PDA

Επιστροφή στο Forum : Προταση Για ομαδικη καταγγελια (ΞΑΝΑ)



returnttsource
14-01-09, 14:06
Παιδιά ας οργανώσει κάποιος πιο έμπειρος (που το χει ξανακάνει ) μια καταγγελία για το προβλήματα της forthnet αυτόν τον καιρό. Η κατάσταση έχει φτάσει στο απροχώρητο.
Η κάνουμε κάτι ή πολύ απλά αλλάζουμε πάροχo...

Όπου μπορώ να βοηθήσω πείτε μου. Από το να καθόμαστε άδω να κλαίμε για τα προβλήματα μας ας οργανώσουμε κάτι μαζικό έστω και αν πρόσφατα έγινε κάτι παρόμοιο...

Ας πάρει κάποιος γνώστης μια πρωτοβουλία αν θέλετε μαζεύω εγώ τις υπόγραφες

Τι λέτε? Δεν έχουμε να χάσουμε τίποτα..

athina_livadi
14-01-09, 14:09
Συμφωνώ απολύτως εγώ είμαι έτοιμη να αλλάξω πάροχο δεν αντέχω άλλο...

DSLaManiaC
14-01-09, 14:18
Δεν έχει νόημα μια ομαδική καταγγελία σε φορέα ξανά.

Αν θέλετε μια ομαδική καταγγελία σύμβασης και φορητότητα για αλλού είμαι μέσα.

psyxakias
14-01-09, 14:26
Ασχέτως αν βελτιώθηκε λίγο η κατάσταση, συνεχίζουν να υπάρχουν αρκετά προβλήματα στο δίκτυο τους αλλά εγώ προσωπικά σε 2η διαμαρτυρία δεν ξανα-συμμετέχω. Χάνουμε το πολύτιμό μας χρόνο και σπάμε τα νεύρα μας άδικα αφού έδειξαν ξεκάθαρρα πως δεν ενδιαφέρονται ούτε να τα λύσουν, ούτε να αποζημειώσουν τους συνδρομητές.

Όποιος δεν είναι ευχαριστημένος από τις υπηρεσίες, θα πρότεινα να τους ενημερώσει γραπτώς και μετά να ακυρώσει. Εγώ ήδη το σκέφτομαι για ακύρωση μετα από 6 χρόνια συνδρομητής Forthnet και είμαι σε διλημμα μεταξύ HOL & επιστροφή ΟΤΕ, δυστυχώς με βλέπω να κάνω το 2ο όσο και αν είναι οικονομικά ασύμφορο, αν και αρχικά σκεφτόμουν για 2 γραμμές (Forthnet & HOL).

Forthnet :down:

chemboy
14-01-09, 14:28
Και θα πρότεινα να μαζευτείτε όσοι θέλετε με επίσημη συλλογή υπογραφών, να απαιτήσετε να μην πληρώσετε το τέλος απενεργοποίησης 70 ευρώ (ένα θέμα που καίει πολλούς) και να φύγετε όλοι μαζί για 1-2 διαφορετικούς παρόδους (θα πρέπει να υπάρχει και το δικαίωμα επιλογής και ούτως ή άλλως με τα προβλήματα που βλέπω τον τελευταίο καιρό δεν νομίζω να υπάρχουν περισσότεροι από 1-2 άντε το πολύ 3 αξιόπιστοι πάροχοι). Θα μπορούσαν έμπειρα άτομα και εδώ μπορεί να βοηθήσει η μεγάλη κοινότητα του adslgr.com να έρθει σε διαπραγματεύσεις με τους νέους παρόχους και να πετύχει καλύτερες τιμές αν πάτε όλοι ή μερικοί ως πακέτο ή καλύτερους όρους στο συμβόλαιο που θα υπογράψετε στο νέο πάροχο ως προσφορά. Όλα αυτά βέβαια είναι προτάσεις....Επιτέλους μαύρο στη Forthnet και στείλτε την στον αγύριστο. Να μάθει να μας κοροϊδεύει τόσο καιρό. Με την ΕΕΤΤ και με ενώσεις καταναλωτών δεν πρόκειται να βγάλετε άκρη όπως έδειξε η πρόσφατη εμπειρία μας με την τελευταία καταγγελία.

