PDA

Επιστροφή στο Forum : Πίστωση ποσού μετά από αλλαγή σε Forthnet



exelix
16-01-09, 13:42
Εδώ και κάποιους μήνες έχω μεταβεί σε Forthnet Double Play και σήμερα μου ήρθε λογαριασμός από ΟΤΕ με ένα ποσό -28 ευρώ (λογικά το προπληρωμένο πάγιο). Ξέρετε αν μπορώ να πάω να εισπράξω αυτό το ποσό από τον ΟΤΕ ή ισχύει το κλασικό ότι μου πιστώνεται αυτό το ποσό σε περίπτωση που επιστρέψω στον ΟΤΕ; Και αν ισχύει το τελευταίο είναι νόμιμο ή μια κλασική αυθαίρετη πολιτική;

Υ.Γ.: Συγγνώμη αν έχει απαντηθεί, αλλά δεν μπόρεσα να το βρω.

nstamoul
16-01-09, 13:58
Πας και τα παίρνεις στο χέρι ζεστά ζεστά :p

gecko
17-01-09, 21:44
Εδώ και κάποιους μήνες έχω μεταβεί σε Forthnet Double Play και σήμερα μου ήρθε λογαριασμός από ΟΤΕ με ένα ποσό -28 ευρώ (λογικά το προπληρωμένο πάγιο). Ξέρετε αν μπορώ να πάω να εισπράξω αυτό το ποσό από τον ΟΤΕ ή ισχύει το κλασικό ότι μου πιστώνεται αυτό το ποσό σε περίπτωση που επιστρέψω στον ΟΤΕ; Και αν ισχύει το τελευταίο είναι νόμιμο ή μια κλασική αυθαίρετη πολιτική;

Υ.Γ.: Συγγνώμη αν έχει απαντηθεί, αλλά δεν μπόρεσα να το βρω.

Πας στον Τοπικο ΟΤΕ & εντος 10 ημερων παιρνεις πισω το αναγραφομενο ποσο

ariadgr
17-01-09, 21:45
Πας στον Τοπικο ΟΤΕ & εντος 10 ημερων παιρνεις πισω το αναγραφομενο ποσο

Τι εννοείς "εντός 10 ημερών";
Την ίδια στιγμή τα παίρνεις.

maik
18-01-09, 18:13
Φυσικα πρεπει να παει ο κατοχος της γραμμης και μονο αυτος.

NetJim
20-01-09, 03:07
Καλησπερα να κανω και γω μια ερωτηση ! Μου ηρθε και μενα λογαριασμος με πιστωση απο τον οτε (ειμαι σε 2play) αλλα ειναι ενα ευρω και δεν παω να το παρω... Υπαρχει περιπτωση να γινει τπτ ? Κατι στραβο ωστε να μου διακοπουν οι υπηρεσιες απο 4νετ ?

Να επισημανω πως ο οτε ηταν στο ονομα της γιαγιας μου ενω τωρα η 4νετ στο δικο μου.
Καθε διμηνο μου στελνουν τον ιδιο πιστωτικο λογαριασμο. Θα σταματησουν ποτε να το στελνουν ?

ariadgr
20-01-09, 03:24
Καλησπερα να κανω και γω μια ερωτηση ! Μου ηρθε και μενα λογαριασμος με πιστωση απο τον οτε (ειμαι σε 2play) αλλα ειναι ενα ευρω και δεν παω να το παρω... Υπαρχει περιπτωση να γινει τπτ ? Κατι στραβο ωστε να μου διακοπουν οι υπηρεσιες απο 4νετ ?

Να σε εκδικηθούν επειδή σου χρωστάνε και αρνείσαι να εισπράξεις;
Οχι.


Να επισημανω πως ο οτε ηταν στο ονομα της γιαγιας μου ενω τωρα η 4νετ στο δικο μου.
Καθε διμηνο μου στελνουν τον ιδιο πιστωτικο λογαριασμο. Θα σταματησουν ποτε να το στελνουν ?

Δεν θα σταματήσουν να το στέλνουν μέχρι να εισπραχθεί από τον κάτοχο της γραμμής.
Δεν τους λυπάσαι; Μόνο το χαρτί και τα ταχυδρομικά που πληρώνουν κάθε δίμηνο για να σου τον στέλνουν τους κοστίζουν περισσότερο από το ποσό που σου χρωστάνε...

NetJim
20-01-09, 03:29
Βασικα θα πρεπει να παει η γιαγια μου (κατοχος γραμμης) οποτε αδύνατων λογο ηλικιας κλπ.
Ελπιζω να σταματησουν να στελνουν μετα απο καποιο χρονικο διαστημα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.