PDA

Επιστροφή στο Forum : Επεξήγηση χρεώσεων λογαριασμού



jim7
15-01-09, 19:37
Εβαλα connex talk και μολις μου ηρθε ο λογαριασμος ο οποιος ειναι 121 ευρω για 1mbs και απεριοριστα τηλεφωνα κοιταω και βλεπω οτι ενω στο oteshop λεει ξεκαθαρα πως οι τιμες περιλαμβανουν το φπα στο λογαριασμο εχω:

για talk χρεωση -> 33,39 ευρω (για δυο μηνες δηλ 16,7 το μηνα) και μου βαζουν και φπα extra δηλαδη παει στα 19,87 ευρω το μηνα !!!!!!!!!

για adsl χρεωση -> 32,25 ευρω (για δυο μηνες δηλ 16,12 το μηνα) και μου βαζουν και φπα extra δηλαδη παει στα 19,18 ευρω το μηνα !!!! για 1mbs!!!


Στο σαιτ του oteshop ωστοσο το λεει καθαρα πως

Στις τιμές συμπεριλαμβάνεται ΦΠΑ!!!!!!

http://www.oteshop.gr/page_content.asp?wid=456&hop=h&scid=139

....και αντιγραφω τιμες

>>conn-x 1024/ 256 Kbps με OnDSL Home Αορίστου
€ 16,5/μήνα

>>Ζώνη απεριόριστων αστικών και υπεραστικών κλήσεων κάθε μέρα, όλη μέρα, 24 ώρες 7 ημέρες € 14,9 /μήνα

ειναι κατι που δεν εχω καταλαβει ή μας δουλευουν???

wisdompa
15-01-09, 19:57
Πέφτει δούλεμα όντως απο τον Οτέ.....Είχα conn-x adsl στο 1mbs + conn-x talk 08:00-20:00 + απόκρυψη αριθμού μου.....(το οποία χρεώνεται) και κάτω απο 120 ευρώ δεν έπεσα ποτέ το δίμηνο.......γι αυτο κι εγω άλλαξα πάροχο και ησύχασα...........και επίσης ελάφρυνα λίγο την τσέπη μου.....με + υπηρεσίες......

FuS
15-01-09, 20:26
Εβαλα connex talk και μολις μου ηρθε ο λογαριασμος ο οποιος ειναι 121 ευρω για 1mbs και απεριοριστα τηλεφωνα κοιταω και βλεπω οτι ενω στο oteshop λεει ξεκαθαρα πως οι τιμες περιλαμβανουν το φπα στο λογαριασμο εχω:

για talk χρεωση -> 33,39 ευρω (για δυο μηνες δηλ 16,7 το μηνα) και μου βαζουν και φπα extra δηλαδη παει στα 19,87 ευρω το μηνα !!!!!!!!!

για adsl χρεωση -> 32,25 ευρω (για δυο μηνες δηλ 16,12 το μηνα) και μου βαζουν και φπα extra δηλαδη παει στα 19,18 ευρω το μηνα !!!! για 1mbs!!!


Στο σαιτ του oteshop ωστοσο το λεει καθαρα πως

Στις τιμές συμπεριλαμβάνεται ΦΠΑ!!!!!!

http://www.oteshop.gr/page_content.asp?wid=456&hop=h&scid=139

....και αντιγραφω τιμες

>>conn-x 1024/ 256 Kbps με OnDSL Home Αορίστου
€ 16,5/μήνα

>>Ζώνη απεριόριστων αστικών και υπεραστικών κλήσεων κάθε μέρα, όλη μέρα, 24 ώρες 7 ημέρες € 14,9 /μήνα

ειναι κατι που δεν εχω καταλαβει ή μας δουλευουν???

Nαι δεν έχεις καταλάβει :hmm:

Πόσταρε αν θες όλες τις χρεώσεις αναλυτικά (με τα αναδρομικά) για να στον εξηγήσει κάποιος.

Οι τιμές που γράφει το oteshop ισχύουν κανονικότατα.

