PDA

Επιστροφή στο Forum : Μπράβο στο τμ. Εξυπηρέτησης Πελατών - Προσοχή στο λογιστήριο



SiliconManC
15-01-09, 00:27
Επειδή αφενός το πόσο που έπρεπε να πληρώσω σύμφωνα με το λογαριασμό που μου ήρθε δεν μου έβγανε με τους δικούς μου υπολογισμούς και αφετέρου επειδή επίσης η 1 ώρα δωρεάν αστικών - υπεραστικών δεν μου έβγανε ούτε αυτή σωστή ως προς τη διάρκεια που είχα μιλήσει σε αστικα - υπεραστικά τηλεφωνήματα κάλεσα το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών.

Η κυρία που μίλησα ήταν ευγενικότατη και μου εξήγησε ότι η hol δεν χρεώνει (στη περίπτωση της 1 ωρας δωρεάν αστικών - υπεραστικών) ανα δευτερόλεπτο αλλά ανά λεπτό και για αυτό δεν μου έβγανε σωστά ο υπολογισμός της διάρκειας των τηλεφωνημάτων μου στο λογαριασμό. Συνεπώς ΟΚ μέχρι εδώ.

Στη 2η περίπτωση με το ποσό του λογαριασμού που θα πρέπει να πληρώσω επειδή είχα εκπτωτικό κουπούνι φάνηκε αρχικά ότι εγώ είχα δίκιο και έγινε σχετικό αίτημα στο λογιστήριο της εταιρείας προς διευκρίνηση.

Μετά από 3 λεπτά με πήραν τηλέφωνο οι ίδιοι και με ενημέρωσαν οτι δεν αναγράφονταν σωστά το ποσό στο λογιαριασμό μου και για αυτό έβγανε λάθος το ποσό που έπρεπε να πληρώσω στους υπολογισμούς μου. Οπότε ΟΚ και εδώ.

Κλείνοντας λοιπόν, όπως εαν είχα πρόβλημα θα τους έκραζα έτσι και τώρα επειδή ήταν σωστοί, τουλάχιστον το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών, δεν μπορώ να μην τους πω ένα μπράβο. Σε παρόμια περίπτωση παλιότερα με την ΟΤΕΝΕΤ έκαναν ένα μήνα να με πάρουν τηλέφωνο. Βέβαια, το λογιστήριο θα έπρεπε να είναι λιγάκι πιο προσεχτικό στους λογαριασμούς που εκδίδει.

maxorfo
15-01-09, 00:37
Το λογιστήριο είναι μιά πονεμένη ιστορία, εδώ και πολύυυυυ καιρό. Έχω εκκρεμότητα, που σε λίγο συμπληρώνει αισίως τα ΔΥΟ χρόνια !!!!

alexdim
17-01-09, 12:32
Όντως το λογιστήριό τους θέλει λίγο προσοχή,αλλά στην δική μου περίπτωση είχε μερικό δίκιο αν ήξεραν να εκδίδουν λογαριασμούς.Εν προκειμένω δεν αναφέραν την περίοδο χρήσης στο λογαριασμό μου σωστά και δεν φαινόταν ένα υπόλοιπο που δεν ήξερα από που προερχόταν εως ότου το ξεκαθαρίσω με την εξυπηρέτηση πελατών και διαπιστώσω ότι όντως έχω υπόλοιπο που δεν φαινόταν από τους λογαριασμούς που είχα παραλάβει.

wisdompa
17-01-09, 13:13
Πραγματικά το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών είναι καλό........Κάλεσα τη δευτέρα στο 13844 απο το κινητό μου....και μέσα σε 4 λεπτά μου απάντησαν και μου έλυσαν και την όποια απορία - ερώτηση είχα.......Επίσης καλό ειναι και το 800..........χωρίς χρέωση που εχει.........σε σχέση με άλλους παρόχους.....που πληρώνεις την αναμονή......Σε οτι αφορά τώρα το λογιστήριο δε ξέρω, επειδή δε μου έχει έρθει ακόμη λογαριασμός.....Διανύω μόλις 6 μέρες σύνδεσης :P

riotshield
17-01-09, 14:17
εγω αντιθετως είχα μετρια εντύπωση από τμήμα εξυπηρετησης πελατων. ευτυχώς καμια επικοινωνία με το λογιστηριο

MNP-10
17-01-09, 16:27
Επίσης καλό ειναι και το 800..........χωρίς χρέωση που εχει.........σε σχέση με άλλους παρόχους.....που πληρώνεις την αναμονή......

