PDA

Επιστροφή στο Forum : Στη δημοσιότητα από την ΑΕΚ οι φωτογραφίες των εμπλεκομένων στα επεισόδια



aesir
30-11-05, 14:17
τη δημοσιότητα έδωσε η ΠΑΕ ΑΕΚ τις φωτογραφίες των εμπλεκομένων στα επεισόδια της Λιβαδειάς, ενώ ήδη φωτογραφίες έχουν δημοσιευθεί στο site της ΠΑΕ www.aekfc.gr/index.asp?a_id=560 (http://www.aekfc.gr/index.asp?a_id=560) .

Παράλληλα υπάρχει και σχετική καταχώρηση και στον Τύπο. «Όποιος αγαπά το ελληνικό ποδόσφαιρο, ας μας βοηθήσει να αναγνωριστούν οι δράστες» αναφέρει το κείμενο που συνοδεύει τις φωτογραφίες των ταραξιών.

Ο Ντέμης Νικολαΐδης προτίθεται να παραδώσει το υλικό στην Αστυνομία, θέτοντας παράλληλα την Original προ των ευθυνών της. «Αν γίνουν επεισόδια από μέλη της, η ΠΑΕ θα άρει την αναγνώριση της, αν δεν διαγραφούν τα μέλη» τόνισε ο πρόεδρος της ΑΕΚ μετά το δ.σ..

Εν τω μεταξύ με τουλάχιστον δύο αγωνιστικές κεκλεισμένων των θυρών και 50 χιλ. ευρώ πρόστιμο, απειλείται να τιμωρηθεί η ΑΕΚ για τα επεισόδια μερίδας των οπαδών της έξω από το γήπεδο της Λιβαδειάς.

apok
30-11-05, 15:21
Μια καλή αρχή

( aesir είναι η 1η είδηση που δε με έχει κάνει να τραβάω τα μαλιά μου;) )

PopManiac
30-11-05, 16:39
Ελπίζω ο ΠΑΟ και Ολυμπιακός να ακολουθήσουν άμεσα τις εξαιρετικές πρωτοβουλίες του Νικολαϊδη...

Αν είχαμε άλλους 3-4 ανθρώπους στο Ελληνικό ποδόσφαιρο με την ίδια λογική και νοοτροπία ίσως να ήμασταν αλλού σήμερα...

Και τα λέω αυτά όντας Παναθηναϊκος...

PLS_CY
30-11-05, 22:46
Φαίνεται πως ο άνθρωπος πλην των άλλων έχει και κάποιο όραμα για την ομάδα του και δεν την βλέπει σαν επιχείρηση. Αυτή νομίζω είναι η διαφορά...

aroutis
30-11-05, 23:56
Και αυτό, και απλά δεν δουλεύει το Ελληνικό "οραμα", κοινώς οτι φάμε ότι πιουμε, το έχει δεί διαφορετικά.

Αντε τώρα να δουμε αν κανεις άλλος θα ακολουθήσει...

giwrgosth
01-12-05, 00:00
Κακή ενέργεια του Ντέμη! Εφόσον έχει τα στοιχεία που πρέπει να τα πάει στην αστυνομία και αν δεν βρουν άκρη εκεί ή το περάσουν στο ντούκου ας κάνει ότι νομίζει.
Δεν τον κατακρίνω για τις προθέσεις του, αλλά δε νομίζω ότι το να βάζει φωτογραφίες σε site και εφημερίδες λύνει το πρόβλημα της βίας.

supermario
01-12-05, 00:11
Φαίνεται πως ο άνθρωπος πλην των άλλων έχει και κάποιο όραμα για την ομάδα του και δεν την βλέπει σαν επιχείρηση. Αυτή νομίζω είναι η διαφορά...

Νομιζω πως ακριβως το αντιθετο συμβαινει!!! Βλεπει την ΑΕΚ σαν επιχειρηση (και σωστα κατα τη γνωμη μου).

