PDA

Επιστροφή στο Forum : προσφορά kit (2+2+WiFi=106€) στο ΠΛΑΙΣΙΟ + έγγραφα που απαιτούνται



ntountou
02-12-05, 16:53
Σήμερα το πρόσεξα, δεν βρηκά σχετική αναφορά κάπου στο φορουμ...

http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Catalog_Id=16&Secton_id=26174126&Product_Id=296116

ακούγεται πολύ καλή περίπτωση μόνο για 106€..
Μάλλον είναι μόνο προσφορά του ΠΛΑΣΙΟΥ.

Επίσης κάτι που με ενδιαφέρει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ είναι τι χαρτιά ζητάνε από το ΠΛΑΙΣΙΟ για να σου δώσουν το κουτί και να προχωρήσει η διαδικασία ενεργοποίησης.
Το ρωτάω αυτό διότι την άνοιξη που πήρε το κουτί ένας φίλος μου από το ΠΛΑΙΣΙΟ του ζητησαν φωτοτυπία ταυτότητας του κατόχου γραμμής και άλλα τέτοια. Πρόσφατα που ρώτησα στο Γερμανό μου είπαν ότι δεν χρειάζονται τέτοια έγγραφα γιατί το κουτί το αγοράζω εγω σαν ένα οποιοδήποτε προιόν, ανεξάρτητο από τη γραμμή του ΟΤΕ.

Ας διευκρινίσει κάποιος τι χαρτιά απαιτούνται για το On DSL kit και κατά πόσο διαφοροποιούνται από κατάστημα σε κατάστημα.

Ευχαριστώ.

toneworks
02-12-05, 16:57
Το kit απ'οσο ξερω θελει λογαριασμο τηλεφωνου και ταυτοτητα. Αν η τηλεφωνικη γραμμη δεν ειναι στ'ονομα σου, θελει εξουσιοδοτηση σε σενα με βεβαιωση για το γνησιο της υπογραφης του κατοχου (τρεχα γυρευε).

Για την προσφορα του πλαισιου, εχω την υποψια οτι αφορα 12μηνη συνδεση και οχι το γνωστο 2+2.

ntountou
02-12-05, 18:50
Όντως, είναι λίγο ασαφές το κείμενο στο site σε ότι αφορά το πότε δίνει το WiFi router

...Τώρα το OTENET OnDSL Kit μαζί με την προσφορά 2+2, παρέχει και 20% έκπτωση στα μηνιαία πάγια, μετά το τέλος της προπληρωμένης περιόδου, και δώρο το Ασύρματο NETGEAR ROUTER 54Mbps με ενσωματωμένο modem για συνδέσεις ADSL
over PSTN. Περιλαμβάνει Firewall και switch 4 ports στην περίπτωση κατά την οποία ο πελάτης αποδεχθεί σαν ελάχιστο χρόνο σύμβασης τους 12 μήνες...

ntountou
02-12-05, 18:58
Και σε ότι αφορά τα απαιτούμενα έγγραφα για τα διαδικαστικά, πάλι από τον Γερμανό έμαθα ότι για το ADSL in a box δεν χρειάζεται τπτ παρά μόνο μια κλήση στη Forthnet και από κει και πέρα όλα γίνονται τηλεφωνικά.. Ένας καλός λόγος για να προτιμήσει κανείς τη Forthnet, δλδ η έλλειψη γραφειοκρατείας..
Αλλά είναι όντως έτσι σε ότι αφορά τη Forthnet???

toneworks
02-12-05, 19:18
Ναι. Το box το παιρνεις οπως ειναι και το μονο που πρεπει να κανεις ειναι να σκαναρεις εναν λογαριασμο ΟΤΕ, να τον στειλεις με email και να συμπληρωσεις την αιτηση online. Τιποτα παραπερα (ειτε εχεις στ'ονομα σου τη γραμμη, ειτε οχι). Μπορεις και με ταχυδρομειο, αλλα ο πιο γρηγορος τροπος ειναι ο παραπανω.

nrg_polini
07-12-05, 04:20
Όντως, είναι λίγο ασαφές το κείμενο στο site σε ότι αφορά το πότε δίνει το WiFi router

...Τώρα το OTENET OnDSL Kit μαζί με την προσφορά 2+2, παρέχει και 20% έκπτωση στα μηνιαία πάγια, μετά το τέλος της προπληρωμένης περιόδου, και δώρο το Ασύρματο NETGEAR ROUTER 54Mbps με ενσωματωμένο modem για συνδέσεις ADSL
over PSTN. Περιλαμβάνει Firewall και switch 4 ports στην περίπτωση κατά την οποία ο πελάτης αποδεχθεί σαν ελάχιστο χρόνο σύμβασης τους 12 μήνες...

Απλα ειναι κακογραμμενο, προαιρετικα παιρνεις και τη 12μηνη δεσμευση. Ετσι το καταλαβαινω εγω. Γιατι σε ακριβη μεταφραση αυτο "Περιλαμβάνει Firewall και switch 4 ports στην περίπτωση κατά την οποία ο πελάτης αποδεχθεί σαν ελάχιστο χρόνο σύμβασης τους 12 μήνες..." σημαινει πως αν δεν παρεις 12μηνη δεσμευση, σου ξηλωνουν τα 4 πορτς και το firewall :haha :haha :haha

N3ga
07-12-05, 04:36
παιδια οι εντυπώσεις που μου εμείναν απο τη forthnet ειναι οι χειρότερες.και να φανταστεί κανεις πώς δεν είχε καν ενεργοποιηθεί.Περίμεναν ουτε λίγο ούτε πολύ 27 μέρες για να μου πούν ότι η αίτηση μου είχε χαθεί και πώς έπρεπε να την ξαναστείλω.....Εδωσα πίσω το κιτ της forthnet έκανα αίτηση στον οτε και σε τρεις μέρες είχα dsl....

NoYmErOs
07-12-05, 11:00
Απλα ειναι κακογραμμενο, προαιρετικα παιρνεις και τη 12μηνη δεσμευση. Ετσι το καταλαβαινω εγω. Γιατι σε ακριβη μεταφραση αυτο "Περιλαμβάνει Firewall και switch 4 ports στην περίπτωση κατά την οποία ο πελάτης αποδεχθεί σαν ελάχιστο χρόνο σύμβασης τους 12 μήνες..." σημαινει πως αν δεν παρεις 12μηνη δεσμευση, σου ξηλωνουν τα 4 πορτς και το firewall :haha :haha :haha

Είναι πραγματικά να γελάς...:lol:
Σε ποιούς νομίζουν οτι μιλάνε.. "ΑΝ αποδεχτείς 12μηνη σύμβαση πέρνεις δώρο firewall & switch 4 ports":respekt:

ELEOC


ps: @nrg_polini πολύ καλό αβαταρ.

nrg_polini
07-12-05, 18:16
Είναι πραγματικά να γελάς...:lol:
Σε ποιούς νομίζουν οτι μιλάνε.. "ΑΝ αποδεχτείς 12μηνη σύμβαση πέρνεις δώρο firewall & switch 4 ports":respekt:

ELEOC


ps: @nrg_polini πολύ καλό αβαταρ.

Τελικα ομως δινουν με 2+2 δωρο το ρουτερακι??

Αφου η δυναμη μας ειναι παγκοσμια, μεχρι την Ιρλανδια εχει φτασει η χαρη μας :haha

NoYmErOs
08-12-05, 09:42
Αφου η δυναμη μας ειναι παγκοσμια, μεχρι την Ιρλανδια εχει φτασει η χαρη μας :haha

http://www.oteglobe.gr/showdeltia.asp?id=85 :cool:
http://www.oteglobe.gr/showdeltia.asp?id=87

:respekt:

nrg_polini
08-12-05, 18:55
http://www.oteglobe.gr/showdeltia.asp?id=85 :cool:
http://www.oteglobe.gr/showdeltia.asp?id=87

:respekt:

Πειραζει που δεν σε πιανω? :oops: :offtopic:

NoYmErOs
09-12-05, 02:00
Δεν διάβασες τα άρθρα ? όντως παγκόσμια δύναμη ο ΟΤΕ ..:cool:

@ ADSLgr.com All rights reserved.