PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με τον ιστόχωρο του in.gr



Musikwissenschaftler
15-01-09, 13:12
Θα ήθελα να σας μεταφέρω τον προβληματισμό μου για κάτι που μου φαίνεται πολύ περίεργο και δεν το έχω αντιμετωπίσει άλλη φορά στο παρελθόν. Συγκεκριμένα, εδώ και (τουλάχιστον) 24 ώρες δεν μπορώ να ανοίξω ούτε την αρχική, ούτε καμμία άλλη από τις σελίδες της γνωστής δικτυακής πύλης www.in.gr. Δοκίμασα με τον Internet Explorer 8 και με τον Mozilla Firefox 3, αλλά το αποτέλεσμα ήταν αρνητικό και στις δύο περιπτώσεις.

Υπάρχει γενικό πρόβλημα με τον εν λόγω δικτυακό τόπο; Μου φαίνεται απίθανο, διότι σε άλλες ιστοσελίδες που επισκέπτομαι βρίσκω συνδέσμους προς περιεχόμενά του που δεν μπορούν παρά να έχουν αναρτηθεί στο διάστημα που εγώ δεν έχω πρόσβαση. Επίσης, αν υπήρχε τέτοιο πρόβλημα, δεν θα είχαν φροντίσει να το αναφέρουν με κάποιαν ανακοίνωση στην θέση της αρχικής τους σελίδος;

Μήπως το πρόβλημα έγκειται σε αδυναμία πρόσβασης του www.in.gr μέσω της Hellas On Line; Αυτός είναι και ο λόγος που αναρτώ εδώ το συγκεκριμένο θέμα.

Η τρίτη περίπτωση που μου έρχεται στον νου αφορά ασφαλώς σε πιθανή δυσλειτουργία του δικού μου συστήματος. Εδώ, όμως, θα ήθελα τα φώτα σας: τί μπορεί να μην λειτουργεί σωστά; Τί θα μπορούσα να δοκιμάσω να κάνω, προκειμένου να αποκαταστήσω το πρόβλημα; Επαναλαμβάνω ότι η εμπειρία μου προκύπτει από την χρήση δύο διαφορετικών προγραμμάτων περιήγησης στο διαδίκτυο και επισημαίνω ακόμη ότι η πλοήγησή μου σε όσες άλλες ιστοσελίδες δοκίμασα κατά το ίδιο χρονικό διάστημα υπήρξε παντελώς απροβλημάτιστη.

Καμμιά ιδέα; Θα εκτιμούσα πολύ οιαδήποτε κρίση. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Tiven
15-01-09, 13:14
Προσωρινό πρόβλημα της HOL θα είναι. Εδώ με Netone παίζει μια χαρά αυτή την στιγμή.

ermis333
15-01-09, 13:28
Δοκίμασε με opendns....https://www.opendns.com/homenetwork/start/

Musikwissenschaftler
15-01-09, 16:58
Tiven, είχες δίκιο: τώρα που ξαναδοκίμασα, διεπίστωσα ότι η ιστοσελίδα είναι και πάλι προσβάσιμη. Σε ευχαριστώ πολύ!

Ermis333, δεν είμαι τόσο έμπειρος χρήστης για να προβώ σε αλλαγές που δεν γνωρίζω τί αποτελέσματα θα έχουν και αν θα είναι αναστρέψιμες σε περίπτωση ανεπιθύμητων «παρενεργειών», αλλά κρατώ τον σύνδεσμο που υπέδειξες προς μελλοντική διερεύνηση και σου απευθύνω επίσης τις ευχαριστίες μου.

@ ADSLgr.com All rights reserved.