PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερώτηση για επιλογή παρόχου



JVS
19-01-09, 23:03
Καταρχήν καλησπέρα σε όλους,

Είμαι νέος μέλος στην ομάδα, δεν έχω ακόμα ψάξει με λεπτομέρειες όλο το φορουμ ακόμα και δηλώνω όχι ιδιαίτερα σχετικός με την τεχνολογία. Κοντολογίς, είμαι ένας οικιακός χρήστης internet, light user δηλαδή, ο οποίος αναζητά αξιόπιστες και οικονομικές λύσεις για internet και τηλεφωνία.
Σε μια προσπάθεια να μειώσω το κόστος στις παραπάνω υπηρεσίες αποχώρησα από τον ΟΤΕ και μετά από έρευνα κατέληξα ότι η καλύτερη, εκείνη τη χρονική περίοδο λύση θα ήταν η Netone. Τελικά δεν διαψεύτηκα, καθώς η Netone φαίνεται αξιόπιστη προς το παρόν, ελπίζω να συνεχίσει και στο μέλλον. Με το τηλέφωνο δεν έχω πρόβλημα κανένα, ούτε και με το internet, κάποια προβλήματα με τις αποστολές των λογαριασμών υπήρξε αλλά πιστεύω ότι αυτό λύθηκε. Παρακολουθώντας όμως τα πακέτα που προσφέρονται διαπιστώνω ότι θα μπορούσα να βρω ακόμα οικονομικότερες λύσεις. Τελευταία πληροφορήθηκα για το νέο πακέτο της hol double play lite, φαίνεται οικονομικό και η ταχύτητα Internet είναι ικανοποιητική. Βέβαια μαθαίνω ότι και η netone θα βγάλει ένα νέο οικονομικότερο πακέτο, αλλά και πάλι της Hol φαίνεται οικονομικότερο. Σημειώνω ότι τα λεπτά ομιλίας μέσω του πατέτου της hol με καλύπτουν σε σχέση με το απεριόριστο της netone, καθώς κάνω πολλά τηλεφωνήματα μέσω του εταιρικού μου κινητού, οπότε δε με απασχολεί ιδιαίτερα ο χρόνος. Άρα λοιπόν οι προβληματισμοί εστιάζονται σε δύο σημεία: a) αξιοπιστία παρόχου, b) τιμολόγηση

Τα ερωτήματα λοιπόν που προκύπτουν είναι τα εξής:

a) Πόσο αξιόπιστη είναι η τηλεφωνία της HOL
β) Πόσο αξιόπιστο είναι το internet της HOL
γ) Πόσο αξιόπιστο είναι το customer service της (στο οποίο από όσα γνωρίζω πάσχουν οι περισσότεροι εναλλακτικοί πάροχοι)

Επίσης, γνωρίζει κανείς εάν θα δημιουργηθεί πρόβλημα στη ενδεχόμενη μετάβασή μου από την netone στην hol;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το ενδιαφέρον σας

Ο JVS

tasvar
22-01-09, 23:40
Προσωπική εμπειρία,έφυγα από HOL και πήγα στη NETONE,λόγω πολλών προβλημάτων με αποκορύφωμα την διακοπή της σύνδεσης.(Δέν είχα τηλέφωνο και internet) για 73 ημέρες.
Το τηλέφωνο της NETONE πολύ καλύτερο από της HOL.Το Internet το ίδιο.Είμαι μακριά από το κέντρο του ΟΤΕ της περιοχής μου.

