PDA

Επιστροφή στο Forum : Θελω να φυγω ΤΩΡΑ



Σελίδες : [1] 2

fsieos
25-01-09, 20:33
Θελω να φυγω ΤΩΡΑ απο την γα.......λα τη 4νετ. καλα μα ειναι δυνατον? δεν φτανει που μου πηρε τρεις μηνες απο την αιτιση μεχρι την ενεργοποιηση ουτε ενα ***** βιντεο του γιου τιουμπ δεν μπορω να δω? ε οχι και να πληρωνω 40 το μηνα για τετοια ΚΑΤΑΝΤΙΑ.και να φυγω να παω που για καλυτερα ρε παιδια λεω για Cyta η ΗΟL? εκτος απο αυτο θα πρεπει να πληρωσω για μισο μηνα 2play τελη ενεργοποιησης γραμμης και τελη απενεργοποιησης. ξερει κανεις αν μπορω να γλυτωσω το 70αρι τουλαχιστον?:down: :evil::down::evil::down:

Icyreloaded
25-01-09, 21:08
Εγω ηθελα να φυγω πριν απο 2 ωρες που πηγα να παιξω ενα παιχνιδι online.
Τωρα ηρεμησα παλι, αλλα με βλεπω αυριο πρωι πρωι να πηγαινω μια βολτουλα απο το OTEShop.

DSLaManiaC
25-01-09, 21:13
Έτσι έτσι να γινόμαστε πολλοί :twisted:

soulremover
25-01-09, 21:19
και εγώ μια από τα ίδια , ούτε μήνα δεν έκλεισα και είδη πήγα ΟΤΕ πάλι, περιμένω να μου ενεργοποιήσει ο ΟΤΕ τη γραμμή μου.

fsieos
25-01-09, 21:30
μενω Ηρακλειο Κρητης. που να παω? cyta hol tellas? πρεπει οπωσδηποτε να πληρωσω το 70αρι? συνολικα θα παει μισος μηνας 2πλεη + ενεργοποιηση + απενεργοποιηση 20+30+70=120?????? υπαρχει τροπος να το αποφυγω?:mad::evil:

DSLaManiaC
25-01-09, 21:32
μενω Ηρακλειο Κρητης. που να παω? cyta hol tellas? πρεπει οπωσδηποτε να πληρωσω το 70αρι? συνολικα θα παει μισος μηνας 2πλεη + ενεργοποιηση + απενεργοποιηση 20+30+70=120?????? υπαρχει τροπος να το αποφυγω?:mad::evil:

Θα κάνεις καταγγελία της σύμβασης αναφέροντας ότι αρνείσαι να πληρώσεις το τέλος απενεργοποίησης λόγω τεχνικών προβλημάτων της εταιρίες. Αν στο ζητήσουν τους πας στην ΕΕΤΤ & στο συνήγορο του καταναλωτή.

gagtzer
25-01-09, 22:14
Αυτό με την άρνηση να πληρώσεις το τέλος αποσύνδεσης έχει γίνει από κανέναν με επιτυχία;Όχι τίποτα άλλο να μην πληρώνει τζάμπα το παιδί.

DSLaManiaC
25-01-09, 22:22
Αυτό με την άρνηση να πληρώσεις το τέλος αποσύνδεσης έχει γίνει από κανέναν με επιτυχία;Όχι τίποτα άλλο να μην πληρώνει τζάμπα το παιδί.

Απο μένα στην ΟΝ πρίν κάνω φορητότητα στη ForthNet.

Τώρα θα γίνει το ίδιο με τη ForthNet που τους έκανα προχθές ακύρωση συμβολαίου.

Δε πρόκειται να δουν 70€ ούτε στον ύπνο τους.

kasi
25-01-09, 23:07
Αυτό με την άρνηση να πληρώσεις το τέλος αποσύνδεσης έχει γίνει από κανέναν με επιτυχία;Όχι τίποτα άλλο να μην πληρώνει τζάμπα το παιδί.

