PDA

Επιστροφή στο Forum : θαυμα θαυμα χριστιανοι! (επιτέλους ενεργοποιήθηκε η σύνδεση)



big225
13-01-09, 21:39
λοιπον ολα γινονται σ αυτη τη ζωη ,οταν χτυπησε σημερα το τηλεφωνο και στην αλλη ακρη της γραμμης ηταν ενας τεχνικος της vodafone δεν πιστευα φυσικα οτι μετα απο μια σειρα επιστολες σε διαφορες υπηρεσιες και ελεγκτικους μηχανισμους ,ατελειωτες ωρες βαλε βγαλε καλωδια με τις οδηγιες καποιων τεχνικων ,μετα απο 5 επισκεψεις του ΟΤΕ στο σπιτι μου και κυριως μετα απο 7 ΜΗΝΕΣ και 2ΜΕΡΕΣ απο την ημερομηνια της αιτησης το adsl θα δουλευε.
βεβαια σερνεται πιο αργα απο σαλιγγαρι ,υποτιθεται οτι ειναι 24 mbps και ειναι κατω απο 2 κατεβαζει torrents το πολυ 50/κβ/ς ενω απο σοβαρο σερβερ (απντειτ) κατεβαζει με 250 /κβ/ς.
ε τωρα πια δεν παει αλλο .
ειναι πολυ πιο αργη απο τη φουκαριαρα την Αλτεκ του 1 .
παντως ειμαι αισιοδοξος ,πιστευω οτι πριν τις καλοκαιρινες διακοπες ,θα εχει λυθει και αυτο το θεμα.

treli@ris
13-01-09, 21:52
Ανεβασε τα στατιστικα του ρουτερ σου αν μπορεις

pasas9
13-01-09, 22:11
keep walking:oneup:
Και βασικα παρεμεινε αισιοδοξος.
Εγω στους 3 μηνες παραλιγο να βρεθω αυτοφορο εξαιτιας τους.

big225
13-01-09, 23:40
Ανεβασε τα στατιστικα του ρουτερ σου αν μπορεις

τι ακριβως και απο που?

treli@ris
13-01-09, 23:50
τι ακριβως και απο που?

Στατιστικα γραμμης εννοω πχ συγχρονισμος, attenuation κλπ
Θα τα βρεις αφου μπεις στο interface του ρουτερ

kalabortsos
13-01-09, 23:51
λοιπον ολα γινονται σ αυτη τη ζωη ,οταν χτυπησε σημερα το τηλεφωνο και στην αλλη ακρη της γραμμης ηταν ενας τεχνικος της vodafone δεν πιστευα φυσικα οτι μετα απο μια σειρα επιστολες σε διαφορες υπηρεσιες και ελεγκτικους μηχανισμους ,ατελειωτες ωρες βαλε βγαλε καλωδια με τις οδηγιες καποιων τεχνικων ,μετα απο 5 επισκεψεις του ΟΤΕ στο σπιτι μου και κυριως μετα απο 7 ΜΗΝΕΣ και 2ΜΕΡΕΣ απο την ημερομηνια της αιτησης το adsl θα δουλευε.
βεβαια σερνεται πιο αργα απο σαλιγγαρι ,υποτιθεται οτι ειναι 24 mbps και ειναι κατω απο 2 κατεβαζει torrents το πολυ 50/κβ/ς ενω απο σοβαρο σερβερ (απντειτ) κατεβαζει με 250 /κβ/ς.
ε τωρα πια δεν παει αλλο .
ειναι πολυ πιο αργη απο τη φουκαριαρα την Αλτεκ του 1 .
παντως ειμαι αισιοδοξος ,πιστευω οτι πριν τις καλοκαιρινες διακοπες ,θα εχει λυθει και αυτο το θεμα.

ποια περιοχη εισαι?

big225
14-01-09, 00:27
ηλιουπολη ,αλλα ΟΤΕ Αγ.Δημητριου

@ ADSLgr.com All rights reserved.