........Auto merged post: Fusmoker πρόσθεσε 10 λεπτά και 43 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Πέφτει δούλεμα όντως απο τον Οτέ.....Είχα conn-x adsl στο 1mbs + conn-x talk 08:00-20:00 + απόκρυψη αριθμού μου.....(το οποία χρεώνεται) και κάτω απο 120 ευρώ δεν έπεσα ποτέ το δίμηνο.......γι αυτο κι εγω άλλαξα πάροχο και ησύχασα...........και επίσης ελάφρυνα λίγο την τσέπη μου.....με + υπηρεσίες......

Καλά εσύ είσαι στον κόσμο σου :whistle:
(επειδή είσαι τόσο σίγουρη για το δούλεμα που πέφτει..)

Έχουμε και λέμε (όλα συμπεριλαμβ. ΦΠΑ - για δίμηνο):
Πάγιο = 29,5 ευρώ (ή 38 ευρώ αν έχεις ΙSDN)
Conn-x 1 mbps = 33 ευρώ
Τalk 20:00-08:00 + ΣΚ = 13 ευρώ
Απόκρυψη αριθμού = Δωρεάν

Έχουμε λοιπόν είτε 75,5 ευρώ αν έχεις PSTN γραμμή είτε 84 ευρώ αν έχεις ISDN :whistle:

Κατά τ' άλλα εσύ έξυπνη είσαι σίγουρη για το ποιος σε κλέβει και πως :rofl:

Σαφώς και είναι ο πιο ακριβός και έχει στραβά σαν εταιρία αλλά μην παραπληροφορείς τον κόσμο :evil:

manoulamou
15-01-09, 20:37
:COOL: Λιγο πιο ηρεμα με τους χαρακτηρισμους,
δεν ειμαστε εκπροσωποι κανενος και ολοι κανουμε λαθη***...:rolleyes:

Το μονο που δεν μπορει να κατηγορηθει (ιδιως αυτη την τελευταια περιοδο)
ο ΟΤΕ ειναι για επιπλεον χρεωσεις ή για χαλια λογιστηριο!
Ειναι αρκετα πιο ακριβος απο τους ... εναλλακτικους,
αλλά ακομη κι εαν σας φανει "φουσκωμενος" ο λογαριασμος
κατι εσεις δεν καταλαβατε καλα: ειτε υπαρχουν αναδρομικα
(παντα γινεται στους πρωτους μια παρεξηγηση γιατι προσμετρωνται
επι πλεον ή λιγοτερες μερες) ειτε ο ΦΠΑ αναφερεται σε αλλο τμημα του!
Εαν δεν μπορειτε να τον σκαναρετε,
γραψτε αναλυτικα και με τη σειρα ο,τι ακριβως βλεπετε...


***κι εγω νομιζα καποτε πως εγιναν λαθη, ομως η βλακεια ηταν ολη δικη μου!:redface:

mafia1
15-01-09, 20:49
Εγώ έχω conn-x 4mbps (σκέτο) και μου έρχεται 89 euro.Και λέει 10 ευρώ τα τηλέφωνα.79ευρώ το conn-x ;Πολύ δεν είναι;
ΦΠΑ σύνολο 15 κόμμα κάτι ευρώ.

jim7
15-01-09, 20:51
...λοιπον εχουμε και λεμε

Αναδρομικα: τελη connextalk 24/7 >>>>8.347
Τελη connex talk 24/7 (δυο μηνες)>>>>25,042

Αναδρομικα: Adsl OTE (1mbs)-Παγια τελη>>>>3,160
Adsl OTE Παγια τελη (δυο μηνες)>>>>23,7
Αναδρομικά: Ondsl home-Παγια τελη>>>>1,347
ONdsl home - Παγια τελη(δυο μηνες)>>>>4,040

Βασικα τελη (δυο μηνες το γνωστο παγιο οτε)>>>> 24,8

Το συνολο 90,436 χωρις ΦΠΑ
βαλε και το φπα βαλε και (11,8 ευρω+ ΦΠΑ) απο κλησεις πριν το talk και να τα 121 ευρω

Αυτο που με πειραζει ειναι (ας αφαιρεσουμε αυτες τις κλησεις που εκανα πριν το talk)
οτι εχω να πληρωνω 90,436+17,18(ΦΠΑ)=107,62 ευρω
ενω στο τηλεφωνο που τους πηρα οταν το εψαχνα μου λεγανε για ενα λογαριασμο των 93 ευρω το μηνα ας απαντησει καποιος αν θα δω ποτε τετοιο ποσο να ερχεται (επαναλαμβανω χωρις τις αλλες κλησεις)

