PDA

Επιστροφή στο Forum : Πληρωμή του πρώτου μου λογαριασμού στην HOL.



skiad73
23-01-09, 16:58
Καλήμερα στο forum, μου ήρθε εχθές ο πρώτος λογαριασμός από την HOL DOUBLE-PLAY, τον πλήρωσα στην Alfa-Bank και μου πήρε προμήθεια 1,80 €, αυτό δεν μου άρεσε βγαίνει στο χρόνο 21,6 €.
Θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς, αν υπάρχει άλλος τρόπος εξόφλησης που να είναι συμφέρων χωρίς να πληρώνω προμήθεια.
Ερώτηση, με το ΕΛΤΑ πληρώνουμε προμήθεια;
:hmm:

guzel
23-01-09, 17:02
http://www.hol.gr/default.asp?pid=204&la=1&flp=13

prokopino
23-01-09, 18:02
Εγώ τον πληρώνω στα ΑΤΜ της Εθνικής, κόστος ένα ολόκληρο ΜΗΔΕΝ...

Εφόσον έχεις λογαριασμό σε τράπεζα που υποστηρίζεται, είναι το γρηγορότερο νομίζω

wisdompa
23-01-09, 20:42
και εγώ αυτή την απορία έχω μιας και μένω Θεσσαλονίκη και εδώ δεν έχει ούτε ενα υποκατάστημα.......
Μάλλον θα πληρώνω στα ΕΛ.ΤΑ δε βρίσκω άλλο τρόπο.....ασφαλή....μιας και με πιστωτικές οι περισσότεροι έχουν μελλοντικά προβλήματα..........

xelonas
23-01-09, 21:33
και εγώ αυτή την απορία έχω μιας και μένω Θεσσαλονίκη και εδώ δεν έχει ούτε ενα υποκατάστημα.......
Μάλλον θα πληρώνω στα ΕΛ.ΤΑ δε βρίσκω άλλο τρόπο.....ασφαλή....μιας και με πιστωτικές οι περισσότεροι έχουν μελλοντικά προβλήματα..........

Αφου εχεις net γιατι δεν κανεις εναν λογαριασσμο ebanking να τελειωνουν τα προβληματα σου???
Τι πιο απλο απο αυτο

theofilos79
23-01-09, 22:03
Αφου εχεις net γιατι δεν κανεις εναν λογαριασσμο ebanking να τελειωνουν τα προβληματα σου???
Τι πιο απλο απο αυτο

το καλύτερο.

wisdompa
23-01-09, 22:19
e banking? Εγω αυτά με τα της τράπεζας τα αποφεύγω καθότι τα φοβάμαι λιγουλάκι :p αν με διαφωτίζατε λίγο παραπάνω....ίσως να άλλαζα γνώμη.....ευχαριστώ :)

ariadgr
23-01-09, 22:20
e banking? Εγω αυτά με τα της τράπεζας τα αποφεύγω καθότι τα φοβάμαι λιγουλάκι :p αν με διαφωτίζατε λίγο παραπάνω....ίσως να άλλαζα γνώμη.....ευχαριστώ :)

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=44411

wisdompa
23-01-09, 22:26
Ευχαριστώ αλλα και πάλι δεν με ενδιαφέρει......μέσω νετ δεν δίνω κωδικούς κτλ μιας κάρτας.....οποτε θα συνεχίζω να θέλω να πληρώνω στα ΕΛ.ΤΑ που ειναι και κοντά (σχετικά) στο σπίτι μου :)

iakinthos
23-01-09, 22:39
Εγώ τον πληρώνω στα ΑΤΜ της Εθνικής, κόστος ένα ολόκληρο ΜΗΔΕΝ...

