PDA

Επιστροφή στο Forum : ΟΤΕ και 24mb - AΠΟΡΙΑ



nikoskurt
23-01-09, 10:55
καταρχας ειμαι συνδρομητης φορθνετ.
στην περιοχη μου εχουμε μεχρι 2mb ταχυτητα.
εδω και 4 μηνες ο οτε της περιοχης μου λεει πως γινετε αναβαθμιση ωστε να βαλει 24αρα.
αφου το εμαθα αυτο μιλησα με φορθνετ και τους ειπα οτι αν η οτενετ παει 24 ποτε θα μπορω και εγω μεσω της φορθνετ να παω στα 24 και μου ειπαν οτι δεν ξερουμε κτλ κτλ.και τους ειπα οτι εφοσον δεν ξερουν αν η οτενετ παει στα 24 θα φυγω.τεσπα το θεμα ειναι αλλο,οτι εδω και τοσο καιρο που ελεγε ο οτε για την αναβαθμιση παω και ρωταω και μαθαινω οτι βαλαν ολο τον εξοπλισμο για την 24αρα και ρωταω γιατι δεν την ενεργοποιητε και ο ενας υπευθηνος στον οτε τι μου απανταει? ΧΑΖΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ , αυτο ακριβως!
απο οτι καταλαβα εννουσε οτι αν βαλουν την 24αρα πολλοι θα φυγουν σε αλλες εταιριες με καλητερες προσφορες κτλ.....ισχυει κατι τετιο βρε παιδια? ειναι νομιμο αν οντως ειναι ετοιμοι και δεν δινουν το οκ για την 24αρα?

mitron
23-01-09, 11:56
καταρχας ειμαι συνδρομητης φορθνετ.
στην περιοχη μου εχουμε μεχρι 2mb ταχυτητα.
εδω και 4 μηνες ο οτε της περιοχης μου λεει πως γινετε αναβαθμιση ωστε να βαλει 24αρα.
αφου το εμαθα αυτο μιλησα με φορθνετ και τους ειπα οτι αν η οτενετ παει 24 ποτε θα μπορω και εγω μεσω της φορθνετ να παω στα 24 και μου ειπαν οτι δεν ξερουμε κτλ κτλ.και τους ειπα οτι εφοσον δεν ξερουν αν η οτενετ παει στα 24 θα φυγω.τεσπα το θεμα ειναι αλλο,οτι εδω και τοσο καιρο που ελεγε ο οτε για την αναβαθμιση παω και ρωταω και μαθαινω οτι βαλαν ολο τον εξοπλισμο για την 24αρα και ρωταω γιατι δεν την ενεργοποιητε και ο ενας υπευθηνος στον οτε τι μου απανταει? ΧΑΖΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ , αυτο ακριβως!
απο οτι καταλαβα εννουσε οτι αν βαλουν την 24αρα πολλοι θα φυγουν σε αλλες εταιριες με καλητερες προσφορες κτλ.....ισχυει κατι τετιο βρε παιδια? ειναι νομιμο αν οντως ειναι ετοιμοι και δεν δινουν το οκ για την 24αρα?

σε ποια περιοχή είσαι φίλε nikoskurt?

nikoskurt
23-01-09, 11:58
Σιδηροκαστρο Σερρων

emeliss
23-01-09, 17:25
Στα ανέκδοτα πρέπει να μπει αυτό που λες πως σου είπε.

Ακόμα και αν βάλεις πακέτο ΑΡΥΣ Forthnet, στον εξοπλισμό του ΟΤΕ θα κάθεσαι και στον ΟΤΕ θα πηγαίνουν τα περισσότερα χρήματα.

Georgevtr
23-01-09, 17:27
:rofl::rofl:

xmperop1
23-01-09, 18:15
Ευθυμίσαμε...:rofl::rofl::rofl:

chomsky
25-01-09, 21:54
Κάτι τέτοιο δεν ισχύει.....έχουμε βάλει και εμείς ένα τέτοιο μηχάνημα συγκεκριμένα το HUAWEI για 24 Mbit/sec και δεν το ενεργοποιούμε διότι λείπουν κάτι κάρτες για σύνδεση με τις οπτικές ίνες, φαντάζομαι και οι συνάδερφοι στο Σιδηρόκαστρο θα έχουν αυτό το πρόβλημα...πρέπει να είναι γενική η έλλειψη...τώρα γιατί σου έδωσε αυτήν την απάντηση.....εδώ λέμε αμήν να βάλουμε τα μηχανήματα να εξυπηρετηθούν συνδρομητές που περιμένουν στην ουρά, μάλλον ήταν άσχετος αυτός με τον οποίο μίλησες

nikoskurt
26-01-09, 11:24
ξερω και εγω ρε παιδια.αυτα εγιναν αυτα λεω!μακαρι να μην ειναι ετσι και επιτελους να παρουμε την 24αρα κεμεις.

nikoskurt
05-02-09, 15:32
τελικα εβαλε ο οτε την 24αρα...μπουρδες μου ελεγε ο αλλος!
τωρα περιμενω να δω τι θα κανει η 4νετ , αν ανακοινωση οτι θα μπει η περιοχη στο ιδιοκ.δικτυο της.αλλιως σιγα σιγα αποχωρω και παω οτε!
αν κατσει και πω να φυγω απο 4νετ τι πρεπει να κανω?
απευθειας αιτηση στον οτε? και μετα να ενημερωσω την 4νετ για διακοπη?
για να μην μου κοπει και το ιντερνετ για καμια βδομαδα με την ολη διαδικασια.

ubuntubu
05-02-09, 17:17
Ο KALITEXNIS είναι συντοπίτης σου.

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=268857

@ ADSLgr.com All rights reserved.