να πω επισης οτι ειμαι και θα μεινω πιστος στον οτε και δεν κατηγορω απλα απορω γιατι τοση διαφορα απο αυτα που λενε στο τηλεφωνο

wisdompa
15-01-09, 21:14
Μπορει να μην ειμαι τοσο εξυπνη οσο εσυ αγαπητε fusmoker αλλα δεν εβρισα - χαρακτήρισα ποτέ κανεναν εδω μέσα.....κι ας ειμαι λιγο καιρο........Εγω ξερω πως ημουν στον ΟΤΕ 9 χρονια απο pstn γραμμες ακομη......κατοχος οτενέτ.....και γνώρισα πως απο τη στιγμή που δεν υπαρχει ανταγωνισμός θα κοβει και θα ράβει.....
Σημερα λοιπον εν ετη 2009 υπαρχει προσφορά και ζήτηση.....Ο Οτε πριν 7 μηνες δεν εβρισκε μια βλάβη που ειχα στη γραμμη μου κατι που "ανακάλυψε" ο ηλεκτρολος που κάλεσα....κατι που μου ειχαν συστησει κι αλλοι με παρομοιο προβλημα.......
Ειπα πως εδινα μεχρι και 120 ευρω το διμηνο.....την αποκρυψη μου την χρεώναν αλλα εγω σου λεω πως εχεις δικιο ο,τι ειναι δωρεαν.....οπως επισης και την φραγή εξερχομένων κλήσεων με 6,20 οποτε και να μη μου χρέωναν την αποκρυψη μου τα παιρναν απο τη φραγή......Το πάγιο μου ναι ηταν isdn 31,80 + adsl ote (1mbs) πάγια τέλη 23,70 + ondsl home 4,040 + ( οτε talk μόνο με € 7,8 /μήνα) αρα αλλα 15,60 + κλήσεις πριν το 12ωρο του Οτε talk αλλα 23,40 ευρώ μας κάνουν = 104,74


Ενω σημερα ειμαι στα 24mbps + απεριοριστες κλησεις + 1 ωρα κινητά με 40 ευρώ το μηνα.....Αν εκανα τις κλησεις που κανω σημερα και τις ταχυτητες που εχω στο νετ με τα σημερινα δεδομενα αναβαθμιση μεσω του οτε....κατω απο 150 ευρω δε θα επεφτα ποτέ.......Οποτε....εσυ υποστήριζε τον οτε...αν εισαι ευχαριστημένος θεμα δικό σου.....αλλα μη με θεωρεις κατωτερη σου η χαζή....αυτο με εξοργίζει.....

Αυτά...
Φιλικά
Σοφία.....

........Auto merged post: wisdompa πρόσθεσε 5 λεπτά και 38 δευτερόλεπτα αργότερα ........

ξεχασα να συμπληρώσω πως σχεδον επι μονιμου βάσεως ειχα αναδρομικά στον λογαριασμό μου που λιγο πολύ μου στοιχιζαν αλλα 7-8 ευρώ το δίμηνο αν το προσθεσω στο ποσο το τελευταίο που πληρωσα ηταν πανω κατω 112 ευρω......εγω στο διμηνο με τα σημερινα δεδομένα δε θα ξεπερνάω τα 80 ευρώ......και δε θα περιμενω να παει 8 το βράδυ για να κανω κλήσεις αστικες μη χρεώσημες........

manoulamou
15-01-09, 21:18
Κανεις παροχος δεν ειναι τελειος, οποιος πει το αντιθετο
μαλλον ζει σε αλλη χωρα!:lol:
Οντως η καταργηση του μονοπωλιου καλο εκανε σε ολους...
Ομως ο ΟΤΕ εχει καλυτερο λογιστηριο με σχεδον μηδενικα λαθη!
Οσο για τις χρεωσεις δυστυχως μερικες φορες δεν πληρωνουμε
αναλογα με το τι (περιμενουμε να) παιρνουμε.:rolleyes:
Προσωπικα τοσα χρονια που μου ρουφανε το αιμα απ την ΟΤΕνετ
μονο στην πρωτη συνδεση adsl και στην αναβαθμιση ειχα προβλημα
γιατι δεν ηξερα τι ακριβως σημαιναν τα αναδρομικα, λαθη ομως δεν υπηρχαν.