lsavvaid
23-01-09, 00:10
Καταρχήν καλησπέρα σε όλους,

Είμαι νέος μέλος στην ομάδα, δεν έχω ακόμα ψάξει με λεπτομέρειες όλο το φορουμ ακόμα και δηλώνω όχι ιδιαίτερα σχετικός με την τεχνολογία. Κοντολογίς, είμαι ένας οικιακός χρήστης internet, light user δηλαδή, ο οποίος αναζητά αξιόπιστες και οικονομικές λύσεις για internet και τηλεφωνία.
Σε μια προσπάθεια να μειώσω το κόστος στις παραπάνω υπηρεσίες αποχώρησα από τον ΟΤΕ και μετά από έρευνα κατέληξα ότι η καλύτερη, εκείνη τη χρονική περίοδο λύση θα ήταν η Netone. Τελικά δεν διαψεύτηκα, καθώς η Netone φαίνεται αξιόπιστη προς το παρόν, ελπίζω να συνεχίσει και στο μέλλον. Με το τηλέφωνο δεν έχω πρόβλημα κανένα, ούτε και με το internet, κάποια προβλήματα με τις αποστολές των λογαριασμών υπήρξε αλλά πιστεύω ότι αυτό λύθηκε. Παρακολουθώντας όμως τα πακέτα που προσφέρονται διαπιστώνω ότι θα μπορούσα να βρω ακόμα οικονομικότερες λύσεις. Τελευταία πληροφορήθηκα για το νέο πακέτο της hol double play lite, φαίνεται οικονομικό και η ταχύτητα Internet είναι ικανοποιητική. Βέβαια μαθαίνω ότι και η netone θα βγάλει ένα νέο οικονομικότερο πακέτο, αλλά και πάλι της Hol φαίνεται οικονομικότερο. Σημειώνω ότι τα λεπτά ομιλίας μέσω του πατέτου της hol με καλύπτουν σε σχέση με το απεριόριστο της netone, καθώς κάνω πολλά τηλεφωνήματα μέσω του εταιρικού μου κινητού, οπότε δε με απασχολεί ιδιαίτερα ο χρόνος. Άρα λοιπόν οι προβληματισμοί εστιάζονται σε δύο σημεία: a) αξιοπιστία παρόχου, b) τιμολόγηση

Τα ερωτήματα λοιπόν που προκύπτουν είναι τα εξής:

a) Πόσο αξιόπιστη είναι η τηλεφωνία της HOL
β) Πόσο αξιόπιστο είναι το internet της HOL
γ) Πόσο αξιόπιστο είναι το customer service της (στο οποίο από όσα γνωρίζω πάσχουν οι περισσότεροι εναλλακτικοί πάροχοι)

Επίσης, γνωρίζει κανείς εάν θα δημιουργηθεί πρόβλημα στη ενδεχόμενη μετάβασή μου από την netone στην hol;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το ενδιαφέρον σας

Ο JVS

Γενικά ότι και να διαλέξεις να εύχεσαι να μην γίνει καμιά στραβή γιατί με εξαίρεση τον ΟΤΕ η τεχνική εξυπηρέτηση των εναλλακτικών παρόχων είναι προς το παρόν ανέκδοτο.

Αν πρόκειται για επαγγελματικό χώρο που το τηλέφωνο είναι ζωτικής σημασίας εννοείται προς το παρόν ΟΤΕ (προσωπική γνώμη)

Το ίδιο θα σου πρότεινα και σε περίπτωση που μένεις σε απόσταση >3Km από το πιο κοντινό κέντρο. Στατιστικά αυτοί του ΟΤΕ έχουν λιγότερους μπελάδες από τους υπόλοιπους .

Τώρα αν είσαι τυχερός άνθρωπος γενικά και θες οικονομικά πράγματα θα σου πρότεινα το hol double play lite στα 6/1 παρά τα αντίστοιχα με ίντερνετ 24/1. Καλό είναι την γραμμή σου να μην την φτάνεις στα όρια και εφόσον δεν συντρέχει λόγος ρισκάρεις λιγότερο στο να υπάρξει κάποιο πρόβλημα

guzel
23-01-09, 00:17
αν η τηλεφωνια στην περιοχη σου ειναι pstn θα ειναι εφαμιλλη οτε ,
γενικο προβλημα στο ιντερνετ της χολ δεν υπαρχει ουτε κοφτες ουτε τπτ. απο κει κ περα οτι σηκωσει η γραμμη σου ,