Εφόσον έχεις λογαριασμό σε τράπεζα που υποστηρίζεται, είναι το γρηγορότερο νομίζω
κανεις λαθος
εχεις χρεωση 0.25 ευρω απο τα ΑΤΜ και 1 ευρω απο το ταμειο

ariadgr
23-01-09, 22:50
Ευχαριστώ αλλα και πάλι δεν με ενδιαφέρει......μέσω νετ δεν δίνω κωδικούς κτλ μιας κάρτας.....οποτε θα συνεχίζω να θέλω να πληρώνω στα ΕΛ.ΤΑ που ειναι και κοντά (σχετικά) στο σπίτι μου :)

Δεν έκανες καν τον κόπο να διαβάσεις το νήμα*, και συνεχίζεις να είσαι προκατειλημμένη.
Τότε τι έγραφες παραπάνω "αν με διαφωτίζατε λίγο παραπάνω....ίσως να άλλαζα γνώμη"; :hmm:

*υποθέτωντας ότι 6 λεπτά δεν φτάνουν για να διαβάσεις ένα θέμα 50 σελίδων

wisdompa
23-01-09, 23:16
Δεν έκανες καν τον κόπο να διαβάσεις το νήμα*, και συνεχίζεις να είσαι προκατειλημμένη.
Τότε τι έγραφες παραπάνω "αν με διαφωτίζατε λίγο παραπάνω....ίσως να άλλαζα γνώμη"; :hmm:

*υποθέτωντας ότι 6 λεπτά δεν φτάνουν για να διαβάσεις ένα θέμα 50 σελίδων

Απο τι στιγμή που στην αρχικη σελιδα μου ζητάει να επιλέξω τράπεζα....αυτο σημαίνει πως εχει να κάνει με πιστωτική κάρτα που ενδεχομένως χειρίζομαι μέσω νετ.......Με διαφωτίσατε και σας ευχαριστώ απλά δε θέλω μπλεξίματα με κωδικούς κάρτες κτλ μέσω του πισι που δεν ειναι και 100% ασφαλές...........Για τους Χ δικούς μου λόγους φοβαμαι τις συναλλαγές αυτου του είδους........Τωρα σε ο,τι αφορά αν ειμαι η οχι προκατειλημμένη.........Δε θα απολογηθώ κι ολας.......Τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται φαντάζομαι....

ariadgr
23-01-09, 23:22
Απο τι στιγμή που στην αρχικη σελιδα μου ζητάει να επιλέξω τράπεζα....αυτο σημαίνει πως εχει να κάνει με πιστωτική κάρτα που ενδεχομένως χειρίζομαι μέσω νετ.......Με διαφωτίσατε και σας ευχαριστώ απλά δε θέλω μπλεξίματα με κωδικούς κάρτες κτλ μέσω του πισι που δεν ειναι και 100% ασφαλές...........Για τους Χ δικούς μου λόγους φοβαμαι τις συναλλαγές αυτου του είδους........Τωρα σε ο,τι αφορά αν ειμαι η οχι προκατειλημμένη.........Δε θα απολογηθώ κι ολας.......Τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται φαντάζομαι....

Το ζήτημα φυσικά δεν είναι να απολογηθείς, αλλά να ενημερωθείς για τα πλεονεκτήματα και τις δικλείδες ασφαλείας του e-banking και να μην το έχεις στο μυαλό σου ως "μπλέξιμο με κωδικούς, κάρτες κτλ".

Και διαβάζοντας το θέμα αυτό (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=44411) (στο οποίο δεν είσαι αναγκασμένη να επιλέξεις τράπεζα, δημοσκόπηση είναι) θα σε βοηθούσε να καταλάβεις καλύτερα τι είναι το ebanking, γιατί δεν είναι "μπλέξιμο" κλπ.