τι κακό έχει το σημερινό γήπεδο της Λάρισας ? :hmm:

guzel
25-01-09, 23:16
μενω Ηρακλειο Κρητης. που να παω? cyta hol tellas? πρεπει οπωσδηποτε να πληρωσω το 70αρι? συνολικα θα παει μισος μηνας 2πλεη + ενεργοποιηση + απενεργοποιηση 20+30+70=120?????? υπαρχει τροπος να το αποφυγω?:mad::evil:

δεν εχει η hol δικτυο στο ηρακλειο ,
οταν υπαρξει ελα στην χολ :p

Lagman
25-01-09, 23:53
Αυτό με την άρνηση να πληρώσεις το τέλος αποσύνδεσης έχει γίνει από κανέναν με επιτυχία;Όχι τίποτα άλλο να μην πληρώνει τζάμπα το παιδί.

έχει αναφερθεί από πολλούς στο forum , υπάρχουν προβλήματα στο δίκτυο της FORTHnet Που δεν τα έχει λύσει ακόμα και φυσικά σου λένε μπορείτε να φύγετε χωρίς να πληρώσετε τα 70 ευρώ .

ιδικά αυτοί που είναι στο ηράκλειο Κρήτης ..

fsieos
26-01-09, 00:49
στο site τις hol μου δινει καλυψη εντος ιδιοκτητου..... τι να πω....την κοβω τη δουλεια για cyta....θα ψαξω βεβαια πρωτα αλλα ακομη και τα χαλια της 4νετ να εχει τουλαχιστον θα λεω οτι δινω 20 το μηνα (25 απο οτι μου λενε μερικοι) :) 4νετ αντε γεια :twisted:

kasi
26-01-09, 01:57
στο site τις hol μου δινει καλυψη εντος ιδιοκτητου..... τι να πω....την κοβω τη δουλεια για cyta....θα ψαξω βεβαια πρωτα αλλα ακομη και τα χαλια της 4νετ να εχει τουλαχιστον θα λεω οτι δινω 20 το μηνα (25 απο οτι μου λενε μερικοι) :) 4νετ αντε γεια :twisted:

έχει δίκτυο απλά δεν μπορεί να καλύψει αμέσως τον όγκο του κόσμου....απλά θα περιμένεις λίγο.....
Στη θέση σου θα έβαζα ΧΟΛ...
Γενικά μεγαλύτερη εταιρία....

Σύνδεση με ΑΙΧ
HOL ------------------> 1 Gbps

Σύνδεση με GRΙΧ
HOL ------------------> 10 Gbps

johnson
26-01-09, 05:44
Έχουμε feedback από ιδιόκτητο hol στο Ηράκλειο?
Το doubleplay lite φαίνεται ελκυστικό, αν τα 6mpbs είναι σωστά.
Για Tellas δε το συζητάμε καν.

sdikr
26-01-09, 06:02
έχει δίκτυο απλά δεν μπορεί να καλύψει αμέσως τον όγκο του κόσμου....απλά θα περιμένεις λίγο.....
Στη θέση σου θα έβαζα ΧΟΛ...
Γενικά μεγαλύτερη εταιρία....

Σύνδεση με ΑΙΧ
HOL ------------------> 1 Gbps

Σύνδεση με GRΙΧ
HOL ------------------> 10 Gbps

η Forthnet έχει μεγαλύτερο κύκλωμα με το ΑΙΧ, ακόμα όλοι οι πάροχοι στο grix θα έχουν 10 τουλάχιστον

Το θέμα όμως δεν είναι τόσο το ΑΙΧ, αλλά το international

kasi
26-01-09, 09:15
η Forthnet έχει μεγαλύτερο κύκλωμα με το ΑΙΧ, ακόμα όλοι οι πάροχοι στο grix θα έχουν 10 τουλάχιστον

Το θέμα όμως δεν είναι τόσο το ΑΙΧ, αλλά το international

o φίλος λέει θέλει να παίζει on line games.....η σύνδεση Κρήτη-Αθήνα της forthnet είναι στο 400-500% ! (ένας είχε 2500ping προς την ίδια την forthnet)

δεν μπορώ τη στιγμή που θέλουν όλοι να φύγουν από την πρώτη μέρα να του πω οτιδήποτε για forthnet.... :whistle:

- - EDIT - -

oupsss!!

για το you tube ήταν τα παράπονα.... :oops:

hel
26-01-09, 10:04
έχει δίκτυο απλά δεν μπορεί να καλύψει αμέσως τον όγκο του κόσμου....απλά θα περιμένεις λίγο.....
Στη θέση σου θα έβαζα ΧΟΛ...
Γενικά μεγαλύτερη εταιρία....