Και ολοι οι καφροι, της στοιχιζουν χρηματα. Ειτε σαν προστιμο, ειτε σαν τιμωριες εδρας (οπου παλι χανει χρηματα, γιατι δεν πουλαει εισητηρια), ειτε σαν λιγοτερο κοσμο στο γηπεδο, γιατι ποιος θα παει οταν κινδυνευει ανα πασα στιγμη η σωματικη του ακεραιοτητα;;;;

Τα οποια χρηματα που χανει, της στοιχιζουν και σαν επενδυσεις που θα μπορουσε να κανει σαν ομαδα (παικτες, εγκαταστασεις, κτλ,κτλ).

Οταν το καταλαβουν αυτο και οι υπολοιποι προεδροι των ομαδων αυτων και σταματησουν να χαιδευουν τον "υπεροχο κοσμο" τους, τον οποιο χρησιμοποιουν σαν "ιδιωτικο στρατο" και μεσο πιεσης κυβερνησεων, τοτε μπορει το κακομοιρο ελληνικο ποδοσφαιρο να δει ασπρη μερα (χωρις να εχει χιονισει...)

ypopto_mpifteki
01-12-05, 01:39
Γιατί τα έδωσε στις εφημερίδες και οχι στα αρμόδια όργανα?
Εγω διαφωνώ με όσους έχουν αναγάγει τους δημοσιογράφους σε πρώτη εξουσία. Κάπου πρέπει να μπαίνει κάποιο όριο. Εδω ο συνειδητοποιημένος πολίτης/οπαδός πρέπει να διαμαρτυρηθεί εκτός αν δέχεται οτι του αρκεί να ζει σε μια μπανανία όπου τα μέσα ενημέρωσης έχουν αντικαταστήσει τα πάντα. Αν αύριο μεθαύριο τα ίδια μέσα κάψουν το Νικολαϊδη τότε δεν θα του φταίει κανείς.

maxcp
01-12-05, 02:30
συμφωνώ με τον Ντέμη..
καλά έκανε..
αρκετά πια με τους χαραμοφάηδες ! :mad:

mastermind
01-12-05, 09:05
Μπράβο στον Βανδή:cool: Αν και Ολυμπιακός τον συγχαίρω για την προσπάθεια που κάνει να καθαρίσει τον τόπο απο κατι τσογλάνια...:mad:

aragorn
01-12-05, 11:17
Συμφωνώ απόλυτα με την πρόθεση του Ντέμη για την αντιμετώπση της βίας στα γήπεδα και τη σύλληψη όσων αμαύρωσαν την εικόνα της ΑΕΚ στη Λιβαδειά.
Διαφωνώ κάθετα με τον τρόπο που επέλεξε να το κάνει. Η δημοσίευση φωτογραφιών και η ενοχοποίηση αυτών που επιδεικνύονται είναι πράξη φασιστική. Δεν ξέρω αν αυτά τα άτομα συμμετείχαν στα επεισόδια. Δουλειά της αστυνομίας είναι να ταο διαπιστώσει. Τέτοιες νοοτροπίες όμως χώνουν την κοινωνία μας βαθιά στο σκοτάδι. Την ίδια στρατηγική άλλωστε επέδειξε και πρόσφατα ο Μπους στον πόλεμο στο Ιράκ.
Κρίμα, που οι καλές προθέσεις σου πρόεδρε μπορεί να οδηγήσουν στην κόλαση...
Κρίμα, αλλά ο σκοπός δεν αγιάζει τα μέσα....

snips
01-12-05, 11:47
Έλα ρε φίλε που έκανες και τον ντέμη φασίστα επειδή κάποια ζώα νομίζουν ότι γεννήθηκαν να κάνουν ότι θέλουν. Βρε αυτοί...χωρίς σάλιο θέλουνε.
Δηλαδή τους καταζητούμενους που τους βγάζουνε στις εφημερίδες είναι πράξη φασιστική; Φαντάσου λέει ο δολοφόνος, που καταζητεί η αστυνομία, να μένει δίπλα σου και συ να μην έχεις πάρει χαμπάρι. Η αστυνομία δεν είναι MENTIOYΜΣ.