Δεν θα επεκταθώ άλλο στο παρόν θέμα γιατί θα είναι off-topic.

prokopino
23-01-09, 23:31
κανεις λαθος
εχεις χρεωση 0.25 ευρω απο τα ΑΤΜ και 1 ευρω απο το ταμειο


Εγώ δεν έχω δει χρέωση 0,25 στο λογαριασμό μου...
Μιλάω για ΑΤΜ της Εθνικής

skiad73
24-01-09, 01:24
Ευχαριστώ αλλα και πάλι δεν με ενδιαφέρει......μέσω νετ δεν δίνω κωδικούς κτλ μιας κάρτας.....οποτε θα συνεχίζω να θέλω να πληρώνω στα ΕΛ.ΤΑ που ειναι και κοντά (σχετικά) στο σπίτι μου :)

Να σε ρωτήσω "wisdompa", μέσο του ΕΛΤΑ πληρώνεις τίποτα;

DaveMurray
24-01-09, 02:23
Εγώ πληρώνω μέσω ΕΛΤΑ..... Πάω με τα 2 μου ποδαράκια, 50 μέτρα από το σπιτάκι μου, πληρώνω και ησυχάζω......

xelonas
24-01-09, 10:57
Απο τι στιγμή που στην αρχικη σελιδα μου ζητάει να επιλέξω τράπεζα....αυτο σημαίνει πως εχει να κάνει με πιστωτική κάρτα που ενδεχομένως χειρίζομαι μέσω νετ.......Με διαφωτίσατε και σας ευχαριστώ απλά δε θέλω μπλεξίματα με κωδικούς κάρτες κτλ μέσω του πισι που δεν ειναι και 100% ασφαλές...........Για τους Χ δικούς μου λόγους φοβαμαι τις συναλλαγές αυτου του είδους........Τωρα σε ο,τι αφορά αν ειμαι η οχι προκατειλημμένη.........Δε θα απολογηθώ κι ολας.......Τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται φαντάζομαι....


Να σου πω και καλα κανεις και φοβασαι!!!
ΑΛΛΑ πες μου τι κανεις τοτε με το pc????????
Εαν δεν εχεις αγορασει απο ....ebay(δες τιμες μς τους εδω απατεωνες και μετα βγες να κλεισεις τους δρομους!!)
Εαν δεν εχεις ebanking ...ποτε ξανα σε τραπεζα
Εαν δεν εχεις κλεισει αεροπορικα online
Εαν δεν εχεις παει διακοπες με youtravel.com....
Εαν δεν εχεις voip..
Εαν....
Εαν δεν εχεις κανει αιτηση στην HOL online:whistle:
Ε τοτε δεν κανεις ΚΑΘΟΛΟΥ καλα!!

Σκεψου τα λεφτα που βγαζεις οτι εχουν μεγαλη αξια και ουτε πιστωτικη θελεις εαν διαβασεις ολα γινονται και ειναι απλα
Την ευκολια και την αξια του κοπου σου μονο σκεψου
Απλα διαβασε πολλα παιδια εχουν κανει φοβερη δουλεια εδω και το net δεν ειναι μονο gameσ:worthy:

wisdompa
24-01-09, 11:10
ΤΟ ΘΕΜΑ θεωρώ πως έληξε...σας ευχαριστώ και πάλι για το ενδιαφέρον και τις απαντήσεις σας αλλα όπως ειπε και ο καλός φιλος DaveMurray τα ΕΛ.ΤΑ είναι 100-200 μέτρα απο το σπίτι μου......γιατι να θέσω τον εαυτό μου σε ολες αυτές τις διαδικασίες; :)

Οσο αναφορά εσένα xelonas η αλήθεια ειναι πως αεροπορικά εισιτήρια έκλεισα μια φορά μέσο της Aegean και την αίτηση της HOL την έκανα Online αλλά και πάλι σου ξεκαθαρίζω πολλά έχουν δει τα μάτια μου και τα αποφεύγω.....στην εσχάτη των περιπτώσεων θα μπω στη διαδικασία του web banking......τώρα τι το έχω το πισι....αυτο είναι ενα άλλο καθαρά δικο μου θεμα.......και για να μη βγω και πάρα πάνω off topic μπήκα εδω μέσα γιατί βρήκα αξιόλογα και σοβαρά άτομα να λύσω τυχον απορίες μου και να βοηθήσω αν μπορώ ΚΑΠΟΙΟΥΣ με τις λίγες γνώσεις μου σε άλλα θέματα........!!!

