PDA

Επιστροφή στο Forum : Κι όλο περιμένω..! Vodafone



aggelos83
15-01-09, 22:48
Γειά σας!
Στις 10/10 Έκανα αίτηση για το vodafone double play. Το τηλέφωνο ενεργοποιήθηκε κανονικά και μέσα στον μήνα ήρθε τεχνικός για να κάνει την σύνδεση.΄
Όπως είπε δεν είχε κάνει την σύνδεση ο οτέ και θα με συνδέσουν τις επόμενες μέρες. οι μέρες πέρασαν , γιναν μήνες και δεν πάτησε το πόδι του κανείς. Στα τηλέφωνα που κάνω στην vodafone μου λέν πως ακόμα δεν έχει κάνει την σύνδεση ο ΟΤΕ.
πήγα σήμερα να κάνω διακοπή και κάτι ανέφερε η κοπελιά πως πρέπει να πληρώσω τους λογαριασμούς που μου έχουν έρθει και τέλος διακποπής -για την σύνδεση που ακομα δεν έχω!!!-
Είναι λογικό να πληρώσω αυτα που μου ζητάν?? Τι μπορώ να κάνω ώστε να είτε μην πληρώσω είτε να γίνει η σύνδεση ΣΥΝΤΟΜΑ:P
καμια βοήθεια-συμβουλή?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

ariadgr
15-01-09, 22:51
Εννοείται ότι δεν θα δεχτείς να πληρώσεις τέλος διακοπής για γραμμή που δεν έχει ενεργοποιηθεί.
Στείλε mail και ζήτα να επικοινωνήσει μαζί σου κάποιος προϊστάμενος.
Το διάστημα είναι αδικαιολόγητο.

aggelos83
15-01-09, 22:54
Εννοείται ότι δεν θα δεχτείς να πληρώσεις τέλος διακοπής για γραμμή που δεν έχει ενεργοποιηθεί.
Στείλε mail και ζήτα να επικοινωνήσει μαζί σου κάποιος προϊστάμενος.
Το διάστημα είναι αδικαιολόγητο.
Το θέμα είναι πως αυτά που μου ζητάν να πληρώσω είναι και καλά για το τηλέφωνο, οχι για το ιντερνετ. Σύμφωνα όμως με την προσφορά που είχαν μ αυτή την τιμή έχω και ιντερνετ και τηλέφωνο...

ariadgr
15-01-09, 23:02
Το θέμα είναι πως αυτά που μου ζητάν να πληρώσω είναι και καλά για το τηλέφωνο, οχι για το ιντερνετ. Σύμφωνα όμως με την προσφορά που είχαν μ αυτή την τιμή έχω και ιντερνετ και τηλέφωνο...

Θα ζητήσεις από τον προϊστάμενο είτε να φροντίσει να συνδεθείς άμεσα είτε να σε αποδεσμεύσει χωρίς κανένα penalty για οτιδήποτε (εξ'άλλου η υπαιτιότητα είναι δική τους, όχι δική σου).

sdikr
15-01-09, 23:02
Το θέμα είναι πως αυτά που μου ζητάν να πληρώσω είναι και καλά για το τηλέφωνο, οχι για το ιντερνετ. Σύμφωνα όμως με την προσφορά που είχαν μ αυτή την τιμή έχω και ιντερνετ και τηλέφωνο...


Βρες το συμβόλαιο που λεει οτι έχει πακέτο τηλέφωνο και Internet,

aggelos83
15-01-09, 23:37
Μολις τους ξαναπήρα τηλ. μίλησα με διάφορα τμήματα , σε όλους φάνηκε αστείο το οτι δεν θέλω να πληρώσω τα κερατιάτικά τους... και τελικά μου ζήτησαν απο το τμήμα λογαριασμών να τους ξανακαλέσω αύριο ωστε να προωθήσουν το αίτημα μου να γίνει η διακοπή των υπηρεσιών χωρις να πληρώσω..

Georgevtr
16-01-09, 00:24
Μολις τους ξαναπήρα τηλ. μίλησα με διάφορα τμήματα , σε όλους φάνηκε αστείο το οτι δεν θέλω να πληρώσω τα κερατιάτικά τους... και τελικά μου ζήτησαν απο το τμήμα λογαριασμών να τους ξανακαλέσω αύριο ωστε να προωθήσουν το αίτημα μου να γίνει η διακοπή των υπηρεσιών χωρις να πληρώσω..
Βρε ψώραφον πές τους,αν δέν είστε ικανοί τραβάτε σπίτια σας.Και μή δεχτείς τίποτα σαν δικαιολογία.Είναι Α παράδεκτοι!

ATG
16-01-09, 04:10
Βρες το συμβόλαιο που λεει οτι έχει πακέτο τηλέφωνο και Internet,

2 ξεχωριστα συμβολαια ειναι.
Ενα για τηλεφωνο και ενα για ιντερνετ.

........Auto merged post: ATG πρόσθεσε 1 λεπτά και 14 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Μολις τους ξαναπήρα τηλ. μίλησα με διάφορα τμήματα , σε όλους φάνηκε αστείο το οτι δεν θέλω να πληρώσω τα κερατιάτικά τους... και τελικά μου ζήτησαν απο το τμήμα λογαριασμών να τους ξανακαλέσω αύριο ωστε να προωθήσουν το αίτημα μου να γίνει η διακοπή των υπηρεσιών χωρις να πληρώσω..

Θα γινει διακοπη χωρις να πληρωσεις. Σε αυτον τον τομεα η vf ειναι σοβαρη.

big225
19-01-09, 00:53
καλα οτι βιαζεσαι και συ λιγο βιαζεσαι σε 2-3 μηνες δεν προλαβαινουν οι ανθρωποι ,εγω περιμενα 7 μηνες.
αλλα για να πληρωσεςι αποκλειεται ,επεσες στην περιπτωση υπαλληλου 9/10 δηλαδη .
στην αναγκη κανε ενα φαξ στη γενικη γραμματεια καταναλωτη ,αν δε βαριεσαι ,αλλα ειμαι σιγουρος απο τη δικη μου περιπτωση οτι η βονταφον ,θα το ρυθμισει.
και που εισαι ,υπομονη ,αμα περασουν 6 μηνες τουλαχιστον.....τα λεμε,εμπλεξες !!!

Gus5000
19-01-09, 02:08
Οποτε εχουμε απο 20/10 κανονικά τηλέφωνο το οποιο και χρησιμοποιεις.
Απο την αλλη δεν εχεις πληρωσει όπως κατάλαβα λογαριασμό απο τότε που λειτουργεί το τηλέφωνο παρα το γεγονος οτι το χρησιμοποιεις. Λογικά το τέλος διακοπής δεν το πληρώνεις αφου δεν ενεργοποιήθηκες και ποτε, αλλα εχεις χρησιμοποιήσει το τηλέφωνο το οποιο και ΑΝ κατάλαβα καλά δεν τους το έχεις πληρωσει, οποτε εκει ισως μπερδεύει λιγο το πράγμα. Ελπίζω καποιος να βοηθήσει για το τι γινεται σε αυτη τη περίπτωση.

aggelos83
20-01-09, 11:45
καλα οτι βιαζεσαι και συ λιγο βιαζεσαι σε 2-3 μηνες δεν προλαβαινουν οι ανθρωποι ,εγω περιμενα 7 μηνες.
αλλα για να πληρωσεςι αποκλειεται ,επεσες στην περιπτωση υπαλληλου 9/10 δηλαδη .
στην αναγκη κανε ενα φαξ στη γενικη γραμματεια καταναλωτη ,αν δε βαριεσαι ,αλλα ειμαι σιγουρος απο τη δικη μου περιπτωση οτι η βονταφον ,θα το ρυθμισει.
και που εισαι ,υπομονη ,αμα περασουν 6 μηνες τουλαχιστον.....τα λεμε,εμπλεξες !!!
Βιάζομαι ε??? το ξέρω , μερικές φορες έχω και εγώ παράλογες απαιτήσεις...:P

Οποτε εχουμε απο 20/10 κανονικά τηλέφωνο το οποιο και χρησιμοποιεις.
Απο την αλλη δεν εχεις πληρωσει όπως κατάλαβα λογαριασμό απο τότε που λειτουργεί το τηλέφωνο παρα το γεγονος οτι το χρησιμοποιεις. Λογικά το τέλος διακοπής δεν το πληρώνεις αφου δεν ενεργοποιήθηκες και ποτε, αλλα εχεις χρησιμοποιήσει το τηλέφωνο το οποιο και ΑΝ κατάλαβα καλά δεν τους το έχεις πληρωσει, οποτε εκει ισως μπερδεύει λιγο το πράγμα. Ελπίζω καποιος να βοηθήσει για το τι γινεται σε αυτη τη περίπτωση.
καλά, δεν έπαιρνα και στο Τζιμπουτί... Άντε να παράγγειλα καμιά 10αριά φορές απο τις νοστημιές του σάκη εδω δίπλα κανενα σουβλάκι:P Οι λογαριασμοί είχαν μέσα το 'πάγιο' για το τηλ. και το ίντερνετ, δέν είχα ξεπεράσει τον δωρεάν χρόνο ομιλίας.
Τεσπα, με πήραν τηλ χθές το απόγευμα και μου είπαν πως το αίτημα για διακοπή χωρίς να μου πιάσουν τον κ*λ* έγινε δεκτο και πως μπορώ σήμερα να τους παραδώσω τον εξοπλισμό.. :D:D:D Να μην ακούσω μόνο καμιά @@ρια απο τους υπαλλήλους εκει μέσα μονο ελπίζω..:P

Gio Alex
24-01-09, 22:13
Καλά εσύ περιμένεις να σε συνδέσουν, εγώ περιμένω να με αποσυνδέσουν. Έχω κάνει αίτηση για διακοπή από 25/11 (με το συμβόλαιο να λήγει 16/12), αναφέροντας ότι δεν επιθυμώ να συνεχίσω το συμβόλαιο. Από τότε έχω λάβει 2 λογαριασμούς (Δεκ-Ιαν και Ιαν-Φεβ). Πήρα τηλέφωνο, μου είπαν ότι το αίτημα είναι σε εκρεμότητα, έστειλαν και αίτημα στο τμήμα αποσυνδέσεων να επικοινωνήσουν μαζί μου. Ούτε φωνή ούτε ακρόαση ακόμα (σας κάνει εντύπωση?) και το πιο αστείο ξέρετε ποιό είναι??? Ότι μου είπαν πως τους λογαριασμούς ΠΡΕΠΕΙ να τους πληρώσω, εφόσον ακόμα δεν έχω αποσυνδεθει!!! ΕΛΑ ΑΛΕΚΟ!!!

ariadgr
24-01-09, 22:37
Καλά εσύ περιμένεις να σε συνδέσουν, εγώ περιμένω να με αποσυνδέσουν. Έχω κάνει αίτηση για διακοπή από 25/11 (με το συμβόλαιο να λήγει 16/12)...

Εννοείται ότι μετά τις 16/12 δεν θα πληρώσεις τίποτα.

Gio Alex
25-01-09, 10:45
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να τους πληρώσω ούτε 1λεπτό...

sexrazat
25-01-09, 11:00
Καλά εσύ περιμένεις να σε συνδέσουν, εγώ περιμένω να με αποσυνδέσουν. Έχω κάνει αίτηση για διακοπή από 25/11 (με το συμβόλαιο να λήγει 16/12), αναφέροντας ότι δεν επιθυμώ να συνεχίσω το συμβόλαιο. Από τότε έχω λάβει 2 λογαριασμούς (Δεκ-Ιαν και Ιαν-Φεβ). Πήρα τηλέφωνο, μου είπαν ότι το αίτημα είναι σε εκρεμότητα, έστειλαν και αίτημα στο τμήμα αποσυνδέσεων να επικοινωνήσουν μαζί μου. Ούτε φωνή ούτε ακρόαση ακόμα (σας κάνει εντύπωση?) και το πιο αστείο ξέρετε ποιό είναι??? Ότι μου είπαν πως τους λογαριασμούς ΠΡΕΠΕΙ να τους πληρώσω, εφόσον ακόμα δεν έχω αποσυνδεθει!!! ΕΛΑ ΑΛΕΚΟ!!!

:rofl:

@ ADSLgr.com All rights reserved.