ermis333
14-01-09, 14:36
Ασχέτως αν βελτιώθηκε λίγο η κατάσταση, συνεχίζουν να υπάρχουν αρκετά προβλήματα στο δίκτυο τους αλλά εγώ προσωπικά σε 2η διαμαρτυρία δεν ξανα-συμμετέχω. Χάνουμε το πολύτιμό μας χρόνο και σπάμε τα νεύρα μας άδικα αφού έδειξαν ξεκάθαρρα πως δεν ενδιαφέρονται ούτε να τα λύσουν, ούτε να αποζημειώσουν τους συνδρομητές.

Όποιος δεν είναι ευχαριστημένος από τις υπηρεσίες, θα πρότεινα να τους ενημερώσει γραπτώς και μετά να ακυρώσει. Εγώ ήδη το σκέφτομαι και είμαι σε διλημμα μεταξύ HOL & επιστροφή ΟΤΕ, δυστυχώς με βλέπω να κάνω το 2ο όσο και αν είναι οικονομικά ασύμφορο, αν και αρχικά σκεφτόμουν για 2 γραμμές (Forthnet & HOL).

Forthnet :down:

HOL αυτήν τη στιγμή είναι πολύ καλή και για να βγάζουν σύντομα IPTV με HD μάλλον θα έχουν δυνατό δίκτυο. Μόνο μειονέκτημα SNR 11.

Zer0c00L
14-01-09, 14:41
αν και δεν ειμαι πελατης της FORTHNET (αλλα και κανενος εναλλακτικου παροχου) δεν ξερω τι προβληματα εχετε (τα φανταζομαι)

απλα θα ελεγα αντι για καταγγελιες (που θα καταληξουν σε ανταλλαγη επιστολων κτλ) και θα σπασουν τα νευρα σας απο το να βρειτε λυση στο προβλημα σας.

προσωπικα θα ελεγα να την κανετε με ελαφρια πηδηματακια σε αλλο παροχο αφου με αυτον εχετε προβληματα.

chemboy
14-01-09, 14:43
HOL αυτήν τη στιγμή είναι πολύ καλή και για να βγάζουν σύντομα IPTV με HD μάλλον θα έχουν δυνατό δίκτυο. Μόνο μειονέκτημα SNR 11.

Το οποίο SNR το πειράζεις και το κάνεις όσο θες με το dmt tool αρκεί να το υποστηρίζει το router σου......:whistle:

soulremover
14-01-09, 15:01
Πάντως και εγώ είμαι μέσα για καταγκελία άμα θέτε, και μπορώ να φέρω και κανά δυο φίλους που έχουν τα ίδια προβλήματα.

Soumaxeridis
14-01-09, 15:37
Κατά την άποψη μου το μόνο που μπορεί να έχει αποτέλεσμα είναι δυσφήμιση της Forthnet μέσα από διαμαρτυρία που θα βγει στα ΜΜΕ και ειδικά στην τηλεόραση.
Μόνο έτσι τα προβλήματα θα αγγίξουν όχι μόνο το 2% των χρηστών που ασχολείται με το θέμα αλλά και το υπόλοιπο 98% που βλέπει τηλεόραση.
Τότε μόνο θα τους "τσούξει" ώστε να κάνουν κάτι. Εγώ ήλπιζα ότι και η προηγούμενη καταγγελία θα τους έσπρωχνε σε αναβαθμίσεις αλλά από ότι φαίνεται τζίφος. :hmm:

Icyreloaded
14-01-09, 17:26
Εδω ο κοσμος καιγετε και θα ασχοληθουν τα ΜΜΕ με τους καμενους που δεν μπορουν να παιξουν WoW με καλα ping?