Σύνδεση με ΑΙΧ
HOL ------------------> 1 Gbps

Σύνδεση με GRΙΧ
HOL ------------------> 10 Gbps

Τι εννοείς μεγαλύτερη;
Ότι δεν έχει τα προβλήματα διασύνδεσης με εξωτερικό όπως η Forthnet , συμφωνούμε.

DSLaManiaC
26-01-09, 11:38
Τι εννοείς μεγαλύτερη;
Ότι δεν έχει τα προβλήματα διασύνδεσης με εξωτερικό όπως η Forthnet , συμφωνούμε.

2*1Gbps

Icyreloaded
26-01-09, 14:27
Μολισ γυρισα απο το OTEShop που εκανα την αιτηση να παω παλι OTE και μου ειπαν σε 15 μερες θα γινει, θα ερθει τεχνικος να κανει την αλλαγη και μετα θα ξαναπαω να κανω αιτηση Conn-X.

Αν φτιαξει η Forthnet μεσα στις επομενες 15 μερες θα κρεμαστω με το καλωδιο του τηλεφωνου.

vasbot
26-01-09, 15:33
Ούτε για κρέμασμα δεν κάνει το καλώδιο της forthnet, σου συνιστώ να αγοράσεις άλλο καλώδιο :):)

athina_livadi
26-01-09, 15:42
:clap::clap:

kasi
26-01-09, 17:51
Τι εννοείς μεγαλύτερη;
Ότι δεν έχει τα προβλήματα διασύνδεσης με εξωτερικό όπως η Forthnet , συμφωνούμε.

"μεγαλύτερη" σαν όνομα απο την cyta :whistle:

tante
26-01-09, 18:01
ρε παιδια ξερει κανεις αν προκειται να μπουν αλλες περιοχες στο ιδιοκτητο της φορθνετ στο ηρακλειο κρητης οπως πχ φορτετσα ή εφτιαξαν οτι εφτιαξαν και τα παρατησαν μετα?????αν φτιαχτουν και αλλοι κομβοι πιστευω θα φτιαξουν τα πραγματα γιατι θα ξελασκαρουν λιγο τα ηδη υπαρχοντα οπως πχ της κνωσσου που καλυβει το μισο ηρακλειο και φυσικα ειναι πιτα!!!!!!!

Treliaris
26-01-09, 21:06
4νετ αντε γειά ήδη ,από σήμερα αναζητώ πάροχο , ελπίζω να υπάρχει κάτι καλύτερο απο ΟΤΕ αλλιώς τι να κάνω βρε αδερφέ θα τα πληρώσω τα φράγκα γιατί αν μείνω στην 4νετ θα τα φάω στους ψυχίατρους.

amwnra
26-01-09, 21:24
ρε παιδια ξερει κανεις αν προκειται να μπουν αλλες περιοχες στο ιδιοκτητο της φορθνετ στο ηρακλειο κρητης οπως πχ φορτετσα ή εφτιαξαν οτι εφτιαξαν και τα παρατησαν μετα?????αν φτιαχτουν και αλλοι κομβοι πιστευω θα φτιαξουν τα πραγματα γιατι θα ξελασκαρουν λιγο τα ηδη υπαρχοντα οπως πχ της κνωσσου που καλυβει το μισο ηρακλειο και φυσικα ειναι πιτα!!!!!!!

Στη φορτεστα δεν τους συμφερει δεν εχει πολυ κοσμο για να κανουν ιδιοκτητο εκει οποτε μονο οτε....

George978
26-01-09, 21:49
περιμενω απαντηση σε εμαιλ και αν δεν δω αυτο που περιμενω να δω την εχω κανει και εγω asap

psyxakias
27-01-09, 03:22
περιμενω απαντηση σε εμαιλ και αν δεν δω αυτο που περιμενω να δω την εχω κανει και εγω asapΑν δε σου κάνει κόπο, ενημέρωσέ μας όταν λάβεις απάντηση. Έχω στείλει δύο e-mails (18/01 & 23/01) στο internet-sales & internet-support και δεν έχω λάβει καμία απολύτως απάντηση, εδώ και 9 μέρες.

