PDA

Επιστροφή στο Forum : 19/1 ΟΛΑ ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΛΥΘΕΙ ΣΤΗ ΠΑΤΡΑ

Σελίδες : [1] 2

ownage
19-01-09, 18:58
Πριν δυο βδομαδες μου ειχαν πει οτι 19/1 θα τελειωνε το μαρτυριο μας εδω στη πατρα ,απο οτι φενεται ηταν αλλη μια ημερομηνια που μου εδωσαν για να τους αφησω ησυχους
Πως ειναι σημερα η κατασταση σε εσας για να παρω να τους κατεβασω καντηλια η οχι

ad709
19-01-09, 19:09
Φίλε ownage συγνώμη κιόλας αλλά αν δεις λίγο τα κεφάλαια της συζήτησης θα διαπιστώσεις οτι ημερομηνίες έχουν πεί ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ενδεικτικα θυμάμαι 31/1 5/1 12/1 19/1. Η κατάσταση δεν πρόκυται να φτιάξει απότομα αλλά σιγά σιγά. Απο τη στιγμή που δεν βλέπεις βελτίωση τις τελευταίες μέρες δεν πρόκυται 19/1 να ανοίξεις τον υπολογιστή και όλα να πάνε σφαίρα. Είμαστε στα ίδια και θα είμαστε για πολύ καιρό ακόμα. Οποιος δεν αντέχει ας μην ελπίζει και περιμένει τσαμπα.

ownage
19-01-09, 19:16
To γνωρίζω αυτο φιλε ad709 γι΄ αυτο ανεφερα οτι ηταν αλλη μια απο τις ημερομηνιες που μας εδοσαν , δεν περιμενω να μπω μια μερα και ολα να πανε σφαιρα απλως περιμενω μια ****μενη βελτιωση τοσο καιρο εστω μια μικρη...

ad709
19-01-09, 19:33
Αφιερωμένο σε εσένα και σε όλους τους εγκλωβισμένους

http://www.youtube.com/watch?v=PiFCfMbOyyE

takiskgr
19-01-09, 19:42
Πριν δυο βδομαδες μου ειχαν πει οτι 19/1 θα τελειωνε το μαρτυριο μας εδω στη πατρα ,απο οτι φενεται ηταν αλλη μια ημερομηνια που μου εδωσαν για να τους αφησω ησυχους
Πως ειναι σημερα η κατασταση σε εσας για να παρω να τους κατεβασω καντηλια η οχι

Το θέμα με τις παρατάσεις είναι τουλάχιστον απο τις αρχές Νοεμβρίου, για να μην πω απο το Σεπτέβριο.
Εχει καταντήσει πλέον γελείο.
Επιστολές, φαξ, άπειρα τηλ. και τελικά τι σου λένε ?
"Η νέα ημ/νια που μας έδωσαν είναι......."
@ @ κοινώς
Ξεφόρτωμα κανονικό.
Εγώ πλέον κοινωποιώ τα φαξ και τα ε-μαιλ στην ΕΕΤΤ και στο Υπουργείο Ανάπτυξης.
Τουλάχιστον να ξέρει και κανένας άλλος τι γίνεται.
3kb/sec από Nvidia!!!!
Πολύ περίεργος είμαι να δω ποια θα είναι η νέα ημ/νία. Εχει καταντήσει το ανέκδοτο της ημέρας!!!

geovision
19-01-09, 19:51
Κι εγώ μόλις έκλεισα το τηλέφωνο. Μου είπαν κι εμένα για σήμερα! Πάρτε όλοι τηλέφωνο! Βουλιάξτε το τηλεφωνικό του κέντρο κάθε μέρα όλη μέρα!

takiskgr
19-01-09, 20:02
Σήμερα πότε ?
Τα μεσάνυχτα ? Παρέα με το Δράκουλα ?
Εδώ δεν έχουν λύσει το πρόβλημα εδώ και μήνες θα το λύσουν σήμερα ?
Αλλά αν επαναπαυόμαστε σίγουρα δε θα γίνει τίποτα.. Εγώ 2 φορές τη βδομάδα άμα δεν τσακωθω... δεν μπορώ να κάνω download μετα! (που λέει ο λόγος)

xmperop1
19-01-09, 20:08
Ακόμα 19 έχει η μέρα γιατί διαμαρτύρεστε?:rofl:

DSLaManiaC
19-01-09, 20:13
Μπορεί να κάνουν κάτι τα μεσάνυχτα ή τα ξημερώματα τις ώρες δηλαδή που συνήθως τα σκαλίζουν..

nnik
19-01-09, 20:19
Μπορεί να κάνουν κάτι τα μεσάνυχτα ή τα ξημερώματα τις ώρες δηλαδή που συνήθως τα σκαλίζουν..

Σωστός .Οι αναβαθμίσεις bandwidth γίνονται πάντα μεταμεσονύκτια.
Υπομονή παιδιά.Αύριο μπορεί να ξημερώσει μια καλύτερη μέρα.

TheBlacksmith
19-01-09, 20:34
μακάρι νά'ναι έτσι nnik... αλλά όπως έχουμε μάθει όλοι μας την Τελλάς ξημέρωμα στης ταχύτητες δεν θα δούμε, αν και η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.
Το μεσημεράκι γινόταν κάτι από Ping και ταχύτητες, το βράδυ όμως πάλι τραγική η κατάσταση... θα μπορούσα να γράψω novel πάνω σ'αυτό το θέμα -.-".
Και απ'ότι έχω μάθει η κατάσταση δεν πρόκειται να καλυτερέψει μέχρι τέλος του μηνός.

Καλά νεύρα και στην συνέχεια :dots:

ownage
19-01-09, 20:47
Nαι οκ μετα τις 1 που θα πεσει η κινηση θα χουμε παλι πολυ καλο ping το θεμα ειναι τη μερα τι γινεται...

ermis333
19-01-09, 20:57
Έχει πολύ δρόμο ακόμα η δουλειά......δεν νομίζω να γίνει κάτι άμεσα.

loukilouk
19-01-09, 21:07

Κανεις λες και δεν είσαι συνδρομητης της Τελλας.
Ξέρεις πόση ώρα θέλει να ανοίξει το βίντεο ? Μια ολόκληρη ημέρα.

ad709
19-01-09, 21:21
Συγνώμη μάγκες το έγραφα απο internet καφέ. Πάντως το νόημα το πιάσατε......

huffman
19-01-09, 21:21

Βιντεάκι στο Youtube????Και πως θα το δούμε με αυτή την ταχύτητα?
Παίζεις με τον πόνο μας μου φαινεται!

Τουλάχιστον σε μένα είναι ελαφρώς καλύτερα σήμερα, σε σχέση με τις τραγικές ταχύτητες των προηγούμενων ημερών.

Επίσης, καλώς σας βρήκα

aporos1
19-01-09, 21:52
να μας ενημερωσει καποιος που τους πηρε τηλεφωνο σημερα πια ειναι η νεα παραταση που εδωσαν ετσι για την ιστορια.

sdikr
19-01-09, 22:04
19/01 είπανε παιδια, δεν δώσανε χρονολογία :p

nnik
19-01-09, 22:06
19/01 είπανε παιδια, δεν δώσανε χρονολογία :p

:lol::lol::lol::lol:

ownage
19-01-09, 22:13
παλιο μου το χουν πει απειρες φορες στο τελος θα το πιστεψω :(

MyLord
19-01-09, 22:22
Βιντεάκι στο Youtube????Και πως θα το δούμε με αυτή την ταχύτητα?
Παίζεις με τον πόνο μας μου φαινεται!

Τουλάχιστον σε μένα είναι ελαφρώς καλύτερα σήμερα, σε σχέση με τις τραγικές ταχύτητες των προηγούμενων ημερών.

