PDA

Επιστροφή στο Forum : tools.otenet.gr



sv2evs
22-01-09, 13:57
Αυτές τις μέρες προσπαθώ (πολλές φορές) να μπω στο tools.otenet.gr και δεν φορτώνει καν η σελίδα. Άλλες φορές πάλι δίνω user/pass και μου λέει ότι δεν υπάρχουν. :hmm:

artem
22-01-09, 17:17
Έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα σήμερα, δε μου δέχεται username/password..
Επίσης παρατήρησα πως έγινε conn-x tools.
Υπάρχει περίπτωση να έχει σχέση;

daywalker06
22-01-09, 17:27
Σε μένα δεν υπάρχει πρόβλημα

guzel
22-01-09, 18:13
ναι μπαινει κανονικα και ειναι ανανεωμενο ...εγινε connx tools και αλλαξαν χρωματακια

sv2evs
23-01-09, 01:42
Sorry, αλλά τόσες μέρες μας "παίδευαν" γι'αυτή την "φοβερή" αλλαγή;

mitron
23-01-09, 09:00
Sorry, αλλά τόσες μέρες μας "παίδευαν" γι'αυτή την "φοβερή" αλλαγή;

;)εντάξει βρε παιδιά δεν είναι μόνο τα λογότυπα που άλλαξαν...
υπάρχουν και κάποιες DBs από πίσω που πρέπει να δουλεύουν σωστά.
πιστεύω πως καταλαβαίνετε ότι δεν είναι ένα απλό website.

Lagman
23-01-09, 11:13
Καιρός ήταν να αλλάξει το site , κάθε μέρα μπαίνω στα conn-x tools (συνήθως πρωινά ) δεν έχω συναντήσει κάποιο πρόβλημα να κάνω login .

sv2evs
23-01-09, 11:14
;)εντάξει βρε παιδιά δεν είναι μόνο τα λογότυπα που άλλαξαν...
υπάρχουν και κάποιες DBs από πίσω που πρέπει να δουλεύουν σωστά.
πιστεύω πως καταλαβαίνετε ότι δεν είναι ένα απλό website.
Ας ελπίσουμε απλά ότι σταμάτησαν τα προβλήματα με τα login και logout...γιατί πολλές φορές προσπάθησα επανελημένα να στείλω sms και με ξαναπετούσε έξω στην login screen έχωντας χαμένο το user/pass.:hmm:

Lagman
23-01-09, 11:17
Ας ελπίσουμε απλά ότι σταμάτησαν τα προβλήματα με τα login και logout...γιατί πολλές φορές προσπάθησα επανελημένα να στείλω sms και με ξαναπετούσε έξω στην login screen έχωντας χαμένο το user/pass.:hmm:

με τι browser δοκιμάζεις ; γιατί παλιότερα είχα συναντήσει και εγω κάτι παρόμοιο , δεν μπορούσα να αποθηκευσω το username και password στην σελίδα με τίποτα .

Με firefox 3.0.5 και με 3 άπλα addon και με ενημερωμένη java 6 standar edition version 6 update 11 δεν βλέπω πρόβλημα .

seeker4all
23-01-09, 12:00
Καιρός ήταν να αλλάξει, ωραίο είναι έτσι. Δεν διαπίστωσα προβλήματα στο Site όλα ΟΚ!:oneup:

Tolis1L
23-01-09, 17:15
όντως υπάρχει πρόβλημα ...
και εμένα μου βγάζει : "ERROR! Cannot access the database at this moment. Please try again later."

Ξέρετε αν υπάρχει άλλος τρόπος να δω ιστορικό των IP που "έπερνα" καθημερινώς ?
Τωρα τελευταία παίρνω συνέχεια από 94.71.ΧΧΧ.ΧΧΧ , που εκτιμώ ότι είναι σε DNS Black Lists :mad:

Georgevtr
23-01-09, 17:33
όντως υπάρχει πρόβλημα ...
και εμένα μου βγάζει : "ERROR! Cannot access the database at this moment. Please try again later."