σου προτεινω να εκμεταλλευτεις την προσφορα με τους 3 μηνες δωρο:oneup:

Gathul
23-01-09, 00:35
Είμαι πάνω απο ένα χρόνο συνδρομητής της ΗΟL και προς το παρον δεν το έχω μετανιώσει. Το πακέτο μου είναι το παλιό 6/1 με 34Ε. Απέχω ελάχιστα απο τον κόμβο, το κατέβασμα είναι άψογο (έχω ενστάσεις στο ανέβασμα βέβαια μιας και έχω παρατηρήσει κόφτη στα 35Kb, αδιανόητο για τα 500 μέτρα). Το CS ποτέ δεν το χρειάστηκα και ελπίζω να μην χρειαστεί μελλοντικά.

Cacofonix
23-01-09, 01:23
Προσωπικά θα σου πρότεινα Net One.

wisdompa
24-01-09, 11:18
Προσωπικά θα σου πρότεινα HOL μιας και είμαι αρκετά ευχαριστημένη αλλά δεν παύω να είμαι νεα συνδρομήτρια οπότε αν μελλοντικά έχω προβλήματα(κάτι που δεν εύχομαι) θα φταίω που σε πήρα στο "λαιμό" μου :p
Και ο Οτε υπήρξε καλός κατά γενική ομολογία πέραν μερικών προβλημάτων που είχα όλα τα χρόνια που έμεινα στο δικό του δίκτυο......αλλά και πάλι όπως σωστά έχουν πει πολλά παιδιά είναι να μη σου τύχει.......

akilleas
28-01-09, 11:40
Θέμα τύχης φίλε απλά.
ΘΕΜΑ ΤΥΧΗΣ

Vitruvian78
28-01-09, 14:46
Εαν θέλεις αξιοπιστία, τότε ο ΟΤΕ παραμένει μονόδρομος. Εάν θέλεις οικονομικά πακέτα, τότε η μόνη λύση είναι οι εναλλακτικοί πάροχοι. Ωστόσο υπάρχει και η εξής κλασσική λύση: μένεις στο δίκτυο του ΟΤΕ για την τηλεφωνία, συνδιάζοντας κάποιο πακέτο τηλεφωνίας του ΟΤΕ (ΟΤΕπιλογές, ΟΤΕ ΤΑLK, κτλ) αν μιλάς στο τηλέφωνο αρκετά, και βάζεις HOL ADSL Internet, το οποίο έχει και ωραίες τιμές. Ενδεχομένως η ποιότητα της γραμμής σου, επειδή θα είναι στο δίκτυο του ΟΤΕ, θα είναι πολύ καλύτερη απο αυτή σε ενα πακέτο double-play εναλλακτικού παρόχου.

Μια άλλη λύση είναι να κρατησεις τη γραμμή του ΟΤΕ και να βάλεις ΗΟL double-play Lite σε δεύτερη τηλεφωνική γραμμή, αν υπάρχει δεύτερο ζεύγος καλωδίων, για να δοκιμάσεις την απόδοση του πακέτου στην δική σου περίπτωση. Αυτή βέβαια δεν είναι η οικονομηκότερη λύση.

Διαφορετικά, αν δεν σε πολυνοιάζει να έχεις ενδεχόμενα προβλήματα του τύπου να μείνεις χωρίς τηλέφωνο για κάποιες μέρες την εποχή της ενεργοποίησης, ή να κόβεται το τηλέφωνο κάποιες φορές, ή μέτρια ποιότητα τηλεφωνίας τότε βάζεις ΗΟL double-play Lite και καλή τύχη! Βέβαια μπορεί να είσαι τυχερός και να μην έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα. Αυτά που ανέφερα είναι προβλήματα που συχνά αντιμετωπίζουν κάποιοι συνδρομητές.

akilleas
28-01-09, 15:40
Αυτά που ανέφερα είναι προβλήματα που συχνά αντιμετωπίζουν κάποιοι συνδρομητές.

