PDA

Επιστροφή στο Forum : Πώς Ενεργοποιώ το Demo της HOL;;;



DiTz
04-12-05, 17:07
Εκανα μια αίτηση για ένα Demo στην HOL και μου έστειλαν ένα e-mail με ένα Unique Key, αλλά δεν αναφέρει πουθενα το τι πρέπει να κάνω...

Εψαξα λίγο στο forum και βρήκα πως πρέπει να κάνω εγραφή στο site της HOL ( https://tools.hol.gr/online/holoftools/index.aspx ) αλλά δεν βλέπω να έχει πουθενά πεδίο για Unique Key... Τα μόνα που ζητά είναι τα Serial Number και Pin Number τα οποία δεν αναγράφονται πουθενά στο e-mail που έλαβα....

Οποιος γνωρίζει ας με βοηθήσει παρακαλώ!!
Ευχαριστώ πολύ!!

nnn
04-12-05, 17:15
Στο mail δεν έγραφε κάτι άλλο ?

DiTz
04-12-05, 17:21
Subject: HOL ADSL Contact Form Status NEW Severity 4 LOW Affected Service Other Unique Key ************************************* Action Forward to Engineer From *********** Date/Time 04-Dec-2005, 09:37:02 Comments (Εδώ αναφέρει τις πληροφορίες που εδωσα με την αίτηση μου,
όπως ταχύτητα τυπος τοπικού δικτύου, αν έχω ήδη DSL κτλ κτλ κτλ....)Αυτό ήταν όλο κι όλο....

NiKapa
04-12-05, 17:22
Η απαντηση που πηρες ηταν προφανως η επιβεβαιωση του συστηματος οτι το μειλ σου παραληφθηκε....λογικα τις επομενες ωρες θα σου στειλουν κι αλλο με περισσοτερες πληροφοριες & οδηγιες...το ιδιο μου συνεβη προ ημερων οταν ζητησα κι εγω demo online..

DiTz
04-12-05, 17:24
Μακάρι να είναι έτσι....
Θα περιμένω και αν στείλουν θα ενημερώσω....!!
Ευχαριστώ πολύ!!

FoZ
04-12-05, 17:47
Κ εγω ακριβως το ιδιο ε-μειλ ελαβα κ δεν καταλαβα που ειναι το username k to pass,
τους απαντησα ρωτοντας τους που ειναι οι κωδικοι και απαντησαν λεγοντας μου
"εχουν σταλει στον ενδιαφερομενο οι κωδικοι με ε-μειλ"...
μηπως μας δουλευουν?

DiTz
04-12-05, 17:51
Ξέρω και γω!!!!
Παιδιά καποιος που έχει χρησιμοποιήσει κανονικά το demo της HOL δεν μας λέει ακριβώς τι έκανε;;;;

Thanks!!!

NiKapa
04-12-05, 17:55
Σας ειπα προηγουμενως πως γινεται....εγω εστειλα βραδυ το μειλ,μετα επο λιγο μου απαντησαν οπως κι εσας και το επομενο πρωι μου εστειλαν κι αλλο με τα ζητουμενα (user&pass) με τα οποια ακολουθοντας το λινκ ενεργοποιεις το ντεμο..

DiTz
04-12-05, 18:23
OK τότε....
Θα περιμένουμε!!!
Thanks!!!

JiKL
04-12-05, 19:54
Ετσι ειναι...εκανε ενας φιλος αιτηση του εστειλαν αυτο το ηλιθιο email (δεν θα μπορουσε να στο εξηγει, οτι ειναι auto reply και οτι θα σου στειλουν τις επομενες ημερες το κανονικο με τα User +pass???) πηρε τηλεφωνο στην εξυπηρετηση πελατων και του το εξηγησαν!

efthgeo
04-12-05, 23:22
Πως παίρνουμε Demo από τη HOL ή από κάποιο άλλο ISP;

NiKapa
05-12-05, 00:09
Πως παίρνουμε Demo από τη HOL ή από κάποιο άλλο ISP;
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=15364

DiTz
05-12-05, 18:11
Θέμα: HOL ADSL Contact Form
&nbsp
Κατάσταση ΑΝΟΙΧΤΟ
Κρισιμότητα 4 ΧΑΜΗΛΗ
Σχετική υπηρεσία Other
Κωδικός XXXXXXXXXXXXXXXXX
Ενέργεια Αποδοχή
Από XXXXXXXXXXXXX
Ημερομηνία/ώρα 05-Δεκ-2005, 16:41:32

Μολις μου έστειλαν αυτό.....
Τι είναι τούτο πάλι;;;;

DiTz
05-12-05, 22:32
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!
Μολις ήρθε το μαιλ που έχει pass και τέτοια....
Για να δούμε τι λέει η HOL!!!

nnn
05-12-05, 22:33
Θέμα: HOL ADSL Contact Form
&nbsp
Κατάσταση ΑΝΟΙΧΤΟ
Κρισιμότητα 4 ΧΑΜΗΛΗ
Σχετική υπηρεσία Other
Κωδικός XXXXXXXXXXXXXXXXX
Ενέργεια Αποδοχή
Από XXXXXXXXXXXXX
Ημερομηνία/ώρα 05-Δεκ-2005, 16:41:32
Μολις μου έστειλαν αυτό.....
Τι είναι τούτο πάλι;;;;

Ότι το αίτημα σου έγινε δεκτό,αλλά επειδή δεν είναι επείγον/σοβαρό,η απάντηση εκκρεμεί.

FoZ
06-12-05, 18:56
επειδη κ εμενα δεν μου ερχοταν απαντηση πηρα τηλ την hol κ μοθ εδωσαν τουσ κωδικους,κ κοιταξα κ το ε-μαιλ μολισ μου εστειλαν δηλαδη εχω 2 βδομαδες hol συνδεση.αυτα ειναι!!

chrand
06-12-05, 19:06
Αυτό το e-mail που πήρες είναι η επιβεβαίωση ότι το έλαβαν και το στέλνουν σε κάποιον άλλον υπάλληλο της εταιρίας για να απαντήσει.
Αν η διαβάθμιση ήταν σε υψηλότερο επίπεδο (π.χ. επείγον, υψηλή ) θα σου απαντούσαν πολύ πιο γρήγορα.

FoZ
06-12-05, 19:12
επειδη κ εμενα δεν μου ερχοταν απαντηση πηρα τηλ την hol κ μοθ εδωσαν τουσ κωδικους,κ κοιταξα κ το ε-μαιλ μολισ μου εστειλαν δηλαδη εχω 2 βδομαδες hol συνδεση.αυτα ειναι!!

θα ηθελα 2 βδομαδες διαβασα το ε-μαιλ 5 ωρες ντεμο δινουν :thumbdown

το sagem fast τησ οτενετ ειναι κλειδωμενο?
γιατι βαζω σωστα το user κ το pass κ μου βγαζει σφαλμα...

NoYmErOs
07-12-05, 00:25
Νομίζω όταν έχει πακέτα δεν μπορείς να βάλεις ντεμο από άλλη εταιρία..

@ ADSLgr.com All rights reserved.