PDA

Επιστροφή στο Forum : Level One Πρόβλημα με Level1 Modem-Router FBR 1161B(1W 1L 1USB)



thrylos2009
20-01-09, 21:21
Καλησπέρα σε όλους τους χρήστες του forum.
Πρόσφατα αγόρασα το μοντέλο της LevelOne FBR-1161B (ISDN) με σύνδεση USB και 1 θύρα Ethernet.
Το πρόβλημαπου αντιμετωπίζω έχει να κάνει με την αδυναμία μου να μπω στις ρυθμίσεις του Router (Web Interface) , ώστε να προβώ στις κατάλληλες παραμετροποιήσεις και , επιτέλους , να αποκαταστήσω τη σύνδεση του PC με το διαδίκτυο.
ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΕΙ ΩΣ ΕΞΗΣ : αφού έχω ήδη πληκτρολογήσει , μέσω του Web Browser (Mozilla Firefox) την IpAddress του Router (σύμφωνα με τον κατασκευαστή
"192.168.1.254") , καλούμαι να εισαγάγω τα Username & Pwd , τα οποία είναι προκαθορισμένα από τον κατασκευαστή : "admin" και "admin" αντίστοιχα.
ΔΥΣΤΥΧΩΣ , όσες φορές και αν πληκτρολόγησα τις παραπάνω λέξεις , ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ να κάνω login. Σημειώνω ότι , ως τώρα , ποτέ δεν επιχείρησα να αλλάξω τα παραπάνω στοιχεία.
Παρ'όλα αυτά ο Router είναι κλειδωμένος και δε μου επιτρέπει την παραμικρή παρέμβαση μέσω του Web Interface του.
ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΧΡΗΣΤΗΣ ΒΡΕΘΗΚΕ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΟΣ ΜΕ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ , ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΛΥΣΕΙ , ΘΑ ΤΟΥ ΗΜΟΥΝ ΥΠΟΧΡΕΟΣ ΑΝ ΕΜΠΑΙΝΕ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΜΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΕΠΙΛΥΣΗΣ ΤΟΥ "ΓΟΡΔΙΟΥ ΔΕΣΜΟΥ".
Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας.

@ ADSLgr.com All rights reserved.