PDA

Επιστροφή στο Forum : επιστροφη απο ΟΤΕ 83 ευρω και τα μυαλα στα καγκελα!!!



predator
01-12-05, 23:24
ηρθε σημερα ο ΟΤΕς!:D :D :D
πρωτη φορα στα χρονικα που χαιρομαι!
55,50 ευρω κυριες και κυριοι με ADSL 512!
πως εγινε αυτο?

εχω επιστροφες... 83,92 (πλυν ΦΠΑ)!!!:shock:

μα θα μου πειτε...οταν εκανες την μετατροπη σε 512 τα ειχες προπληρωσει αυτα!
ΛΑΘΟΣ!
ειχα παει στον ΟΤΕ και μου τα ειχαν αφαιρεσει απο τον ιδιο λογαριασμο!:p

ακομα απο τοτε που χρησιμοποιω το evoice της HOL εχω 0 κλησεις υπεραστικα, 0 κλησεις Internet, 0 κλησεις διεθνεις, 0 κλησεις...


i'm so happy cause today i found my friend...

:p :D;):cool::lol::twisted::thumb_dup


ΥΓ: ελπιζω μονο να μην το παρουν πρεφα και εχω στον επομενο λογαριασμο +83,92 κερατιατικα!σους εσεις, ε?:p

JohnGR
01-12-05, 23:25
Το ίδιο κι εγώ! Όχι τόσα πολλά βέβαια, αλλά ρε γαμώτο νιώθω σαν να τους κλέβω! :thumb_dup

NeK
01-12-05, 23:28
Scannarέτο να το βάλουμε στην πρώτη σελίδα! :twisted:

predator
01-12-05, 23:35
χμ τωρα που το ξανακοιταω μου εχουν και μια χρεωση "συνολο οφειλης απο υπολοιπο προηγουμενου λογαριασμου": 53,74 ευρω.

ειναι αυτα που ειχα αφαιρεσει για τα παραπανω παγια της 512 στον προηγουμενο λογαριασμο.

ναι αλλα απο κατω μου αφαιρουν 83,92!
πως γινετε αυτο?μου χαριζουν 30,18 ευρω???

ουσιαστικα οτι πληρωνω σε αυτον τον λογαριασμο ειναι αυτα τα 53,74, τα παγια για τους επομενους 2 μηνες τα εβγαλα τσαμπα!!!

ελπιζω να μην γινει καμια στραβη στον επομενο λογαριασμο αλλιως ειναι τρελλα! :d

καλα αυτο το 55,50 συνολικο ποσο πληρωμης εχω να το δω χρονια!!!

predator
02-12-05, 02:01
Scannarέτο να το βάλουμε στην πρώτη σελίδα! :twisted:
οριστε και το scan:
http://img218.imageshack.us/img218/6109/96394096196996395138we.th.jpg (http://img218.imageshack.us/my.php?image=96394096196996395138we.jpg)
για εξηγειστε μου ρε παιδια τι παιζει.

οι μειωσεις του παγιου ADSL γινανε στις 20/9 αν θυμαμε καλα.εγω την μετατροπη την εκανα μια μερα πριν. μου ερχεται στα καπακια λογαριασμος με τις παλιες χρεωσεις για το επομενο διμηνο και τα αναδρομικα για τις 11 μερες που μεσολαβουσαν, συνολικα παραπανω χρεωση 53,74. τρεχω στον ΟΤΕ και μου τα αφαιρουν.
και τωρα μου εχουν περασει αυτα τα 53,74 σαν οφελη απο προυγουμενο λογαριασμο και μου επιστρεφουν 83,92!
τι παιζει ρε παιδια???
αφου οταν εκανα την μετατροπη και μεχρι και τις 30/9 ηταν μια η αλλη αφου παλια τιμη 384=νεα τιμη 512!

maik
02-12-05, 02:33
ο
για εξηγειστε μου ρε παιδια τι παιζει.



Αν σου τα αφαιρεσαν 2 φορες καποια στιγμη θα γινει αντιληπτο και θα στα ξαναχρεωσουν. Αν θελεις ομως να μαθεις ακριβως παρε τον λογαριασμο και πανε σε ενα καταστημα του ΟΤΕ, εκει θα σου πουν.

gravis
03-12-05, 00:46
Predator, παρατηρησα στον λογαριασμο σου οτι εχεις την υπηρεσία -συντηρηση τηλεφωνικης γραμμης -τσάμπα και πεταμένα λεφτά τα 0.88 ευρω που δινεις καθε μήνα;)

predator
03-12-05, 05:16
υπηρεσια ειναι αυτο?δε το ζητησα ποτε...δε το χρεωνει σε ολους??

JiKL
03-12-05, 06:42
Παντως και σε μενα το χρεωνει ακριβως με το ιδιο ποσο...
Λες predator να κλεβουν εμενα και εσενα μονο?:evil::evil:
Νομιζω οτι ειναι στανταρ παντως!

predator
03-12-05, 06:52
παιδια ετσι ειναι νομιζω ειχα ρωτησει και παλια και μου ειπανε πως δεν γινετε να αφαιρεσεις αυτην την χρεωση.

PLS_CY
03-12-05, 10:01
Δεν νομίζω να είναι δύσκολο να εξακριβωθεί. Προσωπικά ούτε χρεώνουμαι ούτε έχω ξαναδει τέτοια χρέωση στο λογαρισμό μου. Η αλήθεια πάντως είναι ότι οι λογαριασμοί του ΟΤΕ είναι μεγάλο μπέρδεμα. Μόνο αυτοί καταλαμβαίνουν πως δουλεύουν. Μπορεί να περάσουν και 3-4 μήνες αλλά στο τέλος θα έρθουν όλα και θα δέσουν.

Μια και μιλάμε για επιστροφές... Μια φίλη μου έφυγε στο εξωτερικό και της χρωστούσε ο ΟΤΕ από τον Ιούνιο κάποιες επιστροφές παγίων από διακοπή γραμμής και ο λογαριασμός θα εχόταν σε 'μένα. Ήρθε και είχε 4.7 ευρώ για επιστροφή. Τους ενημερώνω λοιπόν να τα παραγράψουν αφού δεν αξίζει να τρέχω για εξουσιοδοτήσεις κτλ. Αλλά επιμένουν να μου στέλλουν λογαριασμούς μετά από τόσο καιρό, σαν να με παρακαλούν να πάω να τα πάρω...
:p

ReDeeMeR
03-12-05, 10:36
Predator, παρατηρησα στον λογαριασμο σου οτι εχεις την υπηρεσία -συντηρηση τηλεφωνικης γραμμης -τσάμπα και πεταμένα λεφτά τα 0.88 ευρω που δινεις καθε μήνα;)
το OTE Service που είναι η συντήρηση τηλεφωνικης συσκευης είναι μια υπηρεσια που την έχεις αναγκαστικα για ένα χρόνο αφου την βάλεις και από εκει και πέρα την αφαιρείς όποτε θες.Μπαίνει στις νέες συνδέσεις και όντως είναι ενά μούφα πάγιο.Απλα πάρε στο 134 και ζήτα να στο βγάλουν.Φυσικα έχει κόσμο που το χρησιμοποιεί.Στην ουσία ο ΟΤΕ σου φέρνει τηλεφωνική συσκευη αρκεί να δηλώσεις βλαβη σε αυτή που έχεις.(ασχετα αν την πήρες από τον ΟΤΕ η όχι) και στην αλλάζουν.Σε περίπτωση που σου λένε αλλα λόγια να αγαπιομαστέ πιεσέ τους είναι υποχρεωμένοι να σου δώσουν

predator
03-12-05, 19:15
τι τηλεφωνικες συσκευες εχει?
μια φορα που μου φεραν μου δωσαν μια αντικα της intracom...

sdikr
03-12-05, 19:16
τι τηλεφωνικες συσκευες εχει?
μια φορα που μου φεραν μου δωσαν μια αντικα της intracom...

Αναφέρει οτι θα σου φέρει μια συσκευή που θα δουλέυει (θα μπορείς δηλαδή να κάνεις κλήσεις και να δέχεσε) δεν είπε ποιας μάρκας

JiKL
03-12-05, 23:22
Την παλια μου την περνουνε?τιν ελεγχουνε???αλλιως γιατι να τους τα χαρισω (αφου μια δευτερη συσκευη την θελω :P :P)

predator
04-12-05, 00:10
οχι απλα σου φερνουν καινουργια συσκευη αλλα αν ειναι να μου φερουν παλι μια τετοια μουφα καλυτερα να μη φερουν τιποτα...

Bayern7
07-12-05, 18:59
Kατι κλασσικες siemens έδιναν πριν κάποιο λίγο καιρό. Ακόμα πιο παλιά δίναν intracom σε γκρι χρώμα συνήθως.
Ντάξει αν δεν χρειάζεσαι ασύρματο τηλέφωνο μια χαρά είναι οι συσκευές.
Την intracom την έχω ακόμα ως δευτερη συσκευη, 13 περίπου χρόνια τώρα και δουλεύει απροβλημάτιστα και έχει και πολύ καλό ήχο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.