Εκέινον τον χοντρό τον είδατε; Πόσες θέσεις πιάνει στα τρολευ αυτός;

Cafeeine
01-12-05, 12:03
Απ'οτι κατάλαβα, δεν τους ενοχοποιεί κανείς άλλος εκτός απο τους ίδιους. Υπάρχουν αποδείξεις για τις πράξεις τους.
Στην τελική, λέμε λεμε όλο για τους "γνωστούς άγνωστους" που κάνουν τα επεισόδια, και εδώ που βρέθηκε ενας άνθρωπος να δημοσιοποιήσει τα προσωπα αυτών που υπάρχουν αποδείξεις για την συμπεριφορα τους τον κατηγορύμε για φασισμό?
Υποπτο Μπιφτέκι: Απ οτι καταλαβα, δεν έδωσε τίποτα στους δημοσιογράφους, δημοσιοποίησε τα στοιχεία στο aekfc.gr και θα παρέδιδε (δεν ξέρω αν το έχει ήδη κάνει πλέον) τα ίδια στοιχεία στην αστυνομία.
Νομίζω οτι η κίνηση αυτή έχει ενα σημαντικό αποτρεπτικό χαρακτήρα. Κύριοι θέλετε να τα ξανασπάσετε στον επόμενο αγώνα? Θα δείτε τις φάτσες σας την επόμενη μέρα στον αέρα. Τους αφαιρεί την ανωνυμία. Νομίζω οτι έχει δίκαιο. Μετά απο τόσες αράδες έχουν γραφτεί για την απώλεια της ανωνυμίας του νομοταγούς πολίτη, νομίζω οτι αυτή τελικα είναι μια ορθή χρήση αυτών των μέτρων.
(Πάντα με την επιφύλαξη οτι για τα ατομα αυτά όντως υπάρχουν αποδείξεις για τις πράξεις τους)

supermario
01-12-05, 12:06
Συμφωνώ απόλυτα με την πρόθεση του Ντέμη για την αντιμετώπση της βίας στα γήπεδα και τη σύλληψη όσων αμαύρωσαν την εικόνα της ΑΕΚ στη Λιβαδειά.
Διαφωνώ κάθετα με τον τρόπο που επέλεξε να το κάνει. Η δημοσίευση φωτογραφιών και η ενοχοποίηση αυτών που επιδεικνύονται είναι πράξη φασιστική. Δεν ξέρω αν αυτά τα άτομα συμμετείχαν στα επεισόδια. Δουλειά της αστυνομίας είναι να ταο διαπιστώσει.

Ε, τωρα μην κρυβωμαστε πισω απο το δαχτυλο μας!!! Τοσες φορες τους εδειξε η τηλεοραση να πετανε πετρες, να σπανε παρμπριζ με καδρονια. Πως δεν ξερεις αν τα ατομα συμμετειχαν ή οχι στα επεισοδια;;

Dimis
01-12-05, 12:10
αυτα είναι δουλειά της ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ και οχι του κοντού!!!
απλα κανεις δε θέλει να σταματήσει αυτη η κατάσταση...

supermario
01-12-05, 12:22
αυτα είναι δουλειά της ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ και οχι του κοντού!!!
απλα κανεις δε θέλει να σταματήσει αυτη η κατάσταση...

Αν ερθω εξω απο το μαγαζι σου και τρομοκρατω τους πελατες σου, πεταω πετρες στ' αμαξια τους και γενικα τους διωχνω, θα πεις αυτο ειναι δουλεια της αστυνομιας;;;;
Δεν θα προσπαθησεις να με σταματησεις;;;;

ReverseR
01-12-05, 13:13
αυτα είναι δουλειά της ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ και οχι του κοντού!!!
απλα κανεις δε θέλει να σταματήσει αυτη η κατάσταση...