sdikr
15-01-09, 21:56
...λοιπον εχουμε και λεμε

Αναδρομικα: τελη connextalk 24/7 >>>>8.347
Τελη connex talk 24/7 (δυο μηνες)>>>>25,042

Αναδρομικα: Adsl OTE (1mbs)-Παγια τελη>>>>3,160
Adsl OTE Παγια τελη (δυο μηνες)>>>>23,7
Αναδρομικά: Ondsl home-Παγια τελη>>>>1,347
ONdsl home - Παγια τελη(δυο μηνες)>>>>4,040

Βασικα τελη (δυο μηνες το γνωστο παγιο οτε)>>>> 24,8

Το συνολο 90,436 χωρις ΦΠΑ
βαλε και το φπα βαλε και (11,8 ευρω+ ΦΠΑ) απο κλησεις πριν το talk και να τα 121 ευρω

Αυτο που με πειραζει ειναι (ας αφαιρεσουμε αυτες τις κλησεις που εκανα πριν το talk)
οτι εχω να πληρωνω 90,436+17,18(ΦΠΑ)=107,62 ευρω
ενω στο τηλεφωνο που τους πηρα οταν το εψαχνα μου λεγανε για ενα λογαριασμο των 93 ευρω το μηνα ας απαντησει καποιος αν θα δω ποτε τετοιο ποσο να ερχεται (επαναλαμβανω χωρις τις αλλες κλησεις)

να πω επισης οτι ειμαι και θα μεινω πιστος στον οτε και δεν κατηγορω απλα απορω γιατι τοση διαφορα απο αυτα που λενε στο τηλεφωνο

Κάνεις λάθος και βάζεις μέσα στην πράξη και τα αναδρομικά

είναι
Adsl OTE Παγια τελη (δυο μηνες)>>>>23,7
ONdsl home - Παγια τελη(δυο μηνες)>>>>4,040

δηλάδη 13.87 για τον κάθε μήνα + 19% =16.5

τα αναδρομικά είναι η χρέωση απο τον προηγούμενο λογαριασμό μέχρι την εκδοσή του νέου

jim7
15-01-09, 22:17
Κάνεις λάθος και βάζεις μέσα στην πράξη και τα αναδρομικά

είναι
Adsl OTE Παγια τελη (δυο μηνες)>>>>23,7
ONdsl home - Παγια τελη(δυο μηνες)>>>>4,040

δηλάδη 13.87 για τον κάθε μήνα + 19% =16.5

τα αναδρομικά είναι η χρέωση απο τον προηγούμενο λογαριασμό μέχρι την εκδοσή του νέου

βασικα δεν καταλαβαινω ακριβως την εννοια του αναδρομικα αλλα αν υπαρχουν κι αυτα καθε μηνα τοτε τι να το κανω το 16,5 και το 14,9 για το talk. Το θεμα ειναι ποσο ερχεται φιλε μου το συνολο για το καθε ενα? Παραπανω απο οσο λενε.... Αν μπορεις εσυ ή καποιος αλλος να μου πει ακριβως τι ειναι αυτα τα αναδρομικα και κυριως αν θα συνεχισω να πληρωνω παραπανω... γιατι στην ουσια αυτο γινεται και αυτο με ενδιαφερει.

FuS
15-01-09, 22:25
Μπορει να μην ειμαι τοσο εξυπνη οσο εσυ αγαπητε fusmoker αλλα δεν εβρισα - χαρακτήρισα ποτέ κανεναν εδω μέσα.....κι ας ειμαι λιγο καιρο........Εγω ξερω πως ημουν στον ΟΤΕ 9 χρονια απο pstn γραμμες ακομη......κατοχος οτενέτ.....και γνώρισα πως απο τη στιγμή που δεν υπαρχει ανταγωνισμός θα κοβει και θα ράβει.....
Σημερα λοιπον εν ετη 2009 υπαρχει προσφορά και ζήτηση.....Ο Οτε πριν 7 μηνες δεν εβρισκε μια βλάβη που ειχα στη γραμμη μου κατι που "ανακάλυψε" ο ηλεκτρολος που κάλεσα....κατι που μου ειχαν συστησει κι αλλοι με παρομοιο προβλημα.......
Ειπα πως εδινα μεχρι και 120 ευρω το διμηνο.....την αποκρυψη μου την χρεώναν αλλα εγω σου λεω πως εχεις δικιο ο,τι ειναι δωρεαν.....οπως επισης και την φραγή εξερχομένων κλήσεων με 6,20 οποτε και να μη μου χρέωναν την αποκρυψη μου τα παιρναν απο τη φραγή......Το πάγιο μου ναι ηταν isdn 31,80 + adsl ote (1mbs) πάγια τέλη 23,70 + ondsl home 4,040 + ( οτε talk μόνο με € 7,8 /μήνα) αρα αλλα 15,60 + κλήσεις πριν το 12ωρο του Οτε talk αλλα 23,40 ευρώ μας κάνουν = 104,74