Μην γίνεστε τόσο απόλυτοι ολοι σας.......δεχτείτε και την άποψη του άλλου......Αυτά :)

iakinthos
24-01-09, 11:38
Εγώ δεν έχω δει χρέωση 0,25 στο λογαριασμό μου...
Μιλάω για ΑΤΜ της Εθνικής
Και εγω για αυτο μιλαω
Συγκεκριμενα πληρωσα το λογαριασμο μου προχτες στην Εθνικη μιας και ειχα να κανω και κατι αλλες συναλλαγες.Μεχρι να ερθει η σειρα μου, κοιταγα ενα πινακα που εχει με διαφορες χρεωσεις της τραπεζας για συναλλαγες και βλεπω για λογαριασμους παροχων internet χρεωση 0.25 ευρω(εκτος connx, otenet).Οταν πληρωσα ο ταμιας βαστηξε 1 ευρω.Του λεω τοτες οτι στον πινακα λεει 0.25 και μου εξηγει οτι αυτη ειναι χρεωση διαμεσω ΑΤΜ.

xelonas
24-01-09, 12:05
ΤΟ ΘΕΜΑ θεωρώ πως έληξε...σας ευχαριστώ και πάλι για το ενδιαφέρον και τις απαντήσεις σας αλλα όπως ειπε και ο καλός φιλος DaveMurray τα ΕΛ.ΤΑ είναι 100-200 μέτρα απο το σπίτι μου......γιατι να θέσω τον εαυτό μου σε ολες αυτές τις διαδικασίες; :)

Οσο αναφορά εσένα xelonas η αλήθεια ειναι πως αεροπορικά εισιτήρια έκλεισα μια φορά μέσο της Aegean και την αίτηση της HOL την έκανα Online αλλά και πάλι σου ξεκαθαρίζω πολλά έχουν δει τα μάτια μου και τα αποφεύγω.....στην εσχάτη των περιπτώσεων θα μπω στη διαδικασία του web banking......τώρα τι το έχω το πισι....αυτο είναι ενα άλλο καθαρά δικο μου θεμα.......και για να μη βγω και πάρα πάνω off topic μπήκα εδω μέσα γιατί βρήκα αξιόλογα και σοβαρά άτομα να λύσω τυχον απορίες μου και να βοηθήσω αν μπορώ ΚΑΠΟΙΟΥΣ με τις λίγες γνώσεις μου σε άλλα θέματα........!!!

Μην γίνεστε τόσο απόλυτοι ολοι σας.......δεχτείτε και την άποψη του άλλου......Αυτά :)


Χιλια συγνωμη τιποτα προσωπικο με εσενα εαν παρεξηγησες κατι απο τα παραπανω απλα ο γραπτος λογοσ ειναι διαφορετικος και ευκολα αλλαζει.:respekt:
Η βοηθεια σου ευπροσδεκτη παντου να περνασ καλλλα;)

whitehed
24-01-09, 14:47
Εφτα χρονια εκατονταδες συναλαγες με πιστωτικες, νετ banking, paypal,κ.α. ουδεποτε ειχα το παραμικρο...ΜΑΘΕΤΕ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΣΑΣ!!! ασε που ολες οι προμηθιες εχουν κριθει καταχρηστικες...

skiad73
25-01-09, 15:20
Συγνώμη για την ενόχληση πάλι "wisdompa", αλλά δεν μου απάντησες στην ερώτησή μου σχετικά με το αν πληρώνεις τίποτα στο ΕΛΤΑ, όταν πληρώνεις τον λογαριασμό της HOL.

wisdompa
25-01-09, 16:22
Συγνώμη για την ενόχληση πάλι "wisdompa", αλλά δεν μου απάντησες στην ερώτησή μου σχετικά με το αν πληρώνεις τίποτα στο ΕΛΤΑ, όταν πληρώνεις τον λογαριασμό της HOL.