Nαι κανονικά είναι δουλειά της αστυνομίας αλλά δεν νομίζω να περίμενε κανείς από την αστυνομία μας να κάνει τα αυτόυητα. Οποις νομίζει οτι θίγεται μπορεί να κάνει αγωγη κατά της ΠΑΕ ΑΕΚ.

Στην Ελλάδα συζητάμε ακόμα για τα αυτονόητα

aragorn
01-12-05, 13:33
Ε, τωρα μην κρυβωμαστε πισω απο το δαχτυλο μας!!! Τοσες φορες τους εδειξε η τηλεοραση να πετανε πετρες, να σπανε παρμπριζ με καδρονια. Πως δεν ξερεις αν τα ατομα συμμετειχαν ή οχι στα επεισοδια;;

Σου υπενθυμίζω πως ο Μπους έστειλε στον ΟΗΕ τον ΥΠΕΞ του για να δείξει φωτογραφίες που ενοχοποιούσαν τον Σαντάμ για πυρηνικά.
Τίποτε από αυτά δεν αποδείχτηκε ως σήμερα.
Αυτό με βρίσκει να διαφωνώ, ο τρόπος που ο πρόεδρος ξεκίνησε τον αγώνα του.
Δίνεις τα στοιχεία στην Αστυνομία, τους βρίσκει, δικάζονται και αν κριθούν ένοχοι, καταδικάζονται.
Αν είναι κανείς από σας δικηγόρος, θα γνωρίζει φαντάζομαι για το τεκμήριο της αθωότητας του κάθε κατηγορούμενου...
ΥΓ
Και η πράξη ναι, είναι φασιστική. Αυτήν χαρακτήρισα και όχι τον Ντέμη

ReverseR
01-12-05, 13:38
Δίνεις τα στοιχεία στην Αστυνομία, τους βρίσκει, δικάζονται και αν κριθούν ένοχοι, καταδικάζονται.

Για καθίστε ρε παιδιά πως ακριβώς θα τους βρει?

supermario
01-12-05, 13:42
Σου υπενθυμίζω πως ο Μπους έστειλε στον ΟΗΕ τον ΥΠΕΞ του για να δείξει φωτογραφίες που ενοχοποιούσαν τον Σαντάμ για πυρηνικά.
Τίποτε από αυτά δεν αποδείχτηκε ως σήμερα.
Αυτό με βρίσκει να διαφωνώ, ο τρόπος που ο πρόεδρος ξεκίνησε τον αγώνα του.
Δίνεις τα στοιχεία στην Αστυνομία, τους βρίσκει, δικάζονται και αν κριθούν ένοχοι, καταδικάζονται.
Αν είναι κανείς από σας δικηγόρος, θα γνωρίζει φαντάζομαι για το τεκμήριο της αθωότητας του κάθε κατηγορούμενου...
ΥΓ
Και η πράξη ναι, είναι φασιστική. Αυτήν χαρακτήρισα και όχι τον Ντέμη

Χμμμ, μαλιστα. Δηλαδη οσα ειδαμε στην τηλεοραση δεν εγιναν ποτε;;;;;
Και το βαν που ειδα να καιγεται;;;; Οπτασια;;;;;;
Τα καλοπαιδα που πεταγαν πετρες και με καδρονια εσπαγαν παρμπριζ αυτοκινητου;;;;

Καλο ειναι , να βγαλουμε τις οπαδικες μας παρωπιδες ολοι, αν θελουμε να δουμε την πραγματικοτητα.