Επίσης, καλώς σας βρήκα

Αν δε το ξέρετε να ένας τρόπος να μπορείς να βλέπεις online video (youtube klp) σχετικά γρήγορα.
To πρόγραμματάκι λέγετε SpeedBit Video Accelerator http://www.videoaccelerator.com/ (δωρεάν).
Κάνει ότι κι ένας download manager, δλδ ανοίγει πολλαπλά connections για να κατεβαίνει πιο γρήγορα το video.

geovision
19-01-09, 22:28
Αν δε το ξέρετε να ένας τρόπος να μπορείς να βλέπεις onlinevideo (youtubeklp) σχετικά γρήγορα.
To πρόγραμματάκιλέγετεSpeedBit Video Accelerator http://www.videoaccelerator.com/ (δωρεάν).
Κάνει ότι κι ένας downloadmanager, δλδ ανοίγει πολλαπλά connections για να κατεβαίνει πιο γρήγορα το video.

Τι μαθαίνει κανείς αν έχει pstn σύνδεση τελικά!:hmm:

aporos1
20-01-09, 05:24
φτανει πια με τις xxx της tellas εγω παιδες μολις ετοιμασα το fax για τη διακοπη:clap::clap::clap::clap:

ermis333
20-01-09, 10:32
Tελικά ίσως να δείτε φώς πολύ πιο σύντομα στην Πάτρα.

takiskgr
20-01-09, 11:25
Tελικά ίσως να δείτε φώς πολύ πιο σύντομα στην Πάτρα.

Σήμερα μετά από απο 3-4 φαξ, 2-3 μειλ και άπειρα τηλ (κάθε 3 μέρες από τον οκτώβριο) και αφού τα τελευταία φαξ τα κοινοποίησα και στην ΕΕΤΤ με πήρε κάποια κυρία τηλ να μου πει ότι δε θα με χρεώσουν ένα μήνα.
Κι εγώ απλά της απάντησα, δεν καταλάβατε κυρία μου, δεν περίμενα εσάς να μου πείτε ότι μου κάνετε δώρο ένα μήνα, δεν προκειται να σας πληρώσω ούτε δραχμή από το Σεπτέμβρη και μετά και θα σας κάνω και μύνηση για διαφύγοντα κέρδη καθώς το τηλ είναι επαγγελματικό και είναι όλη την ώρα εκτός.
Ακους εκεί.. Εχουν και θράσσος τελικά!!!!

TheBlacksmith
20-01-09, 11:26
πως και έτσι Ερμή ??? εγώ πάντως αυτήν την στιγμή δεν βλέπω καμία διαφορά... βασικά τα ίδια χάλια όπως τους περασμένους 5 μήνες...

vasiliou
20-01-09, 12:06
Κι εγώ απλά της απάντησα, δεν καταλάβατε κυρία μου, δεν περίμενα εσάς να μου πείτε ότι μου κάνετε δώρο ένα μήνα, δεν προκειται να σας πληρώσω ούτε δραχμή από το Σεπτέμβρη και μετά και θα σας κάνω και μύνηση για διαφύγοντα κέρδη καθώς το τηλ είναι επαγγελματικό και είναι όλη την ώρα εκτός.
Ακους εκεί.. Εχουν και θράσσος τελικά!!!!

Aν έχεις βάλει το πακέτο Office που ήθελε και επαγγελματικό αφμ τότε ναι μπορείς να τους κυνηγήσεις για διαφυγόντα κέρδη.. αλλιώς το μόνο που θα κερδίσεις ειναι να μην πληρώσεις τα κερατιτατικα!

ermis333
20-01-09, 12:21
πως και έτσι Ερμή ??? εγώ πάντως αυτήν την στιγμή δεν βλέπω καμία διαφορά... βασικά τα ίδια χάλια όπως τους περασμένους 5 μήνες...

Δεν είπα για τώρα :) Αλλά σχετικά σύντομα, με κάθε επιφύλαξη πάντα, γιατί η Tellas έχει παράδoση την τελευταία στιγμή να εμφανίζεται και κάτι άλλο....

katakouzina
21-01-09, 09:32
Τελικά Ερμή είχες δίκιο. Χθες επιτέλους κάνανε αναβάθμιση. Όπως μου είπαν και από το τηλέφωνο μόνο για την Πάτρα γιατί το πράγμα είχε παραγίνει... Το χέσιμο έπιασε τόπο. pings τώρα 33ms προς Εξωτερικό και επιτέλους ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ με ταχύτητες κοντά στα 500. Είχα να δω τέτοια εδώ και 50 ημέρες. ΑΜΗΝ!!!