Για το κάποιοι συνδρομητές θα συμφωνήσω.
Αλλά για το συχνά έχω μία ένσταση!!!!

kapripar
06-02-09, 18:45
[QUOTE=Gathul;2590012] Απέχω ελάχιστα απο τον κόμβο,



πώς μπορούμε να δούμε πόσο απέχουμε απο τον "κόμβο"?

akilleas
07-02-09, 09:57
πώς μπορούμε να δούμε πόσο απέχουμε απο τον "κόμβο"?

Από το Downstream Attenuation μέσα από το ρούτερ.
Και μετά πας Εδώ (http://www.adslgr.com/features/adsl_calculator.php)

kapripar
07-02-09, 13:39
ευχαριστω πολυ

JVS
07-03-09, 22:55
Καταρχήν ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές.

Από την έως τώρα εμπειρία μου έχω να κάνω τις εξής παρατηρήσεις.
Σαν τον ΟΤΕ κανένας πάροχος, τελεία και παύλα, απλά είναι ακριβός.

Η netone φαίνεται καταρχήν αξιόπιστη, αλλά στο θέμα των λογαριασμών χρειάζεται προσοχή. Πριν από λίγες εβδομάδες άλλαξα το πακέτο μου από το εκείνο με τις δύο γραμμές σε αυτό με τη μία που έχει και φτηνότερο πάγιο. Ρώτησα την εταιρεία εάν η αλλαγή πακέτου έχει κάποιο κόστος και μου είχαν πει ότι δεν έχει έχει. Στον λογαριασμό που έλαβα βλέπω με μεγάλη μου έκλπηξη ότι με έχουν χρεώσει με 50 ευρώ τέλη ενεργοποίησης. Πήρα την εταιρεία τηλέφωνο. Η κυρία που μου απάντησε θα πρέπει να ήταν ή η καθαρίστρια ή κάποια νεαρή κοπέλα που τυχαία βρέθηκε στο χώρο εκείνη τη στιγμή και απλά σήκωσε ένα τηλέφωνο. Η χρήση των ελληνικών, η εξυπηρέτηση, η ευγένεια ή μάλλον η έλλειψη αυτής και γενικώς η παροχή πληροφόρησης ήταν απλά για κλάματα!
Αφού κατάφερα να βγάλω μια άκρη, μου είπε ότι δεν χρειάζεται να πληρώσω τα τέλη, τα οποία φυσικά και δεν πρόκειται να πληρώσω, μετά μάλιστα από επίμονα παράπονά μου σχετικά με την ακριβή ημερομηνία των χρεώσεων που αναγράφονται στο statement, έλαβα την απάντηση ότι ούτε κι αυτό είναι σωστό. Γενικώς σε αυτό το λογαριασμό απορώ κι εγώ εάν υπάρχει κάτι σωστό. Επειδή και στο παρελθόν έχω αντιμετωπίσει προβλήματα με τους λογαριασμούς (καθυστερήσεις, αποστολή ανάλυσης κλήσεων άλλων συνδρομητών) κρατώ τις επιφυλάξεις μου ως προς την ακρίβεια των στοιχείων.

Άλλο πρόβλημα, είχα συνδεδεμένο το rooter σε πολύπριζο, κάποια στιγμή όμως πάπαλα η γραμμή, παίρνω την εταιρεία κι ο υπάλληλος, ο οποίος ήταν ευγενικός, εξυπηρετικός και γνώστης, μου είπε ότι φταίει η σύνδεση με το πολύπριζο και να το βάλω στην πρίζα στον τοίχο, αυτό μου λέει είναι το πρόβλημα και όντως αυτό ήταν. Σε ερώτησή μου γιατί τόσους μήνες δεν είχε παρουσιαστεί το πρόβλημα, μου απάντησε ότι κάποια στιγμή θα γινόταν. Τι να πω, φταίει η τάση, φταίει ο Θεός που μας μισεί, φταίει το κεφάλι το στραβό μας, ή μπας και φταίει το κρασί;

