PDA

Επιστροφή στο Forum : Έχω φύγει από HOL και έρχεται ακόμα λογαριασμός



dkmaster
13-01-09, 13:42
Παιδιά, έχω φύγει από την HOL από 1 Δεκεμβρίου όπου και είμαι ενεργοποιημένος με forthnet. Όμως από την μέρα που έγινε η διακοπή μέχρι και σήμερα στο site της HOL μπορώ να μπώ κανονικά με τα στοιχεία που είχα ώς πελατης τους και με δείχνει ακόμα ως πελάτη τους. Επίσης ήρθε και λογαριασμός από HOL ο οποίος είναι από 1 Δεκεμβρίου μέχρι 31.
Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν να μην τον πληρώσω όμως όταν ήμουν στην HOL είχε δώσει ο πατέρας μου εντολή να πληρώνονται από κάρτα. Υποθέτω λοιπόν πως τα χρήματα τα πήραν. Πάντως και πριν τον λογαριασμό όσες φορές τους πήρα τηλέφωνο για να με βγάλουν από το site τους μου έλεγαν πως δεν είστε πελάτης μας απλά η υπηρεσία που αναλαμβάνει να σας βγάλει από το site δεν έχει ενημερωθεί ακόμα.

Τι πρέπει να κάνω λοιπόν για να μην στέλνουν λογαριασμούς και για να με βγάλουν και από το site τους;

Επίσης αν πληρώθηκε ο λογαριασμός από την κάρτα μπορώ να κάνω κάτι για να πάρω τα χρήματα πίσω;

jar76
13-01-09, 13:56
Αυτό δεν είναι τίποτα. Εγώ έχω φύγει από HOL εδώ και 10 μήνες και ακόμα έρχονται λογαριασμοί. Τους έχω στείλει και επιστολή αλλά τίποτα. Το βιολί τους αυτοί! Και εννοείται ότι ακόμα κάνω login στο myaccount με το παλιό username και password.

treli@ris
13-01-09, 14:09
Μη σε απασχολει το γεγονος οτι στελνουν ακομα το χαρτι, να σε απασχολει οτι μπορει ακομα να σου χρεωνουν την πιστωτικη. Κοιταξε το

ariadgr
13-01-09, 18:15
Επίσης αν πληρώθηκε ο λογαριασμός από την κάρτα μπορώ να κάνω κάτι για να πάρω τα χρήματα πίσω;

Επικοινώνησε με την κάρτα και ζήτα ακύρωση της χρέωσης (αν έχει γίνει) εξηγώντας τους λόγους

dkmaster
13-01-09, 18:56
Αυτό είπα στον πατέρα μου να πάει να κάνει, να ακυρώσει την χρέωση. Αύριο θα δούμε τι θα γίνει. Πάντως είναι πολύ κουλοί αυτοί εκεί μέσα. Όσους ξέρω απο forum κυρίως και έχουν φύγει σε όλους συνεχίζει και πάει λογαριασμός.

dimsi
13-01-09, 21:33
Εαν πληρωνεται ο λογαριασμος απο την πιστωτικη καρτα πρεπει να γραφη" ο λογαριασμος θα εξωφληθη με χρεωση της πιστωτικης που εχεται δωση".

johnlocke
14-01-09, 21:37
για τα περι site και γω μπορω ακομα και μπαινω στο email που ειχα χρονια τωρα στην otenet,δε ξερω αν υπαρχει καποια πολιτικη γιαυτο

τωρα για τη καρτα και τα χρηματα παω πασο,ειναι σοβαρο και κανε κινησεις (τηλεφωνα σε τραπεζα και hol για αρχη)

wisdompa
14-01-09, 22:08
εεε οκ...κι εγω εχω φύγει απο την Otenet εδω και 5 μέρες κι ομως στο Otenet tools μπαινω κανονικα με τα τοτε στοιχεια μου.... :lol:

bathan
18-01-09, 18:17
Να τους ξαναπάρεις τ/φ να τους πεις πως δεν θα πληρώσεις και να μπλοκάρεις την πληρωμή μέσω της κάρτας σου. Εγώ έφυγα απο την hol τον Οκτώβριο και μέχρι τον Δεκέμβρη μου έστελναν λογ/σμούς

runner_800
18-01-09, 19:09
Παρομοιο προβλημα εχω και εγω με την Ηολ. Ειχα κανει on line αιτηαη για την προσφορα με τους 3 πρωτους μηνες( double play lite) διχως παγια ομως στον πρωτο λογαριασμο μου ηρθε κανονικα το παγιο . Τους παιρνω τηλ. και τουε εξηγω, η απαντηση που πηρα ηταν να μην τον πληρωσω. Οκ ειπα και εγω νομιζοντας πως λυθηκε το προβλημα, ομως και τον επομενο μηνα ηρθε ο λογαριασμος μαζι με τα δυο παγια. Ξανα τηλ αυτην την φορα μου λενε οτι δεν φαινεται οτι εχει γινει on line αιτηση. Τους στελνω την αναφορα απο το φαξ με την αιτηση.
Μετα απο μερες τηλεφωνηματων μου λενε οτι ολα ειναι ενταξει. Το θεμα ειναι πως και εγω ειχα κανει την επιλογη να γινεται αυτοματα η πληρωμη απο καρτα και διαπιστωσα οτι μου ειχαν αφαιρεσει χρηματα για τους δυο πρωτους μηνες κανονικα μαζι με τα παγια.

Δεν μπορω να καταλαβω δεν υπαρχει επικοινωνια μεταξυ των τμηματων στην hol.
Οι πωλητες μου λενε να μην πληρωσω τον λογαριασμο και την επομενη μερα με παιρνουν να μου πουν οτι δεν εχω πληρωσει τον λογαριασμο.
Θα περιμενω να δω τη θα μου ερθει στον τριτο λογαρισμο και βλεπουμε.

Τελως πιστευω οτι οταν γινεται απροσωπη επικοινωνια αυτα συμβαινουν. Το λεω γιατι ειμαι απο Θεσσαλονικη και η hol δεν εχει υποκαταστημα εδω. Ολα γινονται απο το τηλ.
Καλα να παθουμε.

jacobgr
20-01-09, 21:14
Ομοιοπαθής... Ενώ είχα προπληρωμένο χρόνο για shared LLU μέχρι 16/12/08 και ενώ ενεργοποιήθηκα 9/12/08 σε Forthnet full LLU και αμέσως τους έστειλα και FAX για διακοπή υπηρεσιών, σημερα ω τι έκπληξη ήρθε λογαριασμός για την περίοδο 16/12/08 - 16/1/09!!!!
Ευτυχώς δεν τους έχω δώσει αριθμό κάρτας...
Τι να πώ... Να χαίρονται το λογιστήριο και την οργάνωση τους και θέλουν να λέγονται και σοβαρη εταιρία....

@ ADSLgr.com All rights reserved.