PDA

Επιστροφή στο Forum : Θα μείνω χωρίς internet και τηλ αν αλλάξω πάροχο ?



takiskgr
23-01-09, 13:45
Θα ήθελα να αλλάξω πάροχο, από tellas σε hol.
Γνωρίζει κάποιος αν θα μείνω χωρίς internet και τηλέφωνο και για πόσο διάστημα ?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

wisdompa
23-01-09, 14:08
Τι να σου πω.....διίστανται οι απόψεις.....εγώ προσωπικά 10 ώρες έλειπα απο το σπίτι (το πρωί είχε σήμα το blaudtec του conn-x) και το απόγευμα που γύρισα σπίτι επικοινώνησα με τη HOL μιας και ήταν νεκρό το τηλέφωνο + το νετ και μου παν πως η γραμμή μου ειχε ήδη ενεργοποιηθεί οπότε άλλαξα τον εξοπλισμό και συνδέθηκα κανονικά.......Θα ακούσεις και πολλά παράπονα......Δε ξέρω τελικά τι φταίει........ίσως εγώ είμαι από τους τυχερούς :) Το ιδιο εύχομαι και για εσένα.....

riotshield
23-01-09, 16:10
θεωρητικά καποιες ώρες. πρακτικά μπορεί και εβδομαδες αν καποιος ανευθυνος κανει λαθος.

guzel
23-01-09, 16:16
καποιες ωρες ,

anexitilos_84
23-01-09, 19:24
χωρίς να είναι κανόνας προσωπικά έμεινα 20 μερες χωρις τηλεφωνο, έχω ακούσει και παραπάνω απο κάποια members
Είναι να μην σου τύχει:whistle::whistle::whistle:

and64
23-01-09, 19:44
Ξάδερφος μου πήγε από forthnet σε on (απλά ασχολίαστο:wall::hammered::chair:) σε λιγότερο από 3 ώρες. Δούλεψαν όλα με τη μία, net, τηλεφωνο, iptv. Τώρα τι να σου πω, αν σου κάτσει όμως στραβή ποτέ δεν ξέρεις πόσο μπορεί να τραβήξει η δουλειά:crazy:

bablyk
24-01-09, 19:26
"Εφόσον η ενεργοποίηση της υπηρεσίας δεν είναι δυνατή, για οποιονδήποτε λόγο, την ημέρα που ο πάροχος δήλωσε στον καταναλωτή ότι αυτή θα πραγματοποιηθεί, και κατόπιν σχετικού αιτήματος του καταναλωτή, ο πάροχος ειδοποιεί εντός δύο (2) εργασίμων ημερών, τον καταναλωτή, για την καθυστέρηση, την αιτία της καθυστέρησης, αν είναι δυνατή η άρση του προβλήματος και ποια είναι η νέα ή η εκτιμώμενη ημερομηνία ενεργοποίησης. Η διαδικασία αυτή επαναλαμβάνεται κάθε φορά που παρουσιάζεται πρόβλημα και μέχρι την ενεργοποίησης της υπηρεσίας. Ο καταναλωτής έχει συνεχή ενημέρωση για την πορεία της ενεργοποίηση της υπηρεσίας για την οποία έχει συνάψει σύμβαση με τον πάροχο. Ο πάροχος υπηρεσίας φέρει την ευθύνη απόδειξης ότι έχει πραγματοποιηθεί η ενημέρωση αυτή. Ο καταναλωτής ενημερώνεται κατά τη σύναψη της σύμβασης από τον πάροχο για το δικαίωμα του να ζητήσει τη σχετική ενημέρωση."

Αρθρο 7, παρ. 3. της υπ. αριθμ. 488/82-15/07/2008 απόφασης της ΕΕΤΤ

Πάντως νομίζω οτι το παραπάνω προαπαιτεί την σύναψη σύμβασης...

antonisperr
29-01-09, 12:55
Εγω πάλι δεν κατάλαβα καθόλου την αλλαγή. Ίσως να ήμουν χωρίς τηλέφωνο για μία ώρα-δύο αλλα δεν το ηξερα.

riotshield
29-01-09, 13:03
"Εφόσον η ενεργοποίηση της υπηρεσίας δεν είναι δυνατή, για οποιονδήποτε λόγο, την ημέρα που ο πάροχος δήλωσε στον καταναλωτή ότι αυτή θα πραγματοποιηθεί, και κατόπιν σχετικού αιτήματος του καταναλωτή, ο πάροχος ειδοποιεί εντός δύο (2) εργασίμων ημερών, τον καταναλωτή, για την καθυστέρηση, την αιτία της καθυστέρησης, αν είναι δυνατή η άρση του προβλήματος και ποια είναι η νέα ή η εκτιμώμενη ημερομηνία ενεργοποίησης. Η διαδικασία αυτή επαναλαμβάνεται κάθε φορά που παρουσιάζεται πρόβλημα και μέχρι την ενεργοποίησης της υπηρεσίας. Ο καταναλωτής έχει συνεχή ενημέρωση για την πορεία της ενεργοποίηση της υπηρεσίας για την οποία έχει συνάψει σύμβαση με τον πάροχο. Ο πάροχος υπηρεσίας φέρει την ευθύνη απόδειξης ότι έχει πραγματοποιηθεί η ενημέρωση αυτή. Ο καταναλωτής ενημερώνεται κατά τη σύναψη της σύμβασης από τον πάροχο για το δικαίωμα του να ζητήσει τη σχετική ενημέρωση."

Αρθρο 7, παρ. 3. της υπ. αριθμ. 488/82-15/07/2008 απόφασης της ΕΕΤΤ

Πάντως νομίζω οτι το παραπάνω προαπαιτεί την σύναψη σύμβασης...


δυστυχως αυτο είναι λιγο ουτοπικο με την ανευθυνότητα των περισσότερων παρόχων

@ ADSLgr.com All rights reserved.