ermis333
21-01-09, 09:38
Τελικά Ερμή είχες δίκιο. Χθες επιτέλους κάνανε αναβάθμιση. Όπως μου είπαν και από το τηλέφωνο μόνο για την Πάτρα γιατί το πράγμα είχε παραγίνει... Το χέσιμο έπιασε τόπο. pings τώρα 33ms προς Εξωτερικό και επιτέλους ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ με ταχύτητες κοντά στα 500. Είχα να δω τέτοια εδώ και 50 ημέρες. ΑΜΗΝ!!!

Ακολουθεί και σημαντική αναβάθμιση με το εξωτερικό, σχεδόν διπλασιασμός της χωρητικότητας :)

TheBlacksmith
21-01-09, 11:41

http://www.speedtest.net/result/394619627.png (http://www.speedtest.net)

αν θεωρείς αυτές τις ταχύτητες αναβάθμιση κοροϊδεύεις τον εαυτό σου, αυτές τις έπιανα κατά όλοι την διάρκεια των "αναβαθμίσεων" στο πάνω κάτω. Και αν νομίζεις το speedtest προς Αθήνα είναι αξιόπιστο διαψεύδεσαι με τον χειρότερο τρόπο.

atj++
21-01-09, 12:12
αναβαθμίσεις? rofl :rofl:
http://img244.imageshack.us/img244/1383/nvidiash5.th.png (http://img244.imageshack.us/my.php?image=nvidiash5.png)

ermis333
21-01-09, 12:32
http://www.speedtest.net/result/394619627.png (http://www.speedtest.net)

αν θεωρείς αυτές τις ταχύτητες αναβάθμιση κοροϊδεύεις τον εαυτό σου, αυτές τις έπιανα κατά όλοι την διάρκεια των "αναβαθμίσεων" στο πάνω κάτω. Και αν νομίζεις το speedtest προς Αθήνα είναι αξιόπιστο διαψεύδεσαι με τον χειρότερο τρόπο.

Βασικά κανένα speedtest δεν είναι αξιόπιστο, αλλά και εγώ δεν έγραψα ότι έχει γίνει η αναβάθμιση αλλά ότι θα γίνει αρκετά σύντομα και είναι σε καλό δρόμο.....δεν υπάρχει ποτέ ακριβής ημερομηνία σε τέτοια θέματα δυστηχώς.

katakouzina
21-01-09, 12:34
έχετε απόλυτα δίκιο. Τις τιμές που έπιασα πριν, τώρα ΟΥΤΕ ΜΕ ΚΥΑΛΙΑ!... Μόνο τα pings προς Αθήνα παρέμειναν σχετικά καλά (43ms), οι ταχύτητες πήγαν και πάλι στο πάτο (50ΚΒ στην καλύτερη περίπτωση....

morfeas112
21-01-09, 13:12
Εγώ που λέτε φίλοι μου τους πήρα τηλέφωνο ακόμη μια φορά σήμερα και μου είπαν κάτι διαφορετικό και λίγο περίεργο...Μου είπαν ότι χθές πήραν τα μηχανήματα που περίμεναν για την αναβάθμιση και γι'αυτό τον λόγο είχαμε τέτοια καθυστέρηση....Η αλήθεια ούτε τους πιστεύω ούτε πρόκειται ποτέ και αν δεν πλησίαζε εξεταστική θα είχα πάει ΟΤΕ έστω και αν έδινα παραπάνω χρήμματα...

Ps:Χθες μου είπαν ότι το πρόβλημα ήταν ατομικό(αφού είχαν πάρει ειδοποίηση ότι είχαν όλα φτιαχτεί ....)