Μάλιστα και τα 2 e-mails έχω επιβεβαιώσει ότι τα παρέλαβαν, απλά δεν καταλαβαίνω προς τι τόση καθυστέρηση για την απάντηση. :hmm:

........Auto merged post: psyxakias πρόσθεσε 5 λεπτά και 5 δευτερόλεπτα αργότερα ........

ΥΓ: Στην ουσία θέλω να επιβεβαιώσουν την ακύρωση που τους έστειλε και ο ΟΤΕ, για να μην τρέχω με τίποτα λάθη του λογιστηρίου αργότερα και ανεξόφλητες οφειλές. Αλλά και να με ενημερώσουν για τις τελευταίες οφειλές (αν και λογικά θα λάβω τελικό λογαριασμό).

blugosi
27-01-09, 07:33
Μολισ γυρισα απο το OTEShop που εκανα την αιτηση να παω παλι OTE και μου ειπαν σε 15 μερες θα γινει, θα ερθει τεχνικος να κανει την αλλαγη και μετα θα ξαναπαω να κανω αιτηση Conn-X.

Αν φτιαξει η Forthnet μεσα στις επομενες 15 μερες θα κρεμαστω με το καλωδιο του τηλεφωνου.
Μη φοβάσαι, θα πληρώνεις κάτι παραπάνω αλλά θα έχεις χρόνο να ασχολείσαι με άλλα πράγματα από το να βγάλεις μαύρη ζώνη στα modem για να λύνεις τα προβλήματα με τους εναλλακτικούς!!:rofl:

psyxakias
27-01-09, 07:51
Μη φοβάσαι, θα πληρώνεις κάτι παραπάνω αλλά θα έχεις χρόνο να ασχολείσαι με άλλα πράγματα από το να βγάλεις μαύρη ζώνη στα modem για να λύνεις τα προβλήματα με τους εναλλακτικούς!!:rofl:Εγώ πάντως δεν το δένω ότι θα είναι απαραίτητα έτσι, γύρισα ΟΤΕ και μέχρι τώρα είμαι ΟΚ, αλλά συνεχίζω να είμαι επιφυλακτικός. Δεν θεωρώ απόλυτα αξιόπιστο και σίγουρο κανένα πάροχο (ακόμα). Ισως την sdikrnet όταν τελικά προχωρήσει σε παροχή υπηρεσιών (κάνει beta testing εδώ και χρόνια) :p

Fandom
27-01-09, 17:51
Παίδες για να πας απο forthnet σε οτε και να αποφύγεις να μείνεις χωρίς ιντερνετ αλλά και να πληρώσεις τα τέλη απενεργοποίησης, πότε πρέπει να κάνεις κίνηση προς τη forthnet; Αφού σου ενεργοποιηθεί η γραμμή του ΟΤΕ ή πριν, και αν πριν τότε πότε περίπου;

vasbot
27-01-09, 19:14
Παίδες για να πας απο forthnet σε οτε και να αποφύγεις να μείνεις χωρίς ιντερνετ αλλά και να πληρώσεις τα τέλη απενεργοποίησης, πότε πρέπει να κάνεις κίνηση προς τη forthnet; Αφού σου ενεργοποιηθεί η γραμμή του ΟΤΕ ή πριν, και αν πριν τότε πότε περίπου;

Μιλάς για καινούργια γραμμή ΟΤΕ; Εάν ναι τότε περίμενε να σε συνδεθεί με ΟΤΕ και ύστερα κόψε την Forthnet. Έκανα το αντίθετο και έμεινα μία ημέρα χωρίς ίντερνετ, από την στιγμή που έχω και πάλι ΟΤΕ λύθηκαν όλα μου τα προβλήματα και είμαι προς το παρόν μια χαρά (Είναι η πρώτη μέρα σήμερα). Το browsing είναι 5 φορές ταχύτερο. Αυτή η Forthnet με είχε πρήξει τις ώρες αιχμής.

fsieos
27-01-09, 20:54
Παρατηρησε κανεις αυξηση ταχυτητας? ενω αλλες φορες το speedtest.net 6 το απογευμα μου εδινε 0,5-1,5 mbps τωρα δινει 12(μεγιστο που επιασε). παιζει κατι καλο? βεβαια youtube κλπ σερνοντε. (ειμαι ηρακλειο και εκανα -οπως παντα- τεστ σε σερβερ απο ηρακλειο)

psyxakias
28-01-09, 12:14
περιμενω απαντηση σε εμαιλ και αν δεν δω αυτο που περιμενω να δω την εχω κανει και εγω asapΑν δε σου κάνει κόπο, ενημέρωσέ μας όταν λάβεις απάντηση. Έχω στείλει δύο e-mails (18/01 & 23/01) στο internet-sales & internet-support και δεν έχω λάβει καμία απολύτως απάντηση, εδώ και 9 μέρες.