Cafeeine
01-12-05, 13:44
Αν ο Μπους είχε παραμείνει στις φωτογραφίες που έδειξε στον ΟΗΕ, δεν θα είχα προωπικά πρόβλημα με την πολιτική του. Αλλού φάνηκαν οι προθέσεις του. Αυτό δεν έχει σχέση με την κίνηση Ντέμη. Δεν βγήκε ο άνθρωπος να τους κυνηγήσει με το δίκανο, ούτε τους κύρηξε πόλεμο. Απλά έβγαλε στην δημοσιότητα φωτογραφίες που τραβήχθηκαν σε δημόσιο χώρο.
Αμα εγω π.χ. κλέψω ενα αυτοκίνητο, και ο ιδιοκτήτης προλάβει και με βγάλει φωτογραφία, και δημοσιοποιήσει την φάτσα μου στην σελίδα του, αυτό είναι φασισμός?
Δεν υπερεβη των εξουσιών του ως ΑΕΚ, δεν έκανε τίποτα παράνομο, ούτε τους κύρηξε ένοχους. Επιφυλάσσομαι για το θέμα προσωπικών δεδομένων, αλλα όπως είπα οι φωτογραφίες τραβήχθηκαν σε δημόσιο χώρο, αρα δεν υφίσταται πιστεύω θέμα.

Απο εδώ και πέρα μπορεί να κινυθεί η δικαιοσύνη

aragorn
01-12-05, 13:47
Χμμμ, μαλιστα. Δηλαδη οσα ειδαμε στην τηλεοραση δεν εγιναν ποτε;;;;;
Και το βαν που ειδα να καιγεται;;;; Οπτασια;;;;;;
Τα καλοπαιδα που πεταγαν πετρες και με καδρονια εσπαγαν παρμπριζ αυτοκινητου;;;;

Καλο ειναι , να βγαλουμε τις οπαδικες μας παρωπιδες ολοι, αν θελουμε να δουμε την πραγματικοτητα.

Είπα εγώ ότι δεν έγιναν ποτέ αυτά;;;
Διάβασες τι έγραψα;;;
Από πότε μπορεί να δικάζει ο οποιοσδήποτε πρόεδρος ΠΑΕ και να καταδικάζει με δημόσια διαπόμπευση;;;
Ποιος μου λέει ότι στις φωτογραφίες είναι μόνο ταραξίες και όχι και αθώοι;;;
Ποιος;;;
Θα σου άρεσε να δεις τη φάτσα σου να κρέμεται δημόσια και να μην έχεις καμμιά συμμετοχή σε όσα σου καταλογίζουν;;;
Στραβά αρμενίζουμε μου φαίνεται και έτσι μόνο χαμένοι θα βγούμε...

manicx
01-12-05, 13:48
Είμαι αναποφάσιστος για το θέμα. Η προηγούμενη δημοσιοποίηση δεν δούλεψε και τότε είμουν σύμφωνος. Το θέμα δεν μπορεί να λυθεί ΜΟΝΟ από τις ΠΑΕ. Όλοι την ώρα λέμε 'Στην Αγγλία το κατάφεραν' αλλά ξέρει κανείς πως? Με σχεδόν μηδαμινή συμμετοχή των ομάδων. Αστυνομικοί ντυμένοι ως πολίτες μπήκαν μέσα στους οργανωμένους, είδαν ποιοι είναι οι ταραξίες, του απομόνωσαν και τους ξεφορτώθηκαν. Στη συνέχεια έδωσαν τα στοιχεία στις ομάδες οι οποίες απαγόρεψαν την είσοδο αυτών στους αγωνιστικούς χώρους και επίσης στις αρχές ασφαλείας αεροδρομίων όταν οι ομάδες έπαιζαν στο εξωτερικό.

