PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet και Siemens cl 110



karlat89
20-01-09, 17:29
Παιδιά τι συμβαίνει όταν σταματάει να ανάβει το λαμπάκι PPP απο το router?εγινε ξαφνικα και δε μπορώ να συνδεθώ

tagio
20-01-09, 22:11
εισαι disconect ξανα conect

karlat89
20-01-09, 23:54
Το κάνω συνεχεια αλλα τιποτα

nio25
20-01-09, 23:57
Κανε ενα reboot στο μοντεμ και μαλλον θα φτιαξει.

vasbot
20-01-09, 23:59
Μήπως πρέπει να βάλεις πάλι τον κωδικό που σου έδωσαν, το λέω αυτό γιατί σε μένα όταν κόβεται ξέρω γω το ρεύμα και επανέρχεται μετά πρέπει να βάλω πάλι των κωδικό παρ όλο που το κουτάκι που λέει να θυμάται τον κωδικό είναι τσεκαρισμένο.

nnn
21-01-09, 22:24
Αν με άλλο modem συνδέεσαι τότε το πας στην forthnet για αλλαγή, αν όχι έχεις βλάβη στην γραμμή.

karlat89
22-01-09, 11:22
Παιδια ευχαριστω,o vasbot είχε δίκιο,αν και ήταν ο κωδικος εκει,μολις τον ξανα έβαλα λειτούργησε κανονικά,ευχαριστω για το ενδιαφέρων

globalnoise
22-01-09, 14:47
Η αλήθεια είναι οτι αργεί και σε μένα το PPP authentication μερικές φορές χωρίς να ξέρω τον λόγο.

nmavro73
23-01-09, 10:17
Φίλτρο μήπως;Είχα τέτοια θέματα και το άλλαξα και έπαψε να αργεί.
Εμένα έχει σβήσει μόνιμα το DSL πάντως..Κάηκε!

ferongr
23-01-09, 13:40
Η αλήθεια είναι οτι αργεί και σε μένα το PPP authentication μερικές φορές χωρίς να ξέρω τον λόγο.

Μια απο τα ιδια, απο την αρχη, και εναμιση χρονο μετα ως τωρα, πολλες φορες τρωει φρικη και δεν συνδεεται (συγχρονιζει αμεσα σε G.DMT ομως). Μερικες φορες φτιαχνει με restart, μερικες φορες οχι, μπορει να χρειαστει μεχρι και 3 λεπτα να συνδεθει (no leeching from RS :( ).

hel
24-01-09, 09:57
Φίλτρο μήπως;Είχα τέτοια θέματα και το άλλαξα και έπαψε να αργεί.
Εμένα έχει σβήσει μόνιμα το DSL πάντως..Κάηκε!

Έτσι και σε εμένα. Και νόμιζα ότι παρέδωσε πνεύμα, αλλά καλά κρατεί ακόμα.

Πάντως ppp authentication κάνει πολύ αργά μόνο με reboot. Δεν μπορώ να αλλάξω ip χωρίς reboot. Mόνο αν βάλω το dmt tool .

ferongr
24-01-09, 09:59
Έτσι και σε εμένα. Και νόμιζα ότι παρέδωσε πνεύμα, αλλά καλά κρατεί ακόμα.

Πάντως ppp authentication κάνει πολύ αργά μόνο με reboot. Δεν μπορώ να αλλάξω ip χωρίς reboot. Mόνο αν βάλω το dmt tool .

Αλλαζει κανονικα IP αμα κανεις Connect/Disconnect απο την αρχικη σελιδα. Και απο κει αργο ειναι το PPP αμα το πιασει το σκασμενο.

Durdyn
24-01-09, 12:55
Πιο αργό και από τον θάνατο είναι. Ειδικά τώρα που έχω προβλήματα αποσυνδέσεων δεν μου κάνει την τιμή να συνδέεται μόνο του ξανά.

hel
24-01-09, 18:09
Αλλαζει κανονικα IP αμα κανεις Connect/Disconnect απο την αρχικη σελιδα. Και απο κει αργο ειναι το PPP αμα το πιασει το σκασμενο.

Περίμενα την αντίστροφη μέτρηση αρκετές φορές αλλά τίποτα. Ή θέλει να περιμένω κανά 5λεπτο...

@ ADSLgr.com All rights reserved.