Μάλιστα και τα 2 e-mails έχω επιβεβαιώσει ότι τα παρέλαβαν, απλά δεν καταλαβαίνω προς τι τόση καθυστέρηση για την απάντηση. :hmm:

........Auto merged post: psyxakias πρόσθεσε 5 λεπτά και 5 δευτερόλεπτα αργότερα ........

ΥΓ: Στην ουσία θέλω να επιβεβαιώσουν την ακύρωση που τους έστειλε και ο ΟΤΕ, για να μην τρέχω με τίποτα λάθη του λογιστηρίου αργότερα και ανεξόφλητες οφειλές. Αλλά και να με ενημερώσουν για τις τελευταίες οφειλές (αν και λογικά θα λάβω τελικό λογαριασμό).Για να μην λέω μόνο τα άσχημα...

Έλαβα σήμερα απάντηση (συνοπτική αλλά ουσιώδης), ύστερα από ακριβώς 10 ημέρες αναμονής από το 1ο e-mail, απαντώντας στα ερωτήματά μου σχετικά με την ολοκλήρωση της ακύρωσης και την εξόφληση οφειλών. Τους κάλεσα και τηλεφωνικά (αναμονή <1 λεπτού στις 09:37) για μία διευκρίνιση και μόλις εξοφλήσω και τον τελευταίο λογαριασμό, έχουν λυθεί όλες μου οι εκκρεμότητες με την Forthnet. :yahoo:

hel
29-01-09, 20:47
Παρατηρησε κανεις αυξηση ταχυτητας? ενω αλλες φορες το speedtest.net 6 το απογευμα μου εδινε 0,5-1,5 mbps τωρα δινει 12(μεγιστο που επιασε). παιζει κατι καλο? βεβαια youtube κλπ σερνοντε. (ειμαι ηρακλειο και εκανα -οπως παντα- τεστ σε σερβερ απο ηρακλειο)

Στοιχεία γραμμής; Ηράκλειο Αθήνα; Ενημέρωσε το προφίλ σου αν θέλεις.
Καλύτερα να κατεβάζεις από apple και nvidia ftp με download manager για να ελέγχεις την ταχύτητα.

sophia_arien
30-01-09, 13:35
Παιδιά έχω forthnet 2play στη δουλειά από τις 2/4/08 και θα το γυρίσω πίσω στον ΟΤΕ. Τι είναι αυτό με τα 70€; Θα πρέπει να πληρώσω για την αποσύνδεση στην forthnet; Και μετά θα πρέπει να πληρώσω πάλι τέλος πρόσβασης ADSL στον ΟΤΕ; Παρεπιπτόντως, τι πακέτο conn-x προτείνετε εσείς για μια μικρή εταιρία;Thanks!!!:)

gagtzer
31-01-09, 13:08
Κοίτα αν πριν κλείσει χρόνος,στους επόμενους 2 μήνες δηλαδή,θα πληρώσεις 70€ τέλος αποσύνδεσης στη Forthnet.Τώρα,για τέλος σύνδεσης στον ΟΤΕ δε νομίζω,συνήθως αυτό είναι δωρεάν.

DSLaManiaC
31-01-09, 13:10
Το τέλος σύνδεσης στον ΟΤΕ είναι 35€.

