PDA

Επιστροφή στο Forum : ΟΤΕ 24ΑΡΑ ΣΤΗΝ ΞΑΝΘΗ ---ΤΡΑΓΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ -ΟΥΤΕ ISDN NA HTAN!!



idestk
23-01-09, 14:27
Έχω 24αρα ΟΤΕ στην Ξάνθη και είναι πολύ αργή. Ιδιαίτερα έτσι και ξεκινήσω να κατεβάζω με torrent (όχι μεγάλες ταχύτητες 50-200 kb/s down και 10-30 kb/s up) το internet κυριολεκτικά παγώνει!!!!!. Οι σελίδες για refresh θέλουν 5 λεπτά!!!!!.
Σκεφτομαι σοβαρά να πάω σε TELLAS.


ΟΥΤΕ ΤΑ ΜΙΣΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΠΙΟ ΑΝΑΞΙOΠΙΣΤΟΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΤΕ??????

ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΜΗΝΕΣ... :worthy::worthy::worthy:

olympus
23-01-09, 14:35
Έχω 24αρα ΟΤΕ στην Ξάνθη και είναι πολύ αργή. Ιδιαίτερα έτσι και ξεκινήσω να κατεβάζω με torrent (όχι μεγάλες ταχύτητες 50-200 kb/s down και 10-30 kb/s up) το internet κυριολεκτικά παγώνει!!!!!. Οι σελίδες για refresh θέλουν 5 λεπτά!!!!!.
Σκεφτομαι σοβαρά να πάω σε TELLAS.


ΟΥΤΕ ΤΑ ΜΙΣΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΠΙΟ ΑΝΑΞΙΠΙΣΤΟΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΤΕ??????

ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΜΗΝΕΣ... :worthy::worthy::worthy:


Ενημέρωσε το προφίλ σου με τα χαρακτηριστικά της γραμμής σου για να "εντοπίσουμε" το πρόβλημα;).

Υπάρχουν στην περιοχή σου άλλες εταιρίες με ιδιόκτητο δίκτυο?
Έχεις απευθυνθεί εγγράφως στους αρμόδιους ? (τώρα με το δίκιο σου θα μου πεις ποιοι είναι...!) Ας πούμε για αρχή σε κατάστημα ΟΤΕ της περιοχής...
Να υποθέσω πως το πληρώνεις κανονικά το πάγιο σου αυτούς τους μήνες?

baskon
23-01-09, 14:46
Τι εννοεις αργες ταχυτητες?Ποσο πιανεις και απο που?Κατεβασε κατι απο nvidia ή ΑΤι και πες μας τι πιανεις..
Οσο για το προβλημα με τα τορρεντ και το ανοιγμα σελιδων, τι ρουτερ χρησιμοποιεις?
Ειναι πολυ πιθανο το ρουτερ να σου προκαλει το προβλημα εαν ανοιγουν πολλες συνδεσεις ταυτοχρονα.Δοκιμασε στις ρυθμισεις του προγραμματος για τορρεντ που εχεις να κατεβασεις των αριθμο των συνδεσεων .Ξεκινα στις 10 δες τι γινεται και ανεβαινε σιγα σιγα..Αν ειναι προβλημα του ρουτερ απο καποιες συνδεσεις και μετα θα αρχισει το ιντερνετ να σερνεται..

idestk
23-01-09, 15:13
ΕΧΩ SAGEM 1540 WIRELESS ROUTER. OI ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΩΣ 3-5 ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΣΤΟ TORRENT. ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΑ ΣΤΟΝ ΟΤΕ ΚΑΙ ΚΑΤΑΧΩΡΗΘΗΚΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ.
ΤΩΡΑ ΠΕΡΙ ΕΠΙΣΤΟΛΗΣ..ΚΑΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΙΑ... ΑΣ ΜΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΟΥΝ ΠΡΩΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ...
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΤΕΛΝΩ ΚΑΙ ΕΞΩΔΙΚΑ .... ΠΑΩ ΣΕ ΤΕΛΛΑΣ Ή ΗΟΛ

