PDA

Επιστροφή στο Forum : για πόσο ακόμα θα μας ταλαιπωρεί ο οτε?



Alex_polym
04-12-05, 20:08
Μολις πριν από λίγη ώρα κατάφερε το routerάκι να συγχρονίσει έπειτα από διακοπή 3 ημερών(από ξημερώματα Πέμπτης)
Φυσικά αυτό δεν κάνει και πολλή εντύπωση σε οποιονδήποτε έχει adsl(η γραμμή είναι από ΟΤΕ) για πάνω από λίγους μήνες, καθώς ο πΟΤΕ αραιά και πού φροντίζει να κάνει αναβαθμίσεις(;) στα dslam προκειμένου να αυξήσει και άλλο την ποιότητα(;) των (χα χα) υπηρεσιών του.
Αυτό που ίσωσ κάνει εντύπωση είναι πως η διακοπή αυτή συνέβη για τρίτη φορα τισ τελευταίες τρεις εβδομάδες.και το ακόμη πιο αξιοπερίεργο είναι ότι και τις τρεις φορές η διακοπή κράτησε από παρασκευή ξημερώματα έως κυριακή απόγευμα!και ερωτώ:
1.το τεχνικό τμήμα του ΟΤΕ εργάζεται ξημερώματα και Κυριακές;
2.πώς είναι δυνατό η βλάβη να λαμβάνει χώρα επι τρεισ συναπτές εβδομάδες τισ ίδιες ακριβώς ώρεσ και μέρες;
3.Τι είδους βλάβη είναι αυτή, που συμβαίνει στα καλά καθούμενα μόνο σε εμένα;(το router απλώς δεν μπορεί να συγχρονίσει)
4.Γιατί στο 121(δήλωση βλαβών) όταν ζητάω κάποιο τηλέφωνο επικοινωνίας με το τεχνικό τμήμα παίρνω την απάντηση ότι η επικοινωνία μαζί τους γίνεται μόνο μέσω mail και δεν μπορώ να βρω έναν αρμόδιο να ρωτήσω για το επαναλαμβανόμενο πρόβλημα;Μήπως οι τεχνικοί του ΟΤΕ είναι φαντάσματα ή είναι τόσο μεγάλες ιδοφυίες και gourous των Η/Υ που δεν καταδέχονται την επικοινωνία με τους κοινόυς θνητούς;

όταν εν πασει περιπτώσει επικοινώνησα προχθες με ένα τμήμα εξυπηρέτησης (αφού φυσικά δήλωσα για μια ακόμη φορα "επείγουσα βλάβη" στο 121) το πρώτο "καλοσώρισμα" το έλαβα από έναν "ευγενέστατο" κύριο,ο οποίος, πριν προλάβω να εκφράσω τη διαμαρτυρία μου για την κατάσταση, μου δήλωσε με στόμφο και υπερηφάνια: "το 121 το εχεις ακούσει;"
χμμμμ, αυτό αγαπητοί ΟΤΕτζήδες το ονομάζετε εξυπηρέτηση;
το δεύτερο και καλύτερο βέβαια ήρθε αφού ζήτησα να μιλήσω με τον προιστάμενο βάρδιας. η κυρία με την οποία μίλησα μπορώ (με επιείκια) να πω ότι ήξερε τόσα απο adsl όσα ξέρει και η γιαγιά μου...αυτό βέβαια δεν με πείραξε, καθώς αυτό που εγώ ήθελα ήταν να διαβιβάσω σε κάποιον ιεραρχικά ανώτερο τα παράπονά μου και να απαιτήσω πίστωση ενόσ μέρουσ του μηνιαίου παγίου...για να μην τα πολυλογώ, το highlight της άκαρπης συζήτησής μας ήταν:
εγώ:"ξέρετε πού θα μπορούσα να απευθύνω τα παράπονά μου σχετικά με τις αλλεπάλληλες διακοπές της adsl;(πιο πρ'ιν της είχα ξεκαθαρίσει ότι ούτε εκείνη τη μέρα είχα adsl)"
η κυρία:"ναι, μπορείτε να μπείτε στην ιστοσελίδα του ΟΤΕ και να το δηλώσετε on-line"

ΜΑ ΕΣΥ ΚΑΙ Ο ΠΟΤΕ ΣΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΤΕ ΚΟΨΕΙ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.....ΕΛΕΟΣ

Μηπως λοιπόν κάποιος εξίσου πεπειραμένος στην ολιγωρία και αδιαφορία του ΟΤΕ εχει κάτι να μου προτείναι για να μην ξανασυμβεί αυτό και την επόμενη
Παρασκευή;οποιαδήποτε λύση δεκτή(μην μου προτείνετε να πάω να σκοτώσω τρεις- τεσσερις υπαλλήλους ΟΤΕ,το σκεφτηκα και εγω.το θεμα είναι ότι μετά θα μας ζητάει υψηλότερς χρεώσεις λόγω μειωμένου εργατικού δυναμικού....)

ZORO
05-12-05, 01:02
Όχι δεν θα σου προτείνω να σκοτώσεις υπαλλήλους του ΟΤΕ, αλλά ο προγραμματισμός μιας εκδρομής για το επόμενο Σ/Κ δεν είναι άσχημη ιδέα θα ξεφύγεις κιόλας.

NiKapa
05-12-05, 01:22
Πληροφοριακα και μονο να πω οτι και εγω ειχα σημερα προβληματα συνχρονισμου στο 530...προσπαθησα 2,3 φορες τιποτα....αφου ειδα κι αποειδα το γυρισα σε PPPOE και συνχρονισε αμεσως και συνεχιζει χωρις προβληματα...λεω, μηπως δουλεψει σε καποιο φιλο σε αναλογη περιπτωση...;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.