Εξαρτάται τι ανάγκες έχεις.

karetsos
31-01-09, 13:19
παράδειγμα:

παγιο idsn: 18,90€
conn-x 4 mbps: 22,50€
conn-x talk 24/7: 14,90€
ote mobile 120: 13,50€
φραγη εξερχομεν. κλησεων: 3,60€

και έχεις δυο γραμμές, ιντερνετ, απεριοριστα αστικα/υπεραστικα, 2 ωρες τον μηνα προς κινητα και φραγη για ροζ τηλεφωνα κτλ

οι τιμες ειναι τον μηνα με ΦΠΑ

dimitris_213
01-02-09, 01:12
παιδια καλησπερα σας.εκανα αιτηση πριν δυο μηνες να μπω στο ιδιοκτητο της φορθνετ.πριν λιγο καιρο με ενημερωσαν οτι θα ενεργοποιηθει η γραμμη στις 10 φλεβαρη.δυο γνωστοι μοθ ποι εχουν ηδη παει φορθνετ δεν ειναι καθολου ευχαριστημενοι.μπορω να τους παρω τηλ. και να τους ζητησω να μην ενεργοποιησουν το 2play?θα υπαρξει καποια χρεωση?

thanoolhs
01-02-09, 01:21
παιδια καλησπερα σας.εκανα αιτηση πριν δυο μηνες να μπω στο ιδιοκτητο της φορθνετ.πριν λιγο καιρο με ενημερωσαν οτι θα ενεργοποιηθει η γραμμη στις 10 φλεβαρη.δυο γνωστοι μοθ ποι εχουν ηδη παει φορθνετ δεν ειναι καθολου ευχαριστημενοι.μπορω να τους παρω τηλ. και να τους ζητησω να μην ενεργοποιησουν το 2play?θα υπαρξει καποια χρεωση?

Εφοσον δεν εχεις ενεργοποιηθει ακομα μπορεις να το ακυρωρεις:)

hel
01-02-09, 09:17
παιδια καλησπερα σας.εκανα αιτηση πριν δυο μηνες να μπω στο ιδιοκτητο της φορθνετ.πριν λιγο καιρο με ενημερωσαν οτι θα ενεργοποιηθει η γραμμη στις 10 φλεβαρη.δυο γνωστοι μοθ ποι εχουν ηδη παει φορθνετ δεν ειναι καθολου ευχαριστημενοι.μπορω να τους παρω τηλ. και να τους ζητησω να μην ενεργοποιησουν το 2play?θα υπαρξει καποια χρεωση?

Eπειδή γίνονται πολλά , του τύπου να σε ενεργοποιήσουν ακόμα και αν έκανες αίτηση διακοπής, καλύτερα να μην κάνεις διακοπή στην φάση που είσαι.

ubuntubu
01-02-09, 09:54
παιδια καλησπερα σας.εκανα αιτηση πριν δυο μηνες να μπω στο ιδιοκτητο της φορθνετ.πριν λιγο καιρο με ενημερωσαν οτι θα ενεργοποιηθει η γραμμη στις 10 φλεβαρη.δυο γνωστοι μοθ ποι εχουν ηδη παει φορθνετ δεν ειναι καθολου ευχαριστημενοι.μπορω να τους παρω τηλ. και να τους ζητησω να μην ενεργοποιησουν το 2play?θα υπαρξει καποια χρεωση?
Ένας φίλος μου στη Σταυρούπολη Θεσσαλονίκης ,παιδεύτηκε 4 μήνες για να ξεμπλέξει με την Forthnet.
Εγώ πάντως με 2άρα ΟΤΕ κατεβάζω φούλ 220ΚΒ/sec.
Στατιστικά γραμμής έδωσες με την αίτηση ;
Όλοι το ψωμάκι μας προσπαθούμε να βγάλουμε ,αλλά κάποιοι τό'χουν παρακάνει.:evil:

Ναί ξέρω τι θα πείτε,αλλά ξύπνησα στραβά Κυριακάτικα.

Αύριο πρωί πρωί στον ΟΤΕ της Ορεστιάδας ή τηλέφωνο στο 134.

da_alchemist
01-02-09, 10:26
Στην Ορεστιαδα??? Κι εγω τα ιδια εδω. Εχω κανει αιτηση πριν 1 εβδομαδα αλλα με αυτα που διαβαζω λεω να την ακυρωσω. (Αν γινεται) Τωρα εχω HOL και σερνεται στα 35kb/s (1mb συνδεση). Ασε που και η υποστηριξη τους (hol) ειναι χαλια μαυρα. Τι λετε κι εσεις? Μηπως να παω στον ΟΤΕ???