psyxakias
14-01-09, 17:33
Όταν υπάρχουν χιλιάδες προβλήματα γύρω μας, θεωρώ υπερβολή να βγαίνεις στα κανάλια για να παραπονιέσαι για μια υπηρεσία που δεν είναι μονοπώλιο και υπάρχει δυνατότητα επιλογής άλλου παρόχου, εκτός αν θες να καταλήξεις σε τίποτα εκπομπές reality. Μήπως να σοβαρευτούμε λίγο;

Φανταστείτε να σας βγάλουν στο δελτίο αμέσως μετά από τους νεκρούς στη γάζα, να γελάσει κάθε πικραμένος: "εδώ ο κόσμος καίγεται, και οι.... internetάκιδες χτενίζονται" :rolleyes:

........Auto merged post: psyxakias πρόσθεσε 0 λεπτά και 37 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Icyreloaded, με πρόλαβες.. :lol:

oekab1992
14-01-09, 17:49
χωρίς να θέλω να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου ή να υπερασπιστώ την 4νετ μιας και σε παλαιότερα post την έχω βρίσει ουκ ολίγον, και χωρίς να ξέρω αν έχει να κάνει με την περιοχή που μένω, αλλά δεν έχω καταφέρει να εντοπίσω προβλήματα στην σύνδεση και κάνω αρκετά hard core χρήση. Κατεβαστήρι ανοιχτό 24/7 με πάρα πολλά αρχεία ταυτόχρονα σε emule & utorrent, μέσα όλη μέρα και σερφάρισμα, youtube, τα πάντα, η γραμμή μου δίνει πάντα το μέγιστο όποτε και αν το ζητήσω με αποσυνδέσεις ανύπαρκτες. Ίσως να ειμαι εξαίρεση στον κανόνα, απλά λέω και εγώ την δική μου εμπειρία. Είμαι απο 10/2007 στο ιδιόκτητη της 4νετ, αρχικά είχα ορισμένους αποσυγχρονισμούς, αλλά έκτοτε κάνένα πρόβλημα. Παλία με ΟΤΕ ΑΡΥΣ 768 και 4νετ πάροχο τις μισές μέρες έπιανα 400 μέγιστο.

koystado
14-01-09, 17:52
νομιζεις ολοι εδω δεν μπορουν να παίξουν wow??? δεν μπορούμε να μπούμε σε μία σελίδα το wow θα μασ νοιάξει... (μιλάω γι΄αυτους που το ιντερνετ το χρησιμοποιούν για άλλουσ λόγους και οχι για online gaming)

xxdoc
14-01-09, 19:19
HOL αυτήν τη στιγμή είναι πολύ καλή και για να βγάζουν σύντομα IPTV με HD μάλλον θα έχουν δυνατό δίκτυο. Μόνο μειονέκτημα SNR 11.

Εγώ πριν κανά 2μηνο είχα αποφασίσει να πάω στην HOL. Έμαθα όμως από φίλο που έχει ήδη HOL ότι και αυτή σέρνεται το ίδιο (προβλήματα και με youtube ακόμα κλπ). Μιλάω για την περιοχή της Πάτρας.
Οπότε θα πάω ΟΤΕ... ακόμα και αν αύριο κιόλας η Forthnet κάνει super-αναβάθμιση και το δίκτυο πηγαίνει σφαίρα... γιατί η μέχρι τώρα συμπεριφορά (προς τους συνδρομητές που έχουν πρόβλημα) δεν αποκλείει ότι "αύριο" δεν θα ξανακάνει τα ίδια

nmavro73
14-01-09, 22:22
Μην ελπίζετε ότι θα αναλάβω.Ούτε χρόνο έχω ούτε διάθεση να παίρνω 5 τηλέφωνα τη μέρα σε υπηρεσίες και να καταχωρώ 40 μηνύματα τη μέρα

hel
14-01-09, 23:04
HOL αυτήν τη στιγμή είναι πολύ καλή και για να βγάζουν σύντομα IPTV με HD μάλλον θα έχουν δυνατό δίκτυο. Μόνο μειονέκτημα SNR 11.

Η Hol έχει καλά ping με εξωτερικό;

@ ADSLgr.com All rights reserved.