Θέλω να δω την επόμενη δικαιολογία τους...."Τυφλοπόντικες έφαγαν τα καλώδια που πάνε σπίτι σας","Ο et ήρθε στην πάτρα και επηρέασε το δίκτυο" ,"Εε...Δεν είμαστε τελλάς κάποιο λάθος κανατε..."....

takiskgr
21-01-09, 18:06
Λενε στο τηλ. κέντρο ότι η αναβάθμιση στην Πάτρα ολοκληρώθηκε!
Εγώ πάντως με 3kb/sec κατέβαζα, με 3 κατεβάζω!
Ποιος μου πήρε το bandwidth ???????????????????????????????????????????
Τελικά είναι πολύ... ΓΤΠ!!!

nthanasis
21-01-09, 19:44
Εγω συνεχιζω να σερνομαι παντως.....

romeo1
21-01-09, 19:50
καλα εχω χασει τα λογια μου...τι τρομερη αναβαθμιση ειναι αυτη?...τι ποιοτης,σταθερες ταχυτητες.Χλιδα σκετη:rofl::rofl:....κριμα που φευγω ρε γαμωτο:lol::lol:

Georgevtr
22-01-09, 06:02
Μα γιατί τούς ανέχεστε?Μαζική καταγγελία!!!!!!!!

iaberis
22-01-09, 07:17
Ρε παιδια και εγω σέρνομαι απο το Νοέμβριο... Σεπτέμβριο κατέβαζα με 1.5 mb/sec αλλά μετα με 60kb/sec το πολύ... τώρα με 20 kb/sec. Δε μπορούμε να κανουμε κατι; Στο τηλεφωνο το παιδι μου ειπε οτι δηλωσε βλαβη προχθες γιατι τετοιες ταχυτητες δεν ειναι φυσιολογικες μου ειπε... αλλά ακόμα τπτ...

nnik
22-01-09, 10:11
Μα γιατί τούς ανέχεστε?Μαζική καταγγελία!!!!!!!!

Μαζική αποχώρηση ίσως;

nthanasis
22-01-09, 16:47
Κανω υπομονη να ανοιξουν οι σελιδες τα βιντεο στο you tube αλλα υπομονη να κατεβει το lost δεν μπορω να κανω ...ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΤΩΡΑ!!

xristodino
22-01-09, 17:52
κ εγω ακομα χαλια, ποια αναβαθμιση λετε τωρα....

takiskgr
22-01-09, 18:53
Νέα ΠΙΘΑΝΗ ημ/νια λένε τώρα 26/1
Μπουρμπούτσαλα

RTouris
22-01-09, 18:58
Έχουν αλλάξει ρώτα λένε τώρα πως ολοκληρώθηκαν οι εργασίες αναβάθμισης και δηλώνουν πρόβλημα γραμμής για τις χαμηλές ταχύτητες...

:worthy::whip::warning::wall:

chaos38
22-01-09, 19:02
Να ρωτησω κατι ρε παιδια με Download Manager πχ απο rapid με ποσο κατεβαζετε?

atj++
22-01-09, 19:10
Τελικά έγινε αναβάθμιση ή όχι? :whistle:

takiskgr
22-01-09, 20:24
Τελικά έγινε αναβάθμιση ή όχι?

Ο Χ Ι ! ! !

........Auto merged post: takiskgr πρόσθεσε 6 λεπτά και 13 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Να ρωτησω κατι ρε παιδια με Download Manager πχ απο rapid με ποσο κατεβαζετε?

Εγώ από 5-15kb/sec maximum με download manager

psycho86
22-01-09, 20:40
πατρα..περιοχη Κωνσταντινουπολεως..20 kb/s απο nvidia και 40 kb/s απο ntua.gr..και LOST s5 e1 με 90 απο private tracker..μολις εστειλα φαξ διακοπης..φτανει πια..νομιζουν οτι ειμαστε και γαιδουρια!μου ειπαν οτι και σε σας οτι εγινε η αναβαθμιση και οτι το προβλημα ειναι ατομικο.ευτυχως που υπαρχουν και τα φορουμ.
και οσο εχω αυτην την ελαχιστη ταχυτητα για να ανοιξει αυτη η σελιδα :) ,σας λεω να την κανουμε ομαδικα..αντε γεια!

ownage
22-01-09, 21:08
εδώ δείτε , πάνω στην ώρα αιχμής
http://www.speedtest.net/result/395608784.png (http://www.speedtest.net)

Copyright © Keen Notion Co (2002-2017) Copyright Keen Notion Co.