμενο μύνημα!!

Δυστήχως δεν υπάρχει εγγυήση οτι θα βρείς πόρτα εφόσον κάνεις διακόπη, ριξε μια ματιά στους πίνακες για dslam εδώ στο subforum adsl ote, και δες αν υπάρχουν ελευθερες στο δικό σου .
Υπάρχει ενα dslam για 384/512/1024 αλλά η κάθε κλάση ταχύτητας έχουν διαφορετικό Bandwidth με τους bbras

DiTz
04-12-05, 17:33
Δυστήχως δεν υπάρχει εγγυήση οτι θα βρείς πόρτα εφόσον κάνεις διακόπη, ριξε μια ματιά στους πίνακες για dslam εδώ στο subforum adsl ote, και δες αν υπάρχουν ελευθερες στο δικό σου .
Υπάρχει ενα dslam για 384/512/1024 αλλά η κάθε κλάση ταχύτητας έχουν διαφορετικό Bandwidth με τους bbras
Στο βύρωνα βλέπω διάφορα DSLAM αλλά πως ξέρω σε ποιο είμαι;;;
Είναι 3 αυτά με τις pstn το ένα μόνο έχει 9 θέσεις και τα άλλα δεν έχουν ελευθερη αλλά ούτε και σε έλλειψη....
Ασχετο αλλά μερικά ISDN είναι δεν έχουν ούτε εναν χρήστη!!!
OMG!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.