Πρόσφατα, κάτι τέτοιο επιχειρήθηκε στην Ελλάδα για κάτι εντελώς λάθος, μετά από καταγγελία εργοστασιάρχη για κάποιους εργαζόμενους. Η Αστυνομία θα πρέπει να δημιουργήσει επιτέλους τμήμα καταστολής βίας σε αθλητικούς χώρους με ικανά στελέχη και όχι γιωτάδες. Εκεί είναι που ενέργειες σαν του Ντέμη θα δουλέψουν. Τώρα, Γιάννης πίνει, Γιάννης κερνάει. Οι άλλες ΠΑΕ κοροϊδεύουν, τα γήπεδα είναι ακατάλληλα, το ρευστό δίνεται σε F16 και όσο και να λέμε να φτιάξουν οι ΠΑΕ γήπεδα σίγουρα χρειάζεται και μια συμβολή της πολιτείας έστω με την παραχώρηση εκτάσεων. Το κράτος φαίνεται να βολεύεται με το να έχει μερικούς ταραξίες στα γήπεδα κάθε κυριακή και όχι στο κέντρο μιας πόλης κάθε μέρα.

aragorn
01-12-05, 13:50
Επιφυλάσσομαι για το θέμα προσωπικών δεδομένων, αλλα όπως είπα οι φωτογραφίες τραβήχθηκαν σε δημόσιο χώρο, αρα δεν υφίσταται πιστεύω θέμα.

Απο εδώ και πέρα μπορεί να κινυθεί η δικαιοσύνη

Τότε κανείς παπαράτσι δεν θα αντιμετώπιζε διακστικές ποινές για φωτογραφίες σε δημόσιο χώρο που τράβηξε και δημοσίευσε ερήμην των προσώπων...

Cafeeine
01-12-05, 13:50
Ποιος μου λέει ότι στις φωτογραφίες είναι μόνο ταραξίες και όχι και αθώοι;;;

Ο κάθε θιγόμενος, που δεν έχει να φοβηθεί τίποτα μπορεί να βγεί και να μιλήσει δημόσια. Σου εγγυόμαι οτι υπάρχουν δεκάδες δικηγόροι που θα αναλάβουν την υπόθεση τζάμπα, με πληρωμη μερίδιο απο την όποια αποζημίωση καταφέρει να αποσπάσει.

aragorn
01-12-05, 13:52
Ο κάθε θιγόμενος, που δεν έχει να φοβηθεί τίποτα μπορεί να βγεί και να μιλήσει δημόσια. Σου εγγυόμαι οτι υπάρχουν δεκάδες δικηγόροι που θα αναλάβουν την υπόθεση τζάμπα, με πληρωμη μερίδιο απο την όποια αποζημίωση καταφέρει να αποσπάσει.

Και για το ψυχικό κόστος τίποτα;;;
Το τρέξιμο;;;
Την πιθανή απόλυση από τη δουλειά;;;
Όλα αυτά πως ξεπληρώνονται;;;
Πως;;;

Cafeeine
01-12-05, 13:53
Τότε κανείς παπαράτσι δεν θα αντιμετώπιζε διακστικές ποινές για φωτογραφίες σε δημόσιο χώρο που τράβηξε και δημοσίευσε ερήμην των προσώπων...

Δεν είμαι σίγουρος οτι συντρέχουν οι ίδιες συνθήκες, αλλά δεκτό το επιχείρημα. Μπορεί όπως είπα ο κάθε θιγόμενος να κινηθεί δικαστικά.

Cafeeine
01-12-05, 13:57
Και για το ψυχικό κόστος τίποτα;;;
Το τρέξιμο;;;
Την πιθανή απόλυση από τη δουλειά;;;
Όλα αυτά πως ξεπληρώνονται;;;
Πως;;;

Η αποζημίωση που μπορέι να λάβει απο κάτι τέτοιο μπορεί να τα καλύψει όλα αυτά.

Μιλάς πάντα με την βεβαιότητα οτι υπάρχουν αθώοι στις φωτογραφίες αυτές. Δεν πιστεύω οτι θα διακινδύνευε η ΑΕΚ να κατηγορήσει αθώους ακριβως για τον παραπάνω λόγο.