olympus
23-01-09, 17:04
ΕΧΩ SAGEM 1540 WIRELESS ROUTER. OI ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΩΣ 3-5 ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΣΤΟ TORRENT. ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΑ ΣΤΟΝ ΟΤΕ ΚΑΙ ΚΑΤΑΧΩΡΗΘΗΚΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ.
ΤΩΡΑ ΠΕΡΙ ΕΠΙΣΤΟΛΗΣ..ΚΑΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΙΑ... ΑΣ ΜΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΟΥΝ ΠΡΩΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ...
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΤΕΛΝΩ ΚΑΙ ΕΞΩΔΙΚΑ .... ΠΑΩ ΣΕ ΤΕΛΛΑΣ Ή ΗΟΛ

φίλε idestk αν σου φαίνονται αστεία τα χρήματα που πληρώνεις για την 24αρα σύνδεσή σου, πάω πάσο:) Είπες πως ταλαιπωρήσε 3 μήνες με αυτή την ιστορία και γι' αυτό το ανέφερα (λόγω προσωπικής εμπειρίας) έτσι ώστε σε περίπτωση που διαπιστωθεί το πρόβλημα σε υπαιτιότητα της εταιρίας, να μπορείς να αποζημιωθείς. Δεν ξέρω για τους άλλους παρόχους αλλά στον ΟΤΕ θέλουν πολύ "σπρώξιμο" για να ενδιαφερθούν και η "κινητήρια δύναμη" είναι τα έγγραφα...;)

u know

Αν το πρόβλημα είναι σε κάποιο τμήμα της καλωδίωσης ακόμα και εκτός του προσωπικού σου δικτύου, δεν είναι βέβαιο ότι η αλλαγή παρόχου θα το λύσει.

emeliss
23-01-09, 17:21
Έχουμε μπλέξει ταχύτητες συγχρονισμού με ταχύτητες download και ταχύτητες σε torrents.

Άκρη έτσι δεν θα βγει.

Ας θυμηθούμε την ερώτηση του baskon: "Ποσο πιανεις και απο που?Κατεβασε κατι απο nvidia ή ΑΤι και πες μας τι πιανεις.."

Georgevtr
23-01-09, 17:29
Εμπρός λοιπόν,όλοι στο δρόμο που χάραξε ο...τέλης:rofl::rofl:

FuS
24-01-09, 14:26
................
Σκεφτομαι σοβαρά να πάω σε TELLAS

Ωχ :rofl: (τα 25 kb/s φαίνεται δεν τα έχεις ακουστά)


ΟΥΤΕ ΤΑ ΜΙΣΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΠΙΟ ΑΝΑΞΙOΠΙΣΤΟΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΤΕ??????

ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΜΗΝΕΣ... :worthy::worthy::worthy:

Φαίνεται μάλλον δεν έχεις εμπειρία από τον τέλη :p
Αν μιλάμε για την τελλάς πάρα πολύ. :lol:

chomsky
25-01-09, 21:42
τα torrent δεν είναι αξιόπιστος τρόπος για να μετρήσεις την γραμμή σου, παρόλα αυτά εάν υποθέσουμε ότε έχεις πρόβλημα είναι δική σου ευθύνη το ότι εδώ και τρεις μήνες δεν έχεις δηλώσει βλάβη, που θες να ξέρω εγώ ο τεχνικός του ΟΤΕ ότι η γραμμή σου έχει πρόβλημα, επίσης να πω ότι τα μηχανήματα χαλάνε κιόλας και μερικά ήδη βλαβών πρέπει να δηλωθούν απο τους συνδρομητές για να μπορέσουμε να τις ανιχνεύσουμε.....πήγαινε στο ftp.ntua.gr και κατέβασε 4 αρχεία συγχρόνως, κάνε το άθροισμα των ταχυτήτων που κατεβαίνουν και τα τέσσερα αρχεία και τότε συμπέρανε εάν η γραμμή σου έχει πρόβλημα.........μπες μέσα στον ρούτερ σου και κοίτα τι attenuation και SNR έχεις και δώσε αυτές τις τιμές στον τεχνικό......

@ ADSLgr.com All rights reserved.