Το πρόβλημά μου όμως είναι οι λογαριασμοί. Θα ήθελα να βρεθεί κάποιος και να με ενημερώσει σχετικά με την αξιοπιστία των όσων αναγράφονται, γιατί δηλαδή θα πρέπει να κάθομαι και να ψιρίζω τους λογαριασμούς και να μην εμπιστεύομαι την εταιρεία για αυτά που μου χρεώνει; Περιμένω να δω εάν θα μου βγάλουν την χρέωση των τελών ενεργοποίησης στον επόμενο λογαριασμό, γιατί εκεί νομίζω θα είναι και τέλος μου από συνδρομητής στην εταιρεία.

Το άλλο μου πρόβλημα είναι τι είδους εξυπηρέτηση θα έχω σε περίπτωση που μετακινηθώ κάποια στγμή ξανά στον ΟΤΕ, γιατί αυτό θα το κάνω κάποια στιγμή.

Cacofonix
08-03-09, 02:51
Το πρόβλημά μου όμως είναι οι λογαριασμοί. Θα ήθελα να βρεθεί κάποιος και να με ενημερώσει σχετικά με την αξιοπιστία των όσων αναγράφονται, γιατί δηλαδή θα πρέπει να κάθομαι και να ψιρίζω τους λογαριασμούς και να μην εμπιστεύομαι την εταιρεία για αυτά που μου χρεώνει;.
Στο περίπτερο όταν πηγαίνεις, ελέγχεις τα ρέστα;

JVS
08-03-09, 10:12
Αυτό είναι το θέμα μας, εάν ελέγχω τα ρέστα;
Όταν ο περιπτεράς κάνει συχνά λάθη τον αλλάζεις.
Αυτό ακριβώς είναι το θέμα μας.

aa144
08-03-09, 10:19
Πώς και δεν πήγες στη Vivodi την εποχή της προσφοράς;

Cacofonix
08-03-09, 12:12
Αυτό είναι το θέμα μας, εάν ελέγχω τα ρέστα;
Όταν ο περιπτεράς κάνει συχνά λάθη τον αλλάζεις.
Αυτό ακριβώς είναι το θέμα μας.
Στη VF, στους δύο τελευταίους λογαριασμούς, βρήκα λάθη αξίας κοντά 50€, να κανω φορητότητα δηλαδή;

JVS
08-03-09, 22:50
Ίσως να είμαι λίγο σκληρός, αλλά τα λάθη δεν γίνεται να συγχωρούνται συνέχεια.
Είμαστε στους "εναλλακτικούς" παρόχους γιατί ακριβώς θέλουμε χαμηλότερα τιμολόγια σε σχέση με τον ΟΤΕ. Εάν την όποια ωφέλεια την χάνουμε μέσω τέτοιων λαθών στους λογαριασμούς τότε μάλλον τους πληρώνουμε ακριβά τους "εναλλακτικούς". Εάν σκεφτεί κανείς ότι ούτε το service, αλλά πολλές φορές ούτε και η ποιότητα της υπηρεσίας που υποτίθεται αγοράζουμε φτηνότερα, είναι υποδεέστερα των αντίστοιχων του ΟΤΕ, τότε οι "εναλλακτικοί" ίσως να μην είναι φτηνότεροι του ΟΤΕ.
Στην ελεύθερη οικονομία ένα μέρος της δύναμης (έστω και μικρό) είναι και στα χέρια των καταναλωτών. Εγώ δεν δέχομαι τέτοιου είδους λάθη, το συγχωρώ μία φορά, την επόμενη επιστρέφω στο ΟΤΕ, ο οποίος κι αυτός με τη σειρά προσπαθεί να βελτιωθεί, ακριβώς γιατί κάποια στιγμή έχασε συνδρομητές. Για να δούμε τότε, θα συμμορφωθούν οι "εναλλακτικοί";

theopan
09-03-09, 15:20
. Για να δούμε τότε, θα συμμορφωθούν οι "εναλλακτικοί";

Όταν σοβαρευτεί και όλος ο υπόλοιπος εμπορικός κλάδος στην Ελλάδα που κυριολεκτικά κάνει ό,τι γουστάρει και δε λογοδοτεί σε κανέναν. Δηλαδή ποτέ.
Το ίδιο το κράτος μας καλλιεργεί το κλίμα της εξοργιστικής αυτής ασυδοσίας που κυριαρχεί, σαν κίνητρο για επενδύσεις στη χώρα ελλείψει ουσιαστικών κινήτρων(αλλιώς θα τα μάζευαν και θα έφευγαν όλοι). Αυτά είναι τα χάλια μας δυστυχώς...

JVS
09-03-09, 18:33
Θα συμφωνήσω μαζί σου, για να έπεφταν μερικά τσουχτερά πρόστιμα, για να υπήρχε ο φόβος του κλεισίματος και τότε πολλά θα άλλαζαν. Οι εταιρείες στην Ελλάδα μπορεί να επενδύουν σε διάφορα πράγματα αλλά στον τομέα του ανθρώπινου δυναμικού και του support υστερούν, αυτό ακριβώς είναι και το πρόβλημα της ελληνικής κοινωνίας γενικότερα. Κατασπατάληση πόρων, επικοινωνιακά τρικ, διαχείριση του φαίνεσθαι και αποτέλεμσα πενιχρό.
Τι να το κάνω εάν η κάθε netone (δεν στέκομαι στην συγκεκριμένη εταιρεία, ίσως αυτή να κάνει και φιλότιμες προσπάθειες) εάν επενδύουν σε τηλεπικοινωνιακά συστήματα αλλά υστερούν σε θέματα υποστήριξης και back office. Είναι σαν να φτιάχνεις ένα όμορφο αρχιτεκτονικά κτίριο με ισχνά θεμέλια.
Οι "εναλλακτικοί" θα πρέπει να δώσουν μεγάλη σημασία στο back office τους και στα λογιστήριά τους, είναι η μεγάλη αχίλλειος πτέρνα τους, δεν έχουν συνηδητοποιήσει το σημασία του support, η εισροή νέων πελατών θα είναι το τσουνάμι που θα τους παρασύρει σε προβλήαμτα μεγάλα εάν δεν προσέξουν.
Εγώ άλλο λάθος στο λογαριασμό μου δεν συγχωρώ, την επομένη θα είμαι μείον ένας συνδρομητής τους, εδώ που τα λέμε δεν έχουν και την πολυτέλεια να σνομπάρουν τους συνδρομητές και να λένε και τι έγινε που φεύγει ένας, ο ένας γίνονται πολλοί σε χρόνο dt.

Περιμένω, αν είναι έξυπνοι ας αφουγγραστούν τα μηνύματα.

aa144
09-03-09, 18:40
Το ίδιο το κράτος μας καλλιεργεί το κλίμα της εξοργιστικής αυτής ασυδοσίας που κυριαρχεί, σαν κίνητρο για επενδύσεις στη χώρα ελλείψει ουσιαστικών κινήτρων(αλλιώς θα τα μάζευαν και θα έφευγαν όλοι). Αυτά είναι τα χάλια μας δυστυχώς...




Μεγάλη αλήθεια αυτό.

vaskap
09-03-09, 19:03
Γενικά ότι και να διαλέξεις να εύχεσαι να μην γίνει καμιά στραβή γιατί με εξαίρεση τον ΟΤΕ η τεχνική εξυπηρέτηση των εναλλακτικών παρόχων είναι προς το παρόν ανέκδοτο.
......
Στατιστικά αυτοί του ΟΤΕ έχουν λιγότερους μπελάδες από τους υπόλοιπους .


Μάλλον έχεις καιρό να τηλεφωνήσεις στο customer service της ΟΤΕΝΕΤ....
Είναι πλέον αγενέστατοι, άσχετοι κτλ. Εχω την εντύπωση οτι τους υπαλλήλους του CustServ τους δίνουν bonus για να απαντούν σε όσα περισσότερα τηλ μπορούν (δηλ να στο κλείνουν όσο γρηγορότερα μπορούν...)

JVS
13-03-09, 00:42
Έχω μια ερώτηση με ενδεχομένως απλή απάντηση, αλλά επειδή είμαι άσχετος ίσως να μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει.

Είναι φορές που αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: Προσπαθώ να μπω σε μια ιστοσελίδα ή να κάνω αναζήτηση στο google και το μήνυμα που μου βγάζει είναι "Oops! This link appears broken", εάν προσπαθήσω πολλές φορές μου εμφανίζει τελικά ιστοσελίδα που θέλω, επίσης αυτό δεν συμβαίνει με όλες τις ιστοσελίδες, δεν έχω πρόβλημα με τις ελληνικές, αλλά έχω κυρίως με τις διεθνείς. Χρησιμοποιώ τον explorer στον οικιακό μου υπολογιστή στον οποίο αντιμετωπίζω το πρόβλημα. Στον υπολογιστή του γραφείου δεν αντιμετωπίζω αυτό το πρόβλημα και πάλι χρησιμοποιώ τον explorer.
Αρχίζω να πιστεύω ότι αυτό είναι πρόβλημα με τον πάροχο μου (netone), δεν συμβαίνει κάθε φορά και δεν συμβαίνει συνέχεια, αλλά συμβαίνει. Κάπου έχω διαβάσει εδώ μέσα (αλλά λίγα κατάλαβα, ως άσχετος με την τεχνολογία) ότι ίσως να έχει να κάνει με τον πάροχο και με τυχόν ανάλογα προβλήματα της netone.

έχει κανείς να μου δώσει μια απάντηση; είναι θέμα τελικά του παρόχου, καθώς μόνο από τον οικιακό μου υπολογιστή συμβαίνει κάτι τέτοιο και με τη σύνδεσή μου με τη netone;

christoforos79
13-03-09, 13:11
Έχω μια ερώτηση με ενδεχομένως απλή απάντηση, αλλά επειδή είμαι άσχετος ίσως να μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει.

Είναι φορές που αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: Προσπαθώ να μπω σε μια ιστοσελίδα ή να κάνω αναζήτηση στο google και το μήνυμα που μου βγάζει είναι "Oops! This link appears broken", εάν προσπαθήσω πολλές φορές μου εμφανίζει τελικά ιστοσελίδα που θέλω, επίσης αυτό δεν συμβαίνει με όλες τις ιστοσελίδες, δεν έχω πρόβλημα με τις ελληνικές, αλλά έχω κυρίως με τις διεθνείς. Χρησιμοποιώ τον explorer στον οικιακό μου υπολογιστή στον οποίο αντιμετωπίζω το πρόβλημα. Στον υπολογιστή του γραφείου δεν αντιμετωπίζω αυτό το πρόβλημα και πάλι χρησιμοποιώ τον explorer.
Αρχίζω να πιστεύω ότι αυτό είναι πρόβλημα με τον πάροχο μου (netone), δεν συμβαίνει κάθε φορά και δεν συμβαίνει συνέχεια, αλλά συμβαίνει. Κάπου έχω διαβάσει εδώ μέσα (αλλά λίγα κατάλαβα, ως άσχετος με την τεχνολογία) ότι ίσως να έχει να κάνει με τον πάροχο και με τυχόν ανάλογα προβλήματα της netone.

έχει κανείς να μου δώσει μια απάντηση; είναι θέμα τελικά του παρόχου, καθώς μόνο από τον οικιακό μου υπολογιστή συμβαίνει κάτι τέτοιο και με τη σύνδεσή μου με τη netone;

Μπες στο forum της netone και δες αν και άλλοι αναφέρουν το ίδιο πρόβλημα.

Ρωτώντας στο forum της hol δεν πρόκειται να βρεις πελάτες του isp σου για να σε ενημερώσουν.

@ ADSLgr.com All rights reserved.