Ξέρετε αν υπάρχει άλλος τρόπος να δω ιστορικό των IP που "έπερνα" καθημερινώς ?
Τωρα τελευταία παίρνω συνέχεια από 94.71.ΧΧΧ.ΧΧΧ , που εκτιμώ ότι είναι σε DNS Black Lists :mad:
Συγνώμη,αυτό το συμπέρασμα,ότι είσαι σε DNS Black Lists, απο πού το βγάζεις?
Δηλαδή είναι αδύνατον να κάνουν κάποιες εργασίες εκείνη την στιγμή?
Και σε μένα πολλές φορές έχει συμβεί.ΚΑΙ?:hmm:

Tolis1L
23-01-09, 20:47
Συγνώμη,αυτό το συμπέρασμα,ότι είσαι σε DNS Black Lists, απο πού το βγάζεις?
Δηλαδή είναι αδύνατον να κάνουν κάποιες εργασίες εκείνη την στιγμή?
Και σε μένα πολλές φορές έχει συμβεί.ΚΑΙ?:hmm:

http://www.myiptest.com/staticpages/index.php/check-Blacklisted-IP-DNSBL
...αν κοκκινίζει το 1/4 φίλε μου, τι συμπέρασμα θα έβγαζες εσύ ?
Υ.Σ....Δεν εννοώ βέβαια ότι έχουν σχέση το "tools.otenet.gr" με τα "banned IPs"
(όντως μπορεί να κάνουν εργασίες.... αλλά 3 μέρες !!!! :mad:

sv2evs
24-01-09, 01:44
με τι browser δοκιμάζεις ; γιατί παλιότερα είχα συναντήσει και εγω κάτι παρόμοιο , δεν μπορούσα να αποθηκευσω το username και password στην σελίδα με τίποτα .
Κυρίως με firefox έγιναν οι απόπειρες, αλλά θυμάμε ότι και με IE τα ίδια ήταν γιατί είχα δοκιμάσει.Μάλλον θα είναι όπως ειπώθηκε παραπάνω η βάση δεδομένων που είχε "πρόβλημα".

Georgevtr
25-01-09, 17:47
http://www.myiptest.com/staticpages/index.php/check-Blacklisted-IP-DNSBL
...αν κοκκινίζει το 1/4 φίλε μου, τι συμπέρασμα θα έβγαζες εσύ ?
Υ.Σ....Δεν εννοώ βέβαια ότι έχουν σχέση το "tools.otenet.gr" με τα "banned IPs"
(όντως μπορεί να κάνουν εργασίες.... αλλά 3 μέρες !!!! :mad:
Άν έβλεπα κάτι μεμπτό φίλε τόλη,θα έκανα ένα prtsc και θα ζητούσα εξηγήσεις απ τον provider.
Προτείνω να κάνεις ένα restart και να το τσεκάρεις πάλι.

sv2evs
19-02-09, 14:29
πάλι τα ίδια σήμερα....δεν μπαίνει στο otenet.tools με τίποτα...ξεκίνησε απο χθες το πρόβλημα...:down:

κάθε μήνα σχεδόν θα έχουμε το πρόβλημα;

daywalker06
19-02-09, 15:00
Μπαίνω κανονικά.

sv2evs
20-02-09, 01:54
άλλες φορές κολάει και ενώ έχω δώσει κωδικό και pass, με πετάει και γυρνάει πίσω ζητώντας τα ξανά...αυτά όλα με firefox...

030366
20-02-09, 05:05
Κάνεις login με ασφαλή σύνδεση η κανονική;

sv2evs
20-02-09, 11:13
Νομίζω με κανονική...αλλά αυτό το κάνει σε άσχετες ώρες και φάσεις...

sv2evs
24-02-09, 12:58
Κάνεις login με ασφαλή σύνδεση η κανονική;

και πάλι προβλήματα, με το ζόρι έσβυσα ένα μήνυμα (mail) απο το tools.otenet.gr

:mad:

Lagman
24-02-09, 13:53
και πάλι προβλήματα, με το ζόρι έσβυσα ένα μήνυμα (mail) απο το tools.otenet.gr

:mad:

