PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με επαναφορά συστήματος



stoilas2312
20-01-09, 18:55
Πρώτα απ' όλα καλησπέρα.Έχω το εξής πρόβλημα:Κάθε φορά πού προσπαθώ να κάνω επαναφορά συστήματος αποτυνχάνω και μου λέει ότι η επαναφορά απέτυχε λόγο ενός απροσδιόριστου σφάλματος.Αναγκάστηκα και έκανα format αλλά πάλι τα ίδια.Μήπως θα μπορούσατε να με βοηθήσετε Ευχαριστώ εκ των προτέρων! ! !

stoilas2312
21-01-09, 00:12
Πρώτα απ' όλα καλησπέρα.Έχω το εξής πρόβλημα:Κάθε φορά πού προσπαθώ να κάνω επαναφορά συστήματος αποτυνχάνω και μου λέει ότι η επαναφορά απέτυχε λόγο ενός απροσδιόριστου σφάλματος.Αναγκάστηκα και έκανα format αλλά πάλι τα ίδια.Μήπως θα μπορούσατε να με βοηθήσετε Ευχαριστώ εκ των προτέρων! ! !:sorry:

........Auto merged post: stoilas2312 πρόσθεσε 27 λεπτά και 11 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Ρε παιδιά σήμερα γράφτηκα στο forum μία μικρή βοήθεια αν είναι εύκολο pleaseeeeeeeeeeeeeeeee ............:sorry:

VasilisTheGreek
21-01-09, 00:14
Μπορεί να φταίει ο χώρος στο Δίσκο σου, ο οποίος είναι δεσμευμένος για τη συγκεκριμένη λειτουργία.

Πήγαινε "Ο Υπολογιστής μου", δεξί κλικ, "Ιδιότητες" -> "Επαναφορά Συστήματος". Η πρώτη επιλογή "Απενεργοποίηση επαναφοράς συστήματος", φρόντισε να ΜΗΝ είναι τσεκαρισμένη. Από κάτω, στο "Χρήση χώρου στο δίσκο", μετακίνησε τον κέρσορα πρός τα δεξιά, αν δεν είναι ήδη στην επιλογή "Μέγιστος".

Ξαναδοκίμασε...

stoilas2312
21-01-09, 00:41
κανείς;:(

........Auto merged post: stoilas2312 πρόσθεσε 8 λεπτά και 43 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Φίλε μου VasilisTheGreek πατάω
Ο Υπολογιστής μου", δεξί κλικ, "Ιδιότητες" αλλά δεν βλέπω πουθενά Επαναφορά Συστήματος !

........Auto merged post: stoilas2312 πρόσθεσε 0 λεπτά και 55 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Έχω vista !

........Auto merged post: stoilas2312 πρόσθεσε 11 λεπτά και 56 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Ρε παιδιά λίγη βοήθεια

........Auto merged post: stoilas2312 πρόσθεσε 4 λεπτά και 14 δευτερόλεπτα αργότερα ........

:worthy:

stoilas2312
21-01-09, 00:44
Πρώτα απ' όλα καλησπέρα.Έχω το εξής πρόβλημα:Κάθε φορά πού προσπαθώ να κάνω επαναφορά συστήματος αποτυνχάνω και μου λέει ότι η επαναφορά απέτυχε λόγο ενός απροσδιόριστου σφάλματος.Αναγκάστηκα και έκανα format αλλά πάλι τα ίδια.Μήπως θα μπορούσατε να με βοηθήσετε Ευχαριστώ εκ των προτέρων! ! !:sorry:

G.F.D
21-01-09, 08:01
Για επαναφορά συστηματος απλά θα πατήσεις system restore στο start.Αφου το ανοίξεις επιλέγεις το choose a different restore point και next.Απο εκει και πέρα επιλέγεις πιο restore point θέλεις και πάει λέγοντας.

stoilas2312
21-01-09, 13:29
Όταν πατάω το start δεν βγαίνει system restore:sorry:

........Auto merged post: stoilas2312 πρόσθεσε 3 λεπτά και 36 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Όταν πατάω το start δεν βγαίνει system restore:sorry:Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω έχω απελπιστεί. Υπάρχει κάποιος που ίσως θα μπορούσε να βοηθήσει ;:sorry:

G.F.D
21-01-09, 13:44
Στο start search εννοώ να πληκτρ. system restore

fontan
21-01-09, 13:52
Hola.Και εμένα μου το κάνει αυτό ενίοτε.Απλά μπες σε ασφαλή
λειτουργία πατώντας το f8 όταν πάει να ανοίξει το pc,και κάνε από εκεί
επαναφορά.

stoilas2312
21-01-09, 14:07
Στο start search εννοώ να πληκτρ. system restoreΠληκτρολογώ system restore και δεν βρίσκει τίποτα(Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα για την αναζητησή σας) για την ιστορία έχω vista !

........Auto merged post: stoilas2312 πρόσθεσε 3 λεπτά και 52 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Hola.Και εμένα μου το κάνει αυτό ενίοτε.Απλά μπες σε ασφαλή
λειτουργία πατώντας το f8 όταν πάει να ανοίξει το pc,και κάνε από εκεί
επαναφορά.Προσπάθησα αλλά όταν πατάω το εικονίδιο (κέντρο αντιγραφών και ασφάλειας επαναφοράς )δεν κάνει τίποτα.Για την ιστορία έχω vista !

stoilas2312
21-01-09, 14:47
Κανείς;:worthy:

........Auto merged post: stoilas2312 πρόσθεσε 1 λεπτά και 44 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Ρε παιδιά λίγη βοήθεια:(

G.F.D
21-01-09, 15:04
Πληκτρολογώ system restore και δεν βρίσκει τίποτα(Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα για την αναζητησή σας) για την ιστορία έχω vista !

:hmm:Για vista μιλάω και γω.Anyway,το βρίσκεις στο control panel/system and maintenance/backup and restore center και τέρμα κάτω πατάς το use system restore to fix problems and undo changes to windows

gkaska189
21-01-09, 20:01
Δώσε περισσότερα στοιχεία για το μηχάνημα σου: :hmm:
1) Τι λειτουργικό χρησιμοποιείς;
2) Εαν έχεις 1 ή 2 δίσκους;
3) Εαν έχεις 1 δίσκο τον έχεις χωρισμένο σε διαμερίσματα και πόσα;

Εγω προσωπικά χρησιμοποιώ το Norton Ghost για αντιγραφή του συστήματος μου από και πρός 2ο σκληρό δίσκο και με έχει εξυπηρετήσει αρκετές φορές.

Πάντως για την επαναφορά των Windows δεν έχω και την καλύτερη γνώμη γι'αυτό και την έχω απενεργοποιήσει απο την 1η στιγμή μετά την εγκατάσταση του λειτουργικού.

ChangeAllNow
21-01-09, 20:11
http://www.5starsupport.com/faq/xp-system-restore.htm

gkaska189
21-01-09, 20:26
http://www.5starsupport.com/faq/xp-system-restore.htm

:oneup:

Για τους λόγους αυτούς που αναφέρει η συγκεκριμένη σελίδα δεν χρησιμοποιώ την επαναφορά.

ChangeAllNow
21-01-09, 20:32
Δυό πράγματα ΔΕΝ τρέχουν σε υπολογιστή μου : System Restore & Update !

@ ADSLgr.com All rights reserved.