Δε μου έχει έρθει ακόμη λογαριασμός της HOL.....τώρα σε ο,τι αφορά τα ΕΛ.ΤΑ παλαιότερα πλήρωνα λογαριασμούς της ΔΕΗ αν θυμάμαι καλά.....

protonium
26-01-09, 01:51
Συγνώμη για την ενόχληση πάλι "wisdompa", αλλά δεν μου απάντησες στην ερώτησή μου σχετικά με το αν πληρώνεις τίποτα στο ΕΛΤΑ, όταν πληρώνεις τον λογαριασμό της HOL.

ΕΛΤΑ 1,2€

MaFiOzOs_GR
26-01-09, 03:57
Εγώ έχω λύσει το πρόβλημα των πληρωμών μέσω e-banking.
Απλό,γρήγορο,ασφαλές,24/7 και πολλά άλλα θετικά μόνο μπορώ να βρώ.
Γλυτώνω και την @@@ προμήθεια που είναι καθαρή κλεψιά,και τον κόπο να ξυπνήσω πρωί πρωί για να μην έχει ουρά η τράπεζα :p

skiad73
26-01-09, 20:01
ΕΛΤΑ 1,2€

Ευχαριστώ "protonium" για την πληροφορία.

wezor
27-01-09, 14:16
Κ εγω στα ΕΛΤΑ πληρωνω την HOL κ 1.20 ευρο extra... αλλα περιμενω να μαζευτουν 3-4 λογαριασμοι κ μετα τους πληρωνω ολους μαζι αφου δεν σου λενε κατι απο την HOL αν δεν τους πληρωσεις αμεσως.Κ για ποιο λογο να δινεις 1.20 καθε μηνα??? (δεν ειναι για τα λεφτα ειναι για την κοροιδια)

Κ φιλε "whitehed" αν πας στην τραπεζα που εχεις λογαριασμο κ χρειαστεις να καταθεσεις λεφτα σε αλλον λογαριασμο της ιδιας τραπεζας αν δεν ειναι δικος σου πληρωνεις ενα ποσο 1.2 δεν θυμαμαι καλα.... αν ισχυει αυτο που λες πρεπει να τους κραζουμε οταν πληρωνουμε extra...:evil:

wisdompa
27-01-09, 14:41
Κι εγω θα συμφωνήσω πως καλύτερα να πληρώνω το 1.20 παρά να πρέπει να μπλέκω με τράπεζες και συναλλαγές μέσω νετ που δεν είναι και 100% ασφαλές.......Παλαιότερα είχα ακούσει πως αν δε προστατεύεις πολύ καλά το πισι σου δε παύει να είναι "ευάλωτο" σε άλλους που μπορούν ανα πάσα στιγμή να σε "μπλέξουν".....Οπότε θα παίρνω τα δυο μου ποδαράκια και θα πηγαίνω στα ΕΛ.ΤΑ που μπορώ να πληρώνω και Σαββάτο.......!!!!

xelonas
27-01-09, 20:03
1,20????!!!
Ρε ουτε 0,00001 δεν τους δινω!!!
Λες και καπου μπορει καποιος να βρει 1,20 στο δρομο για να τους τα χαρισω!!!!
Παντως η HOL εχει να προσφερει οτι χρειασει καποιος για την πληρωμη λογαριασμου(για να ειμαι ontopic!!)

xaxaxa ακου 1,20 οι απατεωνες!!!
με 1,20ε στο ebay κοστιζουν πολλα προιοντα!!!1

@ ADSLgr.com All rights reserved.