Επειδή φαίνεται το πρόβλημα να το έχεις εσύ , αν δεν σου κάνει κόπο κατέβασε το Pingplotter και την ώρα που έχεις πρόβλημα με την σελίδα βάλε στο Pingplotter tools.otenet.gr και ανέβασε εδώ στο forum να δούμε τι συμβαίνει , έχεις δοκιμάσει με τον proxy της otenet ;

Στο HTTP συμπληρώστε τον Proxy Server της OTENET που είναι proxy.OTENET.gr στη Θύρα (Port) γράψτε 8080 και τσεκάρετε την επιλογή Χρήση του ιδιου διακομιστή για όλα τα πρωτόκολλα (Use the same proxy server for all protocols) και πατήστε OK.

έχεις δοκιμάσει με άλλους browser την ίδια στιγμή που έχεις πρόβλημα με τον firefox ;

πολύ φοβάμαι οτι είσαι σε κανένα μπουκωμένο dlsam και εκείνη την ώρα πιάνεις τρελά ms... έχει παρατηρηθεί σε αρκετές adsl1 συνδέσεις ... πχ γνωστός απο κω έπιανε σε άσχετες ώρες 400ms με 2Mbps σύνδεση ενω δεν είχε πότε παλιότερα πρόβλημα...


κάτι γίνετε με τον ΟΤΕ και το tools.otenet.gr πριν λίγο έπιασα προς το site 929 ms

CM80
26-02-09, 02:23
κι εγω δεν εχω κανενα προβλημα. Απλα μια μερα μπηκα και ειδα οτι ειχε αλλαξει το λογοτυπο και τα χρωματα της σελιδας. Ουτε καν ξαναγραψα user/pass!!!

sv2evs
26-02-09, 12:21
Εγώ τώρα άλλαξα και browser, μπήκα με IE και μου λέει ότι έχω για σήμερα να στείλω:
Σήμερα: -1 /5 Μηνιαία: -1 /100

EDIT:

Προκλήθηκε κάποιο πρόβλημα με το κέντρο αποστολής μηνυμάτων...


Η αποθήκευση/ανάκτηση των ρυθμίσεων απέτυχε.

sv2evs
27-02-09, 12:37
Επειδή φαίνεται το πρόβλημα να το έχεις εσύ , αν δεν σου κάνει κόπο κατέβασε το Pingplotter και την ώρα που έχεις πρόβλημα με την σελίδα βάλε στο Pingplotter tools.otenet.gr και ανέβασε εδώ στο forum να δούμε τι συμβαίνει , έχεις δοκιμάσει με τον proxy της otenet ;

Το πρόβλημα άλλοτε εμφανίζεται και άλλοτε όχι. Δεν ξέρω τι γίνεται. Πάντως απο ότι φαίνετια απο το 2ο accout που έχω κάνει, δεν μπορώ να στείλω τα sms.

Τα έχουν απεεργοποιήσει, το έχει δει κανείς άλλος ?:(

sv2evs
07-03-11, 16:08
Επανέρχομαι στο ίδιο θέμα...και τώρα που προσπαθώ να μπω και μου λέει το ίδιο με το #24 μήνυμα.

a.libe
07-03-11, 21:32
Επανέρχομαι στο ίδιο θέμα...και τώρα που προσπαθώ να μπω και μου λέει το ίδιο με το #24 μήνυμα.

και εμενα το ιδιο μηνυμα μου βγαζει..εχει την ιδια ενδειξη και δεν μπορω να στειλω sms...εγω μπαινω απο firefox

sakisastra
07-03-11, 23:50
εμενα μπαινει κανονικα.ρε παιδια μια ερωτηση ασχετη με το θεμα.εφυγα απο φορθνετ και ξαναγυρισα στον οτε.στο conn-x tools πληροφοριες συνδρομης μου γραφει ημερομηνια ενεργοποιησης 1-2-2011 και ληξης εχει αοριστου χρονου!!!κανονικα δεν επρεπε να γραφει 1-2-2012 αφου υπαρχει δεσμευση ενος χρονου μιας και μου δωσανε και καινουργιο router?

emeliss
08-03-11, 00:09
Και μένα στέλνει κανονικά.

@ ADSLgr.com All rights reserved.