Ενω σημερα ειμαι στα 24mbps + απεριοριστες κλησεις + 1 ωρα κινητά με 40 ευρώ το μηνα.....Αν εκανα τις κλησεις που κανω σημερα και τις ταχυτητες που εχω στο νετ με τα σημερινα δεδομενα αναβαθμιση μεσω του οτε....κατω απο 150 ευρω δε θα επεφτα ποτέ.......Οποτε....εσυ υποστήριζε τον οτε...αν εισαι ευχαριστημένος θεμα δικό σου.....αλλα μη με θεωρεις κατωτερη σου η χαζή....αυτο με εξοργίζει.....

Αυτά...
Φιλικά
Σοφία.....

........Auto merged post: wisdompa πρόσθεσε 5 λεπτά και 38 δευτερόλεπτα αργότερα ........

ξεχασα να συμπληρώσω πως σχεδον επι μονιμου βάσεως ειχα αναδρομικά στον λογαριασμό μου που λιγο πολύ μου στοιχιζαν αλλα 7-8 ευρώ το δίμηνο αν το προσθεσω στο ποσο το τελευταίο που πληρωσα ηταν πανω κατω 112 ευρω......εγω στο διμηνο με τα σημερινα δεδομένα δε θα ξεπερνάω τα 80 ευρώ......και δε θα περιμενω να παει 8 το βράδυ για να κανω κλήσεις αστικες μη χρεώσημες........

Wisdompa καταρχάς δεν είπα πουθενά ότι είμαι έξυπνος.

Κατά δεύτερον το γνωρίζω όπως ο καθένας ότι ο οτέ είναι ακριβότερος αλλά αυτό το thread δεν είναι για το ποιος είναι πιο ακριβός. Το παλικάρι έκανε μια ερώτηση και προσπάθησα να του απαντήσω.

Η ένσταση μου είναι (όσον αφορά εσένα) σε αυτό που είπες (τι χρησιμοποιείς και τι πληρώνεις δηλαδή).
Το ξέρω ότι φραγές, αναγνώριση κλήσης (εσύ έχεις isdn βέβαια) και τις περισσότερες ψηφιακές ευκολίες τις χρεώνει ο οτέ αλλά δεν είναι αυτό το θέμα του τόπικ.
Απλά ήθελα να σου πω ότι οι υπηρεσίες στην παλιά γραμμή σου που ανέφερες δεν κοστίζουν (περίπου) 120 ευρώ αλλά λιγότερα.
(εαν είχες αναφέρει φραγές κλπ τότε το καταλαβαίνω αλλά δεν..)

Τα αναδρομικά που έβλεπες σε άλλους λογαριασμούς πλην τον πρώτο είναι από αλλαγή στην τιμολόγηση.
(τσέκαρε στο κάτω μέρος της σελίδας για επιστροφικά τις περισσότερες φορές επίσης).

Εαν προπληρώσεις στον λογαριασμό το επόμενο δίμηνο και εντός διμήνου κάνεις μια αναβάθμιση δεν είναι λογικό να έχεις αναδρομικά στον επόμενο λογαριασμό; :hmm:
(ένα απλό παράδειγμα σου φέρνω)

Από κει και πέρα μου λες για τα καλά της hol..
Γνωρίζω τα θετικά, γνωρίζω και τα αρνητικά των περισσότερων παρόχων αλλά νόμιζα πως το θέμα μας δεν είναι αυτό :)

Αλίμονο που σε θεωρώ κατώτερη ;)
Είπα κάτι τέτοιο..;
Και αν κατάλαβες κάτι τέτοιο, τότε τι να πω, φυσικά και δεν ισχύει.
Σου ζητώ συγνώμη πάντως για το έντονο μου ύφος.