Για σκέψου.. Ποιον λόγο έχει η ΑΕΚ να δημοσιοποιήσει φωτό αθώων παιδιών και να τους κατηγορήσει για ταραξίες? Ειδικά όταν υπάρχουν σωρεία πραγματικών ταραξιών των οποίων έχουν στοιχεία να δώσουν. Τώρα αν μέσα σε ενα πλάνο με 5 χούλιγκαν βρέθηκε και ενας που έτρεχε π.χ. να κρυφτει θα το δείξει η ακροαματική διαδικασία.

ReverseR
01-12-05, 14:00
Και για το ψυχικό κόστος τίποτα;;;Το τρέξιμο;;;Την πιθανή απόλυση από τη δουλειά;;;Όλα αυτά πως ξεπληρώνονται;;;Πως;;;

Ετσι και η ΑΕΚ δεν μπορεί να αποδείξει οτι ένας από αυτούς συμμετείχε στο επεισ'οδια θα πρέπει να πουλήσει 2-3 παίχτες για να τα βγάλει πέρα

aesir
01-12-05, 14:08
Η κίνηση του σωστή είναι, αν ταυτόχρονα τα έδινε και στην αστυνομία. Ούτως ή άλλως και η αστυνομία αν ήθελε να κάνει σωστά την δουλειά της θα έβγαζε τις φωτογραφίες στην φόρα και θα ζητούσε πληροφορίες, κάτι που έπραξε με τον καλύτερο τρόπο ο Ντέμης. Αν ένας από αυτούς τους θρασύδειλους αληταράδες ήταν γείτονας μου σίγουρα θα τον κατέδιδα. Επιτέλους ο χουλιγκανισμός πρέπει να σταματήσει, το έχουμε πει χιλιάδες φορές, και δυστυχώς η πολιτεία δεν κάνει πιο αυστηρούς τους νόμους ώστε να μπορεί ο καθένας να πηγαίνει με τα παιδιά του στο γήπεδο χωρίς να κινδυνεύει.

supermario
01-12-05, 14:08
Είπα εγώ ότι δεν έγιναν ποτέ αυτά;;;
Διάβασες τι έγραψα;;;
Από πότε μπορεί να δικάζει ο οποιοσδήποτε πρόεδρος ΠΑΕ και να καταδικάζει με δημόσια διαπόμπευση;;;
Ποιος μου λέει ότι στις φωτογραφίες είναι μόνο ταραξίες και όχι και αθώοι;;;
Ποιος;;;
Θα σου άρεσε να δεις τη φάτσα σου να κρέμεται δημόσια και να μην έχεις καμμιά συμμετοχή σε όσα σου καταλογίζουν;;;
Στραβά αρμενίζουμε μου φαίνεται και έτσι μόνο χαμένοι θα βγούμε...


Σου υπενθυμίζω πως ο Μπους έστειλε στον ΟΗΕ τον ΥΠΕΞ του για να δείξει φωτογραφίες που ενοχοποιούσαν τον Σαντάμ για πυρηνικά.
Τίποτε από αυτά δεν αποδείχτηκε ως σήμερα.


To παραπανω ειχες γραψει. Εγω καταλαβα πως υπονοουσες οτι οπως οι φωτογραφιες δεν ηταν αληθινες (του Μπους), ετσι και οι φωτογραφιες που εδωσε ο Νικολαιδης δεν ειναι αληθινες. Αυτο το συμπερασμα εβγαλα απο το ποστ σου.

Και δεν υπαρχουν μονο φωτογραφιες, υπαρχει και βιντεο απο τα κατορθωματα τους.

Οσο για την φατσα μου, οχι δεν θα μ' αρεσε να την δω στην εφημεριδα.
Βεβαια μεχρι σημερα δεν εχω παρει μερος σε επεισοδια, οποτε δεν καταλαβαινω πως καποιος θα μπορουσε να ειχε την φωτογραφια μου.

Τωρα αν υπονοεις οτι ο Νικολαιδης διαλεξε 20-30 τυχαιους τυπους οι οποιοι δεν ειχαν σχεση με τα επεισοδια και ειπε ας δημοσιευσουμε τις φωτογραφιες τους, ε τοτε πρεπει να τον εχεις για πολυ βλακα(για να μην πω καμμια χειροτερη λεξη...)

