PDA

Επιστροφή στο Forum : Έκανες αίτηση μεταφοράς γραμμής????Ας πρόσεχες!!!!



nikosmina
17-01-09, 22:40
Χαίρεται σε όλους/όλες!!!Δυστυχώς για εμένα έβαλα forthnet τον Οκτώβριο του 2008,τον Νοέμβριο ο άνθρωπος μετακόμισα και έκανα αίτηση μετακόμισης,εγινε η αίτηση 11 Νοεμβρίου και καταχωρήθηκε στις 29 Δεκεμβρίου και αφού ενδιάμεσα είχα πάρει του κόσμου τα τηλέφωνα και έκανα παράπονα!(να σημειωθεί πως μου είχαν πεί οτι θα κάνει το πολύ 1 μήνα,μένω σχεδόν στο κέντρο της Πάτρας).Έχουμε σήμερα 17 Ιανουαρίου 2009 και ακόμα η αίτηση είναι στον ΟΤΕ για δέσμευση βρόγχου.Είναι ντροπή τους και θα έπρεπε να ντρέπονται που λένε οτι είναι εταιρία,είναι κυριολεκτικά ένα αχούρι,δεν μπορείς να μιλήσεις με προϊστάμενο αν δεν στείλεις γραπτό αίτημα,και αν μιλήσεις κ πάλι.Φυσικά τους έκανα καταγγελία και ασφαλώς θα τους κάνω και αγωγή ζητώντας πολλά χρήματα μόνο και μόνο γιατί μας περνάνε για ηλίθιους.Όποιος θέλει να βάλει forthnet στη Πάτρα ας το σκεφτεί 5 φορές πρώτα και λόγω τραγικής ποιότητας όσο καιρό πρόλαβα να διαπιστώσω αλλά και επειδή δεν υπάρχει ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΜΙΑ ΟΡΓΑΝΩΣΗ!!!Ν Τ Ρ Ο Π Η!!!!Αν αμφιβάλλει κανείς για τα λεγόμενα μου είμαι στη διάθεση του για περισσότερες λεπτομέρειες.

Υ.Γ Σκέφτομαι να (ξανά)βάλω conn-x και φυσικά δεν υπάρχει περίπτωση να πάρει ούτε 1 ευρώ η forthnet απο πάγιο διακοπής!!!Ούτε 1 ευρώ!

ariadgr
17-01-09, 22:43
εγινε η αίτηση 11 Νοεμβρίου και καταχωρήθηκε στις 29 Δεκεμβρίου...

Δηλαδή λίγο μετά τις 5 εργάσιμες που επιτρέπει η ΕΕΤΤ για την καταχώρηση των αιτήσεων... :down:

DSLaManiaC
17-01-09, 22:53
Μα αφού δεν έχουν CRM να καταχωρούν ηλεκτρονικά αιτήσεις στα καταστήματα.

Απο όλα τα καταστήματα της Ελλάδας τις συγκεντρώνουν και τις στέλνουν με κούριερ στο Ταύρο (ή το μετέφεραν, δε θυμάμαι) οπού 1 τμήμα τις καταχωρεί (τις στοίβες).

Λογική μου ακούγεται αυτή η καθυστέρηση..

ariadgr
17-01-09, 23:02
Μα αφού δεν έχουν CRM να καταχωρούν ηλεκτρονικά αιτήσεις στα καταστήματα.

Απο όλα τα καταστήματα της Ελλάδας τις συγκεντρώνουν και τις στέλνουν με κούριερ στο Ταύρο (ή το μετέφεραν, δε θυμάμαι) οπού 1 τμήμα τις καταχωρεί (τις στοίβες).

Λογική μου ακούγεται αυτή η καθυστέρηση..

Εμένα πάλι δεν μου φαίνεται καθόλου λογική η αυτή η καθυστέρηση.
Οφείλουν να έχουν καταχωρήσει την αίτηση την 5η εργάσιμη.
Το πως θα το κάνουν είναι δικό τους πρόβλημα.

nikosmina
17-01-09, 23:02
Μα αφού δεν έχουν CRM να καταχωρούν ηλεκτρονικά αιτήσεις στα καταστήματα.

Απο όλα τα καταστήματα της Ελλάδας τις συγκεντρώνουν και τις στέλνουν με κούριερ στο Ταύρο (ή το μετέφεραν, δε θυμάμαι) οπού 1 τμήμα τις καταχωρεί (τις στοίβες).

Λογική μου ακούγεται αυτή η καθυστέρηση..


Άν χρειάζεται 1,5 μήνας για να καταχωρηθεί μία αίτηση ας κλείσουν το μαγαζί καλύτερα...Έλεος

DSLaManiaC
17-01-09, 23:04
Εμένα πάλι δεν μου φαίνεται καθόλου λογική η αυτή η καθυστέρηση.
Οφείλουν να έχουν καταχωρήσει την αίτηση την 5η εργάσιμη.
Το πως θα το κάνουν είναι δικό τους πρόβλημα.

Δε το δικαιολογώ προφανώς..
Λεω οτι με αυτά τα δεδομένα μου ακούγεται λογικό.

nikosmina
17-01-09, 23:06
Εγώ πάλι γιατί δεν μπορώ να βρώ τίποτα λογικό σε αυτή την υπόθεση????

DSLaManiaC
17-01-09, 23:11
Εγώ πάλι γιατί δεν μπορώ να βρώ τίποτα λογικό σε αυτή την υπόθεση????

Θέλω να πω οτι είναι λογικό γιατί θέλουν ΚΙ ΑΛΛΟ προσωπικό.

Εσύ άνετα κάντους καταγγελία στην ΕΕΤΤ.

Έχεις και αντίγραφο της αίτησης που αναφέρει την ημερομηνία που τους την έδωσες, στείλε μαζί και printscreen απ το wizard με την ημερομηνία καταχώρησης στο σύστημα. ;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.