Εχω την αισθηση οτι αυτο ειναι συμβατικη υποχρεωση ολων των παροχων (ασχετα αν το τηρουν ή οχι), λογω κανονισμου της ΕΕΤΤ.

wisdompa
17-01-09, 16:35
Εχω την αισθηση οτι αυτο ειναι συμβατικη υποχρεωση ολων των παροχων (ασχετα αν το τηρουν ή οχι), λογω κανονισμου της ΕΕΤΤ.

Θα φανεί απο τον πρώτο λογαριασμό που θα μου έρθει ;)

sdikr
17-01-09, 17:04
Πραγματικά το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών είναι καλό........Κάλεσα τη δευτέρα στο 13844 απο το κινητό μου....και μέσα σε 4 λεπτά μου απάντησαν και μου έλυσαν και την όποια απορία - ερώτηση είχα.......Επίσης καλό ειναι και το 800..........χωρίς χρέωση που εχει.........σε σχέση με άλλους παρόχους.....που πληρώνεις την αναμονή......Σε οτι αφορά τώρα το λογιστήριο δε ξέρω, επειδή δε μου έχει έρθει ακόμη λογαριασμός.....Διανύω μόλις 6 μέρες σύνδεσης :P


ποιο 800; αν το εχεις ευκαιρό πες το και σε εμάς

Ακύρο τώρα το είδα στην σελίδα τους, επιτέλους :p

cas
17-01-09, 20:18
Eμένα μου ήρθε ο 1ος λογαριασμός και άν και μου είχαν πεί ότι οι κλήσεις πρός αριθμούς HOL δεν χρεώνονται, μου τους είχαν χρεώσει...:whistle:
Η πρώτη υπάλληλος που μίλησα, επέμενε ότι ο αριθμός δεν ήταν HOL, αλλά μετά με έναν κύριο που μίλησα, με διαβεβαίωσε ότι έγινε λάθος και θα διορθωθεί ο λογαριασμός.
Αμα δεν βρίσκετε άκρη με έναν υπάλληλο, προσπαθείστε με άλλον.
Στην Ελλάδα ζούμε...:whistle:

andtsin23
19-01-09, 02:14
Κάποτε είχα μια ADSL γραμμή σε ένα νούμερο 210-72....
Ζητάω διακοπή επειδή μετακόμισα και έβαλα καινούργιο τηλ. 210-50.....
Διακοπή δεν έγινε ποτέ, και συνεχίζει να μου έρχεται λογαριασμός (αυξανόμενος κατα 20€ κά8ε μήνα)
Τηλεφώνησα στην εξυπηρέτηση πελατών και παραδεχτήκαν το λάθος, λεγοντάς μου ότι θα έρθει ενας τελευταίος εξοφλητικός λογαριασμός για την πρώτη γραμμή. Το αποτέλεσμα ποιό ήταν? Να συνεχίζει να έρχεται ο λογαριασμός κανονικά, αυξανόμενος κατα 20€ κάθε μήνα.

Τί άλλο να κάνω?:(
Αντρέας

wesker
19-01-09, 02:40
Εμένα έχει να μου έρθει λογαριασμός εδώ και 9 μήνες. Παίρνω τηλέφωνα να δω τι γίνεται αλλά μάλλον δεν τους ενδιαφέρει και πολύ το να πληρώσω...

jog
19-01-09, 08:31
Τι xxxxxx μόνο σε μένα είναι εντάξει το λογιστήριο :P

Λογαριασμοί και ποσά όλα οκ και στην ώρα τους.

AvonGirl
26-01-09, 17:16
Επειδη δουλευω εδω κ 4 μηνες στο 13844, σας ευχαριστώ για τα καλά λογια!

matrix1
28-01-09, 22:40
Πραγματικά το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών είναι καλό........Κάλεσα τη δευτέρα στο 13844 απο το κινητό μου....και μέσα σε 4 λεπτά μου απάντησαν και μου έλυσαν και την όποια απορία - ερώτηση είχα...

Τις τελευταιες 15 μερες ετυχε να παρω τηλεφωνο στην εξυπηρετηση περιπου 10 φορες.
Απο αυτες μια-δυο φορες απαντησαν μεσα σε 10 περιπου λεπτα αλλα ηταν βραδυ (μετα τις 8 και φαινεται πεφτει η κινηση).
Ολες τις αλλες περιμενα, περιμενα, περιμενα... : 3 φορες 50-55 λεπτα χωρις να αντεχω αλλο οποτε το εκλεισα αφου ειδα οτι μια ολοκληρη ωρα δεν τους εφτανε για να παρουν την γραμμη μου, και μια αλλη φορα μετα απο μια ωρα ακριβως καποιος μου απαντησε.
Το χειροτερο ειναι αυτο που ενω περιμενεις πχ 40 λεπτα, δεν ξερουν να σου απαντησουν και σου λενε μισο λεπτο και σε περνανε σε αλλον. Εκει περιμενεις παλι απο την αρχη και μπορει να φας αλλο ενα 50 (σε λεπτα οχι δευτερολεπτα :p )

Μια δυο φορες μου ετυχε και εμενα ευγενικη υπαλληλος, εξυπηρετικη, αλλα δυστυχως για μενα τουλαχιστον ηταν η εξαιρεση...

akilleas
30-01-09, 19:14
Όσε φορές έχει χρειαστεί να τηλεφωνήσω, ποτέ δεν περίμενα παραπάνω από ένα 10λεπτο για κάθε φορά που έπρεπε να συνδεθώ με κάποιον από τους αντιπροσώπους τους. Και πάντα ευγενικοί...

wisdompa
08-02-09, 18:54
Αχ......νομίζω πως κι εμένα το λογιστήριο με εχει ξεχάσει.......8/2/209 έχουμε ημέρα Κυριακή κι ακόμη δε μου εχει έρθει λογαριασμός.......12/2/2009 συμπληρώνεται ένας μήνας από τη μέρα που συνδέθηκα στην HOL......τώρα τι κάνω; :p τους καλώ η περιμένω; :p

akilleas
09-02-09, 09:39
Περιμένεις. Εμένα κάνανε 3 μήνες να μου έρθει ο 1ος, έκτοτε όμως όλα βαίνουν καλώς!!!!

hariskont
19-08-09, 01:07
Το λογιστήριο είναι πολύ πονεμένη ιστορία. Εμένα δεν μπορούν να προχωρήσουν αίτηση μου για μετάβαση σε double play λόγο λάθους στην καρτέλα μου, η οποία οφείλεται στο λογιστήριο. Εδω και ένα μήνα απο την εξυπηρέτηση πελατών τους έχουν στείλει αίτημα για διόρθωση και αυτοί τίποτα...

korger
20-08-09, 05:07
Έχω επιστρέψει από τις 6-2-09 τον εξοπλισμό της HOL TV(μου το έστειλαν δοκιμαστικά),και η HOL με χρεώνει κάθε μήνα.Μου εξήγησαν στην τελευταία επικοινωνία ότι είναι μια χρονοβόρα διαδικασία από το λογιστήριο,προκειμένου να εκδώσει πιστωτικό.
Το κάνανε δημόσιο

darist
06-09-09, 16:05
Εγώ με τη σειρά μου παλεύω κάτι μήνες να πείσω το λογιστήριο της HOL για το αυτονόητο. Δηλαδή ότι (όπως λέει και το site τους στο Internet) με την αγορά πακέτου ADSL-in-the-box οι 7 πρώτοι μήνες περιλαμβάνονται στην αξία του πακέτου, και από τον 8ο και μετά χρεώνομαι κανονικά με το μήνα 20,90Ε. Τι fax τους έστειλα με την απόδειξη του προπληρωμένου πακέτου, τί τηλέφωνα τους πήρα, ακόμα άκρη δεν έβγαλα. Στην αρχή κάνανε πίστωση του λογραριασμού μου την αξία του πακέτου (περίπου 90Ε) και μετά από 3 μήνες συνεχίσαν να μου στέλνουν κανονικά λογαριασμό. Πρασπάθησα να εξηγήσω ότι αυτό που κάνανε δεν είναι σωστό, και ότι εγώ πρέπει ν' αρχίσω να πληρώνω λογαριασμούς από τον 8ο μήνα και μετά. Στα π***** τους! Πόσο μυαλό θέλει να το καταλάβουν?

Αν συνεχίσουν να επιμένουν τους ετοιμάζω βαρβάτη καταγγελία. Όχι τόσο για τα λεφτα, αλλά για το δούλεμα που μου ρίχνουνε.

@ ADSLgr.com All rights reserved.