ReverseR
01-12-05, 14:11
Η κίνηση του σωστή είναι, αν ταυτόχρονα τα έδινε και στην αστυνομία. Ούτως ή άλλως και η αστυνομία αν ήθελε να κάνει σωστά την δουλειά της θα έβγαζε τις φωτογραφίες στην φόρα και θα ζητούσε πληροφορίες, κάτι που έπραξε με τον καλύτερο τρόπο ο Ντέμης.


νομίζω οτι το υλικο το έχει δώσει απο την πρώτη στιγμή. Είναι το πρώτο πράγμα που κάνεις όταν καταγγέλεις κάποιον!

manicx
01-12-05, 16:44
Δηλώσεις Π. Κόκκαλη:

"Εμείς δεν μπορούμε να…τσιμπήσουμε κανέναν. Δεν είναι δουλειά μας και δεν είναι κάτι που μπορούμε να κάνουμε».

aroutis
01-12-05, 16:52
"Εμείς δεν μπορούμε να…τσιμπήσουμε κανέναν. Δεν είναι δουλειά μας και δεν είναι κάτι που μπορούμε να κάνουμε».Ουτε η ΠΑΕ ΑΕΚ θέλει να "τσιμπήσει..."

Τα στοιχεία τους θέλει... που προφανώς θα στειλει στις proper authorities.

Το ερώτημα προς τον σεβαστό Πέτρο είναι... αυτός ειναι υπέρ ή κατά της κινησης;

netmaniac
01-12-05, 18:16
Κοιτουσα τις φωτογραφιες, σχεδον σε ολες οι φωτογραφιζομενοι κρατανε/πετανε πετρες, καδρονια, καρεκλες και κλωτσανε αστυνομικους.
Σας φαινεται οτι καποιος απο αυτους ειναι αθωος, η τυχαια βρεθηκε με την πετρα στο χερι;
Ευγε στον Ντεμη, δεν ξερω αν θα τους πιασουν αλλα τα καλοπαιδα θα το ξανασκεφτουν να πιασουν πετρα στο χερι τους, εφοσον εχασαν την ανωνυμια τους.

YiannisM
08-12-05, 14:13
Απ' αυτά που ακούω για το Ντέμη, έχω να του πω ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ!!
Κόκαλη και Τζιγκερ, παρτε τον ως μεγάλο παράδειγμα.

ΥΓ: Δεν είναι καθόλου φασισμός να προσπαθείς να βάλεις λίγη τάξη στο άθλημα (εκεί που σου αναλογεί), όπως το παρουσιάζουν κάποιοι! ούτε είναι φασισμός το να προσπαθείς να γιατρέψεις μεγάλες πληγές του κλάδου σου!
Φασισμός είναι π.χ. να κυκλοφορούνε οι τραμπούκοι του ενός ή του άλλου ελευθεροι!

aroutis
10-12-05, 17:50
....και υποκρισία ειναι να σφυράς "κλεφτικα" και να μη κάνεις τίποτα, λέγοντας "δεν είναι δουλειά μου να κανω κατι" για να μη δυσαρεστήσεις τα πρόβατα που γίνονται λύκοι για "την αγάπη" του εκάστοτε σωματείου.

Αλλά δεν πειράζει. To each to each own.

Dimis
10-12-05, 20:34
τελικά τους βρήκανε ή δε τους ξέρει κανείς?? :-k

aroutis
10-12-05, 23:16
Οι φωτο ειναι στο site.. ρωτα τον εαυτό σου γιατί δεν έγινε αυτεπάγγελτη δίωξη για φθωρά ξένης περιουσίας με βάση τα στοιχεία του site, που μπορεί να γίνει.

Ποιός σφυρά κλέφτικα άραγε και γιατί..;

@ ADSLgr.com All rights reserved.