dimitris_213
01-02-09, 15:54
ο ξαδερφος μου που μενει στην ιδια πολυκατοικια στον πρωτο οροφο ειναι εξω φρενων.ειναι και αυτος στο ιδιοκτητο και εχθες κατεβαζε με 30kb/sec.ουτε ενα βιντεο απο youtube μπορουσε να δει.και απο οτι του ειπανε δεν περιμεναν τοσο κινηση και θα κανουνε λεει αναβαθμιση στο δικτυο τους και σε δυο μηνες θα ειναι ετοιμοι.και ποιος μου λεει εμενα οτι μετα απο τους 2 μηνες σε λιγο καιρο δεν ξαναμπουκωσουν και δεν εχουμε παλι τα ιδια?????????γιαυτο και το σκεφτομαι να ξαναπαω οτε.βεβαια δεν θα εχω 24 γραμμη αλλα απο την αλλη αν ειναι να εχω το κεφαλι μου ησυχο......................

harrispotter
01-02-09, 16:59
Οκ τους πηρα τηλεφωνο να ρωτησω για πιστωση του επομενου λογαριασμου...αφου εδω και ενα μηνα δεν εχω σωστο ιντερνετ..μου ειπανε την συνηθισμενη μπουρδα οτι σε 2 βδομαδες θα φτιαξει..και επισης οτι αν ΔΕΝ λυθει το προβλημα δεν μπορουν να δωσουν πιστωση..ισχυει ή και αυτο μπουρδα ητανε?

George978
01-02-09, 17:03
ρε σεις ας μου πει καποιος τι πρεπει να γραψω στην καταγγελια να γλυτωσω το 70ρι , δεν ειναι θεμα τσιγγουνιας αλλα το εχω παρει προσωπικα πια και ΔΕΝ θα τους σκασω και 70 ετσι επειδη γουσταρουν αυτοι. Λιγη βοηθεια , το ξερω οτι μερικοι το εχουν καταφερει αυτο

harrispotter
01-02-09, 19:22
Οκ τους πηρα τηλεφωνο να ρωτησω για πιστωση του επομενου λογαριασμου...αφου εδω και ενα μηνα δεν εχω σωστο ιντερνετ..μου ειπανε την συνηθισμενη μπουρδα οτι σε 2 βδομαδες θα φτιαξει..και επισης οτι αν ΔΕΝ λυθει το προβλημα δεν μπορουν να δωσουν πιστωση..ισχυει ή και αυτο μπουρδα ητανε?


παιδια αν ξερει καποιος ας απαντησει..γιατι για καταγγελια το κοβω να τραβαει..

alex24
02-02-09, 01:39
μπα δεν πιστευω να σου δωδουν πιστωση απλωσς κερδιζουν χρονο για να μην φυγεις

alatasst
03-02-09, 20:19
Λοιπόν η κατασταση έφτασε στο Α-Π-Ρ-Ο-Χ-Ω-Ρ-Η-ΤΟ. Ούτε ο ΟΤΕ το 2003-04 τέτοια ξεφτίλα. Είμαι συνδρομητής δύο - τρείς μήνες με static adsl economy (πως το λένε τελοσπάντων). Θέλω να φύγω και να μην τους πληρώσω τίποτα άλλο εκτός απο αυτά που έδωσα... Γίνεται; Υπάρχει κανένας νομικός εδώ που να γνωρίζει καλύτερα; Το εύκολο είναι να διακόψω έτσι απλά. Σιγά να μην μου κάνουν δικαστήριο για 150 ευρώ που θα τους χρωστάω. Εγώ όμως θέλω να φάνε την πιστόλα και να πούνε και ευχαριστώ. Με τον νόμιμο τρόπο δηλαδή. Κάποτε είχα διαβάσει ότι αν καταγείλω (σε ΕΕΤΤ, forthnet και όπου αλλού χρειάζεται) την σύμβαση που υπογράψαμε μετά μπορώ να φύγω;

Για διευκρινήστε λίγο αν γνωρίζετε.

Χάρης

manual2100
03-02-09, 21:07
θα σου έρθει μετά από καιρό ένα εξώδικο να πληρώσεις και μετά θα μπεις τειρεσία..

@ ADSLgr.com All rights reserved.