ΔΕΝ είμαι εκπρόσωπος κανενός παρόχου :)

wisdompa
15-01-09, 22:31
Ούτε εγω είμαι εκπρόσωπος του παρωχου που χρησιμοποιώ ούτε κανενός αλλου.....Απλα τα θετικά υποστηρίζω.........και σε ο,τι αφορά τον Οτε........είπα την άποψη μου.....εσυ απλά διάβασε την....δεν ειναι απαραίτητο να την δεχτείς κι ολας.....Δε ζήτησα κατι τέτοιο άλλωστε........αυτα.....

FuS
15-01-09, 22:36
βασικα δεν καταλαβαινω ακριβως την εννοια του αναδρομικα αλλα αν υπαρχουν κι αυτα καθε μηνα τοτε τι να το κανω το 16,5 και το 14,9 για το talk. Το θεμα ειναι ποσο ερχεται φιλε μου το συνολο για το καθε ενα? Παραπανω απο οσο λενε.... Αν μπορεις εσυ ή καποιος αλλος να μου πει ακριβως τι ειναι αυτα τα αναδρομικα και κυριως αν θα συνεχισω να πληρωνω παραπανω... γιατι στην ουσια αυτο γινεται και αυτο με ενδιαφερει.

Φίλε Jim :)
Η χρεώση Αdsl OTE (24,7 ευρώ) και η χρέωση OnDSL HOme (4,04 ευρώ) αθροιστικά μας κάνει 27,74 ευρώ και αν προσθέσεις και ΦΠΑ μας κάνει 33 ευρώ ακριβώς (16,5 ευρώ τον μήνα).
αυτή είναι η χρέωση του επόμενου διμήνου από την έκδοση του λογαριασμού (τα πάγια πάντα προπληρώνονται) και αυτες οι δύο χρεώσεις (που πάνε πάντα μαζί και είναι η χρέωση του conn-x σου) θα σου έρχονται από εδώ και πέρα.

Τα αναδρομικά Adsl OTE + OnDSL Home αντίστοιχα είναι αθροιστικά πάλι η χρέωση του conn-x από την ημέρα ενεργοποίησης έως την έκδοση του παρόντος λογαριασμού.
Όπως καταλαβαίνεις δεν θα σου ξαναέρθουν αναδρομικά παρά μόνο αν μεταβάλλεις κάποιο πάγιο σου (για παράδειγμα αν κάνεις μια αναβάθμιση - και αυτό γιατί στον προηγούμενο λογαριασμό θα είχες προπληρώσει για το επόμενο δίμηνο με βάση την παλαιά ταχύτητα)

Επίσης αν έχεις χρεωθεί κλήσεις (πχ. αστικές) αυτές είναι κλήσεις που είχανε γίνει από την έναρξη παροχής υπηρεσιών (δύο μήνες πριν την έναρξη του λογαριασμού) έως την ενεργοποίηση του talk (αν το ενεργοποίησες μαζί με το conn-x τότε ενεργοποιήθηκαν μαζί την ίδια στιγμή συσχετισμένα σε ένα πακέτο).

Δεν ξέρω αν βοήθησα καθόλου αλλά είμαι εδώ σε ότι χρειαστείς :)

PS: Από εδώ και πέρα θα πληρώνεις,
Πάγιο PSTN = 29,5 ευρώ
adsl ote + ondsl home (conn-x) = 33 ευρώ
talk = 29,80
Αναγνώριση κλήσης (αν έχεις) = 2,40 ευρώ

, δηλαδή 95 ευρώ (περίπου - μαζί με την αναγνώριση).

sdikr
15-01-09, 22:38
βασικα δεν καταλαβαινω ακριβως την εννοια του αναδρομικα αλλα αν υπαρχουν κι αυτα καθε μηνα τοτε τι να το κανω το 16,5 και το 14,9 για το talk. Το θεμα ειναι ποσο ερχεται φιλε μου το συνολο για το καθε ενα? Παραπανω απο οσο λενε.... Αν μπορεις εσυ ή καποιος αλλος να μου πει ακριβως τι ειναι αυτα τα αναδρομικα και κυριως αν θα συνεχισω να πληρωνω παραπανω... γιατι στην ουσια αυτο γινεται και αυτο με ενδιαφερει.


Φυσικά και δεν υπάρχει κάθε μηνα, μόνο όταν αλλάζεις πρόγραμμά στον Οτε

FuS
15-01-09, 22:50
Ούτε εγω είμαι εκπρόσωπος του παρωχου που χρησιμοποιώ ούτε κανενός αλλου.....Απλα τα θετικά υποστηρίζω.........και σε ο,τι αφορά τον Οτε........είπα την άποψη μου.....εσυ απλά διάβασε την....δεν ειναι απαραίτητο να την δεχτείς κι ολας.....Δε ζήτησα κατι τέτοιο άλλωστε........αυτα.....

Wisdompa καλά κάνεις και λες την άποψη σου και την δέχομαι όπως κάθε άποψη αλλά όταν σου επιτέθηκα πριν, ΔΕΝ σου επιτέθηκα γιατί είπες την άποψη σου (που φυσικά είναι σεβαστή) αλλά γιατί διαφωνούσα με αυτά που σου ανέφερα πριν.

Μπορεί να έχει χίλια δυο άσχημα ο οτέ αλλά στις χρεώσεις είναι ξεκάθαρος. Να μην λέμε μόνο τα στραβά ;)

(περιπτώσεις λόγω remedy να μπαίνουν σε κάποιους κάτι άσχετες χρεώσεις έχω δει αλλά σίγουρα δεν είναι ο κανόνας, δεν γίνονται επίτηδες, και αποχρεώνονται χωρίς δεύτερη κουβέντα)

Κουβέντα κάνουμε, μην τσαντίζεσαι :cool:

jim7
15-01-09, 22:53
Φυσικά και δεν υπάρχει κάθε μηνα, μόνο όταν αλλάζεις πρόγραμμά στον Οτε
α οκ ευχαριστω ολους για τις απαντησεις ελπιζω ο επομενος λογαριασμος να ειναι χαμηλοτερος ...

FuS
15-01-09, 22:56
α οκ ευχαριστω ολους για τις απαντησεις ελπιζω ο επομενος λογαριασμος να ειναι χαμηλοτερος ...

Θα σου έχει αυτά που γράφω στο τέλος του προηγούμενου σχολίου.
σύνολο 95 ευρώ.

Μην αγχώνεσαι :cool:

jim7
15-01-09, 23:06
Θα σου έχει αυτά που γράφω στο τέλος του προηγούμενου σχολίου.
σύνολο 95 ευρώ.

Μην αγχώνεσαι :cool:

ναι η αληθεια ειναι οτι τα πηρα λιγο στο κρανιο ( οχι και οτι ο οτε ειναι φθηνος ) και απο το γεγονος οτι εβαλα το talk και μαλλον δεν το χρειαζομαι καθως οι λογαριασμοι μου ηταν στα 45 ευρω μαξιμουμ αντε με το adsl μου να πηγαινε + 32ευρω = 77 ευρω θα ειχα πανω κατω δηλαδη

Μηπως ξερει κανεις αν μπορω να βαλω μονο το πακετο ομιλιας 240 λεπτων?[/QUOTE]

FuS
15-01-09, 23:13
ναι η αληθεια ειναι οτι τα πηρα λιγο στο κρανιο ( οχι και οτι ο οτε ειναι φθηνος ) και απο το γεγονος οτι εβαλα το talk και μαλλον δεν το χρειαζομαι καθως οι λογαριασμοι μου ηταν στα 45 ευρω μαξιμουμ αντε με το adsl μου να πηγαινε + 32ευρω = 77 ευρω θα ειχα πανω κατω δηλαδη

Μηπως ξερει κανεις αν μπορω να βαλω μονο το πακετο ομιλιας 240 λεπτων?[/QUOTE]

Δεν είμαι 100% σίγουρος αλλά νομίζω ότι το ΟΤΕ 120 και το ΟΤΕ 240 από τον Αύγουστο του '07 μπορεί να το βάλει κάποιος μόνο συνδυαστικά με talk 20:00-08:00 + ΣΚ.

Καλύτερα κάνε μια κλήση στο 134 και ρώτα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.