PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλήματα και στα Χανιά



neveronasunday
14-01-09, 23:51
Καλησπέρα!

Απλά ήθελα να εκφράσω και ΄γω την δυσανασχέτησή μου με την σύνδεση στην Tellas από τα Χανιά. Συχνές αποσυνδέσεις και ταχύτητες για κλάματα, ιδίως απο τις 5 του μήνα μέχρι σήμερα. Εκτός απο μία μέρα που είχα ανέβει στα 3Mbps, τις τελευταίες μέρες ζήτημα αν πιάσω το 0.5Mbps. Στα καλύτερά της η σύνδεσή μου έπιανε 5-6 ενω συνχρονίζει στα 6-8. Τα παράπονά μου δεν έχουν ανταπόκριση (απάντηση: λίγη υπομονή, εντός της ημέρας θα φτιάξει, είναι γνωστό το πρόβλημα, κτλ) και σκεύτομαι να στείλω αύριο fax απειλόντας με διακοπή. Άλλος με παρόμοια προβλήματα απο Χανιά;

utp
15-01-09, 02:21
Πριν τι εταιρια ειχες?Ειχες προβληματα?Αν εχει προβλημα η γραμμη σου τοτε σε οποιον παροχο και να πας τα ιδια προβληματα θα εχεις.
Εχεις κανει ελεγχο απο την μερια σου(στο σπιτι) να δεις αν ειναι η συνδεσμολογια σωστη?

crist35
16-01-09, 20:46
Και εγώ εχω φοβερό πρόβλημα με αυτήν την εταιρία.
Βασικα από τότε που έγινα πελάτης της tellas από τον Αύγουστο συγκεκριμένα οι μέρες που είχα συνεχές ιντερνετ είναι μετρημένες στα δάχτυλα. Υπήρχαν και μέρες που δεν είχα σχεδόν καθόλου ίντερνετ αλλά και τις υπόλοιπες μέρες που "είχα" ίντερνετ συνεχώς είχα αποσυνδέσεις. Και σαν να μην έφτανε αυτό εδω και 5 μέρες τώρα δεν έχω και τηλέφωνο. Έχω κάνει άπειρα τηλεφωνήματα αλλά η κοροίδια πάει σύννεφο. Πρόχτες έκανα αίτηση να μεταφερθώ στον οτέ. Ίδωμεν.

neveronasunday
23-01-09, 12:01
Πριν τι εταιρια ειχες?Ειχες προβληματα?Αν εχει προβλημα η γραμμη σου τοτε σε οποιον παροχο και να πας τα ιδια προβληματα θα εχεις.
Εχεις κανει ελεγχο απο την μερια σου(στο σπιτι) να δεις αν ειναι η συνδεσμολογια σωστη?

Πριν είχα την HOL αλλά ήταν πρίν ξεκινήσει το ιδίοκτητο δίκτυό της στα Χανιά και άρα μέσω ΟΤΕ. Δεν είχα προβλήματα, έπιανε στο 50-90% της ονομαστικής ταχύτητας, οχι 0.4% με 5% που έχω πιάνω τώρα.

Η γραμμή μου δεν έχει προβλήματα διότι ακόμα και με την Tellas λειτουργεί μερικές φορές. Το συγκεκριμένο πρόβλημα δεν είναι "σε ποιά ταχυτητα συνδέεται ο ρούτερ" (είναι και αυτό πρόβλημα, 6-7Mbps αντί του 24) αλλά ότι "οι πραγματικές ταχύτητες είναι ταχύτητες modem," και ότι "δεν μπορώ να έχω αξιόπιστη σύνδεση."

Προχθές έστειλα παράπονα μέσω fax. Έίπα πως σκοπεύω να φύγω αν δεν φτιάξουν τα πράγματα μέχρι το τέλος του χρόνου.

VIRUS ANTI
23-01-09, 18:10
Παιδια αυτο το μασκαρηλικι με την τελλας εδω στα χανια πρεπει να σταματησει.τι αυτα τα παραγματα?εδω και κατι εβδομαδες εχει γα----ει στης διακοπες και οταν ερθει αναθεμα αν εχω 256bps και πληρωνω οπως ξερουμε 39,9ευρω για 24Mbps.θαρω πως ειστε κουζουλοι εκει στην τελλας μας κοροιδευουν μπροστα στα ματια μας.κοπελια κατι πρεπει να καμομαι.τι? δεν κατεω. ακουω αποψεις